Ayeh

رهنمود

article thumbnailحوزه‌ی علمیّه حقیقتاً ظرفیّت‌های بی‌شماری دارد. این دقّتهایی که انسان در مباحث فقهی و در مسائل کم‌اهمّیّت در بین فقها مشاهده میکند -که از لحاظ عملی و از لحاظ جایگاهش در مجموعه‌ی احکام اسلامی خیلی چیز مهمّی نیست- واقعاً شگفت‌آور است؛ یعنی این‌ جور [دقّتهای] عمیق و ریزبین و ژرف‌نگر، در کارهای فقهی ما و در علمای ما وجود دارد؛ خب این خیلی ظرفیّت مهمّی است. این حوزه می‌تواند همه‌ی نیازهای یک نظام اسلامی را، جامعه‌ی اسلامی را برآورده کند. اگر چنانچه نهادسازها -یعنی مثلاً فرض کنید بانک مرکزی یک نهاد...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز291
دیروز925
در هفته2146
در ماه18652
مجموع21088695

بازدید کنندگان برخط

3
Online

آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی با تأکید بر نظارت بر اساتید دانشگاه‌ها، کتب و برنامه‌هایی که در دانشگاه انجام می‌شود، پیشرفت کشور را در گرو اصلاح وضعیت مراکز علمی و دانشگاه‌ها ارزیابی کردند.


ایشان تاکید کردند: «دانشگاه امری ضروری برای همه کشور‌ها است و بدون دانشگاه پیشرفتی در امور کشورها حاصل نمی‌شود.»

ایشان افزودند: «پیشرفت‌ها بستگی به وضع دانشگاه دارد، اگر دانشگاه‌ها در سطح عالی باشد از نظر علمی و اخلاقی افرادی که از آن بیرون می‌آیند افرادی در سطح بالا خواهند بود و سبب پیشرفت کشور می‌شود، اگر معلومات بالا نبود یا معلومات بالا بود اما مسائل اخلاقی نبود سبب می‌شود افرادی که خارج می‌شوند ممتاز نباشند و نتوانند خدمت خوبی ارائه دهند.»

آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی ادامه دادند: «دانشگاه‌ها باید ببینند که اگر افراد مستعد هستند و مشکلاتی دارند برطرف کنند، سرمایه اصلی یک کشور استعدادهای انسانی خوب است که این‌ها را باید جذب و حمایت کرد، پول نداشتن نباید سبب محرومیت از تحصیلات شود.» (خ-1309)

طلیعه

article thumbnailدر هفته‌های اخیر دو سفر بین‌المللی که اقتدار منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران را به نمایش گذاشت توجه بسیاری از رسانه‌های منطقه و بین‌المللی را به خود جلب کرد. اولین و مهم ترین این سفرها، سفر بشار اسد رییس جمهور سوریه به ایران و دیدار وی با رهبر معظم انقلاب بود که رسانه‌ها از آن به عنوان دیدار پیروزشدگانی یاد کردند که با مقاومت، ایستادگی و فداکاری توطئه سرنگونی سوریه را خنثی کردند و در برابر توطئه بزرگی پیروز شدند که علیه سوریه، کشورها و ملت‌های منطقه و نیز محور مقاومت طراحی شده بود. این سفر با...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom