Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران و کارگزاران حج، فریضه‌ی حج را مجموعه‌ای استثنائی و ممتاز از ارزشهای مورد تمجید اسلام خواندند و با اشاره به وجود مفاهیم سیاسی ضروری نظیر وحدت، دفاع از مظلومان و برائت از مشرکین در حج، تأکید کردند: هر حاجی ایرانی باید با رفتار و گفتار و متانت خود، به ملیت، هویت و جمهوری اسلامی ایران آبرو ببخشد. در این دیدار که در آستانه‌ی آغاز اعزام زائران بیت‌الله الحرام انجام شد، رهبر معظم انقلاب اسلامی، حج را نمونه‌ی کوچکی از جامعه‌ی اسلامی برتر و...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز62
دیروز775
در هفته1898
در ماه10560
مجموع21185221

بازدید کنندگان برخط

4
Online

آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی با تأکید بر نظارت بر اساتید دانشگاه‌ها، کتب و برنامه‌هایی که در دانشگاه انجام می‌شود، پیشرفت کشور را در گرو اصلاح وضعیت مراکز علمی و دانشگاه‌ها ارزیابی کردند.


ایشان تاکید کردند: «دانشگاه امری ضروری برای همه کشور‌ها است و بدون دانشگاه پیشرفتی در امور کشورها حاصل نمی‌شود.»

ایشان افزودند: «پیشرفت‌ها بستگی به وضع دانشگاه دارد، اگر دانشگاه‌ها در سطح عالی باشد از نظر علمی و اخلاقی افرادی که از آن بیرون می‌آیند افرادی در سطح بالا خواهند بود و سبب پیشرفت کشور می‌شود، اگر معلومات بالا نبود یا معلومات بالا بود اما مسائل اخلاقی نبود سبب می‌شود افرادی که خارج می‌شوند ممتاز نباشند و نتوانند خدمت خوبی ارائه دهند.»

آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی ادامه دادند: «دانشگاه‌ها باید ببینند که اگر افراد مستعد هستند و مشکلاتی دارند برطرف کنند، سرمایه اصلی یک کشور استعدادهای انسانی خوب است که این‌ها را باید جذب و حمایت کرد، پول نداشتن نباید سبب محرومیت از تحصیلات شود.» (خ-1309)

طلیعه

article thumbnailبیش از یک ‌سال از خروج یک‌طرفه آمریکا از معاهده‌ی برجام می‌گذرد. در این مدت جمهوری اسلامی ایران فرصتی طولانی به اروپا داد تا اقداماتی را در جهت انجام تعهداتشان نسبت به برجام انجام دهد. فرصت و دوره‌ای که رئیس جمهوری کشورمان از آن به صبر استراتژیک تعبیر کرده است. در یک جمع بندی کلی در مرور توافق هسته‌ای، جمهوری اسلامی ایران تاکنون به کلیه‌ی تعهداتش طبق برجام عمل کرده اما این طرف مقابل است که به وظایف و تعهدات خود عمل نکرده و حتی در جهت مخالف آن گام برداشته است.اکنون برای زنده ماندن توافق هسته ای بحث...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom