Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه چندی قبل آقای اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی‌جنبش مقاومت‌اسلامی‌فلسطین (حماس)، با تأکید بر حمایت از مردم فلسطین، خاطرنشان کردند که جمهوری‌اسلامی از هیچ کوششی برای استیفای حقوق ملت فلسطین و دفع شر رژیم جعلی صهیونیستی دریغ نخواهد کرد. متن پاسخ رهبر معظم انقلاب به شرخ زیر است: بسم الله الرّحمن الرّحیم برادرمجاهد و عزیز جناب‌آقای اسماعیل‌هنیه دامت توفیقاته رئیس‌محترم دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس سلام علیکم
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1435
دیروز1675
در هفته4859
در ماه20967
مجموع452143

بازدید کنندگان برخط

7
Online

 • دولت و ملت کشور مسلمان سوریه, روزهای بسیار سختی را می‌گذرانند. با آنکه دولت سوریه، ‌بارها و بارها مخالفان را به مذاکره دعوت کرده و گام‌های خوبی برداشته است  . . .
 • بسم الله الرحمن الرحیم
  دولت و ملت کشور مسلمان سوریه, روزهای بسیار سختی را می‌گذرانند. با آنکه دولت سوریه، ‌بارها و بارها مخالفان را به مذاکره دعوت کرده و گام‌های خوبی برداشته است ولی مخالفین به وسیلة عوامل تروریستی خود آتش‌بس را نقص کرده و گفت و گو بی‌ثمر مانده است. تردیدی نیست که تشدید بحران‌ها در سوریه، به‌نفع آمریکا و رژیم صهیونیستی است لذا آنان با توطئه‌های گوناگون می‌کوشند تا بر اختلافات دامن بزنند و آن را حل نشدنی جلوه بدهند. فاجعه اخیر به هر شکل آن محکوم است و کشتار قریب به صد و پنجاه نفر از مردم مظلوم و بی‌دفاع سوریه در حادثه اخیر دل هر آزاده‌ای را به درد می‌آورد‌؛ اما سؤال مهم این است که متهم اصلی این حادثه کیست؟ آیا جز این است که استکبار جهانی (آمریکا و اسرائیل) و عوامل دست‌نشانده آنان در منطقه متهم اصلی این حادثه‌اند؟! آیا جز این است که غاصبان بلندی‌های جولان،‌ دشمن درجه یک هرگونه ثبات و آرامش در سوریه‌اند؟! به راستی کسانی که مدعی حقوق بشر و آزادی انسان‌ها هستند چگونه در برابر سلب امنیت و آرامش یک ملت سکوت می‌کنند؟! و چگونه در برابر تأمین سلاح و مهمات مخالفان بی‌منطق عکس‌العمل مناسبی نشان نمی‌دهند؟!.
  رژیم صهیونیستی که پس از مقاومت سی و سه روزه لبنان و مقاومت بیست و دو روزه غزه، امروز با سرنگونی دولت مبارک در مصر و مهم‌ترین متحد خود در منطقه در آستانه فروپاشی است، از این رو با تمام توان در صدد رخنه در سپر مهم مقاومت در منطقه‌، و انتقام‌گیری از پشتیبانی ملت و دولت سوریه است و مي‌خواهد امواج خروشان بیداری اسلامی در منطقه را از مسیر خود منحرف سازد، غافل از آنکه امروز بیداری ملت‌ها مانع نفوذ بیگانگان در منطقه می‌باشد. امروز ملت‌های منطقه پرچمدار مبارزه با آمریکا- که مصداق اتم استکبار در قرآن کریم است- و مبارزه با رژیم صهیونیستی – که مصداق بارز اشد الناس عداوه للمؤمنین در قرآن کریم است- می‌باشند و در مبارزه با آنان از هیچ تلاشی فرو‌گذار نمی‌کنند.
  جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن محکوم کردن فجایع اخیر در سوریه و ابراز همدردی با دولت و ملت شریف آن، بهترین راه برای پایان بخشیدن به بحران‌های اخیر را گفت و گوی مسالمت‌آمیز طرفین می‌داند و امید آن را دارد که کشورهای اسلامی با اعتصام به حبل‌الله و وحدت کلمه بتوانند توطئه‌های آشکار و پنهان ایادی استکبار در میان مسلمانان را بر طرف سازند.
 • و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته
  محمد یزدی
  ريیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

طلیعه

تصویر مطلب با توجه به پایان تحریم تسلیحاتی ایران در ماه اکتبر (27 مهرماه)بر اساس قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل - که در تایید برجام صادر شد _ واشنگتن در ماههای اخیر تمام تلاش خود را جهت تمدید این محدودیت ها به کار گرفت و در همین راستا در هفته های اخیر پیش‌نویس قطعنامه‌ای ضدایرانی به شورای امنیت ارائه کرد تا موضوع نشست این شورا قرار گیرد؛ نشستی که به طور مجازی سه‌شنبه هفته‌گذشته به وقت نیویورک برگزار شد ولی در نهایت به ناکامی دستگاه دیپلماسی ترامپ انجامید. در این باره نکاتی قابل ذکر است :
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom