Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه چندی قبل آقای اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی‌جنبش مقاومت‌اسلامی‌فلسطین (حماس)، با تأکید بر حمایت از مردم فلسطین، خاطرنشان کردند که جمهوری‌اسلامی از هیچ کوششی برای استیفای حقوق ملت فلسطین و دفع شر رژیم جعلی صهیونیستی دریغ نخواهد کرد. متن پاسخ رهبر معظم انقلاب به شرخ زیر است: بسم الله الرّحمن الرّحیم برادرمجاهد و عزیز جناب‌آقای اسماعیل‌هنیه دامت توفیقاته رئیس‌محترم دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس سلام علیکم
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1415
دیروز1664
در هفته5995
در ماه13595
مجموع396448

بازدید کنندگان برخط

7
Online

اطلاعیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم  به مناسبت ایام الله چهاردهم و پانزدهم  خرداد
در تاريخ 11/03/1389

بسم الله الرحمن الرحیم

بار دیگر چهاردهم خردادماه فرا رسید و یاد و خاطره آن یار سفر کرده و آن امام خوبی‌ها و مهربانی‌ها، گستره دلها را فرا گرفت. با آنکه سال‌ها از رحلت جانگدازش می‌گذرد، یاد آن برانگیزاننده فطرت‌های پاک به راستی و خداجویی بیشتر زنده می‌شودو ابعاد نهضت عظیمش گسترده‌تر می‌شود. امام که در اندیشه رهبر معظم انقلاب، روح خدا در کالبد زمان بود و عشق به او، عشق به همه خوبی‌هاست، تحقّق اسلام ناب محمدی و عدالت علوی را فریاد زد و شوکت فرعونی دولت‌های استکباری‌ـ‌ بویژه آمریکا و اسرائیل ‌ـ ‌را درهم شکست و روح تازه‌ای در تن امّت دمید.
گذشت زمان نشان مي‌دهد كه مديريت امام كه با درايت و هوشمندي فراوان همراه بود، انقلاب را به سان چشمه‌اي زلال به دست نسل امروز سپرده است. نيز هدايت‌گري آن امام خوبي‌ها در ابعاد مختلف سياسي، فرهنگي، اقتصادي و ... باعث شد كه آهنگ پيشرفت انقلاب فزوني گيرد و هر سال شاهد شكوفايي آن پيشرفت‌ها در عرصه‌هاي گوناگون باشيم. مبارزه و برخورد ريشه‌اي و فراگير آن عزيز سفر كرده با فتنه و فتنه گران نيز امري ستودني و فراموش نشدني است. آري، بررسي فتنه‌هاي پس از انقلاب نشان مي‌دهد كه بيشترين حملات آن، به اصل مترقي و متعالي ولايت فقيه بوده است؛ چه آنكه فتنه گران به خوبي مي‌دانستند با حضور ولايت فقيه هيچ‌گاه به اهداف خود نائل نخواهند شد. چنان كه در حوادث سال گذشته، هوشمندي و درايت بي‌نظير رهبر معظم انقلاب، حضرت آيت الله خامنه‌اي، توانست كشتي انقلاب را از ورطه خطرها و موج‌ آفريني‌ها نجات دهد و به ساحل امن برساند. آنچه در انديشه امام و رهبري اهميت حياتي داد وحدت و همدلي مسلمانان، ضرورت شناخت دشمن و ترفند‌ها و حيله‌هاي او در يك كلمه «بصيرت» است.
اكنون در سالگرد رحلت امام عزيز، شايسته است كه آحاد امت اسلامي، بويژه نخبگان و فعالان سياسي در انديشه‌هاي امام با نظري دقيق، نظر بيفكنند، و با اتحاد و همدلي دشمنان انقلاب را در رسيدن به اهداف خود نا‌اميد كنند. امروز،‌ اطاعت محض از ولايت مطلقه فقيه و پرهيز از جنجال آفريني، و نيز مبارزه جدي و مقتدرانه مسئولان با فتنه‌گران، دل امام عزيز را شاد مي‌كند و عزّت ايران و ايراني را دو چندان مي‌سازد.
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، ضمن عرض تسليت بيست و يكمين سالگرد رحلت ملكوتي امام‌(قدس سره)‌از عموم ملت ايران دعوت مي‌نمايد كه‌همچون سال‌هاي گذشته با حضور پرشور در مراسم سالگرد ارتحال امام خميني(ره) ديگر‌بار ياد آن عزيز سفر كرده را زنده بدارند و با آرمان‌هاي او تجديد عهد نمايند. نيز به‌همين مناسبت مجلس ياد بودي از‌طرف جامعه مدرسين حوزه علميه قم در شب چهاردهم خردادماه در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) برگزار مي‌گردد.
از عموم علماء، فضلا، طلاب محترم و مردم شريف ايران اسلامي دعوت مي‌شود كه در اين مراسم حضور به هم رسانند. سلام و درود خدا بر آن عبد صالح كه ياد و خاطره‌اش همواره جاويدان است.

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته
محمد یزدی
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

طلیعه

تصویر مطلب با توجه به پایان تحریم تسلیحاتی ایران در ماه اکتبر (27 مهرماه)بر اساس قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل - که در تایید برجام صادر شد _ واشنگتن در ماههای اخیر تمام تلاش خود را جهت تمدید این محدودیت ها به کار گرفت و در همین راستا در هفته های اخیر پیش‌نویس قطعنامه‌ای ضدایرانی به شورای امنیت ارائه کرد تا موضوع نشست این شورا قرار گیرد؛ نشستی که به طور مجازی سه‌شنبه هفته‌گذشته به وقت نیویورک برگزار شد ولی در نهایت به ناکامی دستگاه دیپلماسی ترامپ انجامید. در این باره نکاتی قابل ذکر است :
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom