Ayeh

رهنمود

article thumbnailحوزه‌ی علمیّه حقیقتاً ظرفیّت‌های بی‌شماری دارد. این دقّتهایی که انسان در مباحث فقهی و در مسائل کم‌اهمّیّت در بین فقها مشاهده میکند -که از لحاظ عملی و از لحاظ جایگاهش در مجموعه‌ی احکام اسلامی خیلی چیز مهمّی نیست- واقعاً شگفت‌آور است؛ یعنی این‌ جور [دقّتهای] عمیق و ریزبین و ژرف‌نگر، در کارهای فقهی ما و در علمای ما وجود دارد؛ خب این خیلی ظرفیّت مهمّی است. این حوزه می‌تواند همه‌ی نیازهای یک نظام اسلامی را، جامعه‌ی اسلامی را برآورده کند. اگر چنانچه نهادسازها -یعنی مثلاً فرض کنید بانک مرکزی یک نهاد...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز292
دیروز925
در هفته2147
در ماه18653
مجموع21088696

بازدید کنندگان برخط

3
Online

پیام تسلیت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پی در گذشت حجت الاسلام والمسلمین حاج سید مرتضی صالحی خوانساری(ره)
مورخ 1397/12/14

بسم الله الرحمن الرحیم
(انا لله و انا الیه راجعون)

درگذشت خادم اهل بیت علیهم السلام حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سید مرتضی صالحی خوانساری (رحمه الله علیه)  موجب تألم و تأثر گردید.

 
این خطیب توانا سالها در مجالس ذکر منقبت ائمه اطهار علیهم السلام با بیانی رسا و عالمانه به ترویج معارف اسلامی پرداخت و در آستان پرفیض اهل بیت علیهم السلام در خطابه حضوری جدی داشت و تا آخر در این راه ثابت قدم ماند.
 
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم رحلت این واعظ شهیر را به حوزه‌های علمیه و خانواده آن مرحوم تسلیت عرض نموده و برای آن فقید سعید از درگاه الهی رحمت و مغفرت مسئلت می نماید.

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته
محمد یزدی
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

طلیعه

article thumbnailدر هفته‌های اخیر دو سفر بین‌المللی که اقتدار منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران را به نمایش گذاشت توجه بسیاری از رسانه‌های منطقه و بین‌المللی را به خود جلب کرد. اولین و مهم ترین این سفرها، سفر بشار اسد رییس جمهور سوریه به ایران و دیدار وی با رهبر معظم انقلاب بود که رسانه‌ها از آن به عنوان دیدار پیروزشدگانی یاد کردند که با مقاومت، ایستادگی و فداکاری توطئه سرنگونی سوریه را خنثی کردند و در برابر توطئه بزرگی پیروز شدند که علیه سوریه، کشورها و ملت‌های منطقه و نیز محور مقاومت طراحی شده بود. این سفر با...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom