Ayeh

رهنمود

تصویر مطلب** حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم، راه پیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس شورای اسلامی را دو آزمون بزرگ ملت ایران خواندند و با تبیین خصوصیات نامزدهای شایسته ی مجلس، حضور پرشور و آگاهانه ی همه ی مردم در انتخابات ۲ اسفند را در حل مشکلات داخلی و بین المللی مؤثر برشمردند و تأکید کردند: هر کس ایران عزیز، امنیت میهن و آبروی وطن را دوست دارد و در پی حل مشکلات است، باید در پای صندوق رأی حضور یابد تا عزم و اقتدار ملی ایرانیان بار دیگر به منصه ی ظهور برسد. رهبر معظم انقلاب...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز165
دیروز1538
در هفته165
در ماه40658
مجموع226461

بازدید کنندگان برخط

4
Online

  • رهبر معظم انقلاب در دیدار اعضای موسسه عالی فقه و علوم اسلامی: حوزه باید جهت‌گیری انقلابی داشته باشد
  • در توصیه‌های رهبر معظم انقلاب به رئیس جدید قوه قضائیه تاکید شد: رویکرد مردمی، انقلابی و ضدفساد نیاز همیشگی قوه قضائیه
  • آیت الله خاتمی: بیانیه گام دوم با نگاه دقیق به گذشته و وضعیت کنونی کشور صادر شده است
  • آیت الله حسینی بوشهری: انقلاب اسلامی ایران زمینه ساز حکومت مهدوی است
  • آیت الله غروی: حکمت به معنای وسیع کلمه باید در حوزه‌های علمیه احیاء شود
  • آیت الله اعرافی: جبهه مقاومت جهانی خواهد شد

 

** جام جم 97/12/18
*  تصویب قطعنامه علیه اظهارات نماینده آمریکایی
مجلس نمایندگان آمریکا قطعنامه‌ای را که به منظور محکومیت "نفرت پراکنی" و در واکنش به صحبتهای ضداسرائیلی ایلهان عمر، نماینده مسلمان این مجلس در نظر گرفته بود، با اکثریت آرا تصویب کرد.
در این قطعنامه تصویب شده، "یهودی ستیزی، تبعیض علیه مسلمانان و تعصب علیه دیگر اقلیتها" محکوم شده است. به تازگی طرح اظهاراتی ضد اسرائیلی از سوی ایلهان عمر، نماینده مسلمان دموکرات جدید مجلس نمایندگان آمریکا، سبب شد این حزب در واکنش به آن قطعنامه‌ای را در کنگره مطرح کند. این قطعنامه اواخر روز پنجشنبه و با 407 رای موافق به 23 رای مخالف تصویب شد.
** همشهری 97/12/18
*  تلاش کنیم دین به اسارت نرود
حضرت آیت‌الله جوادی آملی طی اظهاراتی با اشاره به گام دوم انقلاب گفت: ما در گام دوم و در گام‌های بعدی انقلاب، وظیفه داریم خطرهایی که متوجه نظام و انقلاب است را بررسی کنیم، مثل اینکه چگونه عدل علوی به ظلم اموی تبدیل می‌شود؟! وی در بخشی از سخنان خود خاطرنشان کرد: داشتن رهبر خوب یک طرف قضیه است، رهبر ولو علی بن ابی طالب(ع) باشد، مادامی که مردم در صحنه نباشند شکست قطعی است با همه وجود باید تلاش کنیم اولا دین به اسارت نرود و ثانیا مردم از دین جدا نشوند تا عدالت علوی محقق شود.
** کیهان 97/12/18
*  در توصیه‌های رهبر معظم انقلاب به رئیس جدید قوه قضائیه تاکید شد: رویکرد مردمی، انقلابی و ضدفساد نیاز همیشگی قوه ‌قضائیه
رهبر معظم انقلاب اسلامی در حکمی حجت‌الاسلام و المسلمین آقای حاج سید ابراهیم رئیسی را به ریاست قوه‌ قضائیه منصوب کردند.
حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای: آغاز دهه‌ پنجم انقلاب و گذشت چهل سال از تشکیل دادگستریِ مبتنی بر فقه و حقوق اسلامی، ایجاب می‌کند که با تکیه بر تجربه‌ها و دستاوردها و رهنمودهای انباشته در این نصاب زمانی، تحوّلی متناسب با نیازها و پیشرفت‌ها و تنگناها در قوه‌ قضائیه صورت گیرد.
- دستگاه عدالت با نَفَسی تازه و انگیزه‌‌ای مضاعف و نظم و تدبیری حکمت‌آمیز، دوران جدیدی را که زیبنده‌ گام دوم انقلاب است، با قدرت و جدیت آغاز کند.
- اینجانب برای تحقق این مقصود حیاتی، جنابعالی را برگزیده‌ام که دارای سوابق طولانی در سطوح مختلف قوه‌ قضائیه و آشنا با همه‌ زوایای آن می‌باشید و از طرفی در کنار فقاهت از تحصیلات حقوقی و دانش و تجربه در این عرصه مهم برخوردارید، و سلامت و امانت و کارآمدی خود را در مقاطع گوناگون خدمت نشان داده‌اید.
- برای همه فصول سند تحول قضایی و بندهای ذیل آنها، زمان تعیین کنید و خود و همکارانتان را بر پایبندی به سرآمد برنامه الزام نمائید. در زمان‌بندی‌ها نه عجله و نه مماطله نباید راه داده شود.
- در همه‌ فصول تحول، مردمی بودن و انقلابی بودن و ضد فساد بودن را رعایت کنید.
- در ریشه‌کنی فساد از درون قوه که مایه‌ مباهات شما و سرافرازی اکثریت قضات دادگاه‌ها و دادسراها است، هیچ تردید و درنگ نکنید.
- در برخورد قضائی ملاحظه‌ این و آن را نکنید.
*  اتحادیه اروپا با گنجاندن نام عربستان در لیست سیاه پولشویی مخالفت کرد
- اتحادیه اروپا به اتفاق آرا پیشنهاد کمیسیون اروپا را برای افزودن نام عربستان به فهرست سیاه پولشویی این اتحادیه رد کرد.
- ملک سلمان پادشاه عربستان پیش از رأی گیری اتحادیه اروپا رسما به کشورهای اروپایی نامه نوشته و روابط تجاری‌اش با آنها را یادآوری کرده بود!
- فرانسه و انگلیس از همان آغاز با قرار گرفتن نام عربستان در این فهرست مخالف بودند چرا که روابط تجاری زیادی با سعودی‌ها دارند.
- خبرگزاری فرانسه: قرار گرفتن نام عربستان در این فهرست ممکن بود به تجارت و سرمایه‌گذاری میان سعودی و اتحادیه اروپا لطمه بزند!
*  جبهه مقاومت جهانی خواهد شد
امام جمعه قم با بیان اینکه باید همه مردم و مسئولان در اجرای بندبند بیانیه گام دوم بسیج شوند، گفت: گاهی از سر غفلت و گاهی با جنجال و هیاهوی دشمن از تمدن‌سازی غافل می‌شویم، رهبر معظم انقلاب با هوشمندی همه را متوجه و معطوف به این امر مهم نمودند.
آیت‌الله اعرافی در خطبه‌های نمازجمعه قم افزود: رهبری معظم انقلاب با صدور این بیانیه آغاز یک عصر جدید یعنی تمدن‌سازی اسلامی- انقلابی را کلید زدند و با لبیک حوزه‌ها و دانشگاه‌ها اقدامات مهمی در راستای عملی کردن آن صورت گرفته است البته همه باید پای این کار مهم و راهبردی بیایند تا این حرکت نوین به نتیجه برسد.
وی در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره به پیروزی‌های بزرگ جبهه مقاومت در سوریه و عراق و تصمیمات بین‌المللی، اظهار داشت: همه مستکبرین متحد شده بودند که مقاومت را از میان بردارند اما مجاهدت توأم با توکل به خداوند جبهه مقاومت کمر همه را شکست و سفر اخیر بشار اسد به تهران و اعلام وفاداری و بیعت ایشان با رهبر معظم انقلاب بسیار پرمعنا و دشمن‌شکن بود. آیت‌الله اعرافی افزود: این تازه آغاز راه مقابله با مستکبران است و در آینده جبهه مقاومت جهانی خواهد شد و بینی تمامی زورمداران و ظالمان و غارتگران بین‌المللی را به خاک خواهد مالید.
** شرق 97/12/18
*  ۳ تیم تروریستی در غرب کشور شناسایی و معدوم شدند
حجت‌الاسلام علوی وزیر اطلاعات گفت: دشمن با استفاده از تمام ظرفیت‌های خود قصد دارد امنیت ایران و ایرانی را خدشه‌دار کند جز در یکی دو مورد هرگز موفق به این کار نبوده‌ و درست بر این اساس است که در همین چند روز گذشته ما توانستیم سه تیم تروریستی در غرب کشور را که قصد تعرض به امنیت ما را داشتند شناسایی و معدوم کنیم.
*  توافق دولت و مجلس برای اضافه شدن حقوق کارکنان
نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه، از توافق دولت و مجلس برای اضافه شدن ۳۲ هزار میلیارد تومان به حقوق کارکنان خبر داد و گفت: الان مجموع ارقام ۱۶۰ هزار میلیارد تومان است که ۲۰ درصد این مبلغ ۳۲ هزار میلیارد تومان است که ۱۹۲ هزار میلیارد تومان سال آینده توزیع و یا در قالب افزایش حقوق عمل خواهیم کرد.
** ایران 97/12/18
*  انتقاد از اعطای حمایت دیپلماتیک لندن به نازنین زاغری
حمید بعیدی نژاد سفیر تهران در لندن اقدام انگلیس مبنی بر اعطای حمایت دیپلماتیک به نازنین زاغری را مغایر حقوق بین‌الملل و فاقد آثار حقوقی و اجرایی دانست. لندن در اقدامی کم سابقه با اعطای حمایت دیپلماتیک به نازنین زاغری، شهروند دو تابعیتی ایرانی- انگلیسی که به اتهام جاسوسی در ایران زندانی است، این پرونده را از حالت کنسولی به موضوع سیاسی میان دو کشور تبدیل کرد. جرمی هانت، وزیر امور خارجه انگلستان ضمن اعلام خبر اعطای این حمایت دیپلماتیک گفت: «این یک اقدام دیپلماتیک مهم است که به تهران نشان می‌دهد رفتار آن کاملاً اشتباه است.» او با ادعای اینکه این اقدام به تمام دنیا نشان می‌دهد که نازنین زاغری بی‌گناه است، مدعی شد که انگلستان زمانی که با یکی از شهروندانش از روی ناعدالتی رفتار شود، کنار نخواهد نشست.
*  آزادی دو تبعه مصری بازداشت شده در ایران
وزارت خارجه مصر اعلام کرد که دو تبعه مصری که پیش از این به دلیل ورود غیرقانونی به آب‌های ایران در این کشور بازداشت شده بودند، بعد از انجام تمام مراحل قضایی آزاد شدند. بنابر اعلام وزارت خارجه مصر «دو شهروند مصری در صحت و سلامتی به سر می‌برند و در زمان بازداشت در ایران به خوبی با آنها رفتار شده است.»
*  مدیرکل حفاظت محیط زیست سمنان دستگیر شد
حیدر آسیایی دادستان عمومی و انقلاب مرکز سمنان گفت: عباسعلی دامنگیر، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان به اتهام‌های ارتشا و اختلاس دستگیر شد.
** جمهوری اسلامی 97/12/18
*  عامل دستکاری در نظرسنجی تلویزیونی شناسایی شد
محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: گزارش کامل و با جزییات فنی چگونگی دستکاری نظرات مردم در جشنواره صداوسیما، نهایی و برای پلیس ارسال شد. عامل دستکاری در نظرات مردم شناسایی شده است.
چندی پیش ازسوی صدا و سیما و مسئولان نظرسنجی اعلام شده بود در شبکه نظرسنجی اختلال ایجاد شده و مورد هک قرار گرفته است.
وزیر ارتباطات در توییتر خود این مسئله را رد کرد و نوشت: هک یا اختلال منتفی است. طبیعتا شناسایی آمر یا آمران و انگیزه آنها را پلیس پیگیری خواهد کرد.
** وطن امروز 97/12/18
*  تکذیب پرتاب لنگه کفش به روحانی
معاون اطلاع‌رسانی دفتر ریاست‌جمهوری ادعای پرتاب لنگه کفش به سمت رئیس‌جمهور در جلسه شورای اداری گیلان را کذب محض خواند. پس از آنکه برخی کانال‌های تلگرامی مدعی شدند در جلسه شورای اداری استان گیلان به سمت رئیس‌جمهور لنگه‌ کفش پرتاب شده است، پرویز اسماعیلی، معاون اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری با بیان اینکه جلسه یادشده از صداوسیما پخش مستقیم شده و خبرنگاران نیز حضور داشته‌اند این ادعا را قویا تکذیب کرد.
*  آمریکا خواستار بازگرداندن محدودیت‌های موشکی ایران شد
جاناتان کوهن، سرپرست نمایندگی آمریکا در سازمان ملل متحد، پرتاب موشک‌های ماهواره‌بر را نقض قطعنامه شورای امنیت دانست و خواستار بازگرداندن محدودیت‌های شدید بین‌المللی علیه تهران شد. وی روز پنجشنبه با ارسال نامه‌ای به شورای امنیت، ایران را به شلیک 18 موشک ممنوع شده در قطعنامه‌های شورای امنیت متهم کرد که از نظر آنها موجب بی‌ثباتی در کل خاورمیانه و ایجاد مسابقه تسلیحاتی شده است.
** جوان 97/12/18
*  مورد عجیب یک مفسد اقتصادی زن
در جریان اولین جلسه رسیدگی به اتهام مدیر عامل سابق شرکت بازرگانی پتروشیمی و ۱۳ متهم دیگر در یکی از شعب دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم مفسدان اقتصادی نام یک خانم شنیده شد؛ مرجان شیخ الاسلامی آل آقا. نگاهی به سابقه سیاسی او دگردیسی و چند زیست بودن این زن را نشان می‌دهد، به همین نسبت هم تصاویر متفاوت و متضادی از او در فضای مجازی موجود است؛ با مقنعه و چادر و محجبه، با مانتو و بعد بدون حجاب در خارج از کشور! او در انتخابات مجلس ششم به عنوان عضو جبهه مشارکت و عضو تحریریه روزنامه صبح امروز به مدیرمسئولی سعید حجاریان کاندیدا شد. در مجلس هشتم ادعا کرد که تاکنون سیاسی نبوده و نسبتی با اصلاح طلبان ندارد و با عنوان اصولگرا کاندیدا شد. او مدیرعامل اسبق خبرگزاری میراث فرهنگی است. در دوران خاتمی خود را اصلاح طلب نشان می‌داد و با روی کار آمدن محمود احمدی‌نژاد به سمت اصولگرایان چرخید! او همزمان توانست در شرکت‌های نفتی هم ورود کرده و طرف عقد قرارداد‌ها قرار بگیرد. او مرداد ۹۶ از ایران به ترکیه فرار کرد و با آنچه از ایران دزدیده بود، شرکت‌هایی در ترکیه خرید. او سپس سرمایه و زندگی‌اش را از ترکیه به کانادا منتقل کرد. او اکنون همسر مهدی خلجی کارمند مؤسسه مطالعاتی انستیتو واشنگتن و از حامیان تحریم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است. نکته جالب توجه آنکه روشن نیست درون گروه‌های اپوزیسیون چه خبر است و چه اختلافاتی بروز کرده که این اطلاعات به بیرون درز کرده است.
*  اسپوتنیک: تل‌آویو نفتکش‌های ایرانی را بزند یک لیتر سوخت به اسرائیل نخواهد رسید
مهم‌ترین خبرگزاری روسی با بررسی جوانب ادعای نخست‌وزیر رژیم اشغالگر قدس درباره حمله به نفتکش‌های ایرانی در آب‌های بین‌المللی هشدار داد که ایران در مسیر تلافی چنین اقدامی می‌تواند کاری کند که هیچ نفتکشی وارد سرزمین‌های اشغالی نشود و هر کشتی تحت پرچم اسرائیل در آب‌های بین‌المللی امکان غرق شدن را خواهد داشت.
** آفتاب یزد 97/12/18
*  اعلام آمادگی عراق برای کمک به ایران در مقابل تحریم‌ها
یک عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی از اعلام آمادگی عراق برای کمک به ایران در قبال تحریم‌های ظالمانه خبر داد.
رنجبرزاده گفت: یکی از نکات دیگری که از سوی رئیس مجلس عراق در دیدار با آقای لاریجانی مطرح شد این بود که در زمانی که عراق مورد هجوم داعش و در خطر تجزیه و انشعاب قرار داشت ایران کنار عراق ایستاد و حالا هم عراق اجازه نمی‌دهد از خاک این کشور علیه هیچ کشوری از جمله ایران اقدام شود. رئیس مجلس عراق همچنین به صراحت گفت که کشورش برای کمک به ایران در جهت مقابله با تحریم‌های ظالمانه و رفع موانع اقتصادی آمادگی دارد.
*  خاموشی سراسری در ونزوئلا
خبرگزاری رویترز به نقل از شاهدان عینی خبر داد که برق در بخش‌های وسیعی از ونزوئلا قطع شده و دولت این کشور خرابکاری در نیروگاه برق آبی تولیدکننده بخش اعظم برق کشور را دلیل این واقعه اعلام کرده است.
در ونزوئلا که با مشکلات تورم حاد، کمبود مواد غذایی و دارویی و مهاجرت گسترده بیش از 18 میلیون شهروند دست و پنجه نرم می‌کند، قطع برق امری متداول است.
منتقدان، فساد و کمبود سرمایه گذاری را عامل مشکلات شبکه توزیع برق ونزوئلا می‌دانند، در حالیکه نیکولاس مادورو رئیس جمهوری این کشور معتقد است که مخالفان سیاسی مسبب مشکلات این بخش هستند.
وی ساعاتی پیش در صفحه توییتر خود نوشت:جنگ انرژی برقی که امپریالیسم آمریکا علیه مردم ما اعلان کرده و مدیریت می‌کنند، مغلوبه خواهد شد.
** رسالت 97/12/18
*  FATF راه درستی برای کشور ما نیست
خطیب نماز جمعه تهران گفت: FATF راه درستی برای کشور ما نیست. حجت‌الاسلام کاظم صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران همچنین با اشاره به بیانیه «گام دوم انقلاب» مقام معظم رهبری اظهار کرد: پاسخگویی به همه شبهات در بیانیه گام دوم انقلاب موجود است. این بیانیه یک تصویر کامل از نظام دینی جمهوری اسلامی ایران است. شناخت نقطه ضعف‌ها، ارتباط دادن آینده به گذشته و اظهار امید و عاطفه و عشق به جوانان، از جمله بخش‌های بسیار مهم این بیانیه است.
*  پیوستن ایران به FATF در زمان تحریم وضعیت اقتصادی را بدتر می‌کند
حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی‌مقدم در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به الحاق ایران به کنوانسیون پالرمو وCFT گفت: دولت اصرار به الحاق ایران به این کنوانسیون‌ها دارد؛ این در شرایط غیرتحریمی سخن نادرستی نیست. وی با بیان اینکه دو قانون داخلی برای شفافیت مالی داریم، خاطرنشان کرد: به FATF درباره لوایح داخلی ایران، هیچ ارتباطی ندارد. پالرمو و CFT هیچ حُسنی برای ایران در زمان تحریم ندارد و رئیس‌جمهور و وزیر امورخارجه هیچ تضمینی ندادند و من می‌گویم با پیوستن به FATF شرایط اقتصادی ایران بدتر خواهد شد.
** مردم سالاری 97/12/18
*  سراغ همه افرادی که ارز دولتی گرفته و برنگردانده‌اند، می‌رویم
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری دادستان کل کشور گفت: به همه کسانی که ارز با نرخ دولتی گرفته و آن را برنگردانده اند می‌گویم که بالاخره مطمئن باشید سراغ شما خواهیم آمد؛ اسامی و لیست دریافتی‌های شما در اختیار است و این لیست به نوبت مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.
*  تکذیب مذاکره و مصالحه طالبان با آمریکا
ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان اعلام کرد: بر خلاف آنچه که واشنگتن اعلام کرده، در مذاکرات دوحه با نمایندگان آمریکا هیچ گفت‌وگویی بر سر آتش بس در افغانستان و مذاکره داشتن با دولت کابل نداشته است.
** آرمان 97/12/18
*  پیام رئیس‌جمهور و نخست وزیر پاکستان به رهبری
شیخ رشید احمد وزیر راه آهن فدرال پاکستان پیام کتبی مشترک رئیس جمهور و نخست وزیر کشور پاکستان را جهت تقدیم به محضر رهبر معظم انقلاب تسلیم علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل کرد. علی اکبر ولایتی در این دیدار تاکید کرد: گروه‌های تروریستی که اخیرا در سیستان و بلوچستان موجب شهادت جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی شدند، تجهیزات و امکانات خود را از عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی تامین می‌کنند و از آن جا حمایت مالی می‌شوند. ولایتی اذعان داشت: در این دیدار خواسته شد تا پاکستان در مراقبت از مرزهای دو کشور اهتمام بیشتری داشته باشد. پاکستان کشوری قدرتمند است و قادر به کنترل و مراقبت از مرزهای مشترک است تا به این اقدامات تروریستی پایان دهد و وزیر در این ملاقات قول داد که از مرزها حفاظت بیشتری انجام دهند و این نوع حوادث دیگر تکرار نشوند و مقامات پاکستانی قول داده اند که حفاظت از مرزهای مشترک میان ایران و پاکستان را افزایش دهند.
*  افزایش تحریم‌ها بر حزب‌ا... و ایران و سوریه
دبیرکل حزب‌ا... در سخنرانی خود گفت: مقاومت تنها مبتنی بر حمایت ایران و حامیان مالی آن نیست بلکه از حمایت مردمی گسترده برخوردار است. سیدحسن نصرا... تصریح کرد، زمینه‌های دیگری برای جهاد وجود دارد که از جمله آنها جهاد با مال است و این یکی از دلایل قدرت است که مقاومت به آن نیاز دارد. وی در ادامه گفت، می‌خواهد در این سخنرانی به دو پرونده اصلی این روزها بپردازد؛ تحریم‌های آمریکا و اقدام انگلیس در تروریستی اعلام کردن شاخه سیاسی حزب‌ا... . نصرا... گفت: انتظار می‌رود تحریم‌های آمریکا بر ما و متحدان ما مانند ایران و سوریه افزایش یابد و تنگ کردن عرصه بر بانک‌های لبنانی یک مثال در این زمینه است.وی ادامه داد، همچنین انتظار می‌رود کشورهای دیگر مانند انگلیس از لیست تروریسم (گنجاندن حزب‌ا... در لیست تروریسم) استفاده کنند و مانند لندن، مقاومت را «تروریستی» بنامند.
** آفرینش 97/12/18
*  افزايش 2 برابري تجارت ايران و آمريکا در دوره ترامپ
مبادلات تجاري ايران و آمريکا در سال 2018 به 508.4 ميليون دلار رسيد که دو برابر مبادلات دو کشور پيش از روي کار آمدن ترامپ يعني سال 2016 است. جديدترين آمار منتشرشده از سوي اداره آمار آمريکا نشان مي‌دهد مبادلات تجاري اين کشور با ايران در سال 2018 رشد قابل توجه 155 درصدي داشته است.
*  آمريکا قصد دخالت نظامي در ونزوئلا را ندارد
«اليوت آبرامز» سناتور جمهوري‌خواه آمريکايي با اشاره به سياست‌هاي آمريکا در ونزوئلا و تلاش اين کشور براي به قدرت رساندن خوان گوايدو گفت: «ايالات متحده قصد دخالت نظامي در ونزوئلا را ندارد و ما صرفاً از گذار به دموکراسي در اين کشور حمايت مي‌کنيم.» وي تصريح کرد: «حمايت از گوايدو خواست واقعي مردم ونزوئلاست و ما از اين خواست حمايت مي‌کنيم.»
** قدس 97/12/18
*  بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار اعضای موسسه عالی فقه و علوم اسلامی: حوزه باید جهت‌گیری انقلابی داشته باشد
حوزه می‌تواند همه نیازهای نظام اسلامی را برآورده کند.
طلبة ما، استاد ما، فاضل ما، عالم ما، مرجع ما اگر چنانچه معتقد به این تحول عظیمی که اسمش انقلاب است، بود، به درد این کشور خواهد خورد. اگر معتقد به این نبود، به درد کشور نمی‌خورد، به درد جمهوری اسلامی نمی‌خورد.
** خراسان 97/12/18
*  آیت ا... طه محمدی نماینده ولی فقیه در همدان جانشین جوان خود را معرفی کرد
نماینده ولی فقیه در استان همدان و امام جمعه شهر همدان از برداشته شدن امانت مسئولیت از دوش خود خبرداد و ضمن طلب حلالیت از مردم و با اشاره به انتصاب نماینده جدید ولی فقیه در این استان گفت: حجت الاسلام شعبانی طلبه‌ای جوان، انقلابی و از هر نظر شایسته است و مردم از علم و دانش وی باید بهره بگیرند.
تابناک نوشت: اندیشکده سوری Strategy Watch در مطلبی، مدعی بروز درگیری میان طرفداران ایران و روسیه در سوریه شده و نوشته است، مسکو تحرکاتی برای محدود کردن نفوذ ماهر اسد، برادر بشار اسد که طرفدار ایران است، آغاز کرده است.
** اعتماد 97/12/18
*  دفع حمله دزدان دریایی به نفت کش ایرانی
نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی از دفع تعرض 11 فروند قایق دزدان دریایی به یک فروند نفت کش ایرانی خبر داد. یک فروند کشتی نفت کش ایرانی که مورد تعرض 11 فروند قایق دزدان دریایی در محدوده تنگه باب المندب واقع در خلیج عدن قرار گرفته بود، با اقدام به موقع تیم تکاوران محافظ کشتی‌های تجاری مستقر در شصتمین ناو گروه نیروی دریایی نجات یافت. بر اساس این گزارش، نفت کش نجات یافته حامل بیش از یکصد و پنجاه هزار تن مواد نفتی بود که به سلامت به مسیر خود ادامه داد.
*  FATF را بپذیریم، شرایط بدتر می‌شود
احمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: سوال اصلی این است که اگر FATF را بپذیریم شرایط بهتر می‌شود یا بدتر؟ من می‌گویم اگر نپذیریم شرایط بهتر می‌شود، چراکه اگر بپذیریم باید اطلاعات بدهیم و همه مجاری دور زدن تحریم را باید افشا کنیم، چراکه در «پالرمو» کتمان اطلاعات به بهانه رازداری بانکی جرم تلقی می‌شود.
** اخبار خبرگزاری ها و سایت های اینترنتی
جامعه انقلابی ما باید اهداف خود را بشناسد تا این هدف‌ها با اهداف جامعه مادی و کافر اشتباه نشود
رسا/آیت الله مصباح یزدی گفت:جامعه انقلابی ما باید اهداف خود را بشناسد تا این هدف‌ها با اهداف جامعه مادی و کافر اشتباه نشود، باید بدانیم برای چه انقلاب کرده ایم؟ گاهی اشتباه کرده و تصور می‌کنیم راه پیشرفت همان راهی است که کشورهای به اصطلاح پیشرفته رفته اند که روزانه علنا ده‌ها جنایت انجام می‌دهند.عضو جامعه مدرسین با بیان این که برخی می‌گویند برای پیشرفت کردن باید مانند کشورهای دیگر باشیم، گفت: آیا واقعا اینگونه است؟ امروز باید دشمن و حربه‌های آن را به خوبی بشناسیم، برخی در اثر غفلت از مبادی باورشان شده که باید با آمریکا سازش کرد تا مشکلات حل شود.
انقلاب اسلامی ایران زمینه ساز حکومت مهدوی است
شبستان /آیت الله حسینی بوشهری درمراسم دعای ندبه شهرستان خورموج گفت: حکومت اسلامی مبتنی بر آموزه‌های الهی و به خصوص انقلاب اسلامی ایران بستر ساز حکومت مهدوی و زمینه ساز ظهور آن حضرت است.عضو جامعه مدرسین درادامه با اشاره به ویژگی منتظران امام زمان عنوان کرد: اولین ویژگی ادب و آداب انتظار این است که از نظر فردی به هر طور و جهت باید خودمان را آماده کنیم و اگر کسی دلش می‌خواهد از اصحاب امام زمان (عج) باشد باید به انتظار باشد و لذا انسان مومن در زندگی فردی، اجتماعی، اداری، دانشگاهی، خانوادگی باید رفتار دینی و اخلاقی داشته باشد.
بیانیه گام دوم با نگاه دقیق به گذشته و وضعیت کنونی کشور صادر شده است
ایرنا/ آیت الله خاتمی بیانیه «گام دوم انقلاب» رهبر معظم انقلاب را نقشه راه 40 سال آینده کشور دانست و گفت: این بیانیه با نگاه دقیق به گذشته و وضعیت کنونی جامعه ترسیم شده است.عضو جامعه مدرسین درادامه افزود: عناصر اصلی این نقشه راه، تقویت معنویت، اخلاق، علم و پژوهش، سبک زندگی دینی و نیز استقلال و آزادی عزت ایران اسلامی و ... است.خاتمی در ادامه بیان کرد: سخن این است که این بیانیه باید ستون فقرات همه تصمیم گیری‌ها برای سال‌های پیش رو باشد.
حکمت به معنای وسیع کلمه باید در حوزه‌های علمیه احیا شود
ایکنا/آیت‌الله غروی در مراسم افتتاح دفتر نمایندگی مجمع عالی حکمت اسلامی در شیراز با یادآوری اینکه مجمع عالی حکمت اسلامی با نظر مقام معظم رهبری شکل گرفته است، افزود: حکمت به معنای وسیع کلمه باید در حوزه‌های علمیه احیا شود و دست دیگران نیفتد که اگر این چنین شد نتیجه دیگری خواهد داشت. عضو جامعه مدرسین درادامه با اشاره به عملکرد مثبت مجمع عالی حکمت، گفت: با توجه به اینکه گروه‌های انحراف فکری مختلفی در استان وجود دارد، امیدواریم در این شعبه فعالیت‌های مطلوبی صورت گیرد.
استعفای یکی دیگر از مقامات دولت ترامپ
باشگاه خبرنگاران/مدیر ارتباطات و دستیار رییس جمهور آمریکا استعفای خود را اعلام و ترامپ نیز با کناره‌گیری وی موافقت کرد. بیل شاین، مدیر اجرایی سابق شبکه خبری فاکس نیوز بود بیل همچنان به حمایت از دونالد ترامپ ادامه خواهد داد و به عنوان مشاور ارشد وی در انتخابات ریاست جمهوری 2020 در کنار رئیس جمهور آمریکا خواهد بود.
آغاز جنگی قبیله‌ای در خاندان آل سعود
باشگاه خبرنگاران/«گیبور» کارشناس صهیونیست اعلام کرد پس از آنکه محمد بن سلمان -ولیعهد سعودی- از سوء قصد، جان سالم به در برد، حکم بازداشت برادرش «بندر بن سلمان» را به اتهام دست داشتن در این سوء قصد صادر کرده است.او در یادداشتی در روزنامۀ اسرائیلی «میکور ریشون» نوشت: بندر بن سلمان به یکی از افسران گارد پادشاهی ۱۰ میلیون ریال سعودی داد تا محمد بن سلمان را ترور کند، ولی این افسر شناسایی و بازداشت شد و هم اکنون در کاخ «الامیر» زندانی شده است. این سوء قصد نشان می‌دهد که جنگ قبیله‌ای جدیدی در خاندان آل سعود آغاز شده است. محمد بن سلمان درپی سوء قصد به جانش تعداد محافظانش را افزایش داده و یک تیم امنیتی ویژه را موظف به حفاظت از خودش کرده است.
ائتلاف آمریکایی بار دیگر دیرالزور سوریه را با فسفر سفید بمباران کرد
باشگاه خبرنگاران/ ائتلاف آمریکایی یک بار دیگر طی هفته گذشته مناطق مسکونی جنوب شرق سوریه در استان دیرالزور را با تسلیحات ممنوعه بمباران کرد. بنابر گزارش‌ها شماری از اهالی غیرنظامی این منطقه از جمله کودکان و زنان در این حمله کشته شده‌اند. مقامات دولت سوریه نیز بار‌ها از سازمان ملل خواسته‌اند تا اقدامات جدی علیه استفاده فسفر سفید در حملات ائتلاف آمریکایی در منطقه باغوز انجام دهد و حضور نظامی غیرقانونی این ائتلاف در سوریه را متوقف کند.
عراق محلی برای هدف قرار دادن کشورهای همسایه نیست
باشگاه خبرنگاران/رئیس ائتلاف الفتح عراق در واکنش به سخنان اخیر ترامپ درباره ایران گفت کشورش محلی برای هدف قرار دادن کشورهای همسایه نیست.هادی العامری در یک سخنرانی خاطر نشان کرد که عراق عرصه‌ای برای تسویه حساب یا مکانی برای هدف قرار دادن کشورهای همسایه نخواهد بود.
آلمان از انگلیس علیه حزب‌الله لبنان پیروی نمی‌کند
باشگاه خبرنگاران/یک مقام ارشد آلمان اعلام کرد دولت این کشور از سیاست دولت انگلیس در اضافه کردن شاخه سیاسی حزب الله به فهرست سازمان‌های اصطلاحاً «تروریستی» پیروی نخواهد کرد.نیلز آنین، وزیر مشاور در وزارت امور خارجه آلمان اعلام کرد تصمیم انگلیس برای اضافه کردن شاخه سیاسی حزب‌الله لبنان به فهرست سازمان‌‌های تروریستی، تأثیری بر مواضع برلین در این خصوص نخواهد داشت.این مقام ارشد آلمان گفته است کشورش علاقه‌مند به حفظ ثبات لبنان است.
تلاش سازمان ملل برای محکوم کردن رژیم صهیونیستی
مهر/منابع آگاه اعلام کردند که قرار است سازمان ملل در تاریخ ۱۸ مارس (۲۷ اسفند) گزارشی را در خصوص جنایات نظامیان رژیم صهیونیستی علیه شرکت کنندگان در تظاهرات حق بازگشت در نوار غزه ارائه کرده و این گزارش را به دادگاه جنایی بین‌المللی ارسال کند.پیشتر سازمان ملل اعلام کرده بود که اقدام رژیم صهیونیستی در سرکوب اعتراضات مرز غزه می‌تواند جنایت جنگی باشد.
ترامپ سبب دوری اروپا از آمریکا شد
ایرنا /نشریه آمریکایی فارن افرز به شیوه غلط سیاسی ترامپ در عرصه جهانی اشاره کرد و نوشت: درست در زمانی که اروپا بر روی نقش سازنده ایران در خاورمیانه حساب باز کرده بود، دوالد ترامپ با خروج از برجام باعث دوری بی سابقه متحدان سنتی ایالات متحده از واشنگتن شده است.این رسانه درادامه تصریح کرد: سلسله تصمیم‌های شتابزده از جمله خروج از توافق بین المللی برجام موجب ناامیدی حتی متحدان سنتی آمریکا شده است.
مهمترین بحث دولت تامین کالاهای اساسی مردم است
ایرنا/رئیس کل بانک مرکزی در پست اینستاگرامی خود از تصمیم دولت پیرامون تعیین تکلیف تخصیص ارز 4200 تومانی به کالاهای اساسی خبر داد و گفت: مهمترین بحث دولت و بانک مرکزی تامین کالاهای اساسی و داروهای مورد نیاز مردم است.عبدالناصر همتی در این یادداشت خود افزود: تشدید تحریم ها، بیشترین تاثیر منفی را بر اقشار کم درآمد و آسیب پذیر جامعه دارد لذا طبیعی است که مهمترین بحث‌های دولت و بانک مرکزی بر نحوه تامین کالاهای اساسی و داروهای مورد نیاز مردم متمرکز شود.
همه باید به برجام پایبند باشند
ایرنا/رئیس مجمع عمومی سازمان ملل ، برجام را حاصل توافق جمعی دانست که پای آن را امضا کرده اند، از این رو همه باید به آن پایبند باشند و احترام بگذارند. ماریا فرناندا با تاکید بر، حفظ و محافظت از توافق‌های بین المللی همچون برجام ادامه داد: من فکر می‌کنم اتحادیه اروپا در این زمینه خوب عمل کرده است؛ آنها نقش برجسته‌ای در برجام داشته اند و بارها و بارها گفته اند که نیازمند یک نقش قوی بر اساس نظام بین المللی هستند. وی همچنین تصریح کرد: ما باید به مواردی که امضا می‌کنیم، احترام بگذاریم و به آن پایبند باشیم.

طلیعه

تصویر مطلب** انقلاب اسلامی ایران انقلابی دینی و کاملا مردمی بوده و هست. این دو ویژگی که از ابتدا، از مهمترین پایه‌های قدرت این انقلاب بوده است، اکنون در چله دوم انقلاب اسلامی همچنان قدرت بخش و اثر گذار است. انقلاب اسلامی در زمانه ای به وقوع پیوست که هر دو ابرقدرت حاضر در جهان تلاش داشتند اندیشه و گفتمان خود را در جوامع مختلف بسط دهند و با یارگیری و جذب ملت‌ها و دولتها به سمت خود پایه‌های سلطه جهانی خود را گسترش دهند . انقلاب اسلامی به هردوی این اندیشه‌ها " نه" گفت و با تکیه به قدرت خدا وارد میدان شد....
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom