Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار هزاران نفر از فرماندهان سپاه پاسداران، سپاه را نهادی پرافتخار و رشدیابنده در مسیر تعالی و پیشرفت خواندند و با بیان توصیه‌هایی بسیار مهم افزودند: معتقدم سپاه می‌تواند بسیار بیشتر از این، پیشرفت کند.ایشان همچنین با اشاره به شکست بی‌تردید سیاست فشار حداکثری آمریکا و تسلیم نشدن ایران در مقابل نظام سلطه گفتند: آنها اخیراً با کمک رفقای اروپایی‌شان برای ملاقات با رئیس‌جمهور کشورمان و ایجاد یک حالت نمایشی از شکست ایران، تلاشی بی‌نتیجه کردند اما ایران با جدیت و...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز6
دیروز899
در هفته2811
در ماه13964
مجموع21262238

بازدید کنندگان برخط

3
Online

آیت الله مرتضی مقتدایی روز چهارشنبه 1398/06/27 مصادف با 18 محرم الحرام 1441 در چهارمین جلسه درس خارج فقه (بحث زکات) خود به بیان جایگاه و اقتدار حکومت اسلامی پرداخت و نظام اسلامی را از الطاف الهی دانست.


قائم مقام جامعه مدرسین ضمن تشریح وضعیت قبل از انقلاب و شان و جایگاه روحانیت گفت : باید شکر گذار باشیم که در زمانه حکومت اسلامی قرار گرفته ایم.

ایشان حکومت اسلامی را از الطاف الهی دانست و با اشاره به قیام حضرت امام خمینی (ره ) و حضور در صحنه امت گفت: بعد از دعوت حضرت امام خمینی امت مقاوم در صحنه حضور پیدا کردند و خداوند هم در مقابل تفضل فرمود و یک حکومت اسلامی که بعد از حکومت پیامبر گرامی در مدینه و حکومت حضرت علی (ع) در کوفه نظیر ندارد تشکیل شد.

آیت الله مقتدایی تشکیل حکومت اسلامی را در این زمانه بی نظیر دانست و خاطرنشان کرد : حتی ائمه اطهار علیهم السلام  هم بخاطر فشارها و تهدیدات دشمنان، نتوانستند حکومت تشکیل دهند. در زمان غیبت هم علما یا نتوانستند و یا به فکر تشکیل حکومت نبودند. امام خمینی تنها عالمی بود که به این فکر افتاد و آن را با جدیت دنبال کرد و مردم مسلمان ایران هم واقعا با ایثار و فداکاری در راه اسلام ایستادند و یک رژیم 2500 ساله را ساقط کردند.

 وی در ادامه افزود : با اینکه آمریکا و شوروی از رژیم شاه حمایت می کردند ولی آن رژیم ساقط شد و جای آن یک حکومت اسلامی تشکیل شد البته آنچه که می خواستیم کاملا محقق نشده ولی امیدواریم در مسیری که هستیم به همه اهداف و آرمانهای انقلاب اسلامی برسیم.

آیت الله مقتدایی  با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر "جایگاه عظیم و مقتدرانه جمهوری اسلامی ایران" و اینکه در هیچ سطحی و در هیچ موضوعی با امریکا مذاکره نخواهیم کرد خاطر نشان کرد: اینکه انسان مقتدرانه این سخنان را بگوید نشان دهنده آن است که جمهوری اسلامی مورد تایید خداوند است و همانطور که خداوند از ابتدای انقلاب از نظام حمایت نموده همچنان حمایت می نماید تا بتوانیم بیرق این نظام را به دست صاحب اصلی آن بسپاریم.

طلیعه

article thumbnailرویداد عظیم پیاده روی اربعین در سال‌های اخیر با توجه به شرایط بین‌المللی رنگ و بوی ویژه‌ای به خود گرفته است به شکلی که تبدیل به یک فرارویداد بی نظیرشده و عملا در حال تبدیل شدن به یکی از شعائر شیعه در دنیای امروز است. این پیاده روی که اقدامی نمادین و البته معنوی در جهت احیا و یادآوری پیام شهدای کربلاست همه ساله در روزهای منتهی به اربعین شهادت سید و سالار شهیدان در مسیرهای منتهی به کربلای معلی برگزار می‌شود.این حرکت عظیم در سال‌های اخیر بازتابی جهانی داشته و نشان دهنده انسجام و اتحاد جهان اسلام...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom