Ayeh

تصاویر اعضای جامعه

ashteane.jpg

رهنمود

تصویر مطلبحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا در ارتباط تصویری با مراسم مشترک دانش‌آموختگی دانشگاه‌های افسری نیروهای مسلح در دانشگاه افسری امام علی علیه‌السلام، لازمه‌ی حفظ اقتدار و هویت ملی و تأمین منافع ملی را محاسبه‌ی صحیح و عقلانی از تهدیدها و ظرفیتها در مسائل مربوط به «قدرت دفاعی»، «استحکام و ثبات اقتصادی» و «توانایی و قوام فرهنگی» دانستند و تأکید کردند: مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم، به شرط «تلاش شبانه‌روزی مسئولان» و «مدیریت قوی، جامع و خسته‌نشو» و «تمرکز بر تولید داخلی و چشم امید...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1061
دیروز1521
در هفته6250
در ماه29610
مجموع561428

بازدید کنندگان برخط

3
Online

اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در محكوميت‌ كشتار مسلمانان‌ در هند
در تاریخ 09/03/1366
 بسم الله الرحمن الرحیم

 فاجعه‌ تأسف‌ بار «هيروت‌ هند» و كشتار و مسلمانان‌ بي‌ گناه‌ نشانگر كينه‌ و خشم‌ كفار و مستكبران‌ عليه‌ جهان‌ اسلام‌ و مسلمانان‌ است‌ نمي‌دانيم‌ گناه‌ مسلمين‌ هند چيست‌ كه‌ از سال‌ 1947 تا كنون‌ بيش‌ از 20000 هزار مورد غارت‌ و قتل‌ و درگيري‌ عليه‌ آنان‌ در هند اتفاق‌ افتاده‌ است‌ آن‌ هم‌ در كشوري‌ كه‌ ادعاي‌ دموكراسي‌ و عدالت‌ اجتماعي‌ دارد. آيا مسلمانان‌ هند از دير باز نقش‌ مؤثر و ارزنده‌اي‌ در پيشبرد فرهنگ‌ و تمدن‌ آن‌ سرزمين‌ نداشته‌اند آيا در آزادي‌ هند از چنگال‌ استعمار ننگين‌ انگليس‌، فعالانه‌ همراه‌ ديگر هنديان‌ مملكتشان‌ را از ستم‌ استكبار غرب‌ خلاص‌ نكرده‌اند؟

 آيا جامعه‌ 20 ميليوني‌ مسلمان‌ هند كه‌ پر جمعيت‌ترين‌ اقليت‌ هند هستند، هميشه‌ طالب‌ وحدت‌ و مسالمت‌ با ديگر هموطنانشان‌ نبودند، اين‌ مسلمانان‌ به‌ چه‌ گناهي‌ و با كدام‌ جرمي‌ بايد اينگونه‌ فجيع‌ قتل‌ عام‌ شوند و عجيب‌تر اينكه‌ پليس‌ هند نه‌ تنها جلوي‌ اين‌ جنايات‌ را نمي‌گيرد بلكه‌ همدست‌ و همداستان‌ بياري‌ كشتار كنندگان‌ بر مي‌خيزد.

 اگر چند هندو توسط‌ افراطيون‌ هند در ژوئيه‌ گذشته‌ به‌ قتل‌ برسند، مقامات‌ رسمي‌ عكس‌ العمل‌ نشان‌ داده‌ و در مقابل‌ قتل‌ عام‌ هزاران‌ مسلمانان‌ در آسام‌ احمد آباد و هيروت‌ و... هيچ‌ واكنشي‌ از سوي‌ دولت‌ مردان‌ هندي‌ مشاهده‌ نمي‌شود.

 ياري‌ پليس‌ ايالتي‌ در كشتار مسلمانان‌ و بي‌ توجهي‌ مقامات‌ دولتي‌ و سكوت‌ احزاب‌ سياسي‌ چه‌ معنا دارد آيا دولت‌ به‌ اصطلاح‌ دموكرات‌ هند كه‌ جزء پايه‌ گذاران‌ جنبش‌ غير متعهدها است‌ با اين‌ عمل‌ نمي‌گويد كه‌ براي‌ خون‌ غير هندوها هيچ‌ ارزش‌ و اهميتي‌ قائل‌ نيست‌.

 عجب‌تر اينكه‌ دولت‌ هند در گرما گرم‌ كشتار مسلمانان‌ توسط‌ قواي‌ ايالتي‌ روابط‌ فرهنگي‌ و ورزشي‌ با اسرائيل‌ غاصب‌ برقرار مي‌كند. اين‌ حوادث‌ عواطف‌ مذهبي‌ يك‌ ميليارد مسلمانان‌ جهان‌ را تحريك‌ كرده‌ و در كل‌ آثار نامطلوبي‌ براي‌ دولت‌ هند نموده‌ است‌.

 جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌ عمق‌ فاجعه‌ و پي‌ آمدهاي‌ ناگوار آن‌ را به‌ جهان‌ اسلام‌ گوشزد مي‌نمايد و دولت‌ مردان‌ هند را مسؤول‌ اين‌ حادثه‌ مستمر دردناك‌ مي‌داند و اين‌ جنايات‌ ضد اسلامي‌ و انساني‌ را شديداً محكوم‌ مي‌نمايد، اميد است‌ مسلمانان‌ سراسر دنيا با توجه‌ به‌ آيه‌ "انما المؤمنان‌ اخوه‌" و آياتي‌ ديگر در برابر اين‌ حوادث‌ بي‌ تفاوت‌ نمانده‌ و نخواهند ماند و با همگان‌ عليه‌ اين‌ جنايت‌ كه‌ مخالف‌ با موازين‌ اسلامي‌ انساني‌ و بين‌ المللي‌ است‌ متحد شده‌ با اعتراض‌ و اقدامات‌ لازم‌ به‌ آن‌ خاتمه‌ دهند.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌‌

 

یاران قدیم

THRANE.jpg

طلیعه

تصویر مطلبدر چند هفته اخیر بین دو کشور همسایه شمالی ایران، جمهوری آذربایجان و ارمنستان، جنگی بر سر مسئله قدیمی اختلاف بر سر مالکیت «قره باغ» آغاز و باعث بروز نگرانی‌هایی در منطقه و حتی دنیا شده است. جمهوری اسلامی ایران به عنوان همسایه این دو کشور نیز در این مدت تلاش کرده تا طرفین را به حل مشکلات از طریق گفت‌و‌گو ترغیب نماید اما برخی تحولات از جمله ورود رژیم صهیونیستی، ترکیه و گروه‌های تروریستی تکفیری به این جنگ باعث بروز نگرانی‌هایی شده است. شلیک گاه و بی‌گاه گلوله و خمپاره به خاک ایران در این معرکه نیز موضوعی...
مطالب بیشترطلیعه  

شورای عالی حوزه

مرکز مدیریت حوزه های علمیه

مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علیمه قم

دفتر انتشارات اسلامی وابسته به جامعه مدرسین

دانشگاه قم

Template Design:Jameeh modarresin Qom