Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار حدود دو هزار نفر از طلاب سراسر کشور، فضلا، اساتید و مدیران حوزه‌های علمیه، وظیفه‌ی حوزه‌ها و علمای دین را بیان معارف اسلام و تلاش برای تحقق آنها در جامعه خواندند و تأکید کردند: علما در مقام ورثه‌ی انبیا باید برای عملی شدن توحید و اقامه‌ی قسط، مجاهدت کنند.رهبر معظم انقلاب اسلامی در این دیدار با اشاره به نیاز امروز انسانها به معارف برجسته‌ی دینی و همچنین اقبال دنیای اسلام و حتی جوامع خارج از دنیای اسلام به این معارف، وظیفه‌ی حوزه‌های علمیه را نسبت به گذشته...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز270
دیروز809
در هفته2612
در ماه19100
مجموع21144908

بازدید کنندگان برخط

4
Online

آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی با تأکید بر نظارت بر اساتید دانشگاه‌ها، کتب و برنامه‌هایی که در دانشگاه انجام می‌شود، پیشرفت کشور را در گرو اصلاح وضعیت مراکز علمی و دانشگاه‌ها ارزیابی کردند.


ایشان تاکید کردند: «دانشگاه امری ضروری برای همه کشور‌ها است و بدون دانشگاه پیشرفتی در امور کشورها حاصل نمی‌شود.»

ایشان افزودند: «پیشرفت‌ها بستگی به وضع دانشگاه دارد، اگر دانشگاه‌ها در سطح عالی باشد از نظر علمی و اخلاقی افرادی که از آن بیرون می‌آیند افرادی در سطح بالا خواهند بود و سبب پیشرفت کشور می‌شود، اگر معلومات بالا نبود یا معلومات بالا بود اما مسائل اخلاقی نبود سبب می‌شود افرادی که خارج می‌شوند ممتاز نباشند و نتوانند خدمت خوبی ارائه دهند.»

آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی ادامه دادند: «دانشگاه‌ها باید ببینند که اگر افراد مستعد هستند و مشکلاتی دارند برطرف کنند، سرمایه اصلی یک کشور استعدادهای انسانی خوب است که این‌ها را باید جذب و حمایت کرد، پول نداشتن نباید سبب محرومیت از تحصیلات شود.» (خ-1309)

( تابلو اعلانات )

طلیعه

article thumbnailماه مبارک رمضان فرصتی کم نظیر و استثنایی برای تبلیغ و ترویج معارف در جامعه اسلامی است. دلهای مومنین در آمادگی باطنی و معنوی خاصی به سر می‌برد و منتظر جذب نورانیت و معرفت است. بار سنگین این تبلیغ و ترویج معارف بر دوش علمای دین و مبلغان حوزه‌های علمیه است.با پیروزی انقلاب اسلامی و نابودی مظاهر غفلت و دین ستیزی بسترهای مناسبی برای رشد باورهای مذهبی و تقویت دینداری مردم ایجاد شد. مدارس، دانشگاه ها، پادگان‌ها، رسانه‌ها همه بستری برای ترویج دین قرار گرفتند و فرصت مغتنمی برای مروجان معارف اسلامی...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom