Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه چندی قبل آقای اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی‌جنبش مقاومت‌اسلامی‌فلسطین (حماس)، با تأکید بر حمایت از مردم فلسطین، خاطرنشان کردند که جمهوری‌اسلامی از هیچ کوششی برای استیفای حقوق ملت فلسطین و دفع شر رژیم جعلی صهیونیستی دریغ نخواهد کرد. متن پاسخ رهبر معظم انقلاب به شرخ زیر است: بسم الله الرّحمن الرّحیم برادرمجاهد و عزیز جناب‌آقای اسماعیل‌هنیه دامت توفیقاته رئیس‌محترم دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس سلام علیکم
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1405
دیروز1749
در هفته3154
در ماه19262
مجموع450438

بازدید کنندگان برخط

3
Online

  • راهپیمایی نمازگزاران جمعه سراسر کشور در حمایت از بیانیه شورای عالی امنیت ملی
  • آیت الله العظمی مکارم شیرازی: رهبری و مراجع نگران فضای مجازی هستند
  • آیت الله ممدوحی: مبلغان در منابر ماه رمضان مردم را نسبت به تهدیدات دشمن آگاه کنند
  • آیت الله اعرافی: با کمال عزت و افتخار در برابر دشمن ایستادگی خواهیم کرد
  • آیت الله اراکی: باید مدیر در تراز انقلاب تربیت کنیم
  • حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسینی خراسانی: سند ۲۰۳۰ مبانی دینی، باورهای ایمانی و ارزش‌های انسانی را نشانه گرفته است

 

** جام جم 98/2/21
*  باید برای موشك‌های ایران راه‌حلی یافت
امانوئل مكرون رئیس‌جمهور فرانسه در مصاحبه‌ای از وجود برخی نواقص در برجام سخن گفته و تاكید كرده كه باید برای برنامه موشك‌های بالستیك ایران راه‌حلی یافت. مكرون در گفت‌وگویی با العربیه افزود: ایران باید به پایبندی به توافق هسته‌ای ادامه دهد اما این توافق نواقصی دارد كه باید تكمیل شود.
وی پیش از نشست اتحادیه اروپا در رومانی در جمع خبرنگاران گفت: توافق هسته‌ای باید حفظ شود و امضاكنندگان این توافق باید هر كاری می‌توانند انجام دهند تا تضمین شود جمهوری اسلامی ایران به آن احترام می‌گذارد.
** کیهان 98/2/21
*  لزوم خروج از برجام و توقف کامل تعهدات در صورت تداوم عهدشکنی اروپا
نمازگزاران جمعه سراسر کشور دیروز پس از اقامه نماز عبادی ـ سیاسی جمعه در حمایت از بیانیه شورای عالی امنیت ملی و کاهش تعهدات برجامی ایران به دنبال بدعهدی آمریکا و اروپا راهپیمایی کردند.
نمازگزاران همچنین با در دست داشتن پلاکاردهایی که بر روی آنها نوشته شده بود: «خروج از برجام عزت ملت ماست»، و «از دولت مقاومت، از ملت حمایت» حمایت خود را از بیانیه شورای عالی امنیت ملی اعلام کردند. راهپیمایان با به آتش کشیدن پرچم آمریکا خشم خود را نسبت به بدعهدی و خروج یک جانبه آمریکا از برجام نشان دادند. در پایان این راهپیمایی قطعنامه سراسری در حمایت از اقدام شورای عالی امنیت ملی کشورمان برای کاهش تعهدات برجامی قرائت شد.
*  آغاز روند بررسی استانی‌شدن انتخابات مجلس در شورای نگهبان
بررسی مصوبه اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی از روز پنج شنبه در شورای نگهبان آغاز شده است. عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه در این شورا سعی می‌کنیم در مهلت مقرر قانونی نظر خود را نسبت به استانی شدن انتخابات مجلس اعلام کنیم، اظهار داشت: هنوز مشخص نیست زمان رسیدگی به طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات چه‌‌زمانی در شورای نگهبان پایان می‌یابد، اما به‌طور قطع پیش از موعد مقرر قانونی 20 روزه خواهد بود.
** شرق 98/2/21
*  مسئولیت جبران خسارات بر عهده آمریکاست
سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تصمیم اخیر رژیم ایالات متحده مبنی بر تحریم صنعت فلزات ایران را شدیدا محکوم کرد و گفت: این اقدام ایالات متحده مغایر تعهدات بین المللی این رژیم بوده و موجبات مسئولیت بین المللی آن را فراهم خواهد آورد.
موسوی خاطر نشان کرد: این تحریم همانند سایر تحریم‌های یکجانبه آمریکا مغایر اصول و قواعد اساسی روابط بین الملل بوده و مشخصا مغایر تعهدات بین المللی ناشی از منشور ملل متحد، بیانیه‌های الجزایر، معاهده مودت و قرار دیوان بین المللی دادگستری است که به دلیل اعمال متخلفانه بین المللی از طرق قضایی باید پاسخگو باشد. مسئولیت جبران خسارات وارده بر عهده رژیم آمریکا خواهد بود.
*  اجرای تعهدات 1+4 ضروری است
مدیر سیاسی وزارت خارجه انگلیس و مذاکره کننده برجام این کشور با معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد.
عباس عراقچی در این دیدار بر ضرورت اجرای تعهدات ۱ + ۴ که در چهار بیانیه کمیسیون مشترک برجام بعد از خروج آمریکا آمده است، تاکید کرد و خواستار اقدام عملی از سوی اروپا به ویژه در دو حوزه نفت و بانک طی شصت روز آینده شد.
او عنوان کرد: اروپا نباید اراده ایران برای کاهش مرحله به مرحله تعهدات خود را دست کم بگیرد. ایران به اندازه کافی خویشتنداری نشان داده، اما اروپا از فرصت‌های حاصله استفاده نکرده است.
ریچار مور نیز در این دیدار بر ادامه تعهد کشورش به برجام و تلاش آن کشور برای فعال سازی سازوکار مالی اینستکس (ساحت) اشاره کرد و گفت: انگلیس به تلاش خود برای تامین خواسته‌های ایران ادامه می‌دهد.
** ایران 98/2/21
*  عراق بخشی از تحریم‌های ضد ایرانی نخواهد بود
عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق در دیدار سفیران کشورهای انگلیس، آلمان و فرانسه در بغداد، تأکید کرد که بغداد بخشی از نظام‌های تحریمی امریکا علیه ملت ایران نخواهد بود. وی گفت: تأکید عراق داشتن روابط و همکاری با همه همسایگان و کشورهای عربی و منطقه‌ای و جهان از جمله امریکا و ایران است. بیانیه دفتر نخست وزیر عراق حاکی است که سفیران سه کشور اروپایی نیز در این دیدار بر اشتراک دیدگاه‌ها میان عراق و کشورهای اتحادیه اروپایی درباره بحران منطقه و اهمیت مهار آن تأکید کردند. آنان همچنین از نقش عراق و سیاست خارجی متوازن آن در جهان عرب و منطقه قدردانی کردند.
*  انتخابات نباید بهانه‌ای برای دمیدن در بوق نارضایتی شود
محمدرضا باهنر، دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین، با اشاره به وجود زمینه‌های نارضایتی در جامعه، استفاده از این زمینه‌ها برای رأی‌آوری در انتخابات مجلس را امری مذموم برشمرد. وی با بیان اینکه امروز زمینه نارضایتی در جامعه زیاد است و فضای مجازی هم به این مقوله دامن می‌زند، افزود: نباید انتخابات بهانه‌ای برای دمیدن در بوق نارضایتی شود. ملت ما در 40 سال گذشته عادت کردند که مقاومت کنند. ما امید داریم که این بار هم مقاومت در برابر استکبار آنها را خسته کند.
** جمهوری اسلامی 98/2/21
*  چین مخالف تحریم‌های آمریکا علیه ایران است
سخنگوی وزارت بازرگانی چین تاکید کرد که پکن مخالف اعمال تحریم‌های یک جانبه آمریکا علیه ایران است و معتقد است تحریم‌ها باعث بی‌ثباتی در منطقه می‌شود. "گائو فنگ" افزود: تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران از جمله تحریم‌های نفتی، عامل بی‌ثباتی در بازار انرژی و باعث افزایش بهای نفت خام در منطقه می‌شود. وی از چین و ایران به عنوان شریک مهم تجاری یاد کرد و گفت: چین در چارچوب قوانین بین المللی، از حقوق شرکت‌های خود در ارتباط با ایران دفاع می‌کند.
*  مرمت ساختمان‌ها در مناطق سیل زده تا پایان تیرماه سال جاری انجام شود
رئیس جمهور با قدردانی از تلاش همه نیروهای ایثارگر از جمله دستگاه‌های دولتی و نیروهای مسلح در جریان سیل اخیر، تاکید کرد: نیروهای ایثارگر در حادثه سیل اخیر به خوبی در صحنه حاضر شدند و کار بسیار بزرگی در این زمینه انجام دادند و این اقدامات جزء سوابق بسیار درخشان تاریخ امداد و نجات، کمک، تعاون و خدمت در کشور خواهد بود. حجت‌الاسلام‌والمسلمین روحانی در دیدار صمیمی با فعالان و دست‌اندرکاران امداد و نجات و سیل، بر ضرورت تسریع تعمیر منازل مسکونی در مناطق سیل زده تاکید کرد و گفت: با توجه به گرمی هوا در ماه‌های آینده ان شاء‌الله تا پایان تیرماه سال جاری، مرمت ساختمان‌ها انجام شود و مردم در این مناطق بتوانند به منازل خود بازگردند.
** وطن امروز 98/2/21
*  در صورت لزوم، تدابیر سخت‌تر از خروج از برجام را اتخاذ خواهیم کرد
شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: در صورت لزوم تدابیر به مراتب قاطع‌تری از خروج از برجام اتخاذ خواهیم کرد. شبکه المنار روز گذشته در یک خبر فوری به نقل از شمخانی این جمله را نقل کرد.
*  عصبانیت اروپا نشان‌دهنده درستی اقدام ایران است
امام‌جمعه موقت تهران با اشاره به بیانیه شورای عالی امنیت ملی درباره کاهش تعهدات برجام گفت: شورای امنیت و جامعه جهانی و اروپایی‌ها در معرض آزمونی بزرگ هستند. حجت‌الاسلام والمسلمین حاج‌علی‌اکبری در خطبه‌های نماز جمعه تهران درباره بیانیه شورای عالی امنیت ملی در واکنش به بدعهدی‌های طرف مقابل در برجام، اظهار داشت: اقدام صورت گرفته ما کاملاً حقوقی و قانونی و بر اساس بندهای ۲۶ و ۳۶ برجام صورت گرفت. این اقدام می‌توانست سال گذشته پس از خروج آمریکا از برجام صورت بگیرد که با تأخیر و با حوصله‌ورزی فراوان انجام شد. وی گفت: گام برداشته‌شده یک گام انقلابی برای تقویت عزت و اعتبار ایران اسلامی بود. وی تصریح کرد: واکنش‌های اروپایی‌ها به این اقدام انقلابی و با تأخیر ما از روی عصبانیت است و این نشان‌دهنده صحت اقدام است که معلوم می‌شود در مسیر درستی قرار گرفته‌ایم.
** جوان 98/2/21
*  تصمیم جدید ایران بدون وقفه پیگیری خواهد شد
سخنگوی شورای عالی امنیت ملی با اشاره به اینکه تصمیم جدید ایران در کاهش تعهدات هسته‌ای ادامه مسیر دیپلماسی برای بازگرداندن طرف‌های خاطی به ریل تعهدات برجامی آنهاست، گفت که این مسیر به صورت مرحله‌ای و بدون وقفه پیگیری خواهد شد.
کیوان خسروی، در مصاحبه با ایران فرانت پیج (The IFP) در خصوص تصمیم اخیر برجامی ایران گفت: دیپلماسی، نبرد اراده‌ها برای دستیابی به حداکثر منافع است. مذاکرات هسته‌ای مسیری در دیپلماسی برای دستیابی به منافع متوازن بر اساس قاعده برد-برد بود. هرچند قرار بود برجام تأمین‌کننده این هدف باشد لیکن امریکا با خروج از این توافق بین‌المللی و اروپا با حرکت در حاشیه رفتار غیرقانونی امریکا و وقت‌کشی که بوی فریب می‌داد شرایطی را ایجاد کردند که ادامه آن به جز خسارت و زیان حاصلی نداشت.  *  صبوری نظام صبوری از باب ضعف نیست
آیت الله آملی لاریجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در آغاز جلسه مجمع با اشاره به رفتار غیرمنطقی و غیر عقلایی آمریکایی‌ها در طول این سالها بویژه پس از خروج از برجام گفت : نفس خروج از برجام، بعد از قرارهایی که گذاشته بودند، بسیار غیر مسئولانه و غیر منطقی و خبیثانه بود. خصوصا اینکه بعد از مدت‌ها مذاکره طولانی و سخت این توافق انجام شده بود و خروج آمریکا از آن علاوه بر اینکه رفتاری غیر متعهدانه بود می تواند موجب تنش در منطقه شود.
آیت الله آملی لاریجانی با تاکید بر ضرورت تحقق مواضع مدبرانه دولت و مسوولان افزود: از دولت محترم و تمام کسانی که در این موضوع به نحوی مسئولیت دارند انتظار می رود که با درایت و تدبیر گام‌های موثرتری در مقابل خروج آمریکا از برجام بردارند و آمریکایی‌ها بفهمند که این نظام، نظام مستقر و توانمندی است و اگر صبوری می کند از باب ضعف نیست.
** آفتاب یزد 98/2/21
*  اقدام رئیس جمهور ایران بسیار بادقت است
وندی شرمن معاون پیشین وزیر امور خارجه آمریکا و سرپرست تیم مذاکره‌کننده این کشور در مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه موسوم به 1+5 در گفت‌وگو با شبکه پی‌بی‌اس در پاسخ به این سوال که آیا قصد آمریکا تحریک ایران برای آغاز یک جنگ است، گفت: من امیدوارم که آمریکا نخواهد ایران را تحریک کند تا این کشور توافق هسته‌ای را کنار بگذارد یا ایران را برای ورود به یک درگیری منطقه‌ای تحریک کند.شرمن ادامه داد: در حقیقت رئیس جمهور روحانی با دقت بسیار زیادی عمل کرده است. توافق را ترک نکرده اما گام‌های ابتدایی را اعلام کرده است. لطفا اجازه ندهید وضعیت را بدتر کنیم.
*  از همه می‌خواهیم به خرید نفت ایران ادامه دهند
وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای با محکوم کردن تحریم‌های ناعادلانه آمریکا، از همه کشورها خواست تا برخلاف این تحریم‌ها همچنان به خرید نفت از ایران ادامه دهند. در این بیانیه وزارت امور خارجه روسیه تاکید کرد: ما از تمامی کشورها می‌خواهیم روابط اقتصادی خود با ایران از جمله خرید محصولات ایران که نفت و فرآورده‌های نفتی در اولویت آن قرار دارد را از بین نبرند.در این بیانیه آمده است: ما مصرانه درخواست داریم که واشنگتن از انجام هر گونه اقدام در ممانعت از سایر کشورها برای همکاری با ایران در زمینه‌های اقتصادی، سیاسی و عرصه‌های دیگر پرهیز کند".
** رسالت 98/2/21
*  رهبری و مراجع نگران فضای مجازی هستند
آیت الله‌العظمی مکارم شیرازی در دیدار معاون فضای مجازی وزیر ارتباطات، با بیان این که فضای مجازی قابل حذف نیست، گفت: فضای مجازی ابزاری است که می توان از آن استفاده‌های مثبت فراوان کرد؛ اما در عین حال جنبه‌های منفی آن زیاد است.
وی تصریح کرد: متاسفانه در حال حاضر آثار منفی فضای مجازی بر آثار مثبت آن غلبه دارد؛ این مساله تحلیل نیست بلکه مبتنی بر آمار موثقی است که مسؤولان ذیربط ارائه کرده‌اند که نشان می دهد چه جرائم و کلاهبرداری‌ها و مفاسد اخلاقی و سوء استفاده‌های اقتصادی در این فضا صورت می‌گیرد.
وی با بیان اینکه حل مشکل فضای مجازی تنها در حیطه مسؤولیت و وظایف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیست، باید نهادها و سازمان‌های دیگر هم همکاری کنند تا این مساله به سامان برسد، تاکید کرد: اصلاح و ساماندهی فضای مجازی خواسته رهبر بزرگوار انقلاب، مراجع معظم تقلید، بزرگان و دلسوزان است، اگر امروز اقدام شود از فردا بهتر است، بی توجهی به این مهم خسارات جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت.
*  با ترامپ بی‌منطق باید از موضع قدرت برخورد شود
دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل گفت: با ترامپ بی‌منطق باید از موضع قدرت برخورد شود.
حسین امیرعبداللهیان در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: ‏‏شروع اقدام دولت جمهوری اسلامی ایران در مقابله با بدعهدی غرب در قبال برجام را باید به فال نیک گرفت. نظام بین‌الملل منطق قدرت را خوب می‌فهمد. باید با رعایت منطق قدرت و قدرت منطق اما در شیبی تندتر، دشمنان را به عقب راند. با ترامپ بی منطق باید از موضع قدرت برخورد شود.
** مردم سالاری 98/2/21
*  تمایل ژاپن به میانجی‌گری میان ایران و آمریکا
سخنگوی وزارت خارجه ژاپن با در نظر گرفتن اقدام ایران برای کاهش سطح تعهدات برجامی خود گفت که خواهان به کار گیری روابط دیرینه ژاپن با ایران برای صلح و ثبات منطقه‌ای است و به گفته یک منبع آگاه در وزارت امور خارجه این کشور، ژاپن می‌تواند میان آمریکا و ایران میانجی‌گری کند. دولت ژاپن امیدوار است که بتواند در راستای حفظ توافق هسته‌ای ایران میان آمریکا و ایران میانجی‌گری کند.
*  امضای 10 میلیون آمریکایی برای استیضاح ترامپ
فعالان آمریکایی به همراه دو قانونگذار دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا اقدام به تحویل امضای 10 میلیون نفر در پای عریضه‌های درخواست آغاز روند استیضاح دونالد ترامپ به کنگره کردند.
«ال گرین» یکی از این نمایندگان به همراه «رشیده طلیب» اقدام به تحویل دادن این عریضه‌ها به کنگره کردند. در همین راستا ال گرین گفت‌: ما در دستانمان ۱۰ میلیون دلیل برای این که امروز در این جا حضور داشته باشیم، داریم.
** آرمان 98/2/21
*  کشورهای اروپایی به تعهداتشان پایبند باشند
وزیر خارجه ایران از کشورهای اروپایی خواست به جای ملزم کردن ایران به پایبندی یکجانبه به برجام، به تعهداتش ذیل این توافق عمل کنند. محمدجواد ظریف نوشت: بیانیه اتحادیه اروپا نشان می‌دهد چرا کار برجام به اینجا کشیده است. آمریکا یک سال است که با زورگویی، اروپا و بقیه کشورهای دنیا را تهدید می‌کند و اروپا فقط ابراز تاسف کرد. اتحادیه اروپا به جای اینکه از ایران بخواهد به صورت یکجانبه به توافقی چندجانبه پایبند باشد باید به تعهدات خود از جمله عادی سازی روابط اقتصادی عمل کند.
** آفرینش 98/2/21
*  درخواست واشنگتن از اربيل براي قطع تعامل سياسي و تجاري با ايران
يک هيئت از وزارت خارجه آمريکا به منطقه کردستان عراق سفر و با مسئولان آن ديدار کرد.يک منبع آگاه اعلام کرد که اين هيئت حامل پيامي از سوي «مايک پامپئو» وزير خارجه آمريکا براي «مسعود بارزاني» رهبر حزب دموکراتيک کردستان و رهبران حزب اتحاديه ميهني کردستان بوده است.اين منبع به پايگاه خبري «رأي اليوم» گفت که در اين پيام آمده بود که «کُردها بايد موضع خود را مشخص و تعامل سياسي و تجاري با ايران را متوقف کنند».
*  توئيت «جان بولتون» درباره مذاکره با ايران
مشاور امنيت ملي کاخ سفيد درباره مذاکره با ايران به موضع گيري پرداخت. «جان بولتون» مشاور امنيت ملي کاخ سفيد در پيامي توئيتري نوشت: تا زماني که سران حکومت ايران تصميم به تغيير رفتار مخرب، احترام گذاشتن به حقوق مردم ايران و بازگشت به ميز مذاکره نگيرند، ايالات متحده به فشار حداکثري خود ادامه خواهد داد.
** قدس 98/2/21
*  دنبال جنگ با ایران نیستیم
وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای مدعی شد: جمهوری اسلامی ایران در چند هفته اخیر مجموعه‌ای از اقدامات و اظهاراتی تنش‌زا را داشته است. پاسخ ما و شرکا و متحدانمان واضح و این بوده است که به دنبال جنگ نیستیم. در ادامه وزارت امور خارجه آمریکا مطرح کرد: 40 سال کشتار سربازان آمریکایی، حمله به اماکن آمریکایی و گروگان‌گیری یادآور این است که ما باید از خودمان دفاع کنیم. در این بیانیه با تکرار تهدیدهای گذشته دولت آمریکا آمده است: حکومت در تهران باید بداند که هر حمله‌ای علیه منافع آمریکا یا شهروندان آن توسط خود آنها یا نیروهای نیابتی آنها با هر هویتی با پاسخی سریع و قاطع مواجه خواهد شد. ایران نباید خودداری ما در این موقعیت را با نداشتن اراده اشتباه بگیرد.
*  اروپا هرگونه فرصت از سوی ایران را رد کرد
اتحادیه اروپا در واکنش به مهلت 60 روزه ایران برای اجرای تعهدات بانکی و نفتی اروپا و همچنین توقف برخی اقدامات ذیل برجام، اعلام کرد که هیچ فرصتی را از سوی ایران نمی‌پذیرد. در بیانیه مشترک فدریکا موگرینی نماینده ویژه اتحادیه اروپا و وزرای خارجه سه کشور فرانسه، آلمان و بریتانیا که در خروجی وبگاه این سازمان قرار گرفته، آمده است: ما با نگرانی شدید بیانیه ایران درباره تعهداتش ذیل برجام را ملاحظه می‌کنیم. ما تماما به حفظ و اجرای کامل برجام پایبند هستیم، (توافقی) که دستاوردی مهم در ساختار عدم اشاعه هسته‌ای جهانی و به نفع امنیت تمام ماست. موگرینی و وزرای خارجه سه کشور با درخواست تحکم‌آمیز از ایران برای اجرای کامل تعهداتش ذیل برجام و برنداشتن گام‌های تنش‌زا، تاکید کردند: ما هرگونه مهلتی را رد می‌کنیم و پایبندی ایران به عدم گسترش تسلیحات هسته‌ای (ان پی تی) ارزیابی می‌کنیم.
** خراسان 98/2/21
*  پاسخ ایران به ابراز شیفتگی ترامپ برای مذاکره
ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در کاخ سفید مدعی شد: درخصوص ایران مایلم شاهد این باشم که آن‌ها با من تماس بگیرند. جان کری با آن‌ها زیاد صحبت می‌کند. جان کری به آن‌ها می‌گوید که تماس نگیرند. او افزود: ما فقط می‌خواهیم آن‌ها سلاح هسته‌ای نداشته باشند؛ خواسته زیادی نیست.
«مجید تخت‌روانچی» نماینده دایم ایران در سازمان ملل درباره درخواست ترامپ برای دیدار و مذاکره با سران ایران تصریح کرد که رئیس‌جمهور آمریکا با خارج کردن کشورش از برجام، روند دیپلماسی را از مسیر خود خارج کرد.اولین سوالی که او باید پاسخ دهد این است که چرا میز مذاکره را ترک کرد؟ زیرا ما با تمام اعضای برجام مذاکره می‌کردیم ازجمله آمریکا. اما ناگهان او تصمیم می‌گیرد که میز مذاکره را ترک کند. پس چرا او بدون پاسخ به این سوال، دور جدیدی از مذاکرات با ایرانی‌ها را پیشنهاد می‌دهد؟چه تضمینی وجود دارد که او در مذاکرات آتی بین ایران و آمریکا مجدد دبه نکند؟»
** اعتماد 98/2/21
*  نه مذاکره می‌کنیم، نه آمریکا حمله می‌کند
سردار یدالله جوانی معاون سیاسی سپاه گفت: مذاکره‌ای با آمریکایی‌ها انجام نخواهد شد و آمریکایی‌ها هم جرأت اقدام نظامی علیه ما را نخواهند داشت.
ترامپ فکر می‌کرد با تحریم‌ها و فشارهای جدیدی که آمریکا پس از خروج از برجام بر جمهوری اسلامی تحمیل می‌کند، ایران دچار نوعی به هم ریختگی داخلی می‌شود و در نهایت به مذاکره و گفت‌گو با آمریکا تن خواهد داد اما در عمل چنین اتفاقی نیفتاد.
آمریکایی‌ها دچار نوعی بر آشفتگی و عصبانیت هستند و به خاطر استیصالی که دارند هر انچه که در توان دارند به میدان آورده‌اند تا بتوانند مقاومت 40 ساله ملت ایران را بشکنند و نماد این امر را هم تن دادن جمهوری اسلامی به مذاکره تحت فشار با دولتمردان آمریکا است.
** شهروند 98/2/21
*  بازگشت به غنی‌سازی ۲۰ درصد
حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم سخنگوی جامعه روحانیت مبارز گفت: آنچه بیشتر موجب می شود ما به نتایج مثبتی برسیم برگشت به غنی سازی ۲۰ درصد است. غنی سازی ۲۰ درصد حق ما و در چارچوب معاهده ان پی تی است. ما باید به غنی سازی ۲۰ درصد برگردیم. از این جهت تصور می کنیم اگر ۶۰ روزی که دولت مهلت قرار داد، تمام شد، نخستین گام باید برگشت به غنی سازی ۲۰ درصد باشد.
اتحادیه اروپا با بهانه گیری اعلام کرده اولتیماتوم ایران را رد می کند، این موضعی غیرمعقول است و در جواب اروپایی‌ها باید گفت «ایران اولتیماتوم نداد بلکه برای اقدام اروپا که یک سال تعلل کرد، ضرب الاجل قرار داد.»
** اخبار خبرگزاری ها و سایت های اینترنتی
مبلغان در منابر ماه رمضان مردم را نسبت به تهدیدات دشمن آگاه کنند
رسا/آیت الله ممدوحی با اشاره به ماه مبارک رمضان و حضور مبلغان و روحانیان در مناطق تبلیغی مخاطب شناسی رااز ویژگیهای مهم مبلغان دانست و تأکید کرد: مبلغ و روحانی باید جامعه را بشناسد و بر اساس سطحی که دارند به آنها مطالبی را ارائه کند، وی افزود:یک مبلغ باید دارای سواد کافی نسبت به آیات و روایات و اقوال بزرگان بوده و خودشان نیز مؤدب به آداب الهی باشند یک مبلغ باید به توانایی خود اضافه کرده و مردم را همین طور که دارای معنویت هستند به خدا دعوت کند. عضو جامعه مدرسین با بیان اینکه شرایط امروز با گذشته فرق کرده و دشمنان برنامه‌های متعددی برای ما دارند، گفت: مبلغان این تهدیدها را برای مردم تبیین کنند.
با کمال عزت و افتخار در برابر دشمن ایستادگی خواهیم کرد
مهر، /آیت الله اعرافی درخطبه‌های نماز جمعه قم با انتقاد از رفتار سازمان‌های بین المللی و شورای امنیت درقبال عهد شکنی دولت آمریکا گفت: آنها در برابر یک امتحان بزرگ رفوزه شدند، این سازمان ها، باید در برابر این تحریم‌ها و عهد شکنی‌‌ها ایستادگی کنند.عضو جامعه مدرسین تاکید کرد: با کمال عزت و افتخار در برابر دشمن ایستادگی خواهیم کرد و دولت‌های عالم بدانند که آنها تحقیر شده‌اند و این تحقیر در تاریخ دولت‌های عالم ثبت خواهد شد.مدیر حوزه‌های علمیه اظهار داشت: دشمنان آرزوی شکست ملت بزرگ ایران اسلامی را به گور خواهند برد و ملت صبور ایران و جبهه مقاومت در برابر آنها ایستادگی خواهند کرد.
باید مدیر در تراز انقلاب تربیت کنیم
مهر/آیت‌الله اراکی گفت: باید جوان‌پروری کنیم و سیستمی داشته باشیم که برای نهادهای مدیریتی، افراد در طراز انقلاب تربیت کند.وی تاکید کرد: مدیر باید مجری قانون باشد. باید قانون را باور داشته باشد و سلامت اعتقادی و رفتاری در فقه را که شرط عدالت است، رعایت کند. هرکسی که اختیار مردم در دست اوست باید عادل باشد و رفتار منطبق با قانون داشته باشد. انتخاب مدیران باید بر مبنای شایستگی باشد.
عضو جامعه مدرسین تاکید کرد: باید مدیر پروری کنیم تا هرکسی با قرعه کشی روی کار نیاید. نباید اختیار مردم را به هر کسی داد.
سند ۲۰۳۰ مبانی دینی، باورهای ایمانی و ارزش‌های انسانی را نشانه گرفته است
حوزه/ حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسینی خراسانی با اشاره به دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب در خصوص 2030، اظهار داشت: یک حرکت خزنده و مرموزی در بدنه مسائل فرهنگی و تربیتی فعال است که مبانی دینی، باورهای ایمانی و ارزش‌های انسانی را متزلزل و درنهایت قباحت و زشتی مسائل ضد دینی را کم می‌کند و یا احیاناً از بین می‌برد. عضو جامعه مدرسین بابیان اینکه سند ۲۰۳۰ مبانی دینی، باورهای ایمانی و ارزش‌های انسانی را نشانه گرفته است تصریح کردند: در قالب 2030 می‌خواهند طوری فرزندان این مرزوبوم را تربیت کنند که پیاده‌نظام دشمنان بوده و جزء دل‌بستگان جبهه دشمن باشند.
مدیر متخلف صندوق بازنشستگی کشور برکنارشد
ایسنا/مدیرعامل جدید صندوق بازنشستگی کشوری در پیامی توئیتری اعلام کرد: طبق گزارش کمیته شفافیت صندوق بازنشستگی، دریافتی خالص سال ۹۷ مدیران عامل دو هلدینگ، علی‌رغم مدیریت ضعیف و پرحاشیه، ماهانه بیش از ۳۰ میلیون تومان بوده است. صالحی افزود: همه بدانند در دفاع از حق و سرمایه بازنشستگان و جلوگیری از ویژه‌خواری با احدی تعارف نداریم. اولین مدیرعامل متخلف برکنار شد.
 طرح سناتورهای آمریکایی برای جلوگیری از تقابل نظامی بین آمریکا و ایران
تسنیم/تعدادی از سناتورهای آمریکایی طرحی را برای ارائه به سنا آماده کرده‌اند که در صورت تصویب آن دولت ترامپ اجازه نخواهد داشت [بدون مجوز کنگره] با ایران وارد جنگ شود.سناتور تام یودال طی پیامی در حساب رسمی خود در توئیتر دلایلش برای ارائه این طرح ضدجنگ را چنین توضیح داد: «شکست‌های دیپلماتیک ترامپ، ما را به مسیری هدایت می‌کند که به جنگ با ایران ختم خواهد شد. همان شیوه‌ای که برای عراق استفاده شد، اکنون قرار است در مورد ایران اجرا شود. ما باید این مصوبه دوحزبی را به‌تصویب برسانیم تا از بروز یک جنگ نافرجام دیگر در خاورمیانه جلوگیری کنیم».
ترامپ عزم ایران برای مقاومت در برابر تحریم را دست‌ کم می‌گیرد
فارس/، یک رسانه آمریکایی در تحلیلی درباره سیاست‌های «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا علیه ایران نوشته او عزم تهران برای مقاومت در برابر تحریم‌ها را دست‌ کم گرفته است. وبگاه شبکه خبری «ان‌بی‌سی‌نیوز» در این تحلیل می‌نویسد: «به نظر می‌رسد او معتقد است تحریم‌های فلج‌کننده سرانجام ایران را به پذیرش توافقی که سخت‌گیرانه‌تر از توافق مذاکره‌شده توسط دولت باراک اوباما است سوق خواهد داد.» این تحلیل، پس از اشاره به مشکلاتی که تحریم‌ها برای اقتصاد ایران ایجاد کرده‌اند، نوشته است: «اما حلقه مشاوران تندرو رئیس‌جمهور عزم ایران و میزان تاب‌آوری آنها را دست‌کم گرفته‌اند.»
سیاست فشار علیه ایران نتیجه معکوس دارد
ایرنا /دستیار سابق مدیر امنیت ملی در دفتر برنامه ریزی و علم و فناوری کاخ سفید، با انتقاد از سیاست تهدید و ارعاب دولت ترامپ علیه ایران گفت که این رویکرد نتیجه معکوس داشته و دارد.'فرانک وان هیپل' درباره تصمیم ایران برای کنار گذاشتن برخی محدودیت‌های برجامی در 60 روز آینده افزود: نگران این هستم که خط مشی ترامپ، دقیقا نتیجه معکوس داده و سرانجام بر خلاف آن چیزی که او تصور می کند، رخ دهد.وی تاکید کرد: تلاش ترامپ برای وادار کردن ایران به تغییر سیاست هایش از طریق فشار حداکثری، پیامدهای خطرناکی داشته است. اکنون این سیاست‌ها باعث شده که ایران دقیقا معکوس آنچه دولت ترامپ می خواهد عمل کند.
صهیونیست‌ها باید از جولان خارج شوند
ایرنا/ سازمان همکاری اسلامی درنامه‌ای به کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل با ابراز نگرانی از وضعیت حقوق بشر ساکنان جولان اشغالی و شناسایی حاکمیت رژیم صهیونیستی بر این منطقه از سوی آمریکا، خواستار خروج صهیونیست‌ها از همه سرزمین‌های اشغالی از جمله جولان شد. هماهنگ کننده سازمان همکاری اسلامی با اشاره به قطعنامه 40/21 شورای حقوق بشر این سازمان درباره منطقه جولان سوریه، نگرانی جدی اعضای سازمان همکاری اسلامی پیرامون شناسایی حاکمیت رژیم صهیونیستی بر بلندی‌های جولان از سوی آمریکا را ابراز کرد.
آموزش و پرورش باید مسیرش را اصلاح کند
ایرنا/وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه امروز هویت و ماهیت فرزندان ما در فضای مجازی مورد تهدید قرار گرفته است گفت:کارکرد اصلی آموزش و پرورش، جامعه پذیری است و این گفتمان باید در سطح خانواده‌ها ترویج شود وی اضافه کرد: کارکردهای آموزش و پرورش باید اصلاح شود و این اصلاح باید از دوره ابتدایی شروع شود و در همین راستا آزمون و کتابهای کمک درسی را ممنوع کرده‌ایم. وی افزود: آموزش و پرورش باید مسیرش را اصلاح کند و از حافظه محوری فاصله بگیرد.
 کاخ سفید به امید تماس ایران، به سوئیس شماره تلفن داد!
مهر/ سی‌ان‌ان به نقل از منابع آگاه می‌گوید کاخ سفید روز پنجشنبه شماره تلفنی را در اختیار سوئیس گذاشته تا چنانچه ایرانی‌ها قصد تماس با دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا را داشته باشند، همه چیز مهیا باشد!این اقدام پس از آن انجام می‌گیرد که در شامگاه پنجشنبه ترامپ در ادامه خیال‌پردازی‌های خود، ابراز امیدواری کرد که مقامات ایرانی به وی زنگ بزنند.این در حالی است که سی‌ان‌ان می‌گوید سوئیس این شماره را در اختیار ایران قرار نخواهد داد مگر آنکه بر فرض محال، آنها برای برقراری تماس با ترامپ تمایل نشان دهند.
آمریکا رزم‌ناو «آرلینگتون» را به خلیج فارس فرستاد
مهر/آمریکا از اعزام رزم ناو «آرلینگتون» به خلیج فارس برای پیوستن به ناو هواپیمابر «آبراهام لینکلن» خبر داد.این رزم ناو علاوه بر یک سامانه پاتریوت، حامل هواپیما و خودروهای آبی- خاکی نیز هست.

طلیعه

تصویر مطلب با توجه به پایان تحریم تسلیحاتی ایران در ماه اکتبر (27 مهرماه)بر اساس قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل - که در تایید برجام صادر شد _ واشنگتن در ماههای اخیر تمام تلاش خود را جهت تمدید این محدودیت ها به کار گرفت و در همین راستا در هفته های اخیر پیش‌نویس قطعنامه‌ای ضدایرانی به شورای امنیت ارائه کرد تا موضوع نشست این شورا قرار گیرد؛ نشستی که به طور مجازی سه‌شنبه هفته‌گذشته به وقت نیویورک برگزار شد ولی در نهایت به ناکامی دستگاه دیپلماسی ترامپ انجامید. در این باره نکاتی قابل ذکر است :
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom