Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای به مناسبت هفته‌ی دولت در ارتباط تصویری با رئیس‌جمهور و اعضای دولت، سال آخر فعالیت دولت دوازدهم را فرصتی خوب برای افزایش خدمات در حوزه‌های مختلف خواندند و با بیان نکاتی درباره‌ی مسائل مهم اقتصادی همچون تولید، سرمایه‌گذاری، ارزش پول ملی و نیز فضای مجازی، تأکید کردند: باید با جدیت کامل، موانع تولید را رفع و برای حل مشکلات، همت بیشتر گماشت.
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز976
دیروز1630
در هفته2606
در ماه47522
مجموع529506

بازدید کنندگان برخط

7
Online

افزایش جمعیت سبب قوی شدن ایران اسلامی است

حجت‌الاسلام والمسلمین محسن فقیهی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن ابراز نگرانی از کاهش رشد جمعیت در کشور، اظهار داشت: مساله کاهش جمعیت در ایران تبدیل به یک بحران شده است و بنابر آمارهای اعلام شده متاسفانه در سال گذشته میزان رشد جمعیت به کمتر از یک درصد رسیده است که این عدد در سال های گذشته بی سابقه بوده است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: برای افزایش جمعیت و رسیدن به وضعیت مطلوب باید فرهنگ سازی شود. همچنین همه دستگاه های فرهنگی باید زنگ خطر کاهش جمعیت را جدی بگیرند. چراکه سال ها بر روی کاهش جمعیت کار تبلیغی و فرهنگی صورت گرفت و اکنون باید با نهادینه سازی فرهنگ فرزندآوری گام رو به جلو برداشت.

حجت‌الاسلام والمسلمین فقیهی با تاکید بر نقش مهم مسئولین درخصوص برنامه ریزی و سیاست گذاری برای افزایش جمعیت گفت: رهبر معظم انقلاب بارها خطاب به مسئولین تاکید کردند مسئله‌ی جمعیّت را جدّی بگیرید. بنابراین مسئولین کشور باید زمینه های افزایش جمعیت و فرزند آوری را تسهیل کنند. از طرفی مشکلات معیشتی که در جامعه امروز وجود دارد یکی از موانع جدی در میزان رشد جمعیت است.

استاد حوزه علمیه با اشاره به اهمیت کار رسانه ای درباره افزایش جمعیت گفت: رسانه ها و شبکه های اجتماعی امروزه در جامعه تاثیرگزاری زیادی دارند. از این جهت، تغییر ذهنیت جامعه نسبت به فرزندآوری وظیفه رسانه هاست. بنابراین رسانه ها با تولید محتواهای خلاق و مناسب باید این گفتمان را ترویج کنند.

عضو جامعه مدرسین با تاکید بر فرمایش رهبر انقلاب درخصوص اهمیت قوی تر شدن ملت و نظام اسلامی بیان داشت: بی شک نیروی جوان و کارآمد و نیروی انسانی کافی و مناسب، از بزرگترین نقاط قوت هر حکومتی است. جوانان مومن و انقلابی یکی از سرمایه های ارزشمند و گرانمایه کشور بوده و یکی از عنصرهای قوی شدن ملت و کشور به شمار می روند. از این رو سیاست گذاری های رشد افزایش جمعیت در راستای قوی تر شدن ایران اسلامی بوده و باید مورد توجه قرار گیرد.

استاد حوزه علمیه در پایان با بیان دیدگاه اسلام درخصوص افزایش جمعیت تاکید کرد: در آموزه های دینی و اسلامی نسبت به زاد و ولد تاکید و ترغیب زیادی صورت گرفته است و فرزند صالح یکی از نعمت های الهی است. امام صادق(ع) از قول رسول خدا(ص) فرمود: «اکثروا الولد، أکاثر بکم الأمم غداً» فرزندان خود را زیاد کنید تا فردا به واسطه (کثرت) شما بر دیگر امم افتخار نمایم.

 

طلیعه

تصویر مطلب«اقتصاد کشور را مطلقاً به تحوّلات خارجی نباید پیوند زد» این تذکری بود که حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با هیئت دولت در دوم شهریور ماه مطرح کردند و چنین پیوندی را «خطای راهبردی» دانستند. در کنار این موضوع معظم له به تشریح موضوعات اقتصادی‌پرداختند و تولید را به عنوان راه حل  اصلی رفع مشکلات  اقتصادی معرفی و تبیین کردند.  کشور ما از جمله کشورهایی است که علاوه بر موقعیت خاص جغرافیایی طبیعی از ظرفیت‌های مادی و منابع سرشاری‌برخورداراست. این ویژگی در پیوند با فرصت‌هایی چون نیروی انسانی...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom