اطلاعيه‌ جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ در پي‌ درج‌ كاريكاتور اهانت‌آميز به‌ ساحت‌ مقدس‌ نبي‌ اكرم‌(صلي‌ الله عليه‌ و آله‌ و سلّم‌)
در تاريخ 19/11/1384

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏
(انا لله‌ و انا اليه‌ راجعون‌ )

انتشار كاريكاتورهاي‌ موهن‌ و جسارت‌ به‌ ساحت‌ مقدس‌ نبي‌ اكرم‌ حضرت‌ محمد مصطفي‌ (صلي‌ الله عليه‌ و آله‌ و سلّم‌) محكوم‌ و تهيه‌ كنندگان‌ و انتشار دهندگان‌ و حمايت‌ كنندگان‌ از اين‌ امر تحت‌ هر عنوان‌ مستوجب‌ عقوبت‌ دنيوي‌ و اخروي‌ هستند.

از قرار اطلاع‌ طرّاحان‌ اين‌ توطئه‌ پليد در صدد هستند با تكرار انتشار اين‌ كاريكاتورها در رسانه‌ها و روزنامه‌هاي‌ مختلف‌ در كشورهاي‌ متعدد و با حمايت‌ از اين‌ جرم‌ تحت‌ عنوان‌ آزادي‌ بيان‌ و دموكراسي‌ از قبح‌ آن‌ كاسته‌ و انجام‌ چنين‌ جنايتي‌ راعادي‌ تلقي‌ نمايند.

به‌ اطلاع‌ عموم‌ مي‌رساند انتشار اين‌ جنايت‌ و حمايت‌ از آن‌ تحت‌ هر عنوان‌ محكوم‌ و جرم‌ نابخشودني‌ محسوب‌ مي‌گردد و مجازات‌ مرتكبين‌ و حاميان‌ آن‌ را تشديد مي‌نمايد.

هر انسان‌ آزاده‌اي‌ به‌ هر نحوي‌ كه‌ بتواند جلوي‌ اين‌ توهين‌ بزرگ‌ را بگيرد و با آن‌ مقابله‌ نمايد بايد به‌ وظيفة‌ شرعي‌ و الهي‌ و انساني‌ خود عمل‌ نمايد و حداقل‌ انزجار خود را از اين‌ گناه‌ بزرگ‌ ابراز نمايد.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ ضمن‌ محكوم‌ نمودن‌ اين‌ توطئه‌ شوم‌ و ننگين‌ از كلية‌ آزادگان‌ سراسر جهان‌ خاصه‌ مسلمانان‌ و نيز دولت‌هاي‌ اسلامي‌ مي‌خواهد با هوشياري‌ تمام‌ اين‌ جنايت‌ بزرگ‌ را محكوم‌ نمايند .

مردم‌ مسلمان‌ ايران‌ با تاسي‌ به‌ بزرگ‌ پرچمدار حق‌ و آزادي‌ ـ بضعة‌ الرسول‌ (صلي‌ الله عليه‌ و آله‌ و سلّم‌) حضرت‌ ابا عبد الله‌ الحسين‌ (عليه‌ السلام‌) و ياران‌ صديقش‌ در تاسوعا و عاشوراي‌ حسيني‌ و همچنين‌ يوم‌ الله‌ 22 بهمن‌ خشم‌ و انزجار خويش‌ را از اين‌ عمل‌ زشت‌ و ننگين‌ به‌ نمايش‌ خواهند گذاشت‌ .

والسلام‌ عليكم‌ و رحمة‌ الله‌ و بركاته‌
جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌
علي مشكيني