Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار حدود دو هزار نفر از طلاب سراسر کشور، فضلا، اساتید و مدیران حوزه‌های علمیه، وظیفه‌ی حوزه‌ها و علمای دین را بیان معارف اسلام و تلاش برای تحقق آنها در جامعه خواندند و تأکید کردند: علما در مقام ورثه‌ی انبیا باید برای عملی شدن توحید و اقامه‌ی قسط، مجاهدت کنند.رهبر معظم انقلاب اسلامی در این دیدار با اشاره به نیاز امروز انسانها به معارف برجسته‌ی دینی و همچنین اقبال دنیای اسلام و حتی جوامع خارج از دنیای اسلام به این معارف، وظیفه‌ی حوزه‌های علمیه را نسبت به گذشته...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز268
دیروز809
در هفته2610
در ماه19098
مجموع21144906

بازدید کنندگان برخط

4
Online

 آیت الله العظمی مکارم شیرازی ضمن تاکید بر لزوم حفظ استقلال حوزه های علمیه، نسبت به برخی تلاش های خزنده که به دنبال وابسته کردن حوزه هستند هشدار دادند.


این مرجع تقلید با تاکید بر این که حوزه ها و مرجعیت وابسته به دولت ها نیستند و این مساله مایه افتخارشان است، گفتند: حوزه های علمیه از نظام و حکومت حمایت می کنند اما وابسته نیستند.

ایشان بیان داشتند: اخیرا در گوشه و کنار دیده می شود برخی به سوی وابستگی حوزه به دولت پیش می روند این درست نیست، دولت برگزیده مردم و تنفیذ رهبری را دارد و ما نیز حمایت می کنیم اما همراه با نظارت و اگر مشکلی باشد مطرح می کنیم.

ایشان تاکید کردند: این که شجاعت داریم و مطالب را صریحا مطرح می کنیم به خاطر استقلال ما است؛ همه بدانند حوزه مردمی است نه دولتی. (خ-1257)

( تابلو اعلانات )

طلیعه

article thumbnailماه مبارک رمضان فرصتی کم نظیر و استثنایی برای تبلیغ و ترویج معارف در جامعه اسلامی است. دلهای مومنین در آمادگی باطنی و معنوی خاصی به سر می‌برد و منتظر جذب نورانیت و معرفت است. بار سنگین این تبلیغ و ترویج معارف بر دوش علمای دین و مبلغان حوزه‌های علمیه است.با پیروزی انقلاب اسلامی و نابودی مظاهر غفلت و دین ستیزی بسترهای مناسبی برای رشد باورهای مذهبی و تقویت دینداری مردم ایجاد شد. مدارس، دانشگاه ها، پادگان‌ها، رسانه‌ها همه بستری برای ترویج دین قرار گرفتند و فرصت مغتنمی برای مروجان معارف اسلامی...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom