Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در روز 13 آبان زنده و تلویزیونی، با تبریک خجسته سالروز میلاد پیامبر خاتم حضرت محمد مصطفی(صلی‌الله‌علیه‌وآله) و ولادت حضرت امام جعفر صادق(علیه‌السلام) به ملت شریف ایران و امت بزرگ اسلامی، وحدت جهان اسلام را علاج واقعی مشکلات مسلمانان خواندند و با اشاره به سیاست عاقلانه ایستادگی در مقابل زیاده‌خواهی‌های آمریکا فرمودند: سیاست حساب‌شده جمهوری اسلامی با رفت و آمد اشخاص در آمریکا تغییری نمی‌کند.  ایشان همچنین با تأکید بر تحرک و تلاش بیشتر مسئولان در سه زمینه «اقتصاد، امنیت و...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز676
دیروز1649
در هفته2325
در ماه38405
مجموع616003

بازدید کنندگان برخط

6
Online

حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن زمانی دبیر کمیسیون حوزه و بین الملل در دهمین اجلاسیه جامعه مدرسین و علمای بلاد که عصر روز پنج شنبه مورخ 18 آذر 1395 در سالن همایش های بین المللی رسول اعظم(ص) مدرسه علمیه امام کاظم(ع) برگزار شد، گزارش این کمیسیون را تشریح کرد.


وی با تبیین رسالت بین المللی حوزه های علمیه اظهار داشت: ما رسالت بین المللی حوزه انقلابی را در چهار بخش آموزش، پژوهش، تبلیغ و ارتباطات مطرح کردیم و البته این رسالت مبتنی بر اصول، مؤلفه ها و برنامه هایی است.

حجت الاسلام والمسلمین زمانی با اشاره به تعریف و شاخصه های حوزه انقلابی در عرصه بین الملل افزود: این حوزه نخست صاحب شناخت و تبیین آموزشی و ترویج اسلام ناب محمدی و متکی بر اندیشه های امام و رهبری در مواجهه با اسلام آمریکایی است و در سیاست گذاری های خود در تحقق فرهنگ و ارزش های اسلامی در عرصه جهانی تلاش می کند و سوم حوزه انقلابی، مسؤول در برابر نیازها و چالش ها است و چهارم تعامل فعال در راستای تحقق رسالت های بین المللی است.

وی به اصول و مؤلفه های حوزه انقلابی نیز اشاره کرد و ابراز داشت: معرفت دینی مبتنی بر قرآن و مکتب اهل بیت(ع) و عقلانیت و دوم عدالت گستری و ظلم ستیزی و دفاع از ملل مظلوم، سوم حمایت از جبهه مقاومت اسلامی و فلسطین و مبارزه با استکبار جهانی از مؤلفه های اساسی حوزه انقلابی است.

دبیر کمیسیون حوزه و بین الملل دهمین اجلاسیه جامعه مدرسین و علمای بلاد با اشاره به برنامه های چهارگانه حوزه انقلابی درعرصه بین الملل ابتدا به مسأله آموزش اشاره کرد و یادآور شد: تحول در نظام آموزشی و مواد درسی متناسب با نیازهای روز و دوم ایجاد رشته های تخصصی، اعزام فضلای حوزه به مراکز تخصصی دنیا به صورت بورسیه در جهان، تربیت اساتید متخصص در علوم اسلامی و انسانی و اعزام به مراکز علمی جهان از مهمترین این موارد است.

دبیر کمیسیون حوزه و بین الملل خاطرنشان کرد: در بخش پژوهشی ما برنامه هایی داشتیم که از جمله آن می توان به جهت دهی پژوهش های حوزوی به سوی مسائل مطرح در دنیای معاصر، تدوین کتب ونشریات با رویکرد تقریب و انقلابی برای مخاطبان بین المللی به تفکیک مذاهب خودشان، رصد شبهات و سؤالات جهانی در مورد شیعه و پاسخ دادن، نهضت ترجمه چاپ و انتشار کتب حوزه برای جامعه جهانی وبرعکس و معرفی ابعاد نظام جمهوری اسلامی ایران و رهبر معظم انقلاب به جامعه جهانی اشاره کرد.

طلیعه

تصویر مطلبانتخابات ریاست ‌جمهوری ایالات متحده آمریکا روز سه شنبه ۳ نوامبر ۲۰۲۰ مصادف با ۱۳ آبان ۱۳۹۹ برگزار شد و پس از چهار روز نتایج نهایی اعلام و جو بایدن کاندیدای حزب دموکرات پیروز این انتخابات اعلام گردید . در این باره نکاتی قابل ذکر است : 1 – اعلام پیروزی جو بایدن، با اعتراض و خشم طرفداران ترامپ مواجه شد و پس از اعلام آن ترامپ با تاکید بر فاسد بودن نظام انتخاباتی آمریکا وعده داد تسلیم نتیجه انتخابات نشود. او قرار است كار را به دیوان عالی آمریكا بكشاند تا بلكه در آنجا بتواند با حمایت شش قاضی...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom