Ayeh

رهنمود

article thumbnailحوزه‌ی علمیّه حقیقتاً ظرفیّت‌های بی‌شماری دارد. این دقّتهایی که انسان در مباحث فقهی و در مسائل کم‌اهمّیّت در بین فقها مشاهده میکند -که از لحاظ عملی و از لحاظ جایگاهش در مجموعه‌ی احکام اسلامی خیلی چیز مهمّی نیست- واقعاً شگفت‌آور است؛ یعنی این‌ جور [دقّتهای] عمیق و ریزبین و ژرف‌نگر، در کارهای فقهی ما و در علمای ما وجود دارد؛ خب این خیلی ظرفیّت مهمّی است. این حوزه می‌تواند همه‌ی نیازهای یک نظام اسلامی را، جامعه‌ی اسلامی را برآورده کند. اگر چنانچه نهادسازها -یعنی مثلاً فرض کنید بانک مرکزی یک نهاد...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز7
دیروز1043
در هفته3786
در ماه20292
مجموع21090335

بازدید کنندگان برخط

4
Online

بيانيه‌ جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ در پي‌ انفجارهاي‌ اخير در عراق‌
در تاريخ 01/10/1383

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏

حوادث‌ خونين‌ و دردناك‌ اخير در شهرهاي‌ مقدس‌ نجف‌ اشرف‌ و كربلاي‌ معلي‌ كه‌ منجر به‌ خاك‌ و خون‌ كشيده‌ شدن‌ جمع‌ كثيري‌ از مردم‌ مسلمان‌ و بي‌ دفاع‌ عراق‌ و زائران‌ عتبات‌ عاليات‌ شد موجب‌ تأثر و تاسف‌ عميق‌ گرديد.

اين‌ فجايع‌ در عراق‌ در حالي‌ صورت‌ مي‌گيرد كه‌ مردم‌ عراق‌ با هدايت‌ و رهبري‌ مرجعيت‌ شيعه‌ در عراق‌ از طريق‌ بدست‌ گرفتن‌ مقدرات‌ خود درانتخابات‌ به‌ عنوان‌ نقطه‌ عطفي‌ براي‌ اخراج‌ نيروهاي‌ اشغالگر از كشورشان‌ اميد بسته‌اند و با حضور هشيارانه‌، آيندة‌ روشني‌ را كه‌ خودشان‌ حاكم‌ بر سرنوشتشان‌ باشند ترسيم‌ مي‌كنند.

مسئوليت‌ مستقيم‌ اين‌ ناامني‌ها به‌ عهده‌ نيروهاي‌ اشغالگر آمريكايي‌ و انگليسي‌ و عوامل‌ اسرائيلي‌ آنها است‌ و نمي‌توانند نقش‌ مستقيم‌ وغير مستقيم‌ خود را در اين‌ گونه‌ حملات‌ انكار نمايند.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ با عرض‌ تسليت‌ اين‌ ضايعه‌ تاسف‌ بار به‌ مردم‌ مسلمان‌ عراق‌، مراتب‌ انزجار خود را از اين‌ حركت‌ ددمنشانه‌ اعلام‌ نموده‌ و ضمن‌ همدردي‌ با شيعيان‌ مظلوم‌ عراق‌ از مردم‌ اين‌ كشور مي‌خواهد كه‌ هوشياري‌ خود را در مقابل‌ اين‌ توطئه‌ها از دست‌ ندهند و در برقراري‌ امنيت‌ و ثبات‌ در اين‌ شهرها كوشا باشند.

و السلام‌ عليكم‌ و رحمة‌الله‌ و بركاته‌‏
جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌
علي مشكيني

طلیعه

article thumbnailدر هفته‌های اخیر دو سفر بین‌المللی که اقتدار منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران را به نمایش گذاشت توجه بسیاری از رسانه‌های منطقه و بین‌المللی را به خود جلب کرد. اولین و مهم ترین این سفرها، سفر بشار اسد رییس جمهور سوریه به ایران و دیدار وی با رهبر معظم انقلاب بود که رسانه‌ها از آن به عنوان دیدار پیروزشدگانی یاد کردند که با مقاومت، ایستادگی و فداکاری توطئه سرنگونی سوریه را خنثی کردند و در برابر توطئه بزرگی پیروز شدند که علیه سوریه، کشورها و ملت‌های منطقه و نیز محور مقاومت طراحی شده بود. این سفر با...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom