Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه چندی قبل آقای اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی‌جنبش مقاومت‌اسلامی‌فلسطین (حماس)، با تأکید بر حمایت از مردم فلسطین، خاطرنشان کردند که جمهوری‌اسلامی از هیچ کوششی برای استیفای حقوق ملت فلسطین و دفع شر رژیم جعلی صهیونیستی دریغ نخواهد کرد. متن پاسخ رهبر معظم انقلاب به شرخ زیر است: بسم الله الرّحمن الرّحیم برادرمجاهد و عزیز جناب‌آقای اسماعیل‌هنیه دامت توفیقاته رئیس‌محترم دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس سلام علیکم
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1360
دیروز1616
در هفته2976
در ماه20876
مجموع403729

بازدید کنندگان برخط

7
Online

در روز شنبه مورخ 31 خرداد‌ماه 1399 مسئولین ثبت اسناد و املاک استان قم با حضور در جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با آیت‌الله حسینی بوشهری، نائب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار آیت‌الله حسینی بوشهری ضمن تبریک هفته قوه قضائیه و بزرگداشت یاد و خاطره شهید بهشتی ابراز داشتند: دستگاه قضا باید پناه و ملجأ مردم باشد اگر دستگاه قضایی ما کارآمد عمل کند بسیاری از دغدغه های مردم برطرف می شود؛ قوه قضائیه یکی از ارکان اصلی ثبات در جامعه است.
نائب رئیس جامعه مدرسین با اشاره به گزارش ارائه شده در جلسه، ضمن تقدیر از فعالیت‌های صورت گرفته و برنامه‌های در دست اقدام؛ سازمان ثبت را یکی از بازوهای اجرایی قوه قضائیه قلمداد کرد و افزود: با کارآمدی و چابکی این سازمان بسیاری از اختلافات حل و فصل می شود و از اطاله دادرسی و نگرانی‌های مردم جلوگیری به عمل می آید.
امام جمعه شهر مقدس قم ضمن اشاره به موضوع زمین‌خواری افزود: با ترویج اسناد رسمی در بین مردم و رواج هرچه بیشتر آن به خصوص در بحث حدود و ثغور املاک، جلوی بسیاری از تملک‌های غیرقانونی و سوءاستفاده‌ها گرفته می‌شود و دیگر شاهد تعبیراتی مانند جنگل خواری و کوه خواری نخواهیم بود و مفاسد این‌چنینی قبل از شکل‌گیری شناسایی و با آن مقابله خواهد شد.
عضو خبرگان رهبری در ادامه این جلسه اظهار کرد: گسترش دولت الکترونیک و استفاده از دانش روز در موضوع ثبت اسناد و املاک امری مهم و حیاتی است چرا که دقت در رسیدگی و سرعت پاسخگویی را بالا می‌برد و موجب صرفه‌جویی در هزینه‌ها نیز می‌شود.
دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه در بخش دیگری از سخنان خود ابراز داشت: هر چه مراجعات به دفاتر و مراکز ثبت کمتر شود جلوی مفاسدی که از این مراجعات ایجاد می‌شود گرفته خواهد شد و در نتیجه برخوردها و اختلافات و سوءاستفاده‌ها نیز کمتر می‌شود و در این سیستم به‌روز، زمان شروع و پایان یک پرونده کاملاً شفاف و زمان‌بندی شده برای مردم مشخص می‌شود و دیگر تبعات منفی که تاکنون دیده‌ایم، مشاهده نخواهیم کرد.
آیت‌الله حسینی بوشهری با اشاره به خدمات و فعالیت‌های مثبت و مؤثر قوه قضائیه بیان داشت: آیت‌الله رئیسی و رویکرد بسیار امیدبخش ایشان در بخش‌هایی هم که انتظار نمی‌رود نشانگر ظرفیت‌هایی است که با دقت نظر قابل‌دسترسی می‌باشد؛ به‌طور مثال از سرگیری فعالیت کارخانجاتی که به حالت تعطیل و نیمه تعطیل در آمده است گویای ابتکار عمل و استفاده از این ظرفیت‌های قانونی است که می‌تواند در این شرایط، امید به آینده بهتر و کمک به جهش تولید را به همراه داشته باشد.
ایشان در بخش پایانی سخنان خود گفت: ما به سهم خود از ایشان و دستگاه قضایی حمایت می‌کنیم تا بیش از پیش شاهد اجرای عدالت در همه زوایای جامعه باشیم. افق و آینده را روشن می‌بینم و امیدوارم با رویکرد مناسبی که قوه قضائیه دارد و با کمک بازوان اجرایی آن در بخش‌های مختلف از جمله سازمان ثبت، مشکلات و دغدغه‌های مردم کمتر شود. ان‌شاءالله
شایان‌ذکر است در ابتدای این دیدار، جناب آقای سلامت مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان قم گزارش مبسوطی از فعالیت‌های مختلف و متنوع این سازمان در بخش‌های مختلف ارائه نمود.

طلیعه

تصویر مطلب با توجه به پایان تحریم تسلیحاتی ایران در ماه اکتبر (27 مهرماه)بر اساس قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل - که در تایید برجام صادر شد _ واشنگتن در ماههای اخیر تمام تلاش خود را جهت تمدید این محدودیت ها به کار گرفت و در همین راستا در هفته های اخیر پیش‌نویس قطعنامه‌ای ضدایرانی به شورای امنیت ارائه کرد تا موضوع نشست این شورا قرار گیرد؛ نشستی که به طور مجازی سه‌شنبه هفته‌گذشته به وقت نیویورک برگزار شد ولی در نهایت به ناکامی دستگاه دیپلماسی ترامپ انجامید. در این باره نکاتی قابل ذکر است :
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom