Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار مسئولان و کارگزاران نظام  با اشاره به برخی که می گویند مذاکره با آمریکا چه عیبی دارد، تأکید کردند: مذاکره با آمریکا تا وقتی به تعبیر حضرت امام، آدم نشده، سمّ است؛ ضمن اینکه مذاکره با دولت فعلی این کشور سمّ مضاعف است. رهبرمعظم انقلاب در تبیین این واقعیت افزودند: معنای حقیقی مذاکره، معامله و بده‌بستان است و آنها دقیقاً در این معامله، دنبال نقاط قوت ایران هستند.ایشان افزودند: می گویند بیایید درباره‌ی موشک مذاکره کنیم، معنای حقیقی این حرف این است که شما باید...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز139
دیروز698
در هفته1583
در ماه20042
مجموع21171872

بازدید کنندگان برخط

2
Online

بيانيه‌ جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ به‌ مناسبت‌ نهمين‌ دورة‌ انتخابات‌ رياست‌ جمهوری
در تاريخ 01/03/1384

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏

اكنون‌ كه‌ در آستانه‌ انتخابات‌ نهمين‌ دوره‌ رياست‌ جمهوري‌ قرار داريم‌ ترديدي‌ نيست‌ شرايطي‌ كه‌ جمهوري‌ اسلامي‌ در آن‌ به‌ سر مي‌برد يكي‌ از حساس‌ترين‌ و خطيرترين‌ دوران‌ حيات‌ خود است‌. دشمني‌ استكبار جهاني‌ به‌ سركردگي‌ آمريكاي‌ جنايتكار، بنا به‌ شواهدي‌ كه‌ بر هيچ‌ كس‌ پوشيده‌ نيست‌ بيش‌ از هر زمان‌ ديگري‌ احساس‌ مي‌شود. برپايي‌ حكومت‌ جمهوري‌ اسلامي‌ در اين‌ سرزمين‌ و اجراي‌ حدود الهي‌ و گسترش‌ اسلام‌ خواهي‌ در كشورهاي‌ مختلف‌ اسلامي‌ كينة‌ قدرتهاي‌ زورگو و قلدر جهاني‌ را بر ضد ما دو چندان‌ كرده‌ است‌.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ در اين‌ امر خطير توجه‌ عموم‌ هموطنان‌ عزيز را به‌ نكات‌ ذيل‌ جلب‌ مي‌نمايد.

1 ـ حفظ‌ چنين‌ قدرتي‌ كه‌ خداوند تبارك‌ و تعالي‌ در سايه‌ وحدت‌ صفوف‌ ملت‌ ما و به‌ يمن‌ رهبريهاي‌ هوشمندانه‌ امام‌ راحل‌(ره‌) بنيانگذار جمهوري‌ اسلامي‌ و مقام‌ معظم‌ رهبري‌ «مدظله‌العالي‌» به‌ كشور ما عنايت‌ كرده‌ است‌ از بزرگترين‌ فرائضي‌ است‌ كه‌ به‌ عهدة‌ ما و شما گذاشته‌ شده‌ است‌ .

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ ضمن‌ تأكيد بر همبستگي‌ ملي‌ و مشاركت‌ عمومي‌ معتقد است‌ از جمله‌ وظايف‌ مهم‌ براي‌ حفظ‌ اين‌ دستاورد، فراخواني‌ جدي‌ امت‌ حق‌ جوي‌ ايران‌ اسلامي‌ براي‌ شركت‌ حداكثري‌ در انتخابات‌ سرنوشت‌ساز و خطير آينده‌ است‌.

2 ـ امروز استكبار و شبكه‌هاي‌ پيچيدة‌ خبري‌ و صهيونيستي‌ برآنند كه‌ با تبليغات‌ مسموم‌ و گسترده‌ و دامن‌ زدن‌ به‌ شايعات‌ بي‌ اساس‌، از هجوم‌ وسيع‌ و انبوه‌ مردم‌ به‌ پاي‌ صندوقهاي‌ رأي‌ بكاهند. شك‌ نيست‌ كه‌ ما با مشكلات‌ مهمي‌ در خصوص‌ مسائل‌ فرهنگي‌ و اقتصادي‌ دست‌ به‌ گريبان‌ هستيم‌ و اين‌ موضوع‌ نبايد دست‌ آوردهاي‌ مختلف‌ در زمينه‌ اجتماعي‌، علمي‌ و سياسي‌ را به‌ ورطه‌ فراموشي‌ سپارد.

3 - جناح‌ها و گروههاي‌ موجود كشور و طرفداران‌ كانديداها از تخريب‌ كساني‌ كه‌ با تشخيص‌ تكليف‌ وارد ميدان‌ رقابت‌ انتخاباتي‌ شده‌ و صلاحيت‌ آنها نيز از سوي‌ شوراي‌ محترم‌ نگهبان‌ تأييد مي‌گردد جداً پرهيز نمايند. ضمن‌ حفظ‌ حرمت‌ كليه‌ نامزدهاي‌ انتخاباتي‌ از همه‌ رسانه‌ها و ستادهاي‌ انتخاباتي‌ نامزدها مي‌خواهد در رقابت‌هاي‌ انتخاباتي‌ اصول‌ اخلاقي‌ اسلامي‌ را رعايت‌ نموده‌، اجازه‌ دهند تا كانديداها در شرائطي‌ كاملاً مساوي‌ برنامه‌هاي‌ خود را به‌ تفصيل‌ بيان‌ نمايند و در صورت‌ لزوم‌ به‌ جاي‌ نقد اشخاص‌ به‌ نقد برنامه‌ها پرداخته‌ شود اين‌ مسئله‌ در انتخاب‌ اصلح‌ و حضور حداكثري‌ مردم‌ تأثير بسزائي‌ دارد.

4 ـ كارنامه‌ دولت‌هاي‌ گذشته‌ نظام‌ مقدس‌ جمهوري‌ اسلامي‌ نشان‌ دهنده‌ توفيق‌ نظام‌ در عرصه‌هاي‌ مختلف‌ فرهنگي‌ سياسي‌ و اجتماعي‌ بوده‌، لازم‌ است‌ از سياه‌ نمايي‌ و ارائه‌ تصوير ناكارآمد از تلاش‌هاي‌ انجام‌ يافته‌ توسط‌ دولت‌هاي‌ گذشته‌ كه‌ به‌ ناكارآمد جلوه‌ دادن‌ نظام‌ مقدس‌ جمهوري‌ اسلامي‌ را در پي‌ خواهد داشت‌ پرهيز نمايند.

البته‌ نقد مستدل‌ و منطقي‌ برنامه‌ها از طرف‌ اشخاص‌، گروه‌ها و رسانه‌ها و داوطلبين‌ رقيب‌ با اين‌ نيز منافاتي‌ ندارد.

5 ـ در خاتمه‌ به‌ استحضار امت‌ حزب‌ الله‌ و قهرمان‌ ايران‌ اسلامي‌ مي‌رساند مواضع‌ جامعه‌ مدرسين‌ در ارتباط‌ با انتخابات‌ نهمين‌ دوره‌ رياست‌ جمهوري‌ از طريق‌ بيانيه‌ رسمي‌ به‌ اطلاع‌ عموم‌ خواهد رسيد و به‌ همين‌ مناسبت‌ از افراد، گروهها، جرايد و رسانه‌هاي‌ جمعي‌ درخواست‌ مي‌گردد از انتصاب‌ هرگونه‌ مطلبي‌ به‌ جامعه‌ مدرسين‌ جز از طريق‌ رسمي‌ خودداري‌ فرمايند.

و السلام‌ عليكم‌ و رحمة‌الله‌ و بركاته‌
جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌
علي‌ مشكيني

طلیعه

article thumbnailپس از سقوط رژیم منحوس پهلوی و پیروزی انقلاب اسلامی، نظام مقدس جمهوری اسلامی توانست علی رغم معارضه و هجمه‌های بی شمار دشمنان، حرکت آرمانی و ارزش مدار خود را دنبال کند که در این میان نقش ولایت فقیه و رهبری نظام در این حرکت پویا و پر تحرک نقشی اساسی و راهبردی بوده است. رهبری به عنوان سیاستگذار کلّىِ نظام با تنظیم سیاست‌هایی راهبردی به هدایت سکان کشتی انقلاب می‌پردازد. جایگاه قانونی و شرعی ولایت فقیه ایجاب می‌کند همه قوای سه‌گانه در چارچوب سیاستهای رهبری برنامه‌ریزی کنند و سیاستهای اجرایىِ خودشان...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom