Ayeh

رهنمود

article thumbnailحوزه‌ی علمیّه حقیقتاً ظرفیّت‌های بی‌شماری دارد. این دقّتهایی که انسان در مباحث فقهی و در مسائل کم‌اهمّیّت در بین فقها مشاهده میکند -که از لحاظ عملی و از لحاظ جایگاهش در مجموعه‌ی احکام اسلامی خیلی چیز مهمّی نیست- واقعاً شگفت‌آور است؛ یعنی این‌ جور [دقّتهای] عمیق و ریزبین و ژرف‌نگر، در کارهای فقهی ما و در علمای ما وجود دارد؛ خب این خیلی ظرفیّت مهمّی است. این حوزه می‌تواند همه‌ی نیازهای یک نظام اسلامی را، جامعه‌ی اسلامی را برآورده کند. اگر چنانچه نهادسازها -یعنی مثلاً فرض کنید بانک مرکزی یک نهاد...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز289
دیروز925
در هفته2144
در ماه18650
مجموع21088693

بازدید کنندگان برخط

3
Online

 آیت الله العظمی مکارم شیرازی با بیان اینکه حوزه علمیه نیازمند شبکه‌های ماهواره‌ای است گفتند: امروزه رسانه، شمشیر دو دمی است که از یک سو می‌تواند زمینه فساد وانحراف را فراهم آورد و از سوی دیگری از آن می‌توان استفاده ابزاری برای نشر تعالیم اسلامی کرد.


 ایشان خاطرنشان کردند:‌ امروزه حوزه علمیه قم و نجف و علمای حوزه نسبت به این مسئله آگاه هستند؛ از این رو استفاده از تمامی امکانات به ویژه رسانه را در ترویج تعالیم دینی به کار بسته‌اند که این مسئله راه را به سوی آینده روشن باز می‌کند.

 ایشان اضافه کردند: حوزه علمیه قم و نجف در میان مراکز دینی در جهان از جایگاه والایی برخوردار است،‌ زمانی که شبکه‌ای به آن منتسب باشد،‌ می‌تواند در اعتمادسازی در میان مخاطبان نقش بسزایی داشته باشد. (خ-1216)

 

 

 

طلیعه

article thumbnailدر هفته‌های اخیر دو سفر بین‌المللی که اقتدار منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران را به نمایش گذاشت توجه بسیاری از رسانه‌های منطقه و بین‌المللی را به خود جلب کرد. اولین و مهم ترین این سفرها، سفر بشار اسد رییس جمهور سوریه به ایران و دیدار وی با رهبر معظم انقلاب بود که رسانه‌ها از آن به عنوان دیدار پیروزشدگانی یاد کردند که با مقاومت، ایستادگی و فداکاری توطئه سرنگونی سوریه را خنثی کردند و در برابر توطئه بزرگی پیروز شدند که علیه سوریه، کشورها و ملت‌های منطقه و نیز محور مقاومت طراحی شده بود. این سفر با...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom