Ayeh

رهنمود

article thumbnailحوزه‌ی علمیّه حقیقتاً ظرفیّت‌های بی‌شماری دارد. این دقّتهایی که انسان در مباحث فقهی و در مسائل کم‌اهمّیّت در بین فقها مشاهده میکند -که از لحاظ عملی و از لحاظ جایگاهش در مجموعه‌ی احکام اسلامی خیلی چیز مهمّی نیست- واقعاً شگفت‌آور است؛ یعنی این‌ جور [دقّتهای] عمیق و ریزبین و ژرف‌نگر، در کارهای فقهی ما و در علمای ما وجود دارد؛ خب این خیلی ظرفیّت مهمّی است. این حوزه می‌تواند همه‌ی نیازهای یک نظام اسلامی را، جامعه‌ی اسلامی را برآورده کند. اگر چنانچه نهادسازها -یعنی مثلاً فرض کنید بانک مرکزی یک نهاد...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز291
دیروز925
در هفته2146
در ماه18652
مجموع21088695

بازدید کنندگان برخط

3
Online

  • آیت الله علوی گرگانی: بزرگ‌ترین خدمت هادیان جامعه از بین بردن جهالت است
  • وزیر امور خارجه: حزب الله لبنان عامل امنیت‌ساز قدرت‌آفرین در جهان اسلام است
  • رئیس جمهور: مردم مناطق نفت‌خیز باید از نتیجه صنعت نفت بهره‌مند شوند
  • آیت الله هاشمی شاهرودی: علمای اسلام، بسیجی فراگیر برای مقابله با تکفیر تشکیل دهند
  • آیت الله کعبی: راه پیشرفت کشورمان استحکام درون‌زای داخلی و اقتصاد مقاومتی است
  • آیت الله طبسی: اختلافات داخلی نباید پای کفار را به اسلام باز کند


** جام جم 95/8/24
*  ترامپ به دنبال اصلاح توافق هسته‌ای است
ولید فارس، مشاور رئیس جمهور منتخب آمریکا در امور سیاست خارجی اعلام کرد. ترامپ دنبال تقویت روابط خود با کشورهای عرب خلیج فارس بوده و توافق هسته‌ای با ایران را به شکل کنونی قبول ندارد. مشاور ترامپ خاطرنشان کرد: توافق هسته‌ای از سوی اعضای شورای امنیت امضا شده، ولی کنگره آمریکا که در اصل مخالف این توافق بود، آن را امضا نکرده است و وزارت خارجه فعلی آمریکا اعلام کرده که ترامپ همه گزینه‌ها را در اختیار دارد.
** همشهری 95/8/24
*  ادامه کشتارهای داعش در پاکستان
شمار کشته‌شدگان حمله عصر شنبه به یک معبد صوفیان در کراچی پاکستان به بیش از 50 نفر رسیده است. بیش از 100 نفر هم در این حمله که گروه تروریستی داعش مسؤولیت آن را به عهده گرفته مجروح شده‌اند. این انفجار در حالی روی داد که بیش از 500 نفر در معبد صوفیان در شهر کراچی پاکستان مشغول عبادت بودند.
*  لغو برجام به نفع ایران است
وزیر خارجه پیشین آمریکا انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا را انقلابی علیه عقل متعارف دانست و گفت: در صورت برهم زدن برجام این اتفاق بیش از آن که به نفع آمریکا باشد به نفع ایران است. کیسینجر بزرگترین چالش خاورمیانه را فرمانروایی احتمالی ایران بر منطقه دانست و با طرح این ادعا که ایران امپریالیست و جهادی است افزود: آمریکا باید به وضوح مشخص کند که ما مخالف گسترش ارضی ایران هستیم و آنچه که از ایران می‌خواهیم این است که مثل یک ملت و نه صلیبیون عمل کند.
** کیهان 95/8/24
*  راهپیمایی اربعین شبیه معجزه است
آیت‌الله محسن اراکی، دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با آیت‌الله سید محمد سعید حکیم از آیات عظام نجف اشرف دیدار و گفتگو کرد.
 دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در ابتدای این دیدار گزارشی از حضور کاروان تقریب متشکل از علمای شیعه و سنی در راهپیمایی اربعین ارائه کرد.
 در ادامه این دیدار آیت‌الله حکیم ضمن قدردانی از این حرکت ارزنده و ارزشمند تقریبی، ابراز داشت: موضوع راهپیمایی اربعین شبیه معجزه است.
آیت الله حکیم با بیان اینکه یکی از نیازمندی‌های ما در جامعه اسلامی حفظ وحدت و یکپارچگی میان امت اسلامی است، بیان داشت: باید از هرگونه رفتارهای تفرقه‌انگیز بین مسلمین و بویژه شیعیان پرهیز کرد.
*  بزرگ‌ترین خدمت هادیان جامعه از بین بردن جهالت است
آیت الله علوی گرگانی در دیدار اعضای دبیرخانه جشنواره کتاب دین گفت: هدف اصلی انبیای الهی رشد عقل‌های بشری است و تمام این هادیان سعی داشتند جامعه را از جهالت بیرون بیاورند.وی با بیان اینکه گروه‌های تروریستی تکفیری از جهالت و گمراهی مردم سوء‌استفاده کرده و با انواع و اقسام وعده وعید مردم و جوانان را به قتلگاه دعوت می‌کنند، اظهار داشت: نباید جامعه را رها کرد، بلکه باید با ارائه دادن مبانی دینی و الهی سعی کرد مردم را به خوبی‌ها دعوت کرد، اگر ما این کار را نکنیم، دشمن آنها را به سمت خود جذب خواهد کرد و آن وقت است که کار سخت‌تر خواهد شد.
** شرق 95/8/24
*  مسئله شهرداري در حال پيگيري است
ﺣﺠﺖ‌اﻻﺳﻼم‌واﻟﻤﺴﻠﻤﯿﻦ غلامحسين ﻣﺤﺴﻨﯽ ‌اژه‌اي معاون اول قوه قضائيه در صد‌و‌چهارمين نشست خبري خود به تشريح آخرين وضعيت پرونده‌هاي مهم و معروف پرداخت.
اگر در حقوق‌های نجومی جرمي واقع شده، قوه قضائيه بايد وارد شود و در غير ‌اين‌صورت دولت بايد اقدامات لازم را انجام دهد. دولت گفته است در حال بررسي هستيم و قوه قضائيه هم منتظر پاسخ مانده است. تا امروز هيچ موردي از سوي دولت به قوه قضائيه گزارش نشده است.
پزشک تبریزی به اتهام قتل بازداشت است و به وي تفهيم اتهام شده است.
پرونده شوراي شهر تبريز به دادگاه رفته و تعيين وقت شده که چهار نفر از اعضاي شوراي شهر تبريز و ١٥ نفر از کارکنان شهرداري متهم بودند.
يکي از بانک‌هاي خارجي گفته بود همان مقدار پول در حساب بانک بگذاريد تا برای بابک زنجانی ضمانت‌نامه ارائه بدهم. تاکنون هم وثيقه‌اي از قبيل پول نقد يا ملک به اندازه موردنظر براي اين فرد ارائه نشده است».
چنانچه کسي عليه يک جريان حرفي بزند، داد و بيداد آن جريان بالا مي‌رود که چرا برخورد نمي‌شود و همين قضيه هم براي جريان ديگر وجود دارد؛ بنابراین بايد به قانون عمل شود.
اينکه حرفي عليه دولت يا مجلس شوراي اسلامي يا قوه قضائيه مطرح مي‌شود که آن حرف جرم است، بايد مورد تعقيب قرار گيرد.
حکم پرونده معاون امور زنان رئيس‌جمهور صادر شده؛ اما قابل اعتراض است و مجازات تبديل به جزاي نقدي شده است. علي‌القاعده اين حکم قابل اعتراض است و به دادگاه تجديدنظر مي‌رود.
اينکه در پرونده سازمان تامین اجتماعی به حکم اعتراض شده است را نمي‌دانم؛ اما هم تأمين اجتماعي و هم متهم مي‌توانند به حکم اعتراض کنند.
*  وزیر دفاع چین در تهران
سپهبد چانگ وان کوان، وزیر دفاع جمهوری خلق چین، صبح دیروز برای انجام سفری سه‌روزه وارد تهران شد. او که به دعوت رسمی سردار حسین دهقان، وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران، به تهران سفر کرده، در این سفر علاوه بر دیدار و مذاکره با وزیر دفاع کشورمان با مقامات بلندپایه سیاسی و نظامی جمهوری اسلامی ایران نیز دیدار و درباره مسائل دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو می‌کند.
** ایران 95/8/24
*  21 آذر، برگزاری کنفرانس امنیتی تهران
نخستین «کنفرانس امنیتی تهران- نظم امنیتی منطقه‌ای غرب آسیا» با مشارکت 13 مرکز پژوهشی و اندیشکده مهم در حوزه سیاست خارجی و روابط بین‌الملل، 21 آذرماه امسال در سالن اجلاس سران برگزار می‌شود.
سید جلال دهقانی فیروزآبادی، دبیر علمی همایش با اعلام این خبر افزود: این کنفرانس در سطح بین‌المللی است و شرکت کنندگان اصلی آن نیز از مراکز علمی و کسانی خواهند بود که در حوزه نظم منطقه‌ای غرب آسیا پژوهش داشته‌اند.
*  مردم مناطق نفت‌خیز باید از نتیجه صنعت نفت بهره‌مند شوند
حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری در مراسم بهره‌برداری طرح‌های توسعه میادین نفتی غرب کارون خاطرنشان کرد: باید آنچنان فعالیت کنیم که مردم مناطق نفت‌خیز متوجه باشند که فعال ‏شدن صنعت و چاه‌های نفت در منطقه در خیابان‌های روستاهای آنها تأثیرگذار است و بیمارستان‌ها، آموزشگاه‌ها ‏و محیط زیست سالم و اشتغال برای مردم منطقه به وجود می‌آید.‏ دکتر روحانی اظهار داشت: در جذب نیروها باید حتی‌الامکان از ‏نیروهای بومی منطقه بهره ببریم که البته همه مردم کشور یک مجموعه و خانواده هستند اما در عین حال، ‏مردمی که زحمت می‌بینند باید از نتیجه آن نیز بهره‌برداری کنند.‏
** جمهوری اسلامی 95/8/24
*  مجلس کلیات طرح شفافیت دریافتی مدیران کشور را رد کرد
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی با کلیات طرح شفافیت دریافتی مدیران کشور و استرداد دریافتی‌های مازاد مخالفت کردند. نمایندگان مجلس در این جلسه با 107 رای موافق، 94 رای مخالف و 6 رای ممتنع از مجموع 240 نماینده حاضر با کلیات این طرح مخالفت کردند.
** وطن امروز 95/8/24
*  انتقاد از سکوت هیأت نظارت بر برجام در قبال بدعهدی آمریکا
حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور درباره عملکرد ضعیف هیات نظارت بر برجام در قبال بدعهدی طرف مقابل با بیان اینکه اطلاع‌رسانی بموقع می‎تواند در تنویر افکار عمومی‎ موثر باشد، گفت: ماه‎ها از تشکیل هیات نظارت بر برجام گذشته اما اطلاعات و اخباری به افکار عمومی داده نمی‎شود و این سوال برای بنده و افراد دیگر مطرح است که چرا آن نقشی را که از این مجموعه توقع است، از آن نمی‎بینیم. ذوالنور اظهار داشت: باید از اعضای این هیات درباره سکوت‌شان پرسید؛ یا نقضی صورت گرفته یا نگرفته، اگر صورت گرفته به صورت صریح به مردم اطلاع‌رسانی کنند.
*  الجزیره تنها شبکه مجاز داعش
شبکه قطری الجزیره تنها شبکه تلویزیونی ماهواره‌ای مجاز برای تروریست‌های داعش است. «احمد الجبوری» نماینده پارلمان عراق با اعلام اینکه الجزیره همچنان به حمایت خود از داعش ادامه می‌دهد، گفت: «داعش به اهالی مناطق تحت تصرف خود در نینوا اجازه می‌دهد فقط شبکه الجزیره را مشاهده کنند».
** جوان 95/8/24
*  مدعيان حقوق بشر، امريكايي فكر مي‎كنند
آيت‎الله عبدالله جوادي‌ آملي، در درس خارج خود با بيان اينكه كساني كه داعيه حقوق بشر دارند، جهاني حرف مي‎زنند و امريكايي و انگليسي فكر مي‎كنند، خاطرنشان كرد: جهاني حرف زدن با امريكايي و انگليسي فكر كردن قابل جمع نيست. وي گفت: قرآن نقشه جهاني مي‎كشد و جهاني حرف مي‎زند، انسان نمي‎تواند جهاني حرف بزند و امريكايي حرف بزند. اگر قرآني فكر بكنيم كه خوب است، اما مدعيان حقوق بشر جهاني حرف مي‎زنند اما امريكايي و انگليسي فكر مي‎كنند.
*  آمريكا پسابرجام را فرصتي براي نفوذ در ايران مي‌داند
حجت‌الاسلام سيدمحمدعلي آل‌هاشم رئيس سازمان عقيدتي - سياسي ارتش جمهوري اسلامي ايران با اشاره به دوران پسابرجام تصريح كرد: پس از برجام خصومت امريكا با ايران نه تنها كاهش نيافته بلكه اين دشمني ابعاد پيچيده‌تر و گسترده‌تري پيدا كرده است و مستندات بسياري وجود دارد كه امريكا پسابرجام را فرصتي مي‌دانست براي نزديك شدن به ايران و تلاش كرد در حوزه‌هاي اقتصادي، سياسي و فرهنگي به انحاي مختلف در ايران نفوذ كند.
** آفتاب یزد 95/8/24
*  شرط قالیباف برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری
سبحانی نیا فعال سیاسی اصولگرا درباره انتخابات آینده گفت: از کسی شنیدم که آقای قالیباف این طور مطرح کرده که اگر اصولگرایان بر سر او اتفاق نظر داشته باشند در انتخابات ریاست جمهوری 96 کاندیدا می‌شود.
وی با بیان این مطلب افزود:‌ عزم جریان اصولگرا با محوریت جامعه روحانیت این است که برای انتخابات ریاست جمهوری پیش رو به کاندیدایی واحد برسند و امروز نیز تلاش می‌کنند فاصله‌ها را بین جریان اصولگرایی کم کنند.
** رسالت 95/8/24
*  علامه طباطبايي مسير خود را براساس نيازهاي حوزه و جامعه انتخاب کردند
رئيس موسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) از مهمترين ويژگي هاي علامه طباطبايي را انتخاب مسير از روي شناخت و نيازهاي حوزه و جامعه ذکر کرد.
آيت الله مصباح يزدي بيان کرد: علامه مي فرمودند: مطالعه اي در وضع حوزه و دروس حوزه و نيازهاي جامعه کردم ونتيجه اين مطالعه آن بود که جامعه ما نيازمند معرفت همه جانبه نسبت به اسلام دارد و وظيفه روحانيت است که اسلام را در همه ابعاد بشناسد و معرفي کند. عضو جامعه مدرسين گفت: امروزه بايد ببينيم که نياز امروز چيست و دشمنان ما از چه وجهي بر ما حمله مي کنند و به همين طريق بايد در مسير صيانت نظام و دين و حوزه حرکت کنيم؛ بايد ببينيم که چگونه مي‌توان در مقابل اين شبهات و وسايل رفتاري شيطان ايستادگي کنيم و حوزه را بهتر اداره کنيم تا به نتايج مفيد تري برسيم.
** مردم سالاری95/8/24
*  عدم ورود دادگاه‌های عربستان به علل شکل‌گیری فاجعه منا
علیرضا رحیمی‌، با اشاره به پیگیری وضعیت حقوقی شهدای فاجعه منا در مجلس اظهار داشت: وزارت امور خارجه از ابتدای فاجعه منا این موضوع را بدون انقطاع در ابعاد سیاسی و حقوقی دنبال کرد اما واقعیت امر این است که در این مسیر موانع فنی متعددی وجود دارد. عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ‌ادامه داد: یکی از موانعی که در پیگیری این فاجعه وجود دارد عدم ورود دادگاه‌های عربستان به علل شکل‌گیری این فاجعه است به این جهت نمی‌توانیم بیمه حجاج را که برای ما و خانواده شهدای منا اهمیت دارد پیگیری کنیم.
*  شرایط مدیریت برای جوانان توسعه یابد
معاون اول رییس جمهوری با تاکید بر ضرورت استفاده از جوانان در عرصه مدیریتی کشور، گفت: جامعه جوان انتظار دارد که در سطوح بالاتر حضور یابد که این خواست بر اساس عملکرد، توانمندی و شرایط بوجود می‌آید. اسحاق جهانگیری افزود: یکی از مشکلات موجود این است که به محض این که وزارتخانه‌ای خالی می‌شود، وقتی از دوستان می‌خواهیم افرادی را معرفی کنند وزرای سابق یا معاونین وزرای سابق به ذهن آنها می‌آید و پیشنهاد می‌کنند. وی با بیان اینکه این طور نمی‌شود، تصریح کرد: دامنه مدیریت کشور را بایدبرای مدیران جوان کشور توسعه دهیم.
** آفرینش 95/8/24
*  ضرورت وحدت گروه‌هاي عراقي در مقابله با بحران‌هاي سياسي، اقتصادي و امنيتي
خضير الخزاعي رئيس دفتر سياسي الدعوه تنظيم العراق و معاون اسبق رئيس جمهور عراق، با دکتر علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي ديدار و گفت وگو کرد.در اين ديدار دکتر لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي ابراز اميدواري کرد: با اتحاد و ائتلاف نيروهاي مختلف سياسي در عراق و اتخاذ سياست هاي منسجم در مقابله با مشکلات مختلف از جمله مسائل اقتصادي و تکيه بر توليدات داخلي در اين کشور رفاه و آرامش به طور کامل در آنجا تحقق يابد.
دکتر لاريجاني وحدت همه گروه‌هاي عراقي را در مقابله با بحران‌هاي سياسي، اقتصادي و امنيتي کشور ضرورتي اساسي برشمرد.
*  ارتش عراق شهر تاريخي نمرود در استان نينوا را آزاد کرد
نيروهاي عراقي در ادامه پيشروي گسترده در استان نينوا شهر تاريخي نمرود در اين استان را آزاد کردند.
عبدالامير يار الله، فرمانده عمليات "به سوي تو مي‌آييم اي نينوا" در بيانيه‌اي اعلام کرد که يگان‌هاي لشکر نهم زرهي ارتش عراق شهر تاريخي نمرود در استان نينوا را آزاد و پرچم عراق را بر فراز ساختمان‌هاي آن برافراشتند. شهر باستاني نمرود مربوط به دوره تمدن آشوري است که در قرن 13 قبل از ميلاد ساخته شده است.
** قدس 95/8/24
*  گزینه قالیباف همچنان قابل بررسی است
محمدرضا باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در پاسخ به سؤالی درباره اظهارات اخیرش که گفته بود افرادی که یک بار نامزد شده‌اند دیگر وارد صحنه نشوند، اظهار کرد: ما کمبود کاندیدا نداریم و از دوستانی که کنار زمین خود را گرم می‌کنند نیز خواهش کردیم فعلا منصرف شوند و نگرانی برای نبود نامزد نداریم.
دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین درباره وضعیت قالیباف نیز گفت: قالیباف چند دوره وارد عرصه ریاست جمهوری شده و یک بار نیز رای دوم را کسب کرد وضعیت وی با بقیه نامزدها تفاوت دارد و گزینه قالیباف قابل بررسی است و در جرگه بقیه نامزدها نیست.
*  دیدار فرماندهان مرزبانی ایران و عراق در پایانه مرزی مهران
سردار رضایی فرمانده مرزبانی کشورمان در دیدار با سرلشکر سمیر فریق حامد عبدالله الحسینی آخرین وضعیت تردد زوار اربعین حسینی در مرزهای مهران و زرباطیه عراق را بررسی کردند.
این نشست به منظور تبادل اطلاعات و بررسی آخرین وضع مرزها برگزار شد و فرماندهان مرزبانی دو کشور پس از آن برای سرکشی و بازدید از مرزهای خوزستان عازم این استان شدند.
** خراسان 95/8/24
*  دعوت زودهنگام اردوغان از ترامپ
رئیس جمهور ترکیه با اشاره به کمک گولنیست‌ها به کلینتون از پیروزی دونالد ترامپ استقبال کرد وبا دعوت از ترامپ برای سفر به ترکیه گفت:به نظر می‌رسد دولت ترامپ از پیشنهادهای ترکیه درباره حل بحران سوریه و عراق حمایت بیشتری می‌کند.همزمان حدود 20 هزار نفر در شهر کلن علیه سیاست‌های دولت اردوغان تظاهرات کردند.
*  هنوز زمان حذف 3 صفر از پول ملی فرا نرسیده است
وزیر اقتصاد با اشاره به این که حذف سه صفر از پول ملی را ضروری می‌داند، گفت که این اقدام باید در شرایط بهتری صورت گیرد. علی طیب نیا افزود: من نیز حذف سه صفر را اصلاحی ضروری می‌دانم ولی اکنون زمان آن فرا نرسیده است. زمان حذف صفرها از پول ملی وقتی فرا می‌رسد که بتوانیم تورم را مهار کرده و به یک وضعیت پایدار برسیم.
** اعتماد 95/8/24
*  كنار گذاشتن برجام توسط ترامپ شوخي است
رييس فراكسيون اميد مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه تفاوتي ميان كلينتون و ترامپ در انتخابات امريكا نبود، گفت: مطرح كردن كنار گذاشتن برجام توسط رييس‌جمهور بعدي امريكا، يك حرف تبليغاتي و شوخي است. محمدرضا عارف، درباره پيام انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رييس‌جمهور امريكا اظهار داشت: مواضع هر دو نامزد انتخابات امريكا شبيه هم بود و به نظر من سياست خارجي آنها تفاوت چنداني نخواهد داشت.
*  پيشروي‌ها در غرب موصل ادامه دارد
سخنگوي نيروهاي «حشد شعبي» عراق با اشاره به افزايش تعداد نيروهاي تركيه در شمال عراق، اعلام كرد كه مرحله سوم آزادسازي شهر تلعفر در موصل به زودي آغاز مي‌شود. احمدالاسدي، سخنگوي حشد شعبي عراق گفت: عمليات آزادي تلعفر به زمان بستگي دارد. مرحله سوم آزادي اين شهر به زودي آغاز خواهد شد.
** شهروند 95/8/24
*  رئیس شورای فدراسیون روسیه با لاریجانی دیدار کرد
والنتینا ماتوبینکو رئیس شورای فدراسیون روسیه با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد. والنتینا ماتوبینکو و علی لاریجانی در این دیدار که در محل دفتر ریاست مجلس شورای اسلامی انجام گرفت، بر توسعه روابط دو‌جانبه تأکید کردند. قرار است رئیس شورای فدراسیون روسیه و رئیس مجلس شورای اسلامی درنشست خبری مشترک به سوالات خبرنگاران پاسخ دهند.
*  پیروزی ترامپ بزرگترین چالش ما است
ینس استولتنبرگ درمقاله‌ای از نگرانی‌هایش درخصوص آینده ائتلاف میان اروپا و آمریکا صحبت و تأکید کرد: جهان غرب با بزرگترین چالش امنیتی خود درطول یک نسل روبه‌روست. ینس استولتنبرگ، دبیرکل ائتلاف ناتو درمطلبی تلویحا به دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا هشدار داده و گفت: تنها عمل کردن نه برای آمریکا و نه برای اروپا یک گزینه نیست.
** وقایع اتفاقیه 95/8/24
*  امسال با افزایش دوبرابری زائران مواجه شدیم
وزیر کشور با حضور در مرز شلمچه و با بیان اینکه تاکنون یک میلیون و 150 هزار زائر از مرزهای کشور عازم زیارت اربعین حسینی شده‌اند، گفت: امسال حجم زائران نسبت به سال گذشته با یک افزایش دو برابری همراه است و پیش بینی می‌کنیم بیش از ۲میلیون زائر ایرانی در همایش بزرگ اربعین حسینی حضور پیدا کنند.
عبدالرضا رحمانی فضلی با حضور در مرز شلمچه و بازدید از این مرز اظهار داشت: زائران با آرامش و نظم در حال عبور از مرز هستند وخوشبختانه تا کنون مشکل خاصی گزارش نشده است.
*  آمریکا زودتر از 2035 سقوط می‌کند
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: نظامی که در پشت پرده، آمریکا را اداره می‌کند، معتقد است آمریکا سال 2035 سقوط می‌کند، به نظر من این تحلیلی خوش‌بینانه است و این اتفاق خیلی زودتر می‌افتد.
سردار نقدی در ادامه گفت: مطالعاتی که بنده به عنوان تحقیقات دانشگاهی در حدود 15 سال پیش پیرامون آمریکا داشتم که مبتنی بر عدد و رقم و اطلاعات خود آمریکایی‌هاست، بیانگر این موضوع بود.
** صبح نو 95/8/24
*  اعلام وصول 4 سؤال ملی از وزیر اقتصاد
در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی سؤالات نمایندگان از وزرای اقتصاد و راه و شهرسازی اعلام وصول شد. صدور حکم مصادره ۱۳ میلیون دلار سرمایه کشور توسط دادگاه کانادا، عدم مدیریت و نظارت لازم نسبت به پرداخت‌ها و دریافت‌های حقوقی در بانک‌ها و شرکت‌های بیمه‌ای دولتی و سیر مالی و حقوقی وجوه اداره شده در سال‌های ۹۲، ۹۳ و ۹۴ چهار سؤالی است که طیب‌نیا را به مجلس کشاند.
*  4 انفجار متوالی در بغداد
4 انفجار متوالی امروز پایتخت عراق را متشنج کرد که در مهمترین آنها، پنج زائر اربعین زخمی شدند. با نزدیک شدن به ایام عزاداری اربعین، تدابیر امنیتی در مناطق مختلف عراق تشدید شده است.
** اخبار خبرگزاری ها و سایت های اینترنتی
علمای اسلام، بسیجی فراگیر برای مقابله با تکفیر تشکیل دهند
حوزه/آیت الله هاشمی شاهرودی در پیامی به همایش ادیان و صلح در اسپانیا تصریح کرد: علمای اسلام وظیفه‌ای بس خطیر در تبیین آموزه‌های تابناک اسلام و مفاهیم متعالی آن دارند. بر آنان واجب است که همچون مسلمانان و عالمان سده نخستین اسلام که به مقابله همه جانبه فکری و فرهنگی با پدیده شوم و جنایت بار تکفیر برخاسته و بسیجی فراگیر در تبری از این فکر پلید و صاحبان آن شکل دهند.
راه پیشرفت کشورمان استحکام درون‌زای داخلی و اقتصاد مقاومتی است
فارس/آیت الله کعبی در خصوص تأثیر انتخابات آمریکا بر سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی خاطرنشان کرد: سیاست‌های این نظام متأثر از سیاست‌های آمریکا نیست، سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی مبتنی بر اصول ثابت، استقلال و مردم‌سالاری دینی است و این سیاست‌ها براساس راهبردهای مقام معظم رهبری شکل می‌گیرد.عضو جامعه مدرسین گفت: انتخابات اخیر آمریکا نشان داد که سیاستمداران کشورمان نباید دل‌بسته جریان‌های سیاسی غربی و اتفاقاتی که در آن کشورها می‌افتد، باشند. راه پیشرفت کشورمان استحکام درون‌زای داخلی و اقتصاد مقاومتی است، نه اینکه دل‌بسته قدرت‌های غربی باشیم.
اختلافات داخلی نباید پای کفار را به اسلام باز کند
رسا/آیت الله نجم الدین طبسی در دیدار با جمعی از علمای اهل تسنن نیجریه، بر ضرورت افزایش ارتباط علمای اسلام با یکدیگر تاکید کرد و گفت: دیدارهای علمای مذاهب مختلف اسلامی با یکدیگر موجب آشنایی با افکار، نزدیکی قلب‎ها و اتحاد در برابر دشمن واحد می‎شود. وی با بیان این که دشمنان بر طبل تفرقه و نفاق در میان مسلمانان می‎کوبند تا خودشان در آسایش و راحتی باشند، خاطرنشان کرد: اگر اختلاف و مشکلی وجود دارد در میان مذاهب و فرق مختلف اسلامی است بنابراین چه ربطی به دشمنان و کفار دارد که در مسائل ما دخالت می‎کنند؟
حزب الله لبنان عامل امنیت‌ساز قدرت‌آفرین در جهان اسلام است
تسنیم/وزیر خارجه با تاکید بر اینکه امروز حزب الله عامل قدرت ساز امنیت افرین در منطقه است، گفت: ما باید ژئوپولیتیک اتحاد را در برابر تفرقه، صلح در برابر خشونت و اعتدال را در برایر افراط و تفرقه قرار دهیم. محمد جواد ظریف همچنین تاکید کرد: به عنوان شهروند جمهوری اسلامی افتخار می‌کنم که جمهوری اسلامی با حضور مردم کشورمان در برابر تهدیدها، تحریم‌ها و فشارهای خارجی تا حد قابل توجهی مصونیت پیدا کرده است.
رئیس‌جمهور آمریکا هر که باشد باید به برجام پایبند باشد
فارس/«بهرام قاسمی» سخنگوی وزارت خارجه ایران در گفت‌وگویی با «الجریده» کویت با بیان اینکه نتایج انتخابات آمریکا بر روابط دوجانبه با تهران تأثیری نمی‌گذارد، درباره آینده برجام تصریح کرد: رئیس‌جمهور آمریکا هر که باشد باید به توافق هسته‌ای پایبند باشد.وی اظهار داشت: تنش میان دو کشور بدون شک به ریشه‌های مذهبی بازنمی‌گردد زیرا ما معتقدیم که وحدت جهان اسلام «پایه و اساس» است و به همین دلیل به تمام مذاهب و فرقه‌ها احترام می‌گذاریم و برخی تفاوت‌ها و اختلاف‌های کوچک دلیل نمی‌شود که به سمت خشونت برویم.
رژیم صهیونیستی دو قانون نژاد پرستانه را به تصویب رساند
ایرنا/کمیته وزارتی کابینه رژیم صهیونیستی با پیش نویس قانونی که توسط شماری از نمایندگان راست گرا ارائه شده بود، موافقت کرد. به موجب این قانون، رژیم صهیونیستی پخش اذان از مساجد قدس را به ادعای این که صدای اذان موجب آزار و اذیت شهرک نشینان صهیونیست می‌شود، ممنوع می‌کند. به موجب قانون یاد شده، پلیس رژیم صهیونیستی می‌تواند اذان گوها را بازخواست کرده و مورد تحقیق و بازجویی قرار دهد و حتی احکام و جریمه‌های مالی را نیز بر آن‌ها اعمال کند.از سوی دیگر، کمیته وزارتی دولت رژیم صهیونیستی قانون پاکسازی کانون‌های شهرک نشینی را نیز به تصویب رساند.در پیش نویس این قانون آمده است که اگر مالکیت شخصی بر اراضی که شهرک‌های صهیونیست نشین پراکنده بر روی آن‌ها بنا شده اند، ثابت شود، این شخص حق استفاده از این اراضی را نخواهد داشت.
28 مسلمان روهینگیایی در میانمار به دست نظامیان کشته شدند
ایرنا/ایالت بحران زده 'راخین' میانمار که صدها هزار مسلمان روهینگیایی در آن ساکن هستند با موج تازه‌ای از خشونت‌ها روبروست و براساس گزارش ارتش این کشور در درگیری بین نظامیان و مسلمانان دستکم 28 نفر از مسلمانان روهینگیا کشته شده اند.مسلمانان ساکن استان راخین میانمار که از آنها به عنوان 'روهینگیا' یاد می‌شود از سال 2012 هدف کشتار بودائیان تندرو قرار گرفته اند و اکنون نیز ارتش این کشور به دلایلی که زوایای مختلف آن تاکنون روشن نشده به نوعی دیگر به سرکوب مسلمانان ادامه می‌دهد.
موضع گیری درباره انتخابات آمریکا زود است
مهر/مشاور عالی مقام معظم رهبری گفت: زود است که راجع به انتخابات امریکا موضع‌گیری کنیم لذا رسانه‌ها هم با تامل بیشتری در خصوص انتخابات آمریکا صحبت کنند. سرلشکر رحیم صفوی در حاشیه همایش بین‌المللی بحران‌های ژئوپلیتیکی جهان اسلام در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بدنبال راهکار‌های عملی همگرایی امت اسلامی برای مقابله با تکفیری‌ها هستیم. وی گفت: امنیت اقتصاد و آرامش یک منفعت مشترک برای کل جهان است و تروریست یک دشمن مشترک برای همه جهان است و این طور نیست که امواج تروریستی در منطقه ما شروع شود و همین‌جا بماند. احتمال ورود امواج تروریستی سوریه و عراق به مکان‌هایی که خودشان حامی آن بودند هست.
ترامپ: با پول جنگ در خاورمیانه می‌توانستیم دو بار آمریکا را بازسازی کنیم
تسنیم/ رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا در مصاحبه‌ای از به راه انداختن جنگ ۱۵ساله آمریکا در خاورمیانه انتقاد کرد. ترامپ در مصاحبه اختصاصی با تلویزیون سی‌بی‌اس که نخستین مصاحبه تلویزیونی او پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری بود در پاسخ به سؤالی درباره عملکرد دولتمردان آمریکا گفت: سیاستمداران ما برای مدتی طولانی، مردم را مأیوس کرده‌اند.ما شش تریلیون دلار در منطقه غرب آسیا هزینه کرده‌ایم. ما با این پول می‌توانستیم کشورمان را دو مرتبه از نو بازسازی کنیم.
ترامپ باید در روز اول کاری خود برجام را لغو کند
تسنیم/ گزینه احتمالی رئیس‌جمهور جدید آمریکا برای تصدی پست وزارت امور خارجه از لزوم لغو برجام خبر داد. «جان بولتون» سفیر اسبق آمریکا در سازمان ملل متحد بر این باور است که سیاست خارجی آمریکا در خاورمیانه باید در وهله اول شکست داعش و در مرحله پس از آن از بین بردن خطر احتمالی ایران باشد. بولتون طی مقاله‌ای که در روزنامه آمریکایی نیویورک پست منتشر شد، گفت: سیاست خارجی باراک اوباما نفوذ آمریکا در جهان را کاهش داد، ارتش و دستگاه‌های اطلاعاتی را تضعیف کرد و نگرانی‌های درازمدت متحدان واشنگتن از تهدیدات بین المللی را افزایش داد.
وقتم را پای حرف‌های ترامپ و کلینتون تلف نکردم
مهر/رئیس جمهوری سوریه با بیان اینکه وی هیچ اهمیتی به اظهارات کلینتون و ترامپ در جریان سخنرانی‌های انتخاباتی آنها نداده است، گفت: این دو صادق نیستند و ما به هیچیک از آنها اعتماد نداریم. «بشار اسد» در گفتگویی با روزنامه صربستانی «بولیتکا» در خصوص نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اظهار داشت: من وقتم را پای حرف‌های ترامپ و کلینتون تلف نکردم.
ارتش سوریه به تروریست‌ها در حلب برای ترک این شهر 24ساعت مهلت داد
ایرنا/ ارتش سوریه روز گذشته به تروریست‌های مستقر در شهر حلب برای ترک این شهر 24 ساعت مهلت داد.در پیام ارتش سوریه آمده است: ' هر کس خواستار زندگی امن است٬ باید سلاح خود را زمین بگذارد و در آن صورت ما سلامت او را تضمین می‌کنیم . پس از پایان یافتن مهلت٬ حمله راهبردی موردنظر آغاز خواهد شد و از تسلیحات بسیار دقیق استفاده خواهیم کرد.' از سوی دیگر تروریست‌های شهر حلب شب گذشته در جبهه کرم الطراب در غرب فرودگاه بین المللی حلب برای جلوگیری از پیشروی ارتش اقدام به شلیک گلوله‌های حاوی مواد شیمیایی کردند که در اثر آن 28 تن از نیروهای ارتش سوریه دچار حالت خفگی شدند.

طلیعه

article thumbnailدر هفته‌های اخیر دو سفر بین‌المللی که اقتدار منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران را به نمایش گذاشت توجه بسیاری از رسانه‌های منطقه و بین‌المللی را به خود جلب کرد. اولین و مهم ترین این سفرها، سفر بشار اسد رییس جمهور سوریه به ایران و دیدار وی با رهبر معظم انقلاب بود که رسانه‌ها از آن به عنوان دیدار پیروزشدگانی یاد کردند که با مقاومت، ایستادگی و فداکاری توطئه سرنگونی سوریه را خنثی کردند و در برابر توطئه بزرگی پیروز شدند که علیه سوریه، کشورها و ملت‌های منطقه و نیز محور مقاومت طراحی شده بود. این سفر با...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom