Ayeh

رهنمود

article thumbnailرهبر حکیم انقلاب اسلامی با صدور «بیانیه‌ی گام دوم انقلاب» به تبیین دستاوردهای شگرف چهار دهه‌ی گذشته پرداخته و توصیه‌هایی اساسی به‌منظور «جهاد بزرگ برای ساختن ایران اسلامی بزرگ» ارائه فرمودند که در ادامه به بخش‌هایی از این بیانیه اشاره می‌کنیم: آن روز که جهان میان شرق و غرب مادّی تقسیم شده بود و کسی گمان یک نهضت بزرگ دینی را نمی‌بُرد، انقلاب اسلامی ایران، با قدرت و شکوه پا به میدان نهاد؛ چهارچوب‌ها را شکست؛ کهنگی کلیشه‌ها را به رخ دنیا کشید؛ دین و دنیا را در کنار هم مطرح کرد و آغاز عصر جدیدی را...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز145
دیروز1205
در هفته6910
در ماه17176
مجموع21057484

بازدید کنندگان برخط

3
Online

حضرت آیت‌الله جوادی آملی با بیان این که دستور دین این است که به گونه‌ای رفتار کنیم تا دشمن از اقتدارمان هراسان باشد، گفتند: باید اقتدار کشور را حفظ کنیم تا بیگانگان طمع نکنند.


ایشان با بیان این که اختلاس، احتکار، رشوه و حقوق نجومی گرفتن ناشی از ضعف قوه انگیزه در افراد است، افزودند: بر اساس فرموده امیرمؤمنان(ع) مال حرام پوست انسان را که راه نفس  کشیدن او است متلاشی می‌کند، یعنی اگر مال حرام وارد خانه یا خانواده‌ای شود، راه تنفس آن را بسته و ریشه‌اش را می‌خشکاند.

ایشان پایبندی به شعائر دینی را یکی از عوامل تقویت قوه انگیزه دانستند و مطرح کردند: در این بخش از حوزه و دانشگاه کاری ساخته نیست، بلکه فرد باید در حسینیه‌ها، عزاداری‌ها و محافل اشک بر مصائب اهل بیت(ع) حضور پیدا کند و با انجام اعمالی مانند نماز شب انگیزه خود را برای پایبندی به دستورات دین تقویت کند.  (خ-1364)

طلیعه

article thumbnailحضور گسترده و وصف ناپذیر مردم در راهپیمایی باشکوه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگ زرین دیگری را به صفحات پرافتخار تاریخ انقلاب افزود. راهپیمایی غرورآفرین و حماسه‌ساز ۲۲ بهمن ‌امسال همزمان در بیش از هزار شهر و۱۰ هزار روستا با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد و وحدت، همبستگی و انسجام ملی مردم کشورمان، بار دیگر جهان را شگفت‌زده ‌کرد. ‌در این راهپیمایی، مسئولان، شخصیت‌ها، مقامات کشوری و لشکری به طور گسترده همراه مردم حضور داشتند و مردم شهر‌های مختلف با سر دادن شعارهای «مرگ بر آمریکا و مرگ بر...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom