Ayeh

رهنمود

تصویر مطلب** حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم، راه پیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس شورای اسلامی را دو آزمون بزرگ ملت ایران خواندند و با تبیین خصوصیات نامزدهای شایسته ی مجلس، حضور پرشور و آگاهانه ی همه ی مردم در انتخابات ۲ اسفند را در حل مشکلات داخلی و بین المللی مؤثر برشمردند و تأکید کردند: هر کس ایران عزیز، امنیت میهن و آبروی وطن را دوست دارد و در پی حل مشکلات است، باید در پای صندوق رأی حضور یابد تا عزم و اقتدار ملی ایرانیان بار دیگر به منصه ی ظهور برسد. رهبر معظم انقلاب...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز777
دیروز1621
در هفته12659
در ماه34614
مجموع176615

بازدید کنندگان برخط

11
Online

ستايش پروردگار را كه ديگر بار جامعه مدرسين حوزه علميه قم با همراهي علماء اعلام سه استان خوزستان ، لرستان و كهگيلويه وبويراحمد ميزبان حضور سبز عالمان و فرهيختگان عرصه دين بود و برگ زرين ديگري در دفتر خدمات شايان خويش افزود. جامعه مدرسين حوزه علميه قم ضمن سپاس بي‌كران از حضرت پروردگار و تشكر شايان از حضور فرخنده همه سروران ، انديشمندان و عالمان كشور عزيز، توجه همگان را به نكات ذيل جلب مي‌نمايد:

1 – عالمان و فاضلان و فرهيختگان حوزه‌هاي علميه سراسر كشور، ذخيره‌هاي پروردگار، سنگربانان اسلام ناب محمدي(ص) و فرهنگ ياران خجسته اين مرز و بومند؛ همانا كه توانستند با حمايت از كيان تشيع و فرهنگ اسلامي حماسه‌ها را پديد آورند و مانع نفوذ دشمنان و تهاجم فرهنگي آنان شوند، از اينرو بايسته‌ است كه از مقام شامخ آنان تجليل شود و زمينه هجرت عالمان فرزانه؛ استادان و فضلاي حوزه علميه قم به شهرستانها فراهم آيد؛ اين امر موجبات بركات فراوان براي مناطق مختلف كشور اسلامي و باعث برآمدن جوانه‌هاي اميد در دل جوانان تشنه حقايق ديني در جاي جاي ايران اسلامي خواهد بود.
2 – ياد و خاطره علامه فرزانه شهيد مرتضي مطهري ونقش شگرف ايشان در احياي تفكر ديني و هنر آن شهيد والامقام در عرصه روان و جذاب آموزه‌هاي ديني، هماره در دل و جان مردم ايران زنده است. جامعه مدرسين با آرزوي علو درجات براي آن شهيد سعيد همكاري و تعامل نهادهاي فرهنگي و حوزه‌هاي علميه را در ترويج انديشه صحيح اسلامي با توجه به نيازهاي امروز جامعه و آگاهي سازي و مقابله با انديشه‌هاي انحرافي، خرافات ، عرفانهاي كاذب و تهاجم گسترده غرب بر ضد انقلاب اسلامي را امري ضروري مي‌داند .
3 – حوزه‌هاي علميه هماره پاسدار اسلام ناب و ارزشهاي اسلامي و انساني بوده‌‌اند ، تقويت و توسعه حوزه‌هاي علميه در سراسر كشور گام مهمي در پيشبرد اهداف حوزه‌ها و راهي براي حضور بيشتر و بهتر علاقه‌مندان به تحصيل در علوم ديني و جامه عمل پوشاندن به منويات مقام معظم رهبري در اين عرصه است، از اينرو شايسته است مسئولان حوزه‌هاي علميه به ويژه شوراي عالي حوزه علميه قم و مديريت محترم آن به اين امر مهم بيش از گذشته بپردازند.
4 – دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري، نمايش شكوه و عظمت يكپارچكي مردم ايران و خنثي كننده دشمنان اسلام و انقلاب بويژه استبكار جهاني و در راس آن، امريكا و اسرائيل جنايتكار و جامه عمل پوشاندن به خواسته رهبر انقلاب در حضور حداكثري مردم خواهد بود، از اينرو روحانيت معظم مي‌كوشد تا ضمن تاكيد بر اهميت انتخابات و تبيين ملاكهاي اصلي و ترويج گفتمان امام و رهبري در اين عرصه، همگام با مردم ايران اسلامي، حماسه‌اي ديگر را بنام انقلاب و اسلام رقم بزند و خواب دشمنان انقلاب را ديگر بار آشفته سازد.
5 – جامعه مدرسين حوزه‌علميه قم با قدراني از اقدام مهم مقام معظم رهبري در نامگذاري سال جاري به سال حركت به سمت اصلاح الگوي مصرف و لزوم توجه ويژه مسئولان به اين مهم به عنوان هدفي راهبردي و اسلامي تاكيد مي‌نمايد و همگان را به نهضتي بزرگ در اين عرصه مهم فرا مي‌خواند.
6- جامعه مدرسين حوزه علميه قم ضمن احترام به همه اقوام و طوايف ونقش آنان در نگهباني از انقلاب اسلامي وارزشهاي والاي آن بر حفظ كرامت همه شهروندان ايران اسلامي بويژه اقوام و طوايف و عشاير عزيز اين سه استان تاكيد مي‌ورزد و توجه ويژه مسئولان را به رفع محروميت از اين سه استان و تكريم عشاير و طوايف آن خواستار است.
7 – پيروزيهاي درخشان مردم ايران در عرصه هاي جهاني و سياست خارجي و نيز پيشرفتهاي علمي و تحقيقاتي و صنعتي در گستره‌هاي گوناگون حقيقتي روشن است كه چشم شب پرستان و تاريك سيرتان را خيره كرده است اين پيشرفتها را مرهون امام عزيز، شهيدان انقلاب اسلامي وعالمان  ومجاهدان و رزمندگان دلير خود هستيم به روح پر فتوح امام و شهداء درود مي‌فرستيم و طلوع خورشيد پر فروغ دولت كريمه امام عصر(عج) را از خداوند متعال خواستاريم.

و السلام عليکم و رحمه الله و برکاته
محمد يزدي
رئيس شوراي عالي جامعه مدرسين حوزه علميه قم

طلیعه

تصویر مطلب** انقلاب اسلامی ایران انقلابی دینی و کاملا مردمی بوده و هست. این دو ویژگی که از ابتدا، از مهمترین پایه‌های قدرت این انقلاب بوده است، اکنون در چله دوم انقلاب اسلامی همچنان قدرت بخش و اثر گذار است. انقلاب اسلامی در زمانه ای به وقوع پیوست که هر دو ابرقدرت حاضر در جهان تلاش داشتند اندیشه و گفتمان خود را در جوامع مختلف بسط دهند و با یارگیری و جذب ملت‌ها و دولتها به سمت خود پایه‌های سلطه جهانی خود را گسترش دهند . انقلاب اسلامی به هردوی این اندیشه‌ها " نه" گفت و با تکیه به قدرت خدا وارد میدان شد....
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom