Ayeh

تصاویر اعضای جامعه

jamshide.jpg

یاران قدیم

qoddoosi.jpg

رهنمود

article thumbnailحوزه‌ی علمیّه حقیقتاً ظرفیّت‌های بی‌شماری دارد. این دقّتهایی که انسان در مباحث فقهی و در مسائل کم‌اهمّیّت در بین فقها مشاهده میکند -که از لحاظ عملی و از لحاظ جایگاهش در مجموعه‌ی احکام اسلامی خیلی چیز مهمّی نیست- واقعاً شگفت‌آور است؛ یعنی این‌ جور [دقّتهای] عمیق و ریزبین و ژرف‌نگر، در کارهای فقهی ما و در علمای ما وجود دارد؛ خب این خیلی ظرفیّت مهمّی است. این حوزه می‌تواند همه‌ی نیازهای یک نظام اسلامی را، جامعه‌ی اسلامی را برآورده کند. اگر چنانچه نهادسازها -یعنی مثلاً فرض کنید بانک مرکزی یک نهاد...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز367
دیروز881
در هفته3103
در ماه19609
مجموع21089652

بازدید کنندگان برخط

2
Online

عضو جامعه مدرسین با تاکید بر اینکه دوران ما بهترین زمان برای شکوفایی اجتهاد و توسعه فقه و فقاهت است، گفت: در این دوران، ارزش فقه مشهود و ملموس بوده است و شاهد کارایی و اثر آن در جامعه هستیم.


حجت‌الاسلام والمسلمین فاضل لنکرانی در مراسم افتتاحیه آغاز سال تحصیلی مرکز فقهی امام علی(ع)تصریح کرد: فقه نیازمند تاسیس چنین مراکزی است تا به تربیت فقهایی بپردازد که حافظان دین و خادمان اسلام و انقلاب باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم دقت و تامل نسبت به جایگاه فقه تاکید کرد و افزود: عنایاتی که ائمه معصومین(ع) نسبت به فقه داشتند، از همه علوم بیشتر بوده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین فاضل لنکرانی تصریح کرد: اگرچه بحث معارف، اعتقادات، کلام و فلسفه بخش مهمی از مسائل دینی است ولی برای شناخت حلال و حرام دین، فقه از جایگاه بسیار عظیم و ویژه‌ای در آثار ائمه معصومین(ع) برخوردار است. (خ-1302)

طلیعه

article thumbnailدر هفته‌های اخیر دو سفر بین‌المللی که اقتدار منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران را به نمایش گذاشت توجه بسیاری از رسانه‌های منطقه و بین‌المللی را به خود جلب کرد. اولین و مهم ترین این سفرها، سفر بشار اسد رییس جمهور سوریه به ایران و دیدار وی با رهبر معظم انقلاب بود که رسانه‌ها از آن به عنوان دیدار پیروزشدگانی یاد کردند که با مقاومت، ایستادگی و فداکاری توطئه سرنگونی سوریه را خنثی کردند و در برابر توطئه بزرگی پیروز شدند که علیه سوریه، کشورها و ملت‌های منطقه و نیز محور مقاومت طراحی شده بود. این سفر با...
مطالب بیشترطلیعه  

شورای عالی حوزه

مرکز مدیریت حوزه های علمیه

مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علیمه قم

دفتر انتشارات اسلامی وابسته به جامعه مدرسین

دانشگاه قم

اوقات شرعی

21 March 2019
پنجشنبه 1 فروردين 1398
14 رجب 1440
Template Design:Jameeh modarresin Qom