Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران و کارگزاران حج، فریضه‌ی حج را مجموعه‌ای استثنائی و ممتاز از ارزشهای مورد تمجید اسلام خواندند و با اشاره به وجود مفاهیم سیاسی ضروری نظیر وحدت، دفاع از مظلومان و برائت از مشرکین در حج، تأکید کردند: هر حاجی ایرانی باید با رفتار و گفتار و متانت خود، به ملیت، هویت و جمهوری اسلامی ایران آبرو ببخشد. در این دیدار که در آستانه‌ی آغاز اعزام زائران بیت‌الله الحرام انجام شد، رهبر معظم انقلاب اسلامی، حج را نمونه‌ی کوچکی از جامعه‌ی اسلامی برتر و...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز454
دیروز869
در هفته5130
در ماه20671
مجموع21217284

بازدید کنندگان برخط

7
Online

بیانیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در حمایت از رهنمودهاي اخير رهبر معظم انقلاب«مدظله‌العالي»
مورخ 14/08/1391


بسم الله الرحمن الرحیم

بیانات مهم و ارزشمند مقام معظم رهبری در جمع دانش آموزان و دانشجویان در روز دهم آبان ماه سال جاری بار دیگر خط مشی مردم و مسئولان را ترسیم نمود و همگان را با وظایف خود آشنا ساخت. معظم له در بیانات خود با بيان تاريخ انقلاب براي نسل سوم ضمن برشمردن ابعاد دشمنی آمریکا با ملت ایران از حدود شصت سال پیش، بایدها و نبایدهای فرا‌روی مسلمانان جهان و ملت شریف ایران را تبیین فرمودند.

یکی از سرفصل های این بیانات توجه مسئولان به برنامه‌های استکباری غرب برای اختلاف افکنی میان مسئولان و دامن زدن به آن بود .معظم له از سران قوا خواستند تا ضمن پرهیز از علنی کردن اختلافات و برانگیخته ساختن احساسات و عواطف مردم در جهت آن، همواره به دنبال حل مشکلات مردم باشند و توجه داشته باشند که گاه علنی کردن این قبیل مسائل و تبدیل کردن اختلاف نظری به اختلاف عملی و گریبان‌گیری ، خوراک تبلیغاتی دشمن را فراهم می آورد و او را امیدوار می‌سازد.

همچنین هشدار رهبر معظم انقلاب نسبت به خیانتکار بودن کسانی که از امروز تا روز انتخابات ریاست جمهوری دنبال تحریک عواطف و احساسات مردم در جهت اختلاف افکنی هستند بايد فصل الخطاب تمامي مسئولان قرار گيرد.

از این رو مسئولان نظام و به ويژه سران سه قوه مي‌بايست اهتمام ويژه‌اي نسبت به اين مسئله داشته باشند و با ایجاد روح همدلی و همراهی ، توطئه های دشمن را خنثی سازند؛ پر‌واضح است که پیشرفت ملت شریف ایران تا به امروز در سایه وحدت ملّی و همدلی مسئولان تحقق یافته است؛ همان حقیقتی که قرآن کریم و احادیث معصومین «عليهم السلام» بارها و بارها مسلمانان را به آن سفارش نموده‌اند.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم،‌ با تشكر از تدبير حكيمانه رهبر فرزانه انقلاب حضرت آیت‌الله‌خامنه‌ای (مدظله العالی) حمايت قاطع خود را از بيانات معظم له اعلام و همه ملت شریف ایران و مسئولان خدوم نظام اسلامی - بویژه سران قوا- را به وحدت و همدلی و تلاش برای حفظ آن به منظور خنثی ساختن توطئه دشمنان اسلام و انقلاب دعوت می‌نماید.

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته
محمد یزدی
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

طلیعه

article thumbnailبیش از یک ‌سال از خروج یک‌طرفه آمریکا از معاهده‌ی برجام می‌گذرد. در این مدت جمهوری اسلامی ایران فرصتی طولانی به اروپا داد تا اقداماتی را در جهت انجام تعهداتشان نسبت به برجام انجام دهد. فرصت و دوره‌ای که رئیس جمهوری کشورمان از آن به صبر استراتژیک تعبیر کرده است. در یک جمع بندی کلی در مرور توافق هسته‌ای، جمهوری اسلامی ایران تاکنون به کلیه‌ی تعهداتش طبق برجام عمل کرده اما این طرف مقابل است که به وظایف و تعهدات خود عمل نکرده و حتی در جهت مخالف آن گام برداشته است.اکنون برای زنده ماندن توافق هسته ای بحث...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom