Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار مسئولان و کارگزاران نظام  با اشاره به برخی که می گویند مذاکره با آمریکا چه عیبی دارد، تأکید کردند: مذاکره با آمریکا تا وقتی به تعبیر حضرت امام، آدم نشده، سمّ است؛ ضمن اینکه مذاکره با دولت فعلی این کشور سمّ مضاعف است. رهبرمعظم انقلاب در تبیین این واقعیت افزودند: معنای حقیقی مذاکره، معامله و بده‌بستان است و آنها دقیقاً در این معامله، دنبال نقاط قوت ایران هستند.ایشان افزودند: می گویند بیایید درباره‌ی موشک مذاکره کنیم، معنای حقیقی این حرف این است که شما باید...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز584
دیروز805
در هفته2269
در ماه15477
مجموع21167307

بازدید کنندگان برخط

8
Online

آیت الله محمد یزدی درهمایش بزرگ ولایتمداران که پنج شنبه شب مورخ 1395/01/26 در مسجد امام حسن عسکری(ع) واقع در شهرک پردیسان قم برگزار شد، به مسئله تشکیل نظام  اسلامی و حاکمیت ولایت فقیه  اشاره  کرد و گفت: اصل موضوع ولایت فقیه از مسائلی است که مورد اتفاق همه فقها است.


رئیس مجلس خبرگان رهبری در ادامه به ریشه یابی حق ولایت فقیه در قرآن  اشاره کرد و بیان داشت: خدا در قرآن  برای پیامبر(ص)سمت رسالت  و مجری  و حاکمیت را تعیین کرده ورسالت به معنای این است که پیامبر پیام  و احکام  دین را مستقیم و یا از طریق امین وحی دریافت کند و به جامعه اسلامی برساند و به خصوص در بحث عبادت که کسی حق کم کردن و زیاد کردن آن را ندارد  حتی شخص رسول اکرم(ص)، چون از مباحث توقیفی به شمار می رود.

آیت الله یزدی با بیان این که بیشتر احکام اسلام  اجتماعی و سیاسی است افزود: همه پیام های اسلام  عبادی نیست، بلکه دستوراتی هم هست که در قرآن بیان شده وبه عنوان احکام سیاسی و اجتماعی و حدود از آن نام برده می شود و اجرای آن نیازمند مجری است و آن مجری  شخص پیامبر(ص) است که عهده  دار ولایت و امامت جامعه  هستند و کسی حق ندارد از دستورات او تخلف کند، یعنی  پیامبر(ص) حق امر و نهی را دارند.

**امامت تکمیل کننده رسالت
ایشان با بیان این که  هیچ کس  جز خدا حق خالقیت ندارد بیان داشت: پیامبر(ص) بعد از رسالت، به حکم قرآن عهده دار ولایت و امامت هم بودند و اگر امامت نبود، رسالت ایشان ناقص می ماند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه امامت بالاتر از رسالت است چون پایان ناپذیر و نامحدود است و به همین دلیل حضرت علی(ع) را به عنوان ولی امر و حاکم مسلمین در روز غدیر به اذن خدا منصوب کرده اند، عنوان کرد: ولی امر، حاکم الهی و مجری خدا در جامعه اسلامی است و کسی هم حق مخالفت با برگزیده الهی را ندارد.

آیت الله یزدی  بیان داشت: اداره جامعه اسلامی در زمان غیبت کبری به نواب عام حضرت حجت(عج) که فقها هستند، گذاشته شده است و حتی می توانند حدود و امثال آن را در جامعه اجرا کنند.

**حاکمیت در اسلام تعدد بردارنیست
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه افزود: فقها به عنوان حاکم شرعی به شمار می روند و حاکمیت در اسلام تعدد بردارنیست و تنها یک فقیه، باید توسط فقها به عنوان حاکم انتخاب شود  تا قدرت او بیشتر شود.

وی بیان داشت: حاکمیت به معنای حق ولایت داشتن است و باید همه اطاعت و پیروی کنند و نمونه این حاکمیت در تاریخ انقلاب اسلامی  به وسیله امام راحل مشهود و مشخص شد.

**تا مردم هستند هیچ اتفاقی نمی افتد
رئیس مجلس خبرگان رهبری  به دیدار خود با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و بیان داشت: چند روز پیش برای ارائه گزارش ازکمیسیون تحقیق مجلس خبرگان، خدمت رهبر معظم انقلاب رسیدیم، نگرانی عجیبی از آینده نظام و انقلاب داشتم  که رهبری فرمودند: «عین همین نگرانی که شما دارید من در زمان امام راحل داشتم و ملاقاتی که با ایشان کردم، امام فرمودند، نگران نباشید برای این انقلاب  و نظام تا مردم هستند هیچ اتفاقی نمی افتد.»


**تسلط خاص مقام معظم رهبری به مسائل فقهی
رئیس شورای عالی  جامعه مدرسین حوزه به درایت فقاهتی رهبر معظم انقلاب هم اشاره کردند و افزودند: رهبر معظم انقلاب تسلط خاصی بر روی مباحث فقهی دارند و به عینه این را بارها شاهد بوده ام.

**اعلمیت تنها در طهارت و صلاة نیست
ایشان با بیان این که اعلمیت در فقه، تنها در مباحث صلاة و طهارت نیست  بیان داشت:  اعلم  کسی است که آنچه مردم نیاز دارند ومسائل روز است مطلع و آگاه باشد، شخص ولی فقیه، باید اعلم در همه موارد باشد چون قرار است به عنوان حاکم  جامعه اسلامی امر و نهی کند.

 آیت الله یزدی  در توصیه به طلاب گفت: طلاب باید آگاه به زمان، هوشیار و مطلع از معنا و تفسیر قانون اساسی و ولایت فقیه و حاکمیت دینی باشند و دنیا طلب نشوند این غیر از درس خواندن است.

رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: امروز کشور بر اساس قوانین اسلامی و حاکمیت ولی فقیه و کسی است که تارک دنیا بوده، در حال هدایت و اداره است.

**یار واقعی امام کیست؟
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان این که طلاب باید زی طلبگی که همان ساده زیستی و دنیا گریزی است را در زندگی خود رعایت کنند، به پیام آیت الله العظمی سیستانی که گفته بود دنیا به شما در حال رو کردن است و شما نباید به دنیا رو کنید اشاره کرد و بیان داشت: اگر امروزبه  شما گفتند یار امام خوش آمد، نباید گول بخورید، یار واقعی امام کسی است که امروز در سوریه از حرم اهل بیت(ع) دفاع می کند و کسی است که با تمام وجود در حال اداره کردن جامعه اسلامی است و او یک نفر بیشتر نیست.

**پردیسان نیازمند حوزه علمیه است
آیت الله یزدی در ادامه با اشاره به سکونت جمع کثیری از طلاب و روحانیون در شهرک پردیسان بیان داشت: این منطقه باید حوزه علمیه داشته باشد و اساتید برای تدریس به پردیسان آمده  تا طلاب  مجبور نباشند هر روز این مسیر طولانی را برای درس و بحث طی کنند.

**مساجد را با درس و بحث آباد کنید
رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه در گذشته مساجد محل درس روحانیون و علما بوده خاطرنشان کرد: در پردیسان مساجد خوبی احداث شده و طلاب می توانند آنها را با برگزاری درس و بحث آباد کنند.

**مهمترین وظیفه طلاب و روحانیون
رئیس مجلس خبرگان رهبری در پایان، مهمترین وظیفه حوزویان را حفظ، حمایت و پشتیبانی از اسلام، نظام، رهبری و قوای سه گانه برشمرد.

( تابلو اعلانات )

طلیعه

article thumbnailپس از سقوط رژیم منحوس پهلوی و پیروزی انقلاب اسلامی، نظام مقدس جمهوری اسلامی توانست علی رغم معارضه و هجمه‌های بی شمار دشمنان، حرکت آرمانی و ارزش مدار خود را دنبال کند که در این میان نقش ولایت فقیه و رهبری نظام در این حرکت پویا و پر تحرک نقشی اساسی و راهبردی بوده است. رهبری به عنوان سیاستگذار کلّىِ نظام با تنظیم سیاست‌هایی راهبردی به هدایت سکان کشتی انقلاب می‌پردازد. جایگاه قانونی و شرعی ولایت فقیه ایجاب می‌کند همه قوای سه‌گانه در چارچوب سیاستهای رهبری برنامه‌ریزی کنند و سیاستهای اجرایىِ خودشان...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom