Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت‌ آیت‌الله‌ العظمی خامنه‌ای در دیدار‌ رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت، با اشاره به لزوم قدرشناسی مسئولین از فرصت خدمت به مردم و ضرورت همکاری و هم‌افزایی قوای‌سه‌گانه، «اقتصاد» و «فرهنگ» را دو مسئله‌ی مهم کشور خواندند و با تأکید بر توجه کامل مسئولان به «تولید داخلی» به‌عنوان «کلید اصلی حل مشکلات موجود» نکات مهمی را درباره‌ی «رهایی کشور از وابستگی به درآمد نفت»، «توجه ویژه به بخشهای پیشران اقتصادی نظیر مسکن، کشاورزی و شرکتهای دانش‌بنیان»، «ضرورت تغییر نگاه به تولیدکننده به ‌عنوان رزمنده‌ی جنگ...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز146
دیروز734
در هفته880
در ماه13240
مجموع21237494

بازدید کنندگان برخط

3
Online

  • عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم: حجت الاسلام والمسلمین محمود رجبی رییس کمیسیون حوزه و روحانیت پنجمین اجلاسیه منطقه ای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، در مراسم اختتامییه این اجلاس که عصر پنج شنبه در یزد برگزار شد، گزارشی از مصوبات این کمیسیون ارائه کرد.
  • وی ادامه داد: راهکارهای ارائه شده در این کمیسیون نیز مواردی از جمله برنامه ریزی برای جذب دانش آموزان نخبه از طریق تاسیس مدارس پیش حوزوی، استعداد سنجی طلاب، جذب اساتید قوی، فرهنگ سازی و جدی گرفتن مباحثه بود.
  • حجت الاسلام والمسلمین رجبی اضافه کرد: احیای سنت تدریس و تدرس، اهتمام به دروس اخلاق و سرمایه گذاری در این خصوص توسط علمای وارسته، برگزاری کلاس های اخلاق از دیگر راهکارهای ارائه شده در این کمیسیون بود.
  • عضو جامعه مدرسین با تاکید بر اینکه برای احیای سنت تدرسی و تدرس در حوزه بایستی فرهنگ سازی شود، ابرازداشت: اصلاح متون درسی و اجرای دروس اقتضایی در هر استان از دیگر پیشنهاداتی بود که در کمیسیون حوزه و روحانیت مطرح شد.
  • وی هدف گذاری دقیق را یک اصل مهم برای طلاب عنوان کرد و گفت: حمایت های مادی و معنوی از اساتیدی که به استان های خود رجعت کرده اند می تواند در دستور کار قرار گیرد.
  • وی بیان کرد: کمبود بودجه مالی، احیای موقوفات متعلق به حوزه های علمیه، اجازه مصرف سهم امام در مصارف مربوط به حوزه های علمیه، جذب بیشتر بودجه های فرهنگی، تشکیل مرکز تربیت مدیر در حوزه، از دیگر پیشنهاداتی بود که در کمیسیون مطرح و ارائه شد و ما بر آن تاکید کردیم تا مورد توجه و عمل قرار گیرد.
  • این عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم همچنین در بخش دیگری از سخنان خود، روحانیت را مدافع ارزش ها توصیف کرد و ابرازداشت: برجستگی های روحانیت به قدری زیاد است که قابل قیاس با سایر اقشار نیست.

طلیعه

article thumbnailایام محرم و برگزاری مجالس عزای حسینی یکی از فرصت های مغتنم برای بحث و اندیشه در درس ها و عبرت های عاشوراست که یکی از دروس بسیار مهم آن، پایداری بر حق و التزام به ارزشها و آرمان هاست. پیامبر گرامی اسلام، پس از بعثت، نژاد پرستی، قبیله گرایی، تکاثر طلبی و شهوات مالی و نفسانی دوران جاهلیت را تغییر دادند و ایمان، تقوا و جهاد در راه خدا را جایگزین افتخار به حسب و نسب و ثروت و قدرت ساختند. درحقیقت، اسلام با تحوّل در بینش‌ها و ارزش‌ها انسان‌هایی را تربیت کرد که اسوه پاکی و فداکاری و ایثار شدند. افرادی که برای دفاع...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom