Ayeh

رهنمود

article thumbnailحوزه‌ی علمیّه حقیقتاً ظرفیّت‌های بی‌شماری دارد. این دقّتهایی که انسان در مباحث فقهی و در مسائل کم‌اهمّیّت در بین فقها مشاهده میکند -که از لحاظ عملی و از لحاظ جایگاهش در مجموعه‌ی احکام اسلامی خیلی چیز مهمّی نیست- واقعاً شگفت‌آور است؛ یعنی این‌ جور [دقّتهای] عمیق و ریزبین و ژرف‌نگر، در کارهای فقهی ما و در علمای ما وجود دارد؛ خب این خیلی ظرفیّت مهمّی است. این حوزه می‌تواند همه‌ی نیازهای یک نظام اسلامی را، جامعه‌ی اسلامی را برآورده کند. اگر چنانچه نهادسازها -یعنی مثلاً فرض کنید بانک مرکزی یک نهاد...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز291
دیروز925
در هفته2146
در ماه18652
مجموع21088695

بازدید کنندگان برخط

3
Online

آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار سردار غلامحسین غیب پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفتند: امیدوارم که بتوانید بسیج را که یک گروه عظیم پیش رو است باز هم در مراحل بالاتر ببرید.


استاد برجسته حوزه علمیه قم در ادامه افزودند: اسلام با بسیج پیشرفت کرد، لشکر پیامبر اسلام(ص) همه بسیجی بودند، بسیجیانی بودند که اسلحه را خودشان باید تهیه می‌کردند و گاهی هزینه جنگ را هم باید خودشان می‌دادند، بر خلاف آنچه الان است که باید لشکرهایی که از غرب می‌آیند باید روزی چقدر به آنها بدهند.

ایشان با بیان این که نباید از برنامه‌های فرهنگی غافل بود، ابراز داشتند: اساس و خمیر مایه بسیج مسأله فرهنگ است، بسیج مال گروه خاصی نیست که بگوییم که جوانان در فلان سن بسیجی شوند، الحمدلله اساتید دانشگاه‌ها، دانشجویان و اساتید و طلاب حوزه هم بسیج دارند، همچنین گروه‌های دیگر هم باید بسیجی داشته باشند. (خ-1313)

طلیعه

article thumbnailدر هفته‌های اخیر دو سفر بین‌المللی که اقتدار منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران را به نمایش گذاشت توجه بسیاری از رسانه‌های منطقه و بین‌المللی را به خود جلب کرد. اولین و مهم ترین این سفرها، سفر بشار اسد رییس جمهور سوریه به ایران و دیدار وی با رهبر معظم انقلاب بود که رسانه‌ها از آن به عنوان دیدار پیروزشدگانی یاد کردند که با مقاومت، ایستادگی و فداکاری توطئه سرنگونی سوریه را خنثی کردند و در برابر توطئه بزرگی پیروز شدند که علیه سوریه، کشورها و ملت‌های منطقه و نیز محور مقاومت طراحی شده بود. این سفر با...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom