Ayeh

رهنمود

article thumbnailحوزه‌ی علمیّه حقیقتاً ظرفیّت‌های بی‌شماری دارد. این دقّتهایی که انسان در مباحث فقهی و در مسائل کم‌اهمّیّت در بین فقها مشاهده میکند -که از لحاظ عملی و از لحاظ جایگاهش در مجموعه‌ی احکام اسلامی خیلی چیز مهمّی نیست- واقعاً شگفت‌آور است؛ یعنی این‌ جور [دقّتهای] عمیق و ریزبین و ژرف‌نگر، در کارهای فقهی ما و در علمای ما وجود دارد؛ خب این خیلی ظرفیّت مهمّی است. این حوزه می‌تواند همه‌ی نیازهای یک نظام اسلامی را، جامعه‌ی اسلامی را برآورده کند. اگر چنانچه نهادسازها -یعنی مثلاً فرض کنید بانک مرکزی یک نهاد...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز292
دیروز925
در هفته2147
در ماه18653
مجموع21088696

بازدید کنندگان برخط

3
Online

حضرت آیت‌الله سبحانی در دیدار جمعی از معاونین تبلیغی سازمان اوقاف و امور خیریه، به جایگاه تبلیغ در قرآن اشاره کردند و گفتند: خدای متعال در قرآن فرمودند: «اگر همه افراد نمی‌توانند به تبلیغ بروند لازم است افرادی دیگر مروج دین باشند».


ایشان با اشاره به عوامل موفقیت در تبلیغ افزودند: مبلغ موفق کسی است که شرایط زمان و جامعه را بشناسد و براساس نیازها سخن بگوید.


استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه مبلغان باید بر اساس نیاز جامعه فعالیت تبلیغی داشته باشند، به مبلغان توصیه کردند که در تبلیغ از جوانان غافل نشوند.

ایشان با بیان اینکه مبلغان باید طبق ساختار و اقتضای نیاز جامعه به تبلیغ بپردازند، ادامه دادند: مبلغ باید شرایط زمان را بشناسد و به تبیین مسائل و آسیب‌های امروزی از منظر دین پرداخته و مؤثر واقع شوند.

آیت‌الله سبحانی تأکید کردند: بر اساس روایات اگر مبلغان آگاه به زمان باشند، هجمه‌ها و شبهه‌ها آن‌ها را مغلوب نخواهد کرد. (خ-1374)

طلیعه

article thumbnailدر هفته‌های اخیر دو سفر بین‌المللی که اقتدار منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران را به نمایش گذاشت توجه بسیاری از رسانه‌های منطقه و بین‌المللی را به خود جلب کرد. اولین و مهم ترین این سفرها، سفر بشار اسد رییس جمهور سوریه به ایران و دیدار وی با رهبر معظم انقلاب بود که رسانه‌ها از آن به عنوان دیدار پیروزشدگانی یاد کردند که با مقاومت، ایستادگی و فداکاری توطئه سرنگونی سوریه را خنثی کردند و در برابر توطئه بزرگی پیروز شدند که علیه سوریه، کشورها و ملت‌های منطقه و نیز محور مقاومت طراحی شده بود. این سفر با...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom