Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار هزاران نفر از دانش‌آموزان و دانشجویان سراسر کشور، نسل جوان پُرتوان، پُرنشاط و پُرانگیزه را نعمتی بزرگ و ذخیره‌ای ارزشمند برای ایران خواندند و با اشاره به استمرار خصومت عمیق آمریکا با ملت ایران از کودتای ۱۳۳۲ تاکنون، تأکید کردند: آمریکای گرگ‌صفت البته ضعیف‌تر اما وحشی‌تر و وقیح‌تر شده است و در مقابل، جمهوری اسلامی ایران با دفاع مقتدرانه و منع مستدل مذاکره، راه نفوذ و ورود مجدد آمریکا به کشور را سد کرده است. رهبر معظم انقلاب اسلامی کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ را...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز224
دیروز724
در هفته948
در ماه22836
مجموع21298672

بازدید کنندگان برخط

4
Online

حجت الاسلام والمسلمین محسن فقیهی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، روز چهارشنبه 17 مهر 1398 در درس تفسیر و حدیث خود که در مدرسه علمیه گلپایگانی برگزار شد، به تبیین ویژگی‌های قوم بنی اسرائیل و یهود طبق آیات قرآن پرداخت و گفت: قوم بنی اسرائیل حریص به دنیا است و اعتقاد دارد که دنیا و آخرت ویژه قوم یهود است.


حجت الاسلام والمسلمین فقیهی بیان کرد: صهیونیسم تمام قطعنامه بین المللی جهان را زیر پای می‌گذارد و مردم فلسطین را مورد ظلم و ستم خویش قرار می‌دهد تا به مطامع دنیوی برسد.

عضو جامعه مدرسین ابراز کرد: تمام ادیان الهی برای ترویج دین خویش تبلیغ می‌کنند و مردم را به دین دعوت می‌کنند؛ اما قوم یهود هیچ گروهی به جز خودشان را نمی‌پذیرد و اجازه نمی‌دهند که افراد از ادیان دیگر دین یهود را بپذیرند.

وی با بیان اینکه قوم یهود نسبت به مشرکان وابستگی و طمع بیشتر به دنیا و مادیات دارند، گفت: قوم بنی اسرائیل از خداوند هزار سال عمر طلب کرده‌اند و بهشت را ویژه خود می‌دانند اما اعتقادات آن‌ها مانع عذاب آن‌ها نخواهد شد؛ بنابراین به هر میزان برای کسب دنیا تلاش بیشتری کنند عذاب آن‌ها افزون خواهد شد و سرنوشت آن‌ها آتش دوزخ است.

حجت الاسلام والمسلمین فقیهی در ادامه سخنانش به تبیین معنای بصیرت پرداخت و گفت: برخی تنها به ظواهر مسائل و اتفاقات توجه دارند و از حقایق آن‌ها آگاهی ندارند اما بصیرت آن است که انسان با چشم باطن، مسائل و حوادث را به صورت دقیق درک کند.

عضو جامعه مدرسین با بیان این که قوم یهود خود را برترین قوم و دین در جهان می‌دانند، گفت: در برخی افراد روحیه خود بزرگ‌بینی وجود دارد که این صفت قوم یهود است و خداوند در قران آن را مورد مذمت قرار داده است.

حجت الاسلام والمسلمین فقیهی بیان کرد: به هر میزان گه بر تقوای استعداد و علم انسان افزوده می‌شود باید تواضع در برابر خداوند و مردم بیشتر شود نه اینکه صفت خودبزرگ‌بینی و تکبر در آن‌ها به وجود آید.

عضو جامعه مدرسین بیان کرد: شیطان سعی دارد روحیه بزرگ‌بینی و استکباری در انسان‌ها تقویت کند که در روایات اهل بیت(ع) این روحیه را سبب هلاکت انسان‌ها بیان شده است.

وی در ادامه به شرح روایت از کتاب چهل حدیث امام خمینی(ره) درباره عُجب پرداخت و گفت: برخی اهل دعا و نماز شب هستند و در این حالت به عُجب و خود برتر بینی نسبت به دیگران پیدا می‌کنند.

استاد درس خارج حوزه علمیه با بیان اینکه بدترین عجب این است که انسان عمل ناپسندیده خود را نیکو جلوه دهد، گفت: برخی کارهای ناپسندیده خود را توجیه می‌کنند؛ آن‌ها غیبت، بدگویی و اهانت دیگران را می‌کنند و آبروی فرد دیگر را در جامعه می‌برند اما این کار را نیک و وظیفه می‌دانند.

حجت الاسلام والمسلمین فقیهی بیان کرد: در شرح چهل حدیث امام خمینی(ره) آمده است بدترین مردم کسی است که رفتار و اعمال زشت خویش را نیکو بداند که اسباب هلاکت خویش را فراهم کرده است.

وی در بخش دیگر سخنانش حرکت عظیم پیاده روی اربعین را حرکت جهانی توصیف و بیان کرد: از تمام جوامع و ادیان در این تجمع بزرگ تشیع شرکت می‌کنند و این حرکت اختصاص به دین و مذهب خاصی ندارد.

عضو جامعه مدرسین بیان کرد: در راهپیمایی اربعین باید به اهداف قیام امام حسین(ع) توجه داشته باشیم، یکی از این اهداف ایشان ایثارگری بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین فقیهی ابراز کرد: افرادی که در پیاده روی اربعین شرکت می‌کنند نباید به هیچ وجه به مقدسات دیگران توهین کنند بلکه باید به دنبال تقویت وحدت اسلامی باشند.

وی با اشاره به حوادث اخیر در کشور عراق گفت: آمریکا و اسرائیل و کشورهای منطقه حرکت‌ها مرموزانه ای برای اختلاف افکنی میان شیعیان و سنی‌ها در کشور عراق آغاز کرده‌اند؛ اما کسانی که در این حرکت عظیم جهانی شرکت می‌کنند با رفتار صحیح این توطئه را خنثی می کنند و باید به دنبال تقویت وحدت اسلامی باشند.

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از آغاز تظاهرات مردم عراق علیه دولت عادل عبدالمهدی می گذرد و در طول این چند هفته هنوز دولتمردان عراقی با وجود قول ها و طرح هایی که ارایه کرده اند نتوانسته اند آرامش را به استانهای جنوبی عراق بازگردانند در این باره نکاتی چند قابل ذکر است :1 – این اعتراضات در تاریخ اول اکتبر( 9 مهر ماه) و در آستانه مراسم اربعین با حضور جمعی از جوانان تحصیل کرده و بیکار در میدان تحریر بغداد در اعتراض به بیکاری و فساد حاکم بر دستگاههای دولتی و دیگر مشکلات اقتصادی حاکم بر جامعه عراق از جمله مشکلات...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom