Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار هزاران نفر از فرماندهان سپاه پاسداران، سپاه را نهادی پرافتخار و رشدیابنده در مسیر تعالی و پیشرفت خواندند و با بیان توصیه‌هایی بسیار مهم افزودند: معتقدم سپاه می‌تواند بسیار بیشتر از این، پیشرفت کند.ایشان همچنین با اشاره به شکست بی‌تردید سیاست فشار حداکثری آمریکا و تسلیم نشدن ایران در مقابل نظام سلطه گفتند: آنها اخیراً با کمک رفقای اروپایی‌شان برای ملاقات با رئیس‌جمهور کشورمان و ایجاد یک حالت نمایشی از شکست ایران، تلاشی بی‌نتیجه کردند اما ایران با جدیت و...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز2
دیروز899
در هفته2807
در ماه13960
مجموع21262234

بازدید کنندگان برخط

8
Online

حضرت آیت‌الله محمد یزدی روز سه‌شنبه مورخ 1398/07/02 در جلسه تودیع و معارفه روسای جدید و پیشین دفتر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به سابقه این نهاد حوزوی گفتند: جامعه محترم مدرسین یک‌نهاد مقدس حوزوی با بیش از 50 سال سابقه خدمت است که توسط اساتید بزرگوار و علمای بزرگ کشور پایه‌گذاری شد.


رئیس شورای عالی جامعه مدرسین با اشاره به سابقه انقلابی اعضای جامعه مدرسین افزود: اعضای این نهاد حوزوی در همه مراحل انقلاب اسلامی، از ابتدای نهضت تا مبارزات علیه رژیم شاهنشاهی که منجر به پیروزی انقلاب اسلامی شد، همواره پیشتاز و همراه مردم و امام بزرگوار بودند. اکثر قریب به‌اتفاق بزرگان جامعه مدرسین در تمام طول نهضت اسلامی به همراه مردم، به میدان رفتند، تبعید شدند، متحمل مصیبت‌ها و گرفتاری‌ها شدند تا به‌هرحال این انقلاب شکوهمند اسلامی پیروز شد و حاکمیت اسلام که نعمت بزرگ الهی است نصیب ما شد.

ایشان با تأکید بر اهمیت نقش و جایگاه حوزه‌های علمیه گفتند: امروز حوزه‌ی علمیه قم و همچنین حوزه علمیه نجف اشرف که از حوزه‌های عظیم و معتبر و بزرگ تشیع هستند، می‌بایست جواب نیازمندی‌های مسلمانان سراسر دنیا را بدهند. به‌عبارت‌دیگر حوزه‌های علمیه فقط مسئول پاسخگویی به نیازهای شیعیان نیستند، بلکه باید هدف آن‌ها پاسخگویی به سؤالات روز مسلمانان سراسر دنیا باشند

آیت‌الله یزدی با اشاره به دیدار چند سال پیش اعضای جامعه مدرسین با مقام معظم رهبری اظهار داشتند: در آن جلسه پربار، رهبر معظم انقلاب فرمودند که ما به فقه مبسوط مستدل قوی برای مواجهه با مسائل روز نیازمندیم.

ایشان با تأکید بر ضرورت اصلاح و به‌روزرسانی دروس حوزه‌های علمیه گفتند: امروز خوشبختانه بخشی از دروس و درس‌نامه‌های حوزه متناسب با مسائل روز است اما ما همچنان به اصلاح نیاز داریم و برای پاسخ به بسیاری از سؤالات و مسائل ازجمله مسائل بانکی، پزشکی، حکومتی و بین‌المللی و ... باید قدم‌های بیشتری را برداریم. البته منظور این نیست که هرکس بر اساس سلیقه و عقیده خود بخواهد عمل کند، بلکه پاسخ به نیازها و سؤالات روز باید بر اساس ضوابط فقاهت و مستدل به کتاب، سنت، عقل و فتوای فقها باشد.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین با تقدیر از اقدامات آیت‌الله اعرافی اظهار داشتند: در این دوره الحمدلله مدیریت حوزه‌های علمیه به عهده جناب آقای اعرافی است که انصافاً از مدیران بسیار فعال محسوب می‌شوند. ایشان با تفکری روشن، جهان‌بینی خاص و برنامه‌ریزی درست وارد بحث شدند و بنابراین همه ما باید کمک کنیم که وضع حوزه‌ها روزبه‌روز بهتر شود.

آیت‌الله یزدی با اشاره به اهمیت بحث تخصص گرایی در حوزه‌های علمیه گفتند: از شورای عالی حوزه خواسته‌ایم که مسئله تخصص گرایی را بیش‌ازپیش در نظر داشته باشند به‌گونه‌ای که وضعیت طلاب از ابتدای تحصیل تا مراحل تخصص آن‌ها مشخص باشد. باید معلوم و مشخص شود که طلاب قرار است در آینده در کدام رشته متخصص شوند؟ بر این اساس آن‌هایی که به دنبال تخصص در تفسیر، اصول، اجتهاد، عرفان، فلسفه و ... هستند، طبق برنامه‌ریزی مشخص، در همان مسیر گام بردارند.

طلیعه

article thumbnailرویداد عظیم پیاده روی اربعین در سال‌های اخیر با توجه به شرایط بین‌المللی رنگ و بوی ویژه‌ای به خود گرفته است به شکلی که تبدیل به یک فرارویداد بی نظیرشده و عملا در حال تبدیل شدن به یکی از شعائر شیعه در دنیای امروز است. این پیاده روی که اقدامی نمادین و البته معنوی در جهت احیا و یادآوری پیام شهدای کربلاست همه ساله در روزهای منتهی به اربعین شهادت سید و سالار شهیدان در مسیرهای منتهی به کربلای معلی برگزار می‌شود.این حرکت عظیم در سال‌های اخیر بازتابی جهانی داشته و نشان دهنده انسجام و اتحاد جهان اسلام...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom