Ayeh

رهنمود

تصویر مطلب** حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم، راه پیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس شورای اسلامی را دو آزمون بزرگ ملت ایران خواندند و با تبیین خصوصیات نامزدهای شایسته ی مجلس، حضور پرشور و آگاهانه ی همه ی مردم در انتخابات ۲ اسفند را در حل مشکلات داخلی و بین المللی مؤثر برشمردند و تأکید کردند: هر کس ایران عزیز، امنیت میهن و آبروی وطن را دوست دارد و در پی حل مشکلات است، باید در پای صندوق رأی حضور یابد تا عزم و اقتدار ملی ایرانیان بار دیگر به منصه ی ظهور برسد. رهبر معظم انقلاب...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1670
دیروز1804
در هفته8845
در ماه8845
مجموع349266

بازدید کنندگان برخط

4
Online

حجت‌الاسلام علی مظفری، رئیس‌کل جدید دادگستری استان قم و هیئت همراه روز شنبه مورخ 20 مهرماه 1398 با حضور در دفتر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با آیت‌الله محمد یزدی، رئیس شورای عالی جامعه مدرسین دیدار و گفتگو کردند.


حجت‌الاسلام مظفری در ابتدای این دیدار با ابراز خرسندی از فرصت به‌دست‌آمده گفت: از افتخارات این‌جانب حضور و گذراندن دوران کارآموزی در سال 1371 در استان قم و در دوره ریاست حضرت‌عالی بر قوه قضائیه است هم‌چنین سال‌ها در سمت رئیس دادگستری شهرستان در شهر کریمه اهل‌بیت توفیق خدمت داشته‌ام و هم‌اکنون نیز افتخار می‌کنم که مجدداً توفیق خدمت در شهر مقدس قم در کارنامه خدمتگزاری‌ام ثبت می‌شود و یقیناً ارشاد و راهنمایی‌های حضرت‌عالی، علما و مراجع معظم راهگشای کارهای این‌جانب خواهد بود.

رئیس‌کل جدید دادگستری استان قم در ادامه ضمن ارائه گزارشی از اقدامات اخیر دادگستری استان افزود: در سیستم قضایی کنونی یکی از مشکلات، اطاله دادرسی است که در تلاشیم اوقات دادرسی را به حداقل زمان قانونی برسانیم و در حال حاضر اصلاح ساختار تشکیلاتی و بهبود آن در دستور کار است

حجت‌الاسلام مظفری هم‌چنین از سازوکار جدید و مناسبی که برای پذیرش اعاده دادرسی بر اساس ماده 477 تنظیم‌شده و سرعت بسیار خوبی که در رسیدگی به این‌گونه پرونده‌ها ایجادشده خبر داد.

رئیس‌کل دادگستری استان قم افزود: با توجه به ظرفیت‌های موجود در قم متقاضی خدمت قضاوت در قم زیاد است لیکن سعی می‌کنیم نیروهایی را در قم به‌کارگیری کنیم که از علم، مهارت و تجربه‌ی بالایی برخوردار باشند

در ادامه این دیدار آیت‌الله محمد یزدی ضمن عرض خیرمقدم و آرزوی توفیق برای ایشان و مسئولان دادگستری استان فرمود: قم مرکز حوزه و جهان تشیع است و دارای شرایط و خصوصیات ویژه‌ای است که آن را از دیگر استان‌ها متمایز می‌کند.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین ادامه داد: مرقد مطهر حضرت فاطمه معصومه «سلام‌الله علیها»، مسجد مقدس جمکران، مرکزیت حوزه علمیه، حضور طلاب در حال تحصیل در رشته‌های مختلف و زائران فراوانی که از شهرهای مختلف کشور و خارج از کشور به این شهر رفت‌وآمد می‌کنند مسائل، مشکلات و ملاحظات مختص به خود را دارد که باید موردتوجه خاص مسئولان قرار گیرد.

آیت‌الله یزدی با اشاره به وجود مراجع معظم تقلید در قم افزود: وجود مراجع عظام تقلید «دامت برکاتهم» یکی دیگر از مزایا و ویژگی‌های استان قم است که لازم است ضمن حفظ احترام جایگاه مرجعیت در پیشبرد و بهبود کارها از رهنمودهای مراجع به‌خوبی بهره برد.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین در پایان با اشاره مجدد به ویژگی‌های شهر مقدس قم ابراز کرد : معتقدم به‌ویژه در قم باید  قضاتی به کار گرفته شوند که از تجربه‌ خوب و بالایی برخوردار باشند تا بتوانند با رعایت شرع و مواد قانونی، به شکلی مستند و محکم اقدام به صدور حکم کنند.

طلیعه

تصویر مطلب** انقلاب اسلامی ایران انقلابی دینی و کاملا مردمی بوده و هست. این دو ویژگی که از ابتدا، از مهمترین پایه‌های قدرت این انقلاب بوده است، اکنون در چله دوم انقلاب اسلامی همچنان قدرت بخش و اثر گذار است. انقلاب اسلامی در زمانه ای به وقوع پیوست که هر دو ابرقدرت حاضر در جهان تلاش داشتند اندیشه و گفتمان خود را در جوامع مختلف بسط دهند و با یارگیری و جذب ملت‌ها و دولتها به سمت خود پایه‌های سلطه جهانی خود را گسترش دهند . انقلاب اسلامی به هردوی این اندیشه‌ها " نه" گفت و با تکیه به قدرت خدا وارد میدان شد....
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom