Ayeh

رهنمود

تصویر مطلب** حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم، راه پیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس شورای اسلامی را دو آزمون بزرگ ملت ایران خواندند و با تبیین خصوصیات نامزدهای شایسته ی مجلس، حضور پرشور و آگاهانه ی همه ی مردم در انتخابات ۲ اسفند را در حل مشکلات داخلی و بین المللی مؤثر برشمردند و تأکید کردند: هر کس ایران عزیز، امنیت میهن و آبروی وطن را دوست دارد و در پی حل مشکلات است، باید در پای صندوق رأی حضور یابد تا عزم و اقتدار ملی ایرانیان بار دیگر به منصه ی ظهور برسد. رهبر معظم انقلاب...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز366
دیروز1457
در هفته1823
در ماه42316
مجموع228119

بازدید کنندگان برخط

6
Online

بیانیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در تقدیر از مدافعان سلامت در  مجموعه های بهداشتی ، درمانی و طلاب  جهادی

مورخ : 98/12/27

بسم الله الرحمن الرحیم

يَا مَنْ تُحَلُّ بِهِ عُقَدُ الْمَكَارِهِ، وَ يَا مَنْ يَفْثَأُ بِهِ حَدُّ الشَّدَائِدِ


شيوع ویروس واگيردار کرونا در کشور و ابتلای شماری از هم‌وطنان به اين ويروس جديد و جان‌باختن تعدادی از اقشار مختلف مردم  عزیز موجب حزن  و اندوه شده است. در اين ميان، ایثار و همدلی مؤمنان و همراهی با مجاهدت‌های شبانه‌روزی پزشکان، پرستاران و کارکنان در مراکز درمانی صحنه‌هايی زيبا و پرافتخار در کشور رقم زده است.

 جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن قدردانی از همة ايثارها و مجاهدت‌های مردم و مسئولان و کادر بهداشت و سلامت کشور نکاتی را يادآور می‌شود:


1- در اين موقعیت حساس و خطیر، لازم است به پيروی از رهبری معظم انقلاب دام ظله العالی و مراجع عظام تقليد دامت برکاتهم، همه با دقت و تعهد کافی به  توصيه‌های بهداشتی و پيشگيرانه مسئولان کشور عمل کنيم که از جمله توصيه‌های مهم رعايت بهداشت فردی، ماندن در منزل، و اجتناب از سفر است.


2- لازم است مسئولان محترم اجرايی مانع تخلف مفسدان اقتصادی و محتکران  شوند و مسئولان محترم قضايی متخلفان را بدون اغماض تحت پیگرد قانونی قرار دهند تا تأمين امکانات پیشگیری و درمان برای مردم به‌ويژه مناطق کم‌برخوردار با مشکل مواجه نشود.


3- نيروهای دفاعی کشور، با تمام توان به کمک مردم و دولت بشتابند و با ثبت و تحليل تجربيات مبارزه با اين آسيب ویروسی ظرفيت ایمن‌سازی کشور را در مواجهه با بحران‌های مشابه به سطح مطلوب افزايش دهند.


4- جامعه مدرسين حوزة علمية قم صمیمانه شاکر و قدردان طلاب عزيزی است که با سازماندهی در گروه‌های جهاد سلامت  و حضور شبانه‌روزی خود عاشقانه و شجاعانه به ميدان مبارزه و کمک به نظام سلامت شتافتند،جان خود و خانواده هایشان را در معرض خطر جدی قرار داده اند  و الگويی شايسته در انجام اين حسنه پديد آوردند.


 خاضعانه از خداوند متعال توفيق و سعادت همة مجاهدان سلامت و خادمان خستگی ناپذیر حوزه درمان را خواستاريم و از حضرتش عافيت و سلامتی کامل همة بيماران را مسئلت داريم.
پروردگارا ،درگذشتگان را مشمول رحمت و مغفرت بی‌کران خود گردان و به بازماندگان صبر و اجر عطا فرما و هرچه سریع تر این بلای عمومی را از امت اسلامی رفع‌کن.

 

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته


محمد یزدی


رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

طلیعه

تصویر مطلب** انقلاب اسلامی ایران انقلابی دینی و کاملا مردمی بوده و هست. این دو ویژگی که از ابتدا، از مهمترین پایه‌های قدرت این انقلاب بوده است، اکنون در چله دوم انقلاب اسلامی همچنان قدرت بخش و اثر گذار است. انقلاب اسلامی در زمانه ای به وقوع پیوست که هر دو ابرقدرت حاضر در جهان تلاش داشتند اندیشه و گفتمان خود را در جوامع مختلف بسط دهند و با یارگیری و جذب ملت‌ها و دولتها به سمت خود پایه‌های سلطه جهانی خود را گسترش دهند . انقلاب اسلامی به هردوی این اندیشه‌ها " نه" گفت و با تکیه به قدرت خدا وارد میدان شد....
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom