Ayeh

رهنمود

article thumbnailحوزه‌ی علمیّه حقیقتاً ظرفیّت‌های بی‌شماری دارد. این دقّتهایی که انسان در مباحث فقهی و در مسائل کم‌اهمّیّت در بین فقها مشاهده میکند -که از لحاظ عملی و از لحاظ جایگاهش در مجموعه‌ی احکام اسلامی خیلی چیز مهمّی نیست- واقعاً شگفت‌آور است؛ یعنی این‌ جور [دقّتهای] عمیق و ریزبین و ژرف‌نگر، در کارهای فقهی ما و در علمای ما وجود دارد؛ خب این خیلی ظرفیّت مهمّی است. این حوزه می‌تواند همه‌ی نیازهای یک نظام اسلامی را، جامعه‌ی اسلامی را برآورده کند. اگر چنانچه نهادسازها -یعنی مثلاً فرض کنید بانک مرکزی یک نهاد...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز286
دیروز925
در هفته2141
در ماه18647
مجموع21088690

بازدید کنندگان برخط

3
Online

 آیت الله العظمی مکارم شیرازی ضمن تاکید بر لزوم حفظ استقلال حوزه های علمیه، نسبت به برخی تلاش های خزنده که به دنبال وابسته کردن حوزه هستند هشدار دادند.


این مرجع تقلید با تاکید بر این که حوزه ها و مرجعیت وابسته به دولت ها نیستند و این مساله مایه افتخارشان است، گفتند: حوزه های علمیه از نظام و حکومت حمایت می کنند اما وابسته نیستند.

ایشان بیان داشتند: اخیرا در گوشه و کنار دیده می شود برخی به سوی وابستگی حوزه به دولت پیش می روند این درست نیست، دولت برگزیده مردم و تنفیذ رهبری را دارد و ما نیز حمایت می کنیم اما همراه با نظارت و اگر مشکلی باشد مطرح می کنیم.

ایشان تاکید کردند: این که شجاعت داریم و مطالب را صریحا مطرح می کنیم به خاطر استقلال ما است؛ همه بدانند حوزه مردمی است نه دولتی. (خ-1257)

طلیعه

article thumbnailدر هفته‌های اخیر دو سفر بین‌المللی که اقتدار منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران را به نمایش گذاشت توجه بسیاری از رسانه‌های منطقه و بین‌المللی را به خود جلب کرد. اولین و مهم ترین این سفرها، سفر بشار اسد رییس جمهور سوریه به ایران و دیدار وی با رهبر معظم انقلاب بود که رسانه‌ها از آن به عنوان دیدار پیروزشدگانی یاد کردند که با مقاومت، ایستادگی و فداکاری توطئه سرنگونی سوریه را خنثی کردند و در برابر توطئه بزرگی پیروز شدند که علیه سوریه، کشورها و ملت‌های منطقه و نیز محور مقاومت طراحی شده بود. این سفر با...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom