Ayeh

رهنمود

article thumbnailحوزه‌ی علمیّه حقیقتاً ظرفیّت‌های بی‌شماری دارد. این دقّتهایی که انسان در مباحث فقهی و در مسائل کم‌اهمّیّت در بین فقها مشاهده میکند -که از لحاظ عملی و از لحاظ جایگاهش در مجموعه‌ی احکام اسلامی خیلی چیز مهمّی نیست- واقعاً شگفت‌آور است؛ یعنی این‌ جور [دقّتهای] عمیق و ریزبین و ژرف‌نگر، در کارهای فقهی ما و در علمای ما وجود دارد؛ خب این خیلی ظرفیّت مهمّی است. این حوزه می‌تواند همه‌ی نیازهای یک نظام اسلامی را، جامعه‌ی اسلامی را برآورده کند. اگر چنانچه نهادسازها -یعنی مثلاً فرض کنید بانک مرکزی یک نهاد...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز7
دیروز1043
در هفته3786
در ماه20292
مجموع21090335

بازدید کنندگان برخط

4
Online

بيانيه‌ شديد اللحن‌ جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ در ارتباط‌ با حوادث‌ خونين‌ عراق‌ ‌
در تاريخ 21/05/1383

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏

اخبار تأسف‌ بار واصله‌ از عراق‌ حاكي‌ از هتك‌ حرمت‌ حريم‌ علوي‌ و به‌ خاك‌ و خون‌ كشيده‌ شدن‌ شهروندان‌ عراقي‌ توسط‌ نيروهاي‌ اشغالگر آمريكايي‌ و انگليسي‌ است‌.

وقايع‌ اخير عراق‌ حاكي‌ از هم‌ داستاني‌ نيروهاي‌ اشغالگر و برخي‌ عناصر خود فروخته‌ داخلي‌ در راستاي‌ استقرار نظام‌ غير مردمي‌ در عراق‌ است‌ و استكبار جهاني‌ با قُلدري‌ مي‌خواهد قدرت‌ پوشالي‌ خود را به‌ رخ‌ جوانان‌ غيور و غيرتمند عراقي‌ بكشاند و غافل‌ است‌ از اينكه‌ تاريخ‌ ثابت‌ كرده‌ است‌ كه‌ خون‌ همواره‌ بر شمشير پيروز است‌ و مردم‌ شريف‌ عراق‌ با تكيه‌ بر يك‌ انتفاضه‌ اسلامي‌ و مردمي‌ در مقابل‌ اين‌ تجاوز گري‌ ايستادگي‌ خواهند كرد و هرگز اجازه‌ نخواهند داد كه‌ آمريكاي‌ سلطه‌ جو به‌ اهداف‌ خود برسد.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ با عرض‌ تسليت‌ به‌ پيشگاه‌ مقدس‌ حضرت‌ ولي‌ عصر(عج‌) و مردم‌ مظلوم‌ عراق‌ ضمن‌ همدردي‌ با مردم‌ شريف‌ شيعه‌ نجف‌ و ديگر شهرهاي‌ عراق‌ اين‌ تجاوزات‌ را محكوم‌ كرده‌ و به‌ آمريكا و ساير قدرتهاي‌ استكباري‌ هشدار مي‌دهد كه‌ دست‌ از اين‌ شرارت‌ها و فزون‌طلبي‌ برداشته‌ و بيش‌ از اين‌ باعث‌ جريحه‌ دار شدن‌ افكار عمومي‌ نشده‌ و بدانند كه‌ مسلمانان‌ مبارز و غيور جهان‌ هتك‌ حرمت‌ به‌ ساحت‌ مقدس‌ مولي‌ الموحدين‌ امير المؤمنين‌(ع‌) را تحمل‌ نخواهند نمود و طوفان‌ خشم‌ امت‌ اسلامي‌ طومار ستمگران‌ را در هم‌ خواهد پيچيد.

و السلام‌ عليكم‌ و رحمة‌الله‌ و بركاته‌‏
جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌
علي‌ مشكيني

طلیعه

article thumbnailدر هفته‌های اخیر دو سفر بین‌المللی که اقتدار منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران را به نمایش گذاشت توجه بسیاری از رسانه‌های منطقه و بین‌المللی را به خود جلب کرد. اولین و مهم ترین این سفرها، سفر بشار اسد رییس جمهور سوریه به ایران و دیدار وی با رهبر معظم انقلاب بود که رسانه‌ها از آن به عنوان دیدار پیروزشدگانی یاد کردند که با مقاومت، ایستادگی و فداکاری توطئه سرنگونی سوریه را خنثی کردند و در برابر توطئه بزرگی پیروز شدند که علیه سوریه، کشورها و ملت‌های منطقه و نیز محور مقاومت طراحی شده بود. این سفر با...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom