Ayeh

اعضای کنونی

رهنمود

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار جمعی از خانواده‌های شهدای مدافع حرم و شهدای مرزبان، با تأکید بر اینکه شهدا حق حیات بر این کشور دارند و همه مردم و مسئولان باید خود را زیر بار منت شهدا و خانواده شهدا بدانند، به سخنان خصمانه و تهدیدآمیز اخیر مقامات آمریکایی اشاره کردند و با گزافه خواندن آن، گفتند: دولتمردان آمریکایی از ابتدای پیروزی انقلاب همواره به دنبال تغییر نظام جمهوری اسلامی بوده‌اند اما نخواهند توانست به ملت ایران سیلی بزنند بلکه این ملت است که به آنها سیلی خواهد زد.ایشان، صبر و استقامت...

مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

15466155
امروز
دیروز
بازدید کل
21212
21071
15466155

امروز: پنج شنبه، 08 تیر 1396

مسأله کار و کارگری در اسلام بسیار ارزشمند و مقدس است

آیت الله احمد بهشتی با اشاره به جایگاه کار و کارگری در اسلام گفت: وقتی به تاریخ زندگی پیامبر اسلام، ائمه طاهرین(ع) و انبیای سلف نگاه می‌کنیم می‌بینیم که آن‌ها هم کارگری می‌کردند. در روایت هم داریم پیامبری نیست مگر این که چوپانی کرده باشد، در زندگی ائمه اطهار(ع) هم می‌بینیم که کار و کارگری می‌کردند، امام علی(ع) در نخلستان کار می‌کردند و به کار اهتمام داشتند، اهل بیت(ع) عرق می‌ریختند و کار می‌کردند و از این راه سرمشق می‌دادند.


عضو جامعه مدرسین با بیان این که پیامبر اسلام فرمودند که دست کارگر را می‌بوسند، اظهار داشت: این موارد نشان می‌دهد که مسأله کار و کارگری در اسلام بسیار ارزشمند و مقدس است، رسول اکرم(ص) وقتی جوانی بیکار را مشاهده کردند فرمودند که از چشم ایشان افتاده است.

وی با بیان این که کشور با کار ساخته می‌شود نه با حرف، درباره تناسب وضعیت فعلی کارگران با معیارهای اسلامی ابراز داشت: از نظر اسلام باید حداکثر تلاش را برای رفاه کارگر انجام دهیم تا آن‌ها بر سر شوق بیایند. (خ-1324)

یاران قدیم

najafi_khansare.jpg

طلیعه

  در آخرین ساعات روز یکشنبه 28 خرداد ماه، نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با چند فروند موشک بالستیک میان‌برد مواضع تروریستهای تکفیری (مقرّ فرماندهی و مراکز تجمع و پشتیبانی) را در منطقه دیرالزور سوریه (فاصله حدود 650 کیلومتر) مورد اصابت قرار داد.تعداد این موشک‌ها 6 فروند موشک بالستیک میان‌برد زمین به زمین بوده که از پایگاه‌های موشکی نیروی هوافضای سپاه در استان‌های کردستان و کرمانشاه شلیک شده و پس از عبور از آسمان عراق و سوریه، به صورت دقیق به اهداف اصابت کرده است. گزارش‌های اولیه از...

مطالب بیشترطلیعه  

قاضی نورالله شوشتری

همایش نکوداشت قاضی نورالله شوشتری

شورای عالی حوزه

مرکز مدیریت حوزه های علمیه

مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علیمه قم

دفتر انتشارات اسلامی وابسته به جامعه مدرسین

دانشگاه قم

اوقات شرعی

Template Design:Jameeh modarresin Qom