Ayeh

رهنمود

تصویر مطلب** حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم، راه پیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس شورای اسلامی را دو آزمون بزرگ ملت ایران خواندند و با تبیین خصوصیات نامزدهای شایسته ی مجلس، حضور پرشور و آگاهانه ی همه ی مردم در انتخابات ۲ اسفند را در حل مشکلات داخلی و بین المللی مؤثر برشمردند و تأکید کردند: هر کس ایران عزیز، امنیت میهن و آبروی وطن را دوست دارد و در پی حل مشکلات است، باید در پای صندوق رأی حضور یابد تا عزم و اقتدار ملی ایرانیان بار دیگر به منصه ی ظهور برسد. رهبر معظم انقلاب...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز419
دیروز1386
در هفته3209
در ماه38470
مجموع180471

بازدید کنندگان برخط

3
Online

اطلاعيه‌ جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ به‌ ملت‌ بزرگ‌ ايران‌ و پيام‌ تبريك‌ به‌ رئيس‌ جمهور منتخب‌
در تاريخ 4/3/1384

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏

ملت‌ شريف‌ و بزرگوار ايران‌ اسلامي‌

سلام‌ عليكم‌

ديروز همانند بيست‌ و هفتم‌ خرداد، روز جمهور، روز مردم‌ و روز پيروزي‌ و شگفتي‌ بود. ديروز حضور شكوهمند و پرصلابت‌ شما در پاي‌ صندوق‌هاي‌ رأي‌، نظام‌، كشور و مؤمنين‌ را در سرتاسر عالم‌ سربلند كرد و خفت‌ و ذلّت‌ دشمنان‌ اسلام‌ و جمهوري‌ اسلامي‌ را بيش‌ از پيش‌ براي‌ همگان‌ آشكار ساخت‌. ديروز، انتخابات‌ يك‌ پيروز واقعي‌ داشت‌ و آن‌ ملت‌ بود.

چيزي‌ براي‌ گفتن‌ جز شكر به‌ درگاه‌ حضرت‌ حق‌ جلت‌ عظمته‌ و ولي‌ الله‌ الاعظم‌ ارواحنا فداه‌ و سپاس‌ و قدرداني‌ از اين‌ ملت‌ مؤمن‌، مسؤوليت‌پذير و موقع‌ شناس‌ نداريم‌. درود و رحمت‌ خداوند بر ملت‌ رشيد ايران‌ كه‌ خود را براي‌ برداشتن‌ گام‌هاي‌ اساسي‌ در آينده‌ آماده‌ ساخت‌. برگزاري‌ اين‌ انتخابات‌ شكوهمند را به‌ رهبر معظم‌ انقلاب‌، ملت‌ بزرگوار ايران‌ اسلامي‌، متدينين‌ جهان‌ اسلام‌ و رئيس‌ جمهور منتخب‌ تبريك‌ مي‌گوئيم‌.

در اين‌ راستا نكاتي‌ چند را به‌ اطلاع‌ عموم‌ مي‌رسانيم‌:

1ـ حضور قريب‌ سي‌ ميليوني‌ مردم‌ در صحنة‌ انتخابات‌، حاصل‌ تعهد، هشياري‌ و بلوغ‌ سياسي‌ اين‌ ملت‌ است‌، ملتي‌ كه‌ ميليونها دلار سرمايه‌گذاري‌ و ساعتها كار گسترده‌ و همه‌ جانبه‌ تبليغات‌ دشمن‌ را با اقدامي‌ خدا پسندانه‌ بر باد داد و «استقلال‌» كشور خود را پرصلابت‌تر از هميشه‌ بر دشمنان‌ تحميل‌ كرد. در تحقق‌ اين‌ مهم‌ تصميم‌ بي‌ طرفانه‌ و سرشار از درايت‌ رهبر معظم‌ انقلاب‌ در زمينه‌ سازي‌ براي‌ حضور انواع‌ سليقه‌ها و رويكردها در انتخابات‌ را نمي‌توان‌ و نبايد ناديده‌ گرفت‌.

2ـ همانگونه‌ كه‌ رهبر معظم‌ انقلاب‌ فرمودند، اكنون‌ كه‌ با انتخابات‌ شكوهمند و سالم‌، نهمين‌ رئيس‌ جمهور كشور انتخاب‌ شده‌ است‌، ايشان‌ رئيس‌ جمهور همه‌ ماست‌ و همانگونه‌ كه‌ تا ديروز اقتضاء انتخابات‌ «رقابت‌» بود امروز صحنه‌ اجراء كشور مقتضي‌ رفاقت‌ و دوستي‌ است‌. ضروري‌ است‌ همه‌ دلسوزان‌ نظام‌ اسلامي‌ آنچه‌ مي‌توانند در ياري‌ رئيس‌ جمهور جديد عرضه‌ كنند و متقابلاً رئيس‌ جمهور منتخب‌ نيز بايستي‌ نخبگان‌ متعهد و نيروهاي‌ مخلص‌ و وفادار به‌ نظام‌ و همة‌ دوستداران‌ انقلاب‌ را به‌ همكاري‌ دعوت‌ نمايد و همانگونه‌ كه‌ خود بارها متذكر شده‌ است‌، بدور از باند بازي‌، تبارگرائي‌ و قوميت‌ گرائي‌ معيار و ميزان‌ در استفاده‌ از نيروها را كارآمدي‌، صداقت‌ و اعتقاد به‌ نظام‌ قرار دهد و با سينه‌اي‌ گشاده‌ هر دست‌ ياري‌ رساني‌ را به‌ گرمي‌ بفشارد و «شايسته‌سالاري‌» را معنايي‌ تازه‌ بخشد.

3ـ مطالبات‌ حقيقي‌ مردم‌ در حوزه‌هاي‌ اجتماعي‌، فرهنگي‌، اقتصادي‌ و سياسي‌ نبايستي‌ به‌ هيچ‌ وجه‌ فراموش‌ شود. از رئيس‌ جمهور منتخب‌ انتظار مي‌رود بي‌ توجه‌ به‌ غوغاسالاري‌ دشمنان‌ و معاندين‌ و با پرهيز از هيجانات‌ معمول‌ پس‌ از پيروزي‌، همكاران‌ آتي‌ خود را برگزيند و محورهاي‌ اساسي‌ برنامة‌ خويش‌ را تدوين‌ نمايد. بديهي‌ است‌ در اين‌ راستا مجلس‌ شوراي‌ اسلامي‌ و نمايندگان‌ مردم‌ مي‌توانند بهترين‌ و بالاترين‌ پشتوانه‌ براي‌ دولت‌ آينده‌ باشد. خوشبختانه‌ با هماهنگي‌ و همسوئي‌ مجلس‌ با دولت‌ و تعامل‌ سازنده‌ و مثبت‌ اين‌ دو نهاد اساسي‌ كشور، امكان‌ حاكميت‌ آرامش‌ بيشتر بر كشور و تسريع‌ در برنامه‌ريزي‌ و اجراء، ميّسر و محقق‌ خواهد شد. خاضعانه‌ متذكر مي‌شويم‌ كه‌ اين‌ فرصت‌ بدست‌ آمده‌ در كشور و هماهنگي‌ شيرين‌ ميان‌ نيروهاي‌ انقلاب‌ را نبايد از دست‌ بدهيم‌ و توجه‌ داشته‌ باشيم‌ كه‌ تهديدها فراوان‌ و فرصت‌ تنگ‌ و زمان‌ گذراست‌.

4ـ مردم‌ در دو جمعة‌ گذشته‌ وظيفة‌ خود را به‌ نحو احسن‌ به‌ انجام‌ رساندند واز اين‌ آزمون‌ خطير سربلند بيرون‌ آمدند، اكنون‌ نوبت‌ دولت‌ است‌ تا با تداوم‌ و تعميق‌ گفتمان‌ «صداقت‌ و خدمت‌» كه‌ شعار رئيس‌ جمهور منتخب‌ بوده‌، پاسخ‌ شايسته‌ و مناسبي‌ به‌ مطالبات‌ برحق‌ اين‌ ملت‌ بزرگ‌ بدهد و ما اطمينان‌ مي‌دهيم‌ كه‌ باز هم‌ آحاد مردم‌، نخبگان‌ شايسته‌ و دلسوز كشور و قاطبة‌ عالمان‌ و روحانيت‌ معظم‌ از هيچ‌ كوشش‌ و تلاشي‌ در پشتيباني‌ دولت‌ آينده‌ دريغ‌ نخواهند كرد. رجاء واثق‌ داريم‌ كه‌ وجود مبارك‌ حضرت‌ ولي‌ عصر ارواحنا فداه‌ هرگز اين‌ ملت‌ متدين‌ و شايسته‌ را در كشاكش‌ حوادث‌ تنها نخواهند گذاشت‌.

و السلام عليكم و رحمةالله و بركاته‏
جامعه مدرسين حوزه عليمه قم
علي مشكيني

طلیعه

تصویر مطلب** انقلاب اسلامی ایران انقلابی دینی و کاملا مردمی بوده و هست. این دو ویژگی که از ابتدا، از مهمترین پایه‌های قدرت این انقلاب بوده است، اکنون در چله دوم انقلاب اسلامی همچنان قدرت بخش و اثر گذار است. انقلاب اسلامی در زمانه ای به وقوع پیوست که هر دو ابرقدرت حاضر در جهان تلاش داشتند اندیشه و گفتمان خود را در جوامع مختلف بسط دهند و با یارگیری و جذب ملت‌ها و دولتها به سمت خود پایه‌های سلطه جهانی خود را گسترش دهند . انقلاب اسلامی به هردوی این اندیشه‌ها " نه" گفت و با تکیه به قدرت خدا وارد میدان شد....
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom