30 دی 1399 ساعت 05:50

🔶با همکاری مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی اجرای سیاست های کلی نظام و سازمان بسیج دانشجویی برگزار شد:

🔸 هشتمین پیش نشست همایش #نظام_مسائل_اولویت_دار کشور با موضوع ″نظام مسائل عرصه اقتصادی کشور مبتنی بر سیاست های کلی نظام″ درحالی برگزار شد که دکتر مهدی مقدسی مدیر کل حقوقی مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی اجرای سیاست های کلی نظام، دبیر علمی نشست و دکتر حسین صمصامی؛ هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی و سرپرست اسبق وزارت اقتصاد سخنرانی نشست را بر عهده داشتند.

🔸 در ابتدای جلسه، دکتر مهدی مقدسی به سوالاتی نظیر:
- آیا سیاست های کلی حوزه اقتصادی تامین کننده اهداف رهبر انقلاب بوده است یا خیر؟
- آیا با رعایت سیاست های کلی توسط دستگاه های مخاطب، کشور به ساز و کار مناسبی خواهد رسید؟
- آیا اساسا فرآیند اجرا و تحقق سیاست های کلی فرآیند مناسبی است؟
اشاره فرمودند.

ثبت نام مجازی:
دومین همایش بین المللی گام دوم انقلاب اسلامی با موضوع "مکتب شهید سلیمانی؛ الگوی تربیت مدیران جهادی تمدن ساز" و با مجوز شماره 71893-99201 پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC)، همزمان با چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در تاریخ 14 و 15 بهمن 1399 و با هدف تبیین مکتب شهید سلیمانی جهت استخراج الگوی مدیران جهادی و تعمیم آن در ابعاد بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی برگزار می شود.

این همایش با مشارکت بالغ بر 40 دانشگاه و نهاد معتبر ملّی و بین المللی و با حضور مهمانان ویژه داخلی و خارجی از جبهه مقاومت و آزادی خواهان جهانی به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

نشریه فرهنگ پویا ویژه‌نامه‌ی ارتحال

حضرت علامه مصباح‌ یزدی(قدس‌سره) را منتشر کرد

🌑 شما می‌توانید این ویژه‌نامه را از اینجا 👇 مطالعه و یا دانلود کنید

 

http://dpfqom.iki.ac.ir/sites/default/files/Vijenameh.pdf

 

 


📆از شنبه بیستم دی ماه ۱۳۹۹

🔸مطابق با برنامه‌ریزی‌های انجام شده این دوره طی شش روز هفته آینده، از بیستم تا بیست و پنجم دی ماه ۱۳۹۹ ادامه خواهد شد. حضور در این کلاس‌ها به منظور دریافت گواهی دوره ضروری است.

📆مهلت ثبت‌نام:
پایان روز جمعه نوزدهم دی ماه

🔻لینک ورود به کلاس‌های این دوره:

💻 skyroom.online/ch/da-a/hclass
🌐 governanceschool.ir/fa/news/1169

حکمت، ذیل مکتب قرار دارد. «مکتب» شاملِ «عرفان، حکمت و فقه» است. /  علم دینی و برنامه‌ریزی اسلامی، مبتنی بر مکتب شکل می‌گیرد. / روش تحقیق، بین «مکتب» و «علم» و «برنامه» هماهنگی ایجاد می‌کند.

 "ما اگر بخواهیم «تمدن دینی» داشته باشیم، قاعدتاً باید معارف پیشینی‌ای که در علوم و بعد در برنامه‌ریزی به کار بسته می‌شوند، معارف مستنبَط از دین باشند. این معارف پیشینی، اعم از حکمت هستند که می‌شود از آنها تعبیر به مکتب شود و بگوییم ما «مکتب، علم و اجرا» داریم (نه صرفاً «حکمت، علم، اجرا»). مکتب یعنی همۀ معارف فرادستیِ دینی که در علم و اجرا دخالت می‌کنند و جاری می‌شوند.

بالای صفحه