Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار مسئولان و کارگزاران نظام  با اشاره به برخی که می گویند مذاکره با آمریکا چه عیبی دارد، تأکید کردند: مذاکره با آمریکا تا وقتی به تعبیر حضرت امام، آدم نشده، سمّ است؛ ضمن اینکه مذاکره با دولت فعلی این کشور سمّ مضاعف است. رهبرمعظم انقلاب در تبیین این واقعیت افزودند: معنای حقیقی مذاکره، معامله و بده‌بستان است و آنها دقیقاً در این معامله، دنبال نقاط قوت ایران هستند.ایشان افزودند: می گویند بیایید درباره‌ی موشک مذاکره کنیم، معنای حقیقی این حرف این است که شما باید...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز139
دیروز698
در هفته1583
در ماه20042
مجموع21171872

بازدید کنندگان برخط

2
Online

اطلاعيه‌ جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ به‌ ملت‌ بزرگ‌ ايران‌ و پيام‌ تبريك‌ به‌ رئيس‌ جمهور منتخب‌
در تاريخ 4/3/1384

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏

ملت‌ شريف‌ و بزرگوار ايران‌ اسلامي‌

سلام‌ عليكم‌

ديروز همانند بيست‌ و هفتم‌ خرداد، روز جمهور، روز مردم‌ و روز پيروزي‌ و شگفتي‌ بود. ديروز حضور شكوهمند و پرصلابت‌ شما در پاي‌ صندوق‌هاي‌ رأي‌، نظام‌، كشور و مؤمنين‌ را در سرتاسر عالم‌ سربلند كرد و خفت‌ و ذلّت‌ دشمنان‌ اسلام‌ و جمهوري‌ اسلامي‌ را بيش‌ از پيش‌ براي‌ همگان‌ آشكار ساخت‌. ديروز، انتخابات‌ يك‌ پيروز واقعي‌ داشت‌ و آن‌ ملت‌ بود.

چيزي‌ براي‌ گفتن‌ جز شكر به‌ درگاه‌ حضرت‌ حق‌ جلت‌ عظمته‌ و ولي‌ الله‌ الاعظم‌ ارواحنا فداه‌ و سپاس‌ و قدرداني‌ از اين‌ ملت‌ مؤمن‌، مسؤوليت‌پذير و موقع‌ شناس‌ نداريم‌. درود و رحمت‌ خداوند بر ملت‌ رشيد ايران‌ كه‌ خود را براي‌ برداشتن‌ گام‌هاي‌ اساسي‌ در آينده‌ آماده‌ ساخت‌. برگزاري‌ اين‌ انتخابات‌ شكوهمند را به‌ رهبر معظم‌ انقلاب‌، ملت‌ بزرگوار ايران‌ اسلامي‌، متدينين‌ جهان‌ اسلام‌ و رئيس‌ جمهور منتخب‌ تبريك‌ مي‌گوئيم‌.

در اين‌ راستا نكاتي‌ چند را به‌ اطلاع‌ عموم‌ مي‌رسانيم‌:

1ـ حضور قريب‌ سي‌ ميليوني‌ مردم‌ در صحنة‌ انتخابات‌، حاصل‌ تعهد، هشياري‌ و بلوغ‌ سياسي‌ اين‌ ملت‌ است‌، ملتي‌ كه‌ ميليونها دلار سرمايه‌گذاري‌ و ساعتها كار گسترده‌ و همه‌ جانبه‌ تبليغات‌ دشمن‌ را با اقدامي‌ خدا پسندانه‌ بر باد داد و «استقلال‌» كشور خود را پرصلابت‌تر از هميشه‌ بر دشمنان‌ تحميل‌ كرد. در تحقق‌ اين‌ مهم‌ تصميم‌ بي‌ طرفانه‌ و سرشار از درايت‌ رهبر معظم‌ انقلاب‌ در زمينه‌ سازي‌ براي‌ حضور انواع‌ سليقه‌ها و رويكردها در انتخابات‌ را نمي‌توان‌ و نبايد ناديده‌ گرفت‌.

2ـ همانگونه‌ كه‌ رهبر معظم‌ انقلاب‌ فرمودند، اكنون‌ كه‌ با انتخابات‌ شكوهمند و سالم‌، نهمين‌ رئيس‌ جمهور كشور انتخاب‌ شده‌ است‌، ايشان‌ رئيس‌ جمهور همه‌ ماست‌ و همانگونه‌ كه‌ تا ديروز اقتضاء انتخابات‌ «رقابت‌» بود امروز صحنه‌ اجراء كشور مقتضي‌ رفاقت‌ و دوستي‌ است‌. ضروري‌ است‌ همه‌ دلسوزان‌ نظام‌ اسلامي‌ آنچه‌ مي‌توانند در ياري‌ رئيس‌ جمهور جديد عرضه‌ كنند و متقابلاً رئيس‌ جمهور منتخب‌ نيز بايستي‌ نخبگان‌ متعهد و نيروهاي‌ مخلص‌ و وفادار به‌ نظام‌ و همة‌ دوستداران‌ انقلاب‌ را به‌ همكاري‌ دعوت‌ نمايد و همانگونه‌ كه‌ خود بارها متذكر شده‌ است‌، بدور از باند بازي‌، تبارگرائي‌ و قوميت‌ گرائي‌ معيار و ميزان‌ در استفاده‌ از نيروها را كارآمدي‌، صداقت‌ و اعتقاد به‌ نظام‌ قرار دهد و با سينه‌اي‌ گشاده‌ هر دست‌ ياري‌ رساني‌ را به‌ گرمي‌ بفشارد و «شايسته‌سالاري‌» را معنايي‌ تازه‌ بخشد.

3ـ مطالبات‌ حقيقي‌ مردم‌ در حوزه‌هاي‌ اجتماعي‌، فرهنگي‌، اقتصادي‌ و سياسي‌ نبايستي‌ به‌ هيچ‌ وجه‌ فراموش‌ شود. از رئيس‌ جمهور منتخب‌ انتظار مي‌رود بي‌ توجه‌ به‌ غوغاسالاري‌ دشمنان‌ و معاندين‌ و با پرهيز از هيجانات‌ معمول‌ پس‌ از پيروزي‌، همكاران‌ آتي‌ خود را برگزيند و محورهاي‌ اساسي‌ برنامة‌ خويش‌ را تدوين‌ نمايد. بديهي‌ است‌ در اين‌ راستا مجلس‌ شوراي‌ اسلامي‌ و نمايندگان‌ مردم‌ مي‌توانند بهترين‌ و بالاترين‌ پشتوانه‌ براي‌ دولت‌ آينده‌ باشد. خوشبختانه‌ با هماهنگي‌ و همسوئي‌ مجلس‌ با دولت‌ و تعامل‌ سازنده‌ و مثبت‌ اين‌ دو نهاد اساسي‌ كشور، امكان‌ حاكميت‌ آرامش‌ بيشتر بر كشور و تسريع‌ در برنامه‌ريزي‌ و اجراء، ميّسر و محقق‌ خواهد شد. خاضعانه‌ متذكر مي‌شويم‌ كه‌ اين‌ فرصت‌ بدست‌ آمده‌ در كشور و هماهنگي‌ شيرين‌ ميان‌ نيروهاي‌ انقلاب‌ را نبايد از دست‌ بدهيم‌ و توجه‌ داشته‌ باشيم‌ كه‌ تهديدها فراوان‌ و فرصت‌ تنگ‌ و زمان‌ گذراست‌.

4ـ مردم‌ در دو جمعة‌ گذشته‌ وظيفة‌ خود را به‌ نحو احسن‌ به‌ انجام‌ رساندند واز اين‌ آزمون‌ خطير سربلند بيرون‌ آمدند، اكنون‌ نوبت‌ دولت‌ است‌ تا با تداوم‌ و تعميق‌ گفتمان‌ «صداقت‌ و خدمت‌» كه‌ شعار رئيس‌ جمهور منتخب‌ بوده‌، پاسخ‌ شايسته‌ و مناسبي‌ به‌ مطالبات‌ برحق‌ اين‌ ملت‌ بزرگ‌ بدهد و ما اطمينان‌ مي‌دهيم‌ كه‌ باز هم‌ آحاد مردم‌، نخبگان‌ شايسته‌ و دلسوز كشور و قاطبة‌ عالمان‌ و روحانيت‌ معظم‌ از هيچ‌ كوشش‌ و تلاشي‌ در پشتيباني‌ دولت‌ آينده‌ دريغ‌ نخواهند كرد. رجاء واثق‌ داريم‌ كه‌ وجود مبارك‌ حضرت‌ ولي‌ عصر ارواحنا فداه‌ هرگز اين‌ ملت‌ متدين‌ و شايسته‌ را در كشاكش‌ حوادث‌ تنها نخواهند گذاشت‌.

و السلام عليكم و رحمةالله و بركاته‏
جامعه مدرسين حوزه عليمه قم
علي مشكيني

طلیعه

article thumbnailپس از سقوط رژیم منحوس پهلوی و پیروزی انقلاب اسلامی، نظام مقدس جمهوری اسلامی توانست علی رغم معارضه و هجمه‌های بی شمار دشمنان، حرکت آرمانی و ارزش مدار خود را دنبال کند که در این میان نقش ولایت فقیه و رهبری نظام در این حرکت پویا و پر تحرک نقشی اساسی و راهبردی بوده است. رهبری به عنوان سیاستگذار کلّىِ نظام با تنظیم سیاست‌هایی راهبردی به هدایت سکان کشتی انقلاب می‌پردازد. جایگاه قانونی و شرعی ولایت فقیه ایجاب می‌کند همه قوای سه‌گانه در چارچوب سیاستهای رهبری برنامه‌ریزی کنند و سیاستهای اجرایىِ خودشان...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom