آیت الله العظمی نوری همدانی با بیان اینکه عزت و اقتدار با انقلاب اسلامی در ایران احیا شد، گفتند: «رکن اول عزت ایمان است. در دنیا ارتش زیاد است اما آنچه که ارتش جمهوری اسلامی ایران را با دیگر ارتش‌های دنیا متفاوت و متمایز کرده، معنویت، ایمان و مظهر دینی است».


ایشان در دیدار رییس سازمان عقیدتی سیاسی و نماینده ولی فقیه در ارتش افزودند: «یکی از امتیازات ارتش گام برداشتن در مسیر ایمان به خداوند است و به همین خاطر علو و عظمت را برای همیشه دارد. ارتش‌های دیگر کشورها اگر چه از لحاظ تجهیزات جنگی قوی هستند اما در دل‌ها جایی ندارند و کارهایشان از دل برنمی‌خیزد. کار ارتش جمهوری اسلامی ایران چون از دل بر می‌خیزد در دلها نیز جای می‌گیرد.»

ایشان با بیان اینکه در آخرالزمان فتنه‌هایی برپا خواهد شد، تصریح کردند: فتنه امروز اختلاف افکنی است. علما باید فتنه های آخرالزمان را برای مردم بیان کنند. این اختلافات امروز برای این است که حق و باطل را با هم مخلوط می‌کنند و فتنه ایجاد می‌کنند. نیازمند یک فرهنگ بالا هستیم تا این فتنه ها را از هم تفکیک کند چرا که دشمنان هر روز فتنه به پا می‌کنند. این شما هستید که از نفوذ دشمن در حوزه زندگی مردم جلوگیری می‌کنید. (خ-1386)