Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌‌الله العظمی خامنه‌ای در ابتدای جلسه درس خارج فقه در آغاز سال تحصیلی حوزه‌های علمیه، مجالس عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام در محرم امسال را پر رونق‌تر از هر سال دانستند و خاطرنشان کردند: این حقیقت پر معنا نشان می‌دهد که پیوند مردم با اهل‌بیت علیهم‌السلام یک پیوند مستحکم است و برغم انبوه تبلیغات دشمنان علیه مقدسات و با وجود انواع سرگرمی‌ها و جاذبه‌های گوناگون برای جوانان، با فرا رسیدن محرم، امواج عظیم مردمی که اغلب نیز جوانان هستند به سمت خیمه حسین‌بن‌علی علیه‌السلام حرکت...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز299
دیروز730
در هفته2449
در ماه14809
مجموع21239063

بازدید کنندگان برخط

11
Online

حجه الاسلام والمسلمین کعبی با تاکید بر این که اعضای خبرگان با انتخاب آیت الله یزدی اقتدار معنوی و جایگاه روحانی مجلس خبرگان را افزایش دادند، گفت: انتخابات ریاست خبرگان دشمنان، معاندان و ضد انقلاب را مایوس کرد.


حجه الاسلام والمسلمین عباس کعبی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا، با اشاره به جلسه خبرگان رهبری و انتخاب رییس جدید این نهاد انقلابی مهم و حساس با رای نمایندگان، تاکید کرد: همان گونه که پیش تر عرض کرده بودیم، اعضای خبرگان رهبری بر اساس تکلیف شرعی و در جهت صیانت از نظام اسلامی و تقویت خط ولایت و رهبری عمل می کنند و به فضا سازی و جوسازی رسانه ایی اعتنایی ندارند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با بیان این که جلسه امروز خبرگان همین نتیجه را داشت، تاکید کرد: در این جلسه حضرت آیت الله یزدی ریاست عالی ترین نهاد معتبر حوزوی یعنی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با توجه به بعد حوزوی و جایگاه علمی، اعتبار انقلابی و جامعیتی که دارند به عنوان ریاست خبرگان برگزیده شدند.
 
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان این که همه آقایان از سر تکلیف کاندیدا شدند، تصریح کرد: در پیش بینی ها آمده بود که دو نفر(آیات هاشمی شاهرودی و رفسنجانی) کاندیدا می شوند و برنامه ای برای کاندیداتوری آیت الله یزدی و آیت الله مؤمن مطرح نبود.
 
وی اضافه کرد: در جلسه امروز خبرگان وقتی یکی از آقایان که اسامی نامزدها را اعلام کرد، آقایان نفی نکردند و عملا چهار کاندیدا شامل حضرات آیات و آقایان شاهرودی، یزدی مؤمن و هاشمی رفسنجانی حضور داشتند.
 
آیت الله شاهرودی به نفع هاشمی انصراف نداد
حجه الاسلام والمسلمین کعبی اظهار داشت: آیت الله شاهرودی مصمم بود که به عنوان تکلیف شرعی و بر اساس درخواست تعداد قابل توجهی از خبرگان تا آخر در صحنه نامزدی بماند اما چون تعدد نامزدها اتفاق افتاد و حضرت آیت الله یزدی و حضرت آیت الله مؤمن هم به عنوان نامزد تثبیت شدند ایشان به احتران آقایان و به خاطر تعدد کاندیداها انصراف دادند.
 
وی اضافه کرد: این که برخی شایع می کنند که ایشان به نفع آقای هاشمی رفسنجانی انصراف داده قطعا درست نیست و اشتباه است و قطعا اگر شرایط مثل زمان مرحوم حضرت آیت الله مهدوی کنی بود، ایشان در صحنه می ماند، اما موقعی که تعدد نامزدها را دیدند و با وجود این که با این که نظر قابل توجهی از خبرگان با خود ایشان بود و پیش بینی این بود که اگر در صحنه می ماندند حداقل به دور دوم کشیده می شد، انصراف دادند و این مساله نیز صرفا برای احترام به نامزدهایی بودند که نامزد شده بودند و این غیر منتظره بود.
 
نامزدی آیات مؤمن و یزدی از سر تکلیف شرعی و با درخواست تعداد قابل توجهی از اعضا بود
استاد برجسته حوزه علمیه قم بیان داشت: حضرات آیات مؤمن و یزدی نیز که نامزد شدند از سر تکلیف شرعی و با درخواست تعداد قابل توجهی از اعضای خبرگان و با لحاظ جمیع جوانب امر بود.
 
حجه الاسلام والمسلمین کعبی تاکید کرد: حضور این دو بزرگوار نیز ابدا به معنای رقابت های پارلمانی و جناحی نبود؛ مجلس خبرگان رهبری یک مجلس روحانی، معنوی و با جایگاه و منزلت بالای علمی و شان و جایگاه طراز بالای تاثیرگذاری است.
 
حجه الاسلام والمسلمین کعبی با بیان این که اقدام نمایندگان خبرگان دشمنان را مایوس کرد، اظهار داشت: دشمنان خط تفرقه، تخریب و ایجاد ابهام و تشتت و خط تضعیف خبرگان را دنبال می کردند و از این طریق به دنبال تضعیف جایگاه رهبری بودند.
 
وی اظهار داشت: اعضای محترم خبرگان با انتخاب آیت الله یزدی اقتدار معنوی و جایگاه روحانی مجلس خبرگان را افزایش دادند.
 
انتخاب رییس خبرگان متناسب با جایگاه عالی و برجسته این نهاد بود
این استاد برجسته حوزه علمیه قم با بیان این که رییس جدید مجلس خبرگان رهبری رییس عالی ترین نهاد حوزوی است، افزود: بر خلاف جهتی که دشمن و معاندان دنبال می کردند؛ این انتخابات متناسب با جایگاه عالی مجلس خبرگان اتفاق افتاد و توطئه های دشمنان، ضد انقلاب و پایگاه های دشمن شکست خورد.
 
حجه الاسلام والمسلمین کعبی خاطرنشان کرد: این انتخابات ثابت کرد خبرگان ملت با آگاهی و روشن بینی مدار حرکت شان ولایت فقیه و تقویت نظام و رهبری است؛ انتخاب حضرت آیت الله یزدی به عنوان رییس خبرگان نیز در همین مسیر بود.

طلیعه

article thumbnailدر روزهای اخیر اخبار مربوط به حملات پهپادی انصارالله یمن به تاسیسات نفتی آرامکو از جمله اتفاقات مهم در عرصه بین الملل بوده است که در این باره نکاتی چند قابل ذکر است :1 - بامداد شنبه 23 شهریور رسانه‌های خبری عربستان از حمله به دو پالایشگاه شرکت نفت «آرامکو» در شهرهای «بقیق» و «هجره حریص» در شرق این کشور خبر دادند. ساعاتی بعد انصارالله یمن مسئولیت این حمله را به عهده گرفت و اعلام کرد در صورتی که عربستان سعودی به تجاوز و محاصره خاک این کشور ادامه دهد، اهداف و رشته عملیات‌بعدی یمنی‌ها روزبه‌روز...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom