Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌‌الله العظمی خامنه‌ای در ابتدای جلسه درس خارج فقه در آغاز سال تحصیلی حوزه‌های علمیه، مجالس عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام در محرم امسال را پر رونق‌تر از هر سال دانستند و خاطرنشان کردند: این حقیقت پر معنا نشان می‌دهد که پیوند مردم با اهل‌بیت علیهم‌السلام یک پیوند مستحکم است و برغم انبوه تبلیغات دشمنان علیه مقدسات و با وجود انواع سرگرمی‌ها و جاذبه‌های گوناگون برای جوانان، با فرا رسیدن محرم، امواج عظیم مردمی که اغلب نیز جوانان هستند به سمت خیمه حسین‌بن‌علی علیه‌السلام حرکت...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز502
دیروز730
در هفته2652
در ماه15012
مجموع21239266

بازدید کنندگان برخط

6
Online

رئيس شوراي عالي جامعه مدرسين علميه قم در نشست عمومي چهارمين اجلاسيه منطقه‌اي جامعه مدرسين در اهواز بر شناخت شبهات ونيازهاي روز از سوي مبلغان ديني و روحانيون تأكيد كرد.

به گزارش كميته اطلاع رساني چهارمين اجلاسيه  منطقه‌اي جامعه مدرسين آيت الله يزدي در آغاز نشست رسمي اين نشست گفت: لازم است مبلغان ديني در هر سطح فعاليت، جهت ارتقاء باورهاي ديني مردم تمام كوشش خود را به كار گيرند.
وي افزود: در شرايطي كه قرار داريم هجمه‌ تبليغاتي دشمن با بهره گيري از ابزارهاي نوين رسانه‌اي شدت گرفته است و در اين زمان حساسيت عملكرد مبلغان بيش از گذشته احساس مي‌شود.
وي از همه كارشناسان عرصه فرهنگي و ديني درخواست نمود طرح ها و برنامه‌هاي پيشنهادي جهت ارتقاء سطح فرهنگ ديني جامعه را به جامعه مدرسين حوزه‌ علميه قم ارائه دهند.
آيت الله يزدي در ادامه به تشريح مباحث مطرح شده در كميسيون راهکارهای ارتقاء سطح فرهنگ دینی جامعه پرداخت و گفت: براساس نظريه برخي، ضرورت افزايش و بهره‌گيري از ابزارهاي نوين تبليغي جهت انتقال مفاهيم ديني به مردم بسيار ضروري است.
وي خاطرنشان كرد: اگر چه معتقد به بهره‌گيري بيشتر از ابزار نوين هستيم اما تامين محتواي پيام‌هاي تبليغي نيز امر بسيار ضروري است.
رئيس شوراي عالي جامعه مدرسين حوزه علميه قم گفت: به اعتقاد كارشناسان، زندگي انسانها برگرفته از تفكر آنهاست و بر همين اساس هدف و ميدان اصلي فعاليت ائمه و پيامبران، عقل و فكر مردم بوده است.
وي با اشاره به ضرورت ارتقاء سطح علمي مبلغان ديني گفت: لازم است مبلغان ديني در همه سطوح مختلف، با بهره‌گيري از دوره‌هاي تخصصي سطح معلومات ديني خود را افزايش دهند.
وي به ائمه جماعات، مبلغان و روحانيون توصيه كرد اقتضائات و نيازهاي روز جامعه را شناسايي و براي پاسخگوئي به شبهات روز خود را آماده كنند.
وي با تأكيد بر اجرائي شدن مصوبات و پي‌گيري نظرات ارائه شده در كميسيون‌ها واجلاسيه‌هاي جامعه مدرسين حوزه علميه قم گفت: اميدورايم شاهد تأثيرات و نتايج اين اجلاسيه‌ها در سطوح مختلف فرهنگي وديني جامعه باشيم.
وي در پايان از زحمات و مهمان نوازي حوزه علميه خوزستان در برگزاري اين نشست تقدير و تشكر كرد.

طلیعه

article thumbnailدر روزهای اخیر اخبار مربوط به حملات پهپادی انصارالله یمن به تاسیسات نفتی آرامکو از جمله اتفاقات مهم در عرصه بین الملل بوده است که در این باره نکاتی چند قابل ذکر است :1 - بامداد شنبه 23 شهریور رسانه‌های خبری عربستان از حمله به دو پالایشگاه شرکت نفت «آرامکو» در شهرهای «بقیق» و «هجره حریص» در شرق این کشور خبر دادند. ساعاتی بعد انصارالله یمن مسئولیت این حمله را به عهده گرفت و اعلام کرد در صورتی که عربستان سعودی به تجاوز و محاصره خاک این کشور ادامه دهد، اهداف و رشته عملیات‌بعدی یمنی‌ها روزبه‌روز...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom