Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در روز 13 آبان زنده و تلویزیونی، با تبریک خجسته سالروز میلاد پیامبر خاتم حضرت محمد مصطفی(صلی‌الله‌علیه‌وآله) و ولادت حضرت امام جعفر صادق(علیه‌السلام) به ملت شریف ایران و امت بزرگ اسلامی، وحدت جهان اسلام را علاج واقعی مشکلات مسلمانان خواندند و با اشاره به سیاست عاقلانه ایستادگی در مقابل زیاده‌خواهی‌های آمریکا فرمودند: سیاست حساب‌شده جمهوری اسلامی با رفت و آمد اشخاص در آمریکا تغییری نمی‌کند.  ایشان همچنین با تأکید بر تحرک و تلاش بیشتر مسئولان در سه زمینه «اقتصاد، امنیت و...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز674
دیروز1649
در هفته2323
در ماه38403
مجموع616001

بازدید کنندگان برخط

6
Online

حجت الاسلام والمسلمین محمدی نماینده ولی فقیه و رییس سازمان اوقاف و امور خیریه روز پنج شنبه مورخ 18 آذر ماه 1395 در دهمین اجلاس سراسری جامعه مدرسین و علمای بلاد گزارش عملکرد این سازمان را تشریح کرد.


وی با ارائه آمار مربوط به موقوفات موجود در کشور، گفت: یک میلیون هکتار زمین موقوفه در سراسر کشور در اختیار است،  که بیش از ده هزار هکتار آن در اختیار نهادهای دولتی است.

وی بخش قابل توجهی از مراکز اقتصادی کشور همچون بازارها را موقوفه دانست و انواع موقوفات کشور و نحوه اداره و مصرف موقوقات را به تفکیک تشریح کرد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی با اشاره به نظر سنجی های صورت گرفته از مردم درباره موقوفات، خاطرنشان کرد: بیش از هفتاد درصد مردم وقف، احکام، برکات و آثار آن را نمی دانند.

وی یکی از مهم ترین آسیب های این عرصه را نبود نگرش صحیح به وقف و موقوفات دانست و گفت: متاسفانه ما وقف را تک بعدی و صرفا فرهنگی برای مردم معرفی کرده ایم و این در بخش ساختار و تشکیلات نیز اثر منفی داشته است.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی افزود: باید وقف را به عنوان یک حکم الهی و نهاد ممتاز دینی با کارکردهای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ببینیم؛ متاسفانه ما نگاه اقتصادی به وقف نداشته و نداریم.

وی آسیب دوم را مشکل مدیریتی در زمینه وقف دانست و گفت: متاسفانه در تصمیمات کلان مربوط به اراضی تصمیمی گرفته می شود که به موقوفات لطمه اساسی وارد می کند.

رییس سازمان اوقاف و امور خیریه همچنین خواستار ارائه تسهیلات دولتی به موقوفات شد و علم و فناوری، بهداشت، تبلیغ دین، سلامت، رسانه و محیط زیست را از عرصه هایی دانست که نیاز به موقوفات در آن احساس می شود.

طلیعه

تصویر مطلبانتخابات ریاست ‌جمهوری ایالات متحده آمریکا روز سه شنبه ۳ نوامبر ۲۰۲۰ مصادف با ۱۳ آبان ۱۳۹۹ برگزار شد و پس از چهار روز نتایج نهایی اعلام و جو بایدن کاندیدای حزب دموکرات پیروز این انتخابات اعلام گردید . در این باره نکاتی قابل ذکر است : 1 – اعلام پیروزی جو بایدن، با اعتراض و خشم طرفداران ترامپ مواجه شد و پس از اعلام آن ترامپ با تاکید بر فاسد بودن نظام انتخاباتی آمریکا وعده داد تسلیم نتیجه انتخابات نشود. او قرار است كار را به دیوان عالی آمریكا بكشاند تا بلكه در آنجا بتواند با حمایت شش قاضی...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom