Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای به مناسبت هفته‌ی دولت در ارتباط تصویری با رئیس‌جمهور و اعضای دولت، سال آخر فعالیت دولت دوازدهم را فرصتی خوب برای افزایش خدمات در حوزه‌های مختلف خواندند و با بیان نکاتی درباره‌ی مسائل مهم اقتصادی همچون تولید، سرمایه‌گذاری، ارزش پول ملی و نیز فضای مجازی، تأکید کردند: باید با جدیت کامل، موانع تولید را رفع و برای حل مشکلات، همت بیشتر گماشت.
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1007
دیروز1630
در هفته2637
در ماه47553
مجموع529537

بازدید کنندگان برخط

6
Online

به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ، حضرت آیت الله حسینی بوشهری نائب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در دیدار با مدیر عامل خبرگزاری رسا و جمعی از مدیران این رسانه حوزوی دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار آیت الله حسینی بوشهری با تقدیر از فعالیت ها و اقدامات خبرگزاری رسا در انعکاس اخبار و دستاوردهای حوزه های علمیه و روحانیت، گفت: یکی از مشکلات حوزه های علمیه از قدیم این بود که پیام حوزه و حوزویان به خوبی منعکس نمی شد، اما بحمد الله الان شرایط متفاوت شده و خبرگزاری‌های حوزوی از جمله رسا، بُرد بسیار خوبی دارند و توانسته اند اعتماد سازی خوبی در فضای درون و برون حوزوی داشته باشند و تبدیل به منبع خبری برای کسانی شده که پیگیر اخبار حوزه های علمیه هستند؛ به ویژه این که در کنار ارسال خبر، تحلیل و ارائه محتوا نیز صورت می گیرد.

وی با اشاره به موضوع کرونا و وظایفی که یک رسانه حوزوی در این عرصه برعهده دارد، افزود: حضور شما و دیگر رسانه های حوزوی در میدان، حضوری اثرگذار است و توانستید به خوبی کارها و اقدامات حوزویان را پوشش دهید.

نائب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم حضور جهادی طلاب و روحانیون در مقابله با کرونا را مصداق بارز ایثار توصیف کرد و با تجلیل از این مجاهدت اجتماعی، خاطرنشان کرد: در ماجرای کرونا انصافا طلاب جهادی زحمت کشیدند و ایثارگری کردند؛ در روزهای نخست شیوع این بیماری که حتی همراهان بیماران هم حاضر به کمک به آنها نبودند، طلاب جهادی حوزه بدون هیچ گونه چشمداشتی به صحنه آمدند و به کمک پزشکان، کادر درمان و پرستاران آمدند.

ایشان با تاکید بر این که در این عرصه مهم طلاب از جان مایه گذاشتند و مایه سرفرازی حوزه شدند، گفت: در فضایی که شاهد هجمه سنگین علیه قم و حوزه و روحانیت بودیم، حرکت جهادی طلاب سبب شد تا جلوی این تخریب و هجمه ها گرفته شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری همچنین ابراز داشت: ایثارگری روحانیت در این ایام هم سبب نمایان شدن بیش از پیش سیمای حوزویان شد و نیز پایگاه اجتماعی روحانیت را ارتقاء و تحکیم بخشید.

وی با اشاره به روایت شریف «کونوا دُعاةَ الناسِ بِغَیرِ اَلسِنَتِکُم» تصریح کرد: یکی از مصادیق بارز این روایت همین فعالیت های اجتماعی و حضور طلاب و روحانیون در صحنه است و واقعا باید به طلابی که این صحنه ها را خلق کردند خسته نباشید و خداقوت گفت. 

آیت الله حسینی بوشهری در بخش دیگری از سخنان خود فرمایشات و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب را چراغ پرفروغ مسیر حرکت حوزه های علمیه خواند و تاکید کرد: تصمیم و عزم شورای عالی بر این است که با تشکیل کمیته ها و کارگروه هایی در این زمینه، مجموعه فرمایشات رهبر معظم انقلاب چه مطالبات و رهنمودهایی که جامه عمل به خود دیده و چه فرمایشاتی که اجرایی نشده است را مورد بررسی قرار دهیم تا به تدریج تمامی این فرمایشات به منصه عمل برسد و خبرگزاری رسا می تواند در این جهت به ما کمک شایانی بکند.

دبیر شورای عالی حوزه های علمیه تحقق این مهم را عاملی مؤثر در روند سیاست گذاری کلان شورای عالی در عرصه های مختلف دانست و تعامل با رسانه ها را در اطلاع بیشتر حوزویان و طلاب از اقدامات و فعالیت های شورا مؤثر عنوان کرد.

گفتنی است، در ابتدای این دیدار حجت الاسلام محققی مدیر عامل محترم خبرگزاری رسا گزارشی از فعالیتهای این خبرگزاری ارائه نمود.

وی با قدردانی از دوراندیشی آیت الله حسینی بوشهری، تعامل با رسانه ها، دلسوزی، پیگیری حل مشکلات حوزویان و جدیت در پیگیری مسائل کلان حوزه های علمیه را از ویژگی های بارز ایشان عنوان کرد و با تاکید بر تقویت انقلابی گری در حوزه های علمیه افزود: نسل جوان و انقلابی حوزه نیازمند توجه و اعتماد بیشتر از سوی اعاظم حوزه خصوصا شورای عالی حوزه های علمیه است.

طلیعه

تصویر مطلب«اقتصاد کشور را مطلقاً به تحوّلات خارجی نباید پیوند زد» این تذکری بود که حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با هیئت دولت در دوم شهریور ماه مطرح کردند و چنین پیوندی را «خطای راهبردی» دانستند. در کنار این موضوع معظم له به تشریح موضوعات اقتصادی‌پرداختند و تولید را به عنوان راه حل  اصلی رفع مشکلات  اقتصادی معرفی و تبیین کردند.  کشور ما از جمله کشورهایی است که علاوه بر موقعیت خاص جغرافیایی طبیعی از ظرفیت‌های مادی و منابع سرشاری‌برخورداراست. این ویژگی در پیوند با فرصت‌هایی چون نیروی انسانی...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom