Ayeh

رهنمود

تصویر مطلب** حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم، راه پیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس شورای اسلامی را دو آزمون بزرگ ملت ایران خواندند و با تبیین خصوصیات نامزدهای شایسته ی مجلس، حضور پرشور و آگاهانه ی همه ی مردم در انتخابات ۲ اسفند را در حل مشکلات داخلی و بین المللی مؤثر برشمردند و تأکید کردند: هر کس ایران عزیز، امنیت میهن و آبروی وطن را دوست دارد و در پی حل مشکلات است، باید در پای صندوق رأی حضور یابد تا عزم و اقتدار ملی ایرانیان بار دیگر به منصه ی ظهور برسد. رهبر معظم انقلاب...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1354
دیروز2215
در هفته8988
در ماه30943
مجموع172944

بازدید کنندگان برخط

30
Online

حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم علیدوست، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با انتشار یادداشتی ضمن نقد " رد مطلق دانش های بشری"  با اشاره به سوزاندن یک کتاب مرجع پزشکی نوشتند: این اتفاق، یک حرکت نسنجیده است. بی تردید قبول مطلق داده‌ها و دانشهای بشری ناصحیح است لکن رد مطلق آنها - آن هم در قالب چنین حرکات مشمئز کننده  و بهانه دهنده به مخالفان - ناصحیح تر است.


عضو جامعه مدرسین، حوزه های علمیه را حوزه تعقل معرفی کردند و نوشتند: حوزه های علمیه، همواره حوزه تعقل و احترام به علم و دانش بوده است.

ایشان در ادامه یادداشت خود آورده اند: این حرکت آتش زدن کتاب علمی، انسان را یاد جمله ای از "یان هوس" کشیش جنبش اصلاح دینی می‌اندازد. وقتی که می خواستند او را بسوزانند، مشاهده کرد که پیرزنی قدخمیده آمد و به قصد ثواب، شاخه خشکی بر کپه هیزمی که یان هوس را در آن میسوزاندند، انداخت. آن وقت یان هوس گفت: آه! ای سادگی مقدس!

حجت الاسلام والمسلمین علیدوست در پایان این یادداشت که با عنوان «حوزه علمیه قم - ابوالقاسم علیدوست» امضاء شده است نوشت: البته هیچ جهلی مقدس نیست. جهل پیرزن، جهل مقدس انگاشته شده بود و بدتر از این جهالت، جهالت مقدس نمایانده شده است.

طلیعه

تصویر مطلب** انقلاب اسلامی ایران انقلابی دینی و کاملا مردمی بوده و هست. این دو ویژگی که از ابتدا، از مهمترین پایه‌های قدرت این انقلاب بوده است، اکنون در چله دوم انقلاب اسلامی همچنان قدرت بخش و اثر گذار است. انقلاب اسلامی در زمانه ای به وقوع پیوست که هر دو ابرقدرت حاضر در جهان تلاش داشتند اندیشه و گفتمان خود را در جوامع مختلف بسط دهند و با یارگیری و جذب ملت‌ها و دولتها به سمت خود پایه‌های سلطه جهانی خود را گسترش دهند . انقلاب اسلامی به هردوی این اندیشه‌ها " نه" گفت و با تکیه به قدرت خدا وارد میدان شد....
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom