Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار مسئولان و کارگزاران نظام  با اشاره به برخی که می گویند مذاکره با آمریکا چه عیبی دارد، تأکید کردند: مذاکره با آمریکا تا وقتی به تعبیر حضرت امام، آدم نشده، سمّ است؛ ضمن اینکه مذاکره با دولت فعلی این کشور سمّ مضاعف است. رهبرمعظم انقلاب در تبیین این واقعیت افزودند: معنای حقیقی مذاکره، معامله و بده‌بستان است و آنها دقیقاً در این معامله، دنبال نقاط قوت ایران هستند.ایشان افزودند: می گویند بیایید درباره‌ی موشک مذاکره کنیم، معنای حقیقی این حرف این است که شما باید...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز140
دیروز746
در هفته886
در ماه19345
مجموع21171175

بازدید کنندگان برخط

2
Online

آیت الله مرتضی مقتدایی قائم مقام جامعه مدرسین در مراسم افتتاحیه کمیسیون‌های تخصصی دهمین اجلاسیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای بلاد، از حضور علما و شخصیت ها در دهمین اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین و علمای بلاد، قدردانی کرد.


وی از اهداف برگزاری اجلاسیه های جامعه مدرسین، هم‌اندیشی اعضای جامعه مدرسین با علمای سراسر کشور ذکر نمود و تصریح کرد: دور هم نشستن علما با یکدیگر و بحث و تبادل نظر درباره موضوعات مختلف آثار و برکات بسیاری دارد.

آیت الله مقتدایی ابتکار برگزاری اجلاسیه های جامعه مدرسین را مربوط به بزرگان این نهاد برجسته حوزه دانست و تصریح کرد: افزون بر برگزاری اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین و علمای بلاد که در قم برگزار می‌شود، اجلاسیه هایی نیز به صورت منطقه ای برگزار می شود که نخستین دوره آن به صورت استانی در مشهد مقدس برگزار شد.

وی بیان داشت: بعد از برگزاری نخستین اجلاسیه به صورت استانی تصمیم گرفته شد که اجلاسیه ها به صورت منطقه ای برگزار شود و اعضای جامعه مدرسین با حضور در استان ها جلسات باشکوهی را برگزار کرده‌اند که آثار بسیار خوبی را نیز به دنبال داشته است.

ایشان در ادامه سخنان خود با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب درباره حوزه انقلابی و لزوم انقلابی ماندن حوزه‌های علمیه، گفت: جامعه مدرسین تصمیم گرفته است که موضوع دهمین اجلاسیه خود را بر همین موضوع استوار کند و راهکار و بایسته‌های تحقق آن را مورد بحث و تبادل نظر قرار دهد.

وی خاطرنشان کرد: در کمیسیون‌های چهارگانه حوزه و روحانیت، سیاسی و اجتماعی، حوزه و بین الملل و فرهنگی تبلیغی مسائل مختلف مورد بحث و تبادل نظر علما قرار خواهد گرفت و ابعاد مختلف حوزه انقلابی مورد تحلیل و اظهار نظر علما قرار می گیرد.

آیت الله مقتدایی تصریح کرد: فردا پنج شنبه 18 آذرماه 1395 نیز اجلاسیه رسمی با حضور و سخنرانی بزرگان، مراجع، علما و شخصیت‌های برجسته برگزار می‌شود و دبیران کمیسیون‌ها نیز گزارش‌های مربوطه را ارائه خواهند کرد.

طلیعه

article thumbnailپس از سقوط رژیم منحوس پهلوی و پیروزی انقلاب اسلامی، نظام مقدس جمهوری اسلامی توانست علی رغم معارضه و هجمه‌های بی شمار دشمنان، حرکت آرمانی و ارزش مدار خود را دنبال کند که در این میان نقش ولایت فقیه و رهبری نظام در این حرکت پویا و پر تحرک نقشی اساسی و راهبردی بوده است. رهبری به عنوان سیاستگذار کلّىِ نظام با تنظیم سیاست‌هایی راهبردی به هدایت سکان کشتی انقلاب می‌پردازد. جایگاه قانونی و شرعی ولایت فقیه ایجاب می‌کند همه قوای سه‌گانه در چارچوب سیاستهای رهبری برنامه‌ریزی کنند و سیاستهای اجرایىِ خودشان...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom