Ayeh

رهنمود

article thumbnailدر شب ولادت با سعادت حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام و به‌مناسبت روز پاسدار، رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از پاسداران و خانواده‌های آنان، علت خصومت آمریکایی‌ها با سپاه را پیشگامی آن در دفاع از کشور و انقلاب خواندند و خاطرنشان کردند: آمریکا و دشمنان نادان چهل سال است که هر چه در توان داشتند علیه جمهوری اسلامی به کار بستند اما هیچ غلطی نتوانستند بکنند و امروز دست انقلاب و نظام اسلامی در منطقه و بلکه در دنیا باز شده است.حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، سپاه را یک دستگاه برجسته و در خط مقدم...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز533
دیروز832
در هفته533
در ماه19448
مجموع21118424

بازدید کنندگان برخط

4
Online

در این نشست که در ادامه سلسله نشست‌های مشترک روحانیون با معاونت جامعه و مردم و با هدف بحث و بررسی وضعیت فرهنگی، اجتماعی بخش‌های استان قم و در روز پنجشنبه 1394/09/05 در محل دفتر امام جمعه کهک برگزار شد پس از تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید و تقدیر از تلاش مخلصانه ائمه جماعات و تشکر از حضور ایشان در جلسه و بیان اهداف این نشست توسط مسئول دفتر معاونت جامعه و مردم حجه‌الاسلام والمسلمین میرمؤمنی با اشاره به جایگاه ممتاز فقه و فقاهت در اسلام جامعه مدرسین را تجلی این جایگاه در زمان حاضر دانست و گزارش از وضعیت فرهنگی اجتماعی بخش را ارائه کرد.


در ادامه جلسه، مسئول دفتر اداره تبلیغات اسلامی کهک و ائمه جماعات مساجد به بیان مشکلات و آسیب های موجود در حوزه فرهنگ دینی مردم منطقه پرداختند.

عدم حمایت کافی از روحانیون در امر تبلیغ، عدم پی‌گیری مسائلی که در جلسات مطرح می‌شود، حضور مسافرین در ایام تعطیل که بعضاً توجه کافی را به مسائل اخلاقی و شرعی ندارند و به باغ‌ها و زمین‌ها و محصولات کشاورزی لطمه می‌زنند، کافی نبودن امکانات و مأموران نیروی انتظامی برای برخورد با تخلفات، عدم برگزاری نماز جماعت در مدارس، عدم اختصاص بودجه و امکانات به تناسب توریستی بودن منطقه، آسیب‌های اعتقادی و ترویج خرافات در عزاداری‌ها و مداحی‌ها و... از جمله مهم‌ترین محورهای مطرح شده در این جلسه بود.

همچنین شرکت‌کنندگان بر ضرورت حضور مراجع و اعضاء جامعه مدرسین در مناسبت‌های خاص در بخش‌های قم تأکید و خواستار حمایت مسئولین از ائمه جماعات در راستای ارائه خدمات فرهنگی در مساجد به قشر جوان شدند.


در پایان جلسه با یادآوری هجمه سنگین فرهنگی غرب و جنگ نرم دشمنان، از پای‌بندی مردم به موازین دینی و انقلابی تمجید و ضرورت توجه به نقاط مثبت و پرهیز از سیاه‌نمایی در ارائه گزارش‌ها مورد تأکید قرار گرفت و مقرر شد در راستای بررسی دقیق‌تر مسائل فرهنگی و ارائه گزارشی از پی‌گیری‌های انجام شده این نشست‌ها ادامه یابد.

طلیعه

article thumbnailتوجه ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی به مباحث اقتصادی باعث شده است که ایشان در نامگذاری سالها موضوعات و عناوین اقتصادی را مد نظر قرار دهند و به عنوان مسئله اصلی و در اولویت بدان نگاه کنند. ایشان با پشتوانه نظرات کارشناسی، همواره دغدغه‌های اقتصادی را بیان داشته و در سالهای مختلف، با درنظر گرفتن مهمترین مسائل مورد نیاز جامعه و کشور، عنوانی را برای هر سال مطرح می‌کنند. آنچه اکنون می‌تواند بخش بسیار مهمی از نگرانی‌ها را برطرف کند و شاخص‌های اقتصادی را بهبود ببخشد موضوعی تحت عنوان تولید است. کشور ما...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom