Ayeh

تصاویر اعضای جامعه

fazel_ja.jpg

رهنمود

تصویر مطلبحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در مراسم سالانه‌ی دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین علیه‌السلام با اشاره به عزت سپاه در داخل و خارج، گفتند: آمریکایی‌ها با چهره‌ی خصمانه و عبوس خود به سپاه، عزت آن را افزون‌تر کردند، چراکه دشمنی دشمنان خدا، بندگان مؤمن را عزیزتر می‌کند. رهبر معظم انقلاب در تبیین نکات مهم و برجسته‌ی دستور جاودانه‌ی پروردگار درباره‌ی آمادگی روزافزون افزودند: معنای «وَ اَعَدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوّه» این است که باید تا می‌توانید قدرت سازمانی را...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز207
دیروز847
در هفته207
در ماه17311
مجموع21265585

بازدید کنندگان برخط

3
Online

انقلاب به معنای تحول و دگرگونی در وضع موجود است. در دنیا انقلابات فراوانی تحقق یافته؛ لکن انقلاب اسلامی ایران از جهات عدیده با سایر انقلابات جهان متفاوت است. ماهیت آن دینی و هدفش تحقق حکومت دینی و رهبر آن، مرجعیت دینی و سردمداران آن حوزه های علمیه و توده های مذهبی اجتماع، در موقعیت حساس جهانی، خاورمیانه است.


این انقلاب محصور در زمان و مکان نمانده؛ با بیداری اسلامی به سراسر جهان صادر شده و تا زمان تحقق حکومت عدل جهانی به ید با کفایت حضرت موعود(عج) ادامه و استمرار دارد. پس انقلابیون آن نیز باید از تمام حیثیات فوق متمایز و برجسته از سایر انقلابیون باشند. چه بسا اصل انقلاب، به جهت نارضایتی توده ها و ضعف حکومت ها، آسان باشد، لکن مهم حفظ دست آوردها و استمرار و دوام آن، در عین وجود همه مخالفان و کارشکنی های آن ها است. این ضرورت استدامه با استقامت طاقت فرسا، نیازمندی رهبری فرزانه و با برنامه از یکسو و همراهی و یاری انقلابیون با ایشان از سوی دیگر می باشد.

      هدف این مقاله که با روش کتابخانه ای و از نوع تحلیلی ارائه می گردد، بررسی شاخصه ها و رسالت حوزه انقلابی در پرتو بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است. رهاورد این مختصر این که: پیش نیاز اول با مدیریت شایسته مقام عظمای ولایت و ارائه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، محقق است؛ اینک نوبت حوزه های علمیه و اقشار مذهبی، بخصوص جوانان است تا با تبعیت بایسته و شایسته از رهبری، در تحقق جامع نکات  و شاخصه ها و اصول مذکور در بیانیه بکوشند. پس با تقویت پژوهش و بنیۀ علمی، تعمیق اخلاق و عرفان و معنویت، ارزیابی صحیح از وضعیت گذشته و حال و دقت در نقاط ضعف و قوت، جامعه را به سمت معنویت و دینداری، عدالت محوری، تقویت سرمایه و تولید ملی، صرفه جویی و قناعت، همدلی و تعاون سوق دهد تا این انقلاب به نحو بهینه تا انقلاب جهانی موعود(ع) دوام آورده و سبب تعجیل در فرج بگردد.

 

مقاله شاخصه های حوزه انقلابی با تمرکز بر بیانیه گام دوم انقلاب، سرکار خانم آفرین قائمی را می توانید از اینجا دریافت کنید.

یاران قدیم

Banifazl.jpg

طلیعه

تصویر مطلبارتش ترکیه پس از اعلام تصمیم دولت ترامپ برای خارج کردن نیروهای آمریکایی از شمال شرقی سوریه، نیروها و ادوات نظامی خود را در مرز مشترک با سوریه مستقر و پس از چند روز نیز عملیات نظامی خود علیه نیروهای کرد متحد آمریکا را آغاز کرد. در این باره نکاتی قابل ذکر است:1- دولت ترکیه هدف از آغاز این حملات را سرکوب مخالفین خود و دفاع از امنیت ترکیه اعلام کرده و در نامه‌ای که وزیر خارجه ترکیه به سازمان ملل فرستاده همین توجیه را برای آغاز حملات ذکر کرده است. نفوذ تا عمق 30 کیلومتری خاک سوریه و ایجاد منطقه...
مطالب بیشترطلیعه  

شورای عالی حوزه

مرکز مدیریت حوزه های علمیه

مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علیمه قم

دفتر انتشارات اسلامی وابسته به جامعه مدرسین

دانشگاه قم

Template Design:Jameeh modarresin Qom