Ayeh

رهنمود

تصویر مطلب** حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم، راه پیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس شورای اسلامی را دو آزمون بزرگ ملت ایران خواندند و با تبیین خصوصیات نامزدهای شایسته ی مجلس، حضور پرشور و آگاهانه ی همه ی مردم در انتخابات ۲ اسفند را در حل مشکلات داخلی و بین المللی مؤثر برشمردند و تأکید کردند: هر کس ایران عزیز، امنیت میهن و آبروی وطن را دوست دارد و در پی حل مشکلات است، باید در پای صندوق رأی حضور یابد تا عزم و اقتدار ملی ایرانیان بار دیگر به منصه ی ظهور برسد. رهبر معظم انقلاب...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1492
دیروز1588
در هفته6436
در ماه47653
مجموع335192

بازدید کنندگان برخط

3
Online

  • حضرت آیت‌الله جوادی‌آملی: قم باید در رونق تولید و حل مشکلات نمونه باشد
  • ناگفته‌های جنگ 33 روزه به روایت سرلشکر سلیمانی: اگر جنگ 33 روزه متوقف نمی‌شد ارتش رژیم صهیونیستی متلاشی شده بود
  • آیت‌الله نمازی: خنثی کردن توطئه‌های دشمن از دستاورد‌های اربعین حسینی است
  • آیت‌الله بهشتی: تنها راه پیروزی بر دشمن پافشاری بر مسیر و شعارهای انقلابی است
  • آیت‌الله کعبی: قانونگذاری در مورد حقوق عامه با قوه مقننه است
  • حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی خراسانی: حوزه های علمیه مهیای پاسخگویی به حوادث محتمل مربوط به آینده باشد

 

** جام جم 98/7/10
*  ایران به سمت پیر شدن می‌رود
سعید نمکی وزیر بهداشت و درمان گفت: در مباحث جمعیتی شاهد وقوع چند اتفاق هستیم که یکی از آنها این است که در آینده جمعیت زنان سالمند از مردان سالخورده پیشی می‌گیرد، به دلیل این که در کشورهای در حال توسعه با توجه به مراقبت‌های سلامت ویژه زنان و کودکان به نوعی سلامت مردان مغفول می‌ماند. در حال حاضر 3/8 درصد جمعیت کشور سالمند تلقی می‌شوند که در آینده نزدیک این رقم به 16 درصد و بعد از آن به 28 درصد جمعیت خواهد رسید.
** همشهری 98/7/10
*  فشار حداکثری آمریکا را به شکست کشانده‌ایم
معاون اول رئیس جمهور در مراسم افتتاحیه پنجمین دوره جایزه، فیلم، عکس و سفرنامه اربعین با اشاره به اینکه کشورمان در شرایط خطیر و حساسی قرار گرفته است، گفت:‌امروز تحریم‌های ظالمانه و سیاست فشار حداکثری دشمنان از هر سو بر کشورمان وارد می‌شود و در منطقه نیز کشورهایی هستند که نه تنها با اعمال این فشارها علیه کشورمان همراهی می‌کنند، بلکه آمریکایی‌ها را به تشدید این فشارها نیز تشویق می‌کنند و منطقه ما را در وضعیت پیچیده و دشواری قرار داده‌اند که باید خیلی مراقب و هوشیار باشیم.
اسحاق جهانگیری با اشاره به مقاومت‌های ایران مقابل فشارهای آمریکا تصریح کرد: با رهبری هوشمندانه مقام معظم رهبری و ایستادگی مردم توانسته ایم طرح فشار همه جانبه دشمن را به شکست بکشانیم اما لازم است از آموزه‌های عاشورا مثل همدلی، ایستادگی، مقاومت و تاب‌آوری در برابر فشارها درس بگیریم تا بتوانیم به طور کامل توطئه‌ها علیه کشور را خنثی کنیم.
** کیهان 98/7/10
*  اگر جنگ 33 روزه متوقف نمی‌شد ارتش رژیم صهیونیستی متلاشی شده بود
سرلشکر قاسم سلیمانی: آقا فرمودند: «این جنگ، (جنگ 33 روزه) جنگ بسیار سخت و شدیدی است اما من تصور می‌کنم این جنگ شبیه جنگ خندق است.» آیات جنگ احزاب یا همان جنگ خندق را قرائت کردند و حالت مسلمان‌ها، حالت اصحاب و یاران پیغمبر، حالتی که بر صف آنها حاکم بود را بیان کردند. بعد فرمودند «اما من تصورم این است که پیروزی این جنگ، همانند پیروزی جنگ خندق خواهد بود.»
- رهبر معظم انقلاب همچنین فرمودند: «به این‌ها بگویید دعای جوشن صغیر بخوانند.» این دعای جوشن صغیر حالت یک انسان مضطر است؛ انسانی که در یک اضطرار شدید است و می‌خواهد با خدا حرف بزند.
- وزیر خارجه قطر می‌گوید: «سفیر اسرائیل در سازمان ملل سراسیمه آمد دنبال من. با عجله و با نگرانی به من گفت که کجا هستی؟ گفتم مگر چیز جدیدی شده؟ گفت: برویم سازمان ملل. آمدم دیدم این جان بولتون خبیث خیلی نگران و مضطرب دارد قدم می‌زند. هر دو به من گفتند الان باید جنگ متوقف بشود. گفتم چرا؟ گفتند اگر جنگ متوقف نشود، ارتش اسرائیل از هم می‌پاشد و متلاشی می‌شود.»
- در این بیست سالی که در محضر آقا بودم، نتیجه‌ تقوا را و ثمره آن را که حکمت می‌شود و بر زبان و بر دل و بر عقل جاری می‌شود، من در آقا به‌طور کامل دیدم. لذا در هر چیزی که الان ایشان شبهه می‌کنند، مطمئن می‌شوم که در انتهای آن، شبهه درمی‌آید و یا بر هر چیزی که یقین می‌کنند، مطمئن می‌شوم که در آن، [مقصود] به دست می‌آید.
*  خودداری دستگاه‌ها در ارائه اطلاعات به یکدیگر مانع شکل‌گیری دولت الکترونیک می‌شود
آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی در جلسه شورای راهبردی دادرسی الکترونیکی، اساس شکل‌گیری دولت الکترونیک را منوط به تعامل و همکاری جدی دستگاه‌ها با یکدیگر دانست و اظهار داشت: همکاری دستگاه‌ها در جهت شکل‌گیری دولت الکترونیک، علاوه بر تسهیل امور و دسترسی آسان همگان به عدالت، موجب می‌شود که متجاسران به قانون نتوانند میدان بیایند و با تسلط دستگاه‌ها به اطلاعات و تبادل داده‌ها با یکدیگر، مانع از تشکیل حیاط خلوت و فرصت‌های مجرمانه برای افراد قانون‌گریز می‌شود. رئیس قوه قضائیه افزود: متأسفانه دستگاه‌ها در ارائه اطلاعات به یکدیگر امساک می‌کنند و این روحیه مانع از شکل‌گیری دولت الکترونیک می‌شود. لذا باید در جهت نهادینه‌سازی فرهنگ اتصال دستگاه‌ها به یکدیگر و ارائه اطلاعات به دستگاه‌های مربوط و مسئول، تلاش کرد.
** شرق 98/7/10
*  سعودی‌ها برای میانجیگری عراق در تنش با ایران چراغ سبز نشان دادند
میدل ایست‌آی به نقل از منابع آگاه مدعی شد که سعودی‌ها برای انجام یک دیدار با مقامات ایرانی به عنوان اولین قدم در راستای کاهش تنش به نخست وزیر عراق چراغ سبز نشان داده‌اند. عباس الحنساوی، یک مقام دفتر نخست وزیری عراق، در گفت‌وگو با میدل ایست‌آی گفت: عادل عبدالمهدی که در حال میانجیگری میان تهران و ریاض است، شروطی را از هر دو طرف برای آغاز گفت‌وگو میان عربستان و ایران دریافت کرده و در این میان، سعودی‌ها برای انجام دیدار با ایران به عنوان اولین گام در مسیر کاهش تنش‌ها در منطقه موافقت کرده‌اند. الحنساوی در ادامه گفت: دولت عراق کانال‌های ارتباطی با هر دو پایتخت دارد.
*  تعطیلی کنسولگری عراق در مشهد صحت ندارد
حسن جعفری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی درباره تعطیلی کنسولگری عراق در مشهد، اظهار کرد: این خبر صحت ندارد. سوءتفاهمی ضمنی صورت گرفته بود که برطرف شد و هیچ مشکلی وجود ندارد. کنسولگری در حال فعالیت است و کار خود را انجام می‌دهد. سوءتفاهم در حد شایعاتی بود که در سطح شهر مطرح شد و صحت نداشت.
** ایران 98/7/10
*  گفت و گو درباره صلح هرمز با همسایگان شمالی
رئیس جمهوری کشورمان عازم ارمنستان شد تا در اجلاس سران اتحادیه اقتصادی اوراسیا، مواضع همکاری جویانه منطقه‌ای ایران را تشریح کند. او در حاشیه این اجلاس مهم منطقه‌ای با رؤسای جمهوری روسیه و قزاقستان و نخست وزیران سنگاپور و ارمنستان هم جداگانه دیدار و گفت‌وگو کرد.
رئیس جمهوری همچنین در دیدار «نیکول پاشینیان»  نخست وزیر ارمنستان، با بیان اینکه طرح‌ها و پروژه‌های مهمی بر اساس ظرفیت‌های گسترده دو کشور برای تحکیم هر چه بیشتر روابط در دستور کار دو کشور قرار دارد، گفت: تهران و ایروان در زمینه‌های مختلف اقتصادی می‌توانند همکاری‌های سازنده‌ای به نفع ملت‌های خود داشته باشند.
روحانی همچنین در دیدار «قاسم جومارت توقایف» رئیس جمهور قزاقستان با تأکید بر اینکه تهران از گسترش همه‌جانبه روابط با نورسلطان در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، علمی و فرهنگی استقبال می‌کند اظهار داشت: آغاز همکاری ایران با اتحادیه اوراسیا زمینه بسیار مناسبی برای گسترش روابط اقتصادی اعضای اتحادیه با یکدیگر و بویژه قزاقستان و ایران است.
روحانی در دیدار «لی هسین لونگ» نخست وزیر سنگاپور هم روابط دو کشور را مثبت و سازنده توصیف کرد و گفت: روابط اقتصادی دو کشور متناسب با ظرفیت‌های فراوانی که وجود دارد نیست و باید تلاش کنیم حجم مناسبات تجاری را به نقطه مطلوب برسانیم.
** جمهوری اسلامی 98/7/10
*  هیچ سندی مبنی بر دخالت ایران در حادثه آرامکو وجود ندارد
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در گفت وگوی تلفنی با وزیر دفاع ژاپن، گفت: اتهاماتی که برخی در مورد حادثه آرامکو به جمهوری اسلامی ایران وارد کرده‌اند، پایه و اساسی نداشته و هیچ سندی مبنی بر دخالت ایران در این موضوع وجود ندارد و کسانی که ایران را متهم می‌کنند یا نمی‌توانند یا نمی‌خواهند توانایی‌های نظامی ملت یمن را باور کنند. سرتیپ امیر حاتمی در گفت وگوی تلفنی با «تارو کونو» وزیر دفاع ژاپن با تبریک انتصاب وی به عنوان وزیر دفاع ژاپن افزود: امیدوارم این گفت وگوی تلفنی زمینه‌ساز و آغازگر فصل جدیدی در روابط دفاعی دو کشور باشد.
*  بزودی از صهیونیست‌ها انتقام می‌گیریم
«عادل عبدالمهدی» نخست‌وزیر عراق دوشنبه نتایج تحقیقات مربوط به حملات اخیر به مواضع سازمان «حشد الشعبی» (بسیج مردمی) این کشور را اعلام کرد.
عبدالمهدی گفت که اسرائیل در پسِ این حملات قرار دارد... و بسیاری از شواهد حاکی از آن است که در منطقه، هیچ کس به جز اسرائیل خواستار جنگ نیست. این اظهارات موجب واکنش گروههای مقاومت عراق شد. گروه‌های مقاومت عراق وابسته به حشد الشعبی اعلام کردند که بزودی انتقام تجاوزات رژیم صهیونیستی و حملات پهپادی آن به مواضع الحشد را خواهند گرفت.
** جوان 98/7/10
*  فریدون ۵ سال حبس می‌شود
در نشست خبری اسماعیلی سخنگوی دستگاه قضا مطرح شد:
- در پرونده حسین فریدون دادگاه تجدیدنظر حکم او را از هفت‌سال حبس به پنج‌سال و پرداخت ۳۱‌ میلیارد تومان کاهش داد و به دیگر متهمان این پرونده نیز ارفاق کرد. اتهام او اخذ رشوه است.
- مالکیت ۸۵ هزار متر اراضی شهرک غرب به دستگاه‌های متولی بازگشت داده‌شد و اسناد ۶۰ هزار متر آن تا دو روز دیگر (پنج‌شنبه) صادر خواهد شد.
- در سال جاری ۱۶۷ هزار هکتار از اراضی عمومی در سراسر کشور با تلاش دستگاه قضایی از تملک زمین‌خواران خارج و به نهاد‌های متولی زمین و مسکن تحویل شد.
- علی نفریه، فرزند غلامحسین به حکم جاسوسی برای امریکا به ۱۰‌سال حبس محکوم شد، محمد علی باباپور، فرزند غلامرضا هم به اتهام جاسوسی برای امریکا به ۱۰‌سال حبس و استرداد ۵۰ هزار دلار محکوم شد. به تازگی فردی هم به اتهام جاسوسی برای امریکا در دادگاه انقلاب به اعدام محکوم شد که پرونده برای تأیید حکم به دیوان عالی کشور ارسال شده است.
- ما در پرونده اعترافات طبری و اتهام به مقامات دیگر مانند سایر پرونده‌ها به لحاظ قانونی اطلاع‌رسانی زیادی نکردیم و افرادی از این فضا سوء‌استفاده کردند و مسائلی مطرح شد که مورد تأیید ما نیست.
- در این پرونده ۱۷ نفر را بازداشت کردیم که دو نفر قاضی هستند که یکی شاغل و یکی بازنشسته است. ممکن است تعداد بازداشتی‌ها افزایش پیدا کند.
** آفتاب یزد 98/7/10
*  بن‌سلمان از شر محافظ پدرش راحت شد تا خودش پادشاه شود
شاهزاده مخالف سعودی در سخنانی گفت که محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان از شر محافظ شخصی پدرش راحت شد تا خودش پادشاه شود و به زودی شاهد پادشاهی او خواهیم بود. خالد بن فرحان آل سعود شاهزاده مخالف سعودی در واکنش به قتل «سرتیپ عبدالعزیز الفغم» محافظ شخصی پادشاه عربستان در توییتر نوشت: تا چند وقت آینده شاهد اعلام پادشاهی محمد بن سلمان «خائن و بی‌خرد» بر عربستان خواهیم بود. وی افزود: نقشه بن سلمان بر پایه همکاری و هماهنگی با سیا (سازمان جاسوسی آمریکا) کشیده شده است. خالد بن فرحان که هم اکنون مقیم آلمان است در ادامه تصریح کرد: این نقشه شامل تغییر محافظ شخصی پادشاه و جایگزین کردن یک مزدور بلک واتر به جای آن می‌شود، این اقدام مقدمه اعلام پادشاهی این خائن مزدور بر عربستان است.
** رسالت 98/7/10
*  سپاه پاسداران به ارتش مردمي يمن کمک مستشاري مي‌کند
رئيس ستادکل نيروهاي مسلح گفت: سپاه پاسداران به ارتش مردمي يمن کمک مستشاري مي‌کند. سردار باقري طي گفت‌وگويي با شبکه تلويزيوني فونيکس چين درباره مسائل منطقه خليج فارس و احتمال جنگ و درگيري در اين منطقه اظهار داشت: جمهوري اسلامي ايران هيچ‌گاه علاقمند به ايجاد درگيري در اين منطقه نيست چراکه کشور ما از همه بيشتر به‌دنبال صلح و آرامش است و در طول 300 سال گذشته هيچ‌گاه ملت ايران چشم طمع به هيچ کشور ديگري نداشته و آغازگر جنگي نبوده است.وي افزود: در منطقه خليج فارس و تنگه هرمز نيز منافع ما وابستگي زيادي به امنيت اين مناطق دارد و براي همين ما مهمترين و قدرتمندترين کشور مسئول ايجاد اين امنيت هستيم. وي ادعاي ارسال موشک‌هاي ايراني به يمن را کذب دانست و افزود: چطور وقتي امکان ارسال دارو وجود ندارد، مي‌توان موشک‌هاي چندمتري را به يمن ارسال کرد؟رئيس ستادکل نيروهاي مسلح در عين حال تصريح کرد: ما به ارتش مردمي يمن کمک‌هاي مستشاري و فکري مي‌کنيم و مسئول اين کار، سپاه پاسداران است و تا آخر هم کنار مردم يمن مي‌ايستيم تا اين تجاوز را از خود دور کنند.
*  طرح‌هاي اروپا براي حفظ برجام نتيجه‌اي نداشته‌اند
«ديميتري پسکوف»، سخنگوي کرملين روز سه‌شنبه يادآوري کرده  اقدامات کشورهاي اروپايي براي حفظ برجام تا به حال نتيجه‌اي در بر نداشته‌اند.
سخنگوي کرملين با يادآوري اينکه ضرب‌الاجل ۶۰ روزه ايران براي برداشتن گام‌هاي جديد جهت کاستن از تعهدات برجامي رو به اتمام است، گفت: «اين مسئله‌، محل نگراني است. تا به حال تمامي طرح‌ها، از جمله طرح فرانسه نتوانسته‌اند نتايج مطلوب به بار بياورند و اوضاع کماکان تنش‌آميز است.»
** مردم سالاری 98/7/10
*  گام‌های برجامی ایران برگشت‌پذیرند اما دانشی که به‌ دست آورده نه
آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارشی به اعضای خود گفته ایران غنی‌سازی تحقیقاتی اورانیوم با سانتریفیوژهای پیشرفته را آغاز کرده است.
«اولی هاینونن» معاون پیشین آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با اشاره به اظهار نظر رئیس جمهور ایران مبنی بر اینکه همه این اقدامات قابل بازگشت هستند، گفت: «اگرچه درست است که می‌توان سانتریفیوژهای نصب‌شده و به کار گرفته شده را باردیگر از کار انداخت و فعالیت آن‌ها را متوقف کرد، اما حقیقت این است که تجربه بدست آمده در آزمایش‌‌های مرتبط با توسعه زنجیره‌ای از سانتریفیوژها قابل حذف و پاک شدن نیست. همچنین رتورهای سانتریفیوژهای تولید شده اخیر، موجودی فعلی قطعات سانتریفیوژها را افزایش داده و در مورد سانتریفیوژهای جدید نصب‌شده در نطنز باید در نظر داشته باشیم که توسعه این دستگاه‌ها به افزایش تجربیات در مورد تولید سانتریفیوژهای پیشرفته‌ در مقیاس بزرگ منجر خواهد شد.»
** آرمان 98/7/10
*  گفت‌وگوي آمريکا و عربستان درباره ايران
مقام‌هاي نظامي آمريکا و عربستان درباره ايران گفت‌و‌گو کردند. فرماندهي مرکزي آمريکا روز سه‌شنبه مدعي شد که فرمانده نيروهاي دريايي فرماندهي مرکزي آمريکا اواخر هفته گذشته به رياض سفر کرد تا با فرمانده نيروي دريايي عربستان سعودي ديدار و درباره تهديد‌هاي ايران صحبت کند.
اين فرمانده آمريکايي در ادامه مدعي شد که اين ديدار در واقع فرصتي براي مذاکره درباره تلاش‌هاي مشترک در آينده و تلاش براي مقابله با سياست‌هاي ايران است.
*  سرانجام ناطق نوری به جامعه روحانيت آمد
حجت‌الاسلام ناطق نوري پس از 10سال، به جلسات جامعه روحانيت رفت تا به غيبت طولاني مدت خود پايان دهد، گرچه بسياري درصدد بودند که ناطق را به عرصه سياست بازگردانند.
يک عضو جامعه روحانيت مبارز درباره جلسه ديروز جامعه روحانيت با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین علي اکبر ناطق نوري اظهار داشت: آقاي ناطق‌نوري، اخيرا در جلسه مجمع تشخيص مصلحت نظام حضور پيدا کرده و در آن جلسه، در کنار آيت‌‌ا... موحدي کرماني نشسته بودند. آيت‌ا... موحدي کرماني به عنوان رئيس جامعه روحانيت از ايشان درخواست کرده بودند که در جلسات جامعه روحانيت هم مانند گذشته شرکت کنند.
** آفرینش 98/7/10
*  پوتين کنوانسيون رژيم حقوقي خزر را امضا کرد     
ولاديمير پوتين کنوانسيون رژيم حقوقي درياي خزر را که 28 شهريور توسط دوماي روسيه و مدتي بعد توسط شوراي فدراسيون تاييد شده است را امضا کرده تا جنبه اجرايي پيدا کند. کنوانسيون رژيم حقوقي درياي خزر در اجلاس سال گذشته سران پنج کشور ساحلي خزر در بندر اوکتائو قزاقستان تاييد شد.
در روسيه قوانين پس از تاييد دوماي روسيه و شوراي فدراسيون به امضاي رئيس جمهوري مي‌رسد و اعتبار اجرايي می‌يابد. در سند کنوانسيون رژيم حقوقي درياي خزر، شرايط کشتيراني و استفاده از اين پهنه آبي، ساز و کار تعيين مرزهاي آبي و محدوده‌های ماهيگيري و مرزبندي بستر دريا و تقسيم دريا مشخص شده است.
*  خنثي سازي عمليات تروريستي عليه زائران اربعين
دستگاه مبارزه با تروريسم در عراق با صدور بيانيه اي اعلام کرد: طبق اطلاعات دقيق به دست آمده، نيروهاي امنيتي اين دستگاه با هماهنگي يگان‌های امنيتي، يکي از مناطق کشاورزي در جنوب بغداد را تفتيش کردند.
اين بيانيه افزود: در جريان اين عمليات، نيروهاي امنيتي توانستند 20 کيسه حاوي ماده انفجاري "تي.ان.تي" معادل 750 کيلوگرم را کشف کنند. تروريست‌ها قصد داشتن از اين مقدار مواد منفجره در ساخت بمب استفاده کنند.طبق اعلام دستگاه مبارزه با تروريسم عراق، باند تروريستي وابسته به داعش در حال برنامه ريزي براي هدف قرار دادن زائران امام حسين(ع) در روز اربعين بود.
** قدس 98/7/10
*  تونل‌های پیچیده هوافضای سپاه در اعماق زمین
فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: در اعماق زمین و کوه‌ها تونل‌های بسیار پیچیده‌ای برای نگهداری مهمات، موشک، تجهیزات و حتی پرسنل حفاری شده است و حفاری تا به امروز شبانه روز ادامه دارد نگرانی دشمنان هم از این است که این امکانات در دسترس آن‌ها نیست.
سردار حاجی‌زاده گفت: در دنیا فقط ابرقدرت‌ها توانایی طراحی و تولید موشک‌های نقطه زن را دارند و تعداد کشورهای تولید کننده موشک‌های نقطه زن کمتر از10 کشور است. ما امروز در منطقه قدرت اول موشکی هستیم و در جهان هم جزو هفت، هشت کشور برتر هستیم.
*  طرح عربستان و آمریکا برای براندازی سه ساله در ایران شکست خورد
روزنامه الاخبار لبنان که پیشتر اسنادی از عربستان سعودی منتشر کرده بود، در سند جدیدی فاش کرد که عربستان طرحی برای براندازی سه ساله در ایران به رئیس جمهور آمریکا ارائه کرده، اما این طرح شکست خورده است. تاریخ این سند به سال 2017 باز می‌گردد؛ کمی پیش از سفر چند روزه محمد بن سلمان به آمریکا و بعد از سفر مشهور دونالد ترامپ به عربستان بلافاصله پس از ورود به کاخ سفید در قامت رئیس جمهور آمریکا سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی با این طرح، چشم انداز کشورش برای «تعمیق همکاری راهبردی مشترک و توسعه آن تا افق‌های جدید» را ارائه می‌کند که شامل 6 هدف اصلی و هدف دوم آن طرح ریاض علیه ایران است.
** خراسان 98/7/10
*  حمایت شهروندان اروپایی از برجام
شورای روابط خارجی اروپا در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد، نتایج نظرسنجی این شورا حاکی است که بیشتر مردم اروپا از توافق هسته ای با ایران حمایت می‌کنند. براساس نتایج نظرسنجی شورای روابط خارجی اروپا که در پایگاه اینترنتی این شورا منتشر شد، تنها ۱۷ درصد مردم فرانسه و ۱۶ درصد مردم آلمان و هلند با حفظ این توافق مخالف هستند اما مردم دیگر کشورهای اروپایی از آن حمایت می‌کنند. همچنین شهروندان اتحادیه اروپا ترجیح می‌دهند درباره درگیری‌ها بی طرف بمانند. براساس این گزارش، شهروندان اروپایی در حالی در یک نظرسنجی موافقت خود را با حفظ توافق چندجانبه و بین المللی برجام اعلام کردند که دولت‌های آنان هنوز نتوانسته‌اند در این چارچوب اقدامات عملی و متناسبی را انجام دهند.
** اعتماد 98/7/10
*  ادعاي تازه دبيركل اتحاديه عرب عليه ايران
احمد ابوالغيط، دبيركل اتحاديه عرب در گفت‌وگو با الشرق‌الاوسط ضمن طرح ادعاهاي بي اساس عليه جمهوري اسلامي ايران در رابطه با بحران سوريه به مساله حمله انصارالله يمن به آرامكو پرداخت و با بيان اينكه بايد با رفتارهاي ايران در منطقه مقابله شود، گفت كه من نمي‌گويم ايران موشك و پهپاد به سوي عربستان پرتاب كرد بلكه منتظر تحقيقات خواهم ماند و مدعي شد كه داده‌ها نشان مي‌دهد اين سلاح‌ها در ايران ساخته شده است. او با بيان اينكه ايران به دنبال صادر كردن انقلاب اسلامي به كشورهاي ديگر است، ادعا كرد: من از چيز‌هايي كه مي‌گويم مطمئن هستم و بعد از 10 سال براين اتفاقات تاكيد مي‌كنم كه ايران حزب‌الله لبنان را در سال 2006 ميلادي به جنگ با اسراييل واداشت و اين پيامي از ايران به اسراييل بود. درگيري‌هاي حماس با اسراييل در سال‌هاي 2008 و 2009 ميلادي نيز با حمايت و تشويق ايران انجام شد؛ اين مساله مثل روز براي من روشن است.
** شهروند 98/7/10
*  از حل اختلاف بین ایران و عربستان استقبال می‌کنیم
علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی ایران، ضمن استقبال از اظهارات ولیعهد سعودی درباره حل اختلاف ریاض و تهران، در گفت‌وگو با شبکه الجزیره تاکید کرد: «ما از اظهارات محمد بن سلمان (ولیعهد سعودی) مبنی بر اینکه خواستار حل اختلافات با تهران از طریق گفت‌وگو است، استقبال می‌کنیم، هر گونه گفت‌وگویی بین ایران و سعودی می‌تواند بسیاری از مشکلات امنیتی و سیاسی منطقه را حل کند. مذاکره با واشنگتن هم ممنوع نیست، ولی در ابتدا آمریکا باید تحریم‌ها را بردارد.»
** اخبار خبرگزاری ها و سایت های اینترنتی
قم باید در رونق تولید و حل مشکلات نمونه باشد
رسا/ حضرت آیت‌الله جوادی آملی دردیدار با استاندار قم با تأکید بر استفاده از ظرفیت های قم گفت: قم از همه لحاظ به ویژه در مساله رونق تولید و حل مشکل بیکاری و رفع معضلات اجتماعی، باید یک شهر نمونه باشد.ایشان در ادامه اظهار داشت: هر استان یک ظرفیت و ویژگی خاصی دارد که باید از این ظرفیت و ویژگی، کمال استفاده صورت گیرد.استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم تصریح کرد: ما در این شهر به برکت حضرت معصومه(سلام الله علیها) همه امکانات را در اختیار داریم، اولین کاری که در این استان باید صورت گیرد این است که از آفاتی مانند اختلاس، فساد و حقوق های نجومی خود را محافظت کنیم و در این زمینه برنامه اساسی داشته باشیم، هرگز نباید در این مسائل آسیب پذیر باشیم و این یک زیر مجموعه فعال و بصیر را می‌طلبد.
خنثی کردن توطئه‌های دشمن از دستاورد‌های اربعین حسینی است
رسا/ آیت‌الله نمازی پیاده روی اربعین حسینی را دارای آثار و دستاورد‌های زیادی دانست و از خنثی کردن توطئه‌های دشمنان اسلام به عنوان یکی از این آثار و دستاورد‌ها نام برد و اظهار داشت: امروز آمریکا و اسرائیل و اروپا یک جنگ جهانی نا برابر را با مکتب اهل بیت(ع) آغاز کرده است. عضو جامعه مدرسین افزود: جنگ نابرابر جهانی آمریکا و اسرائیل و اروپا با مکتب اهل بیت(ع) یک جنگ جدی است و امکانات آن‌ها در این رویایی صد درصد است و امکانات ما تنها چند درصد است، اما در طول تاریخ همیشه پیروزی و نصرت از آن جبهه امام حسین(ع) بوده است و آن‌ها شکست خورده اند و هیچ قدرتی توانایی جلوگیری از پیشروی کربلا و عاشورا را ندارد.
تنها راه پیروزی بر دشمن پافشاری بر مسیر و شعارهای انقلابی است
رسا/ آیت‌الله بهشتی با اشاره به اهمیت پافشاری بر راه و شعارهای انقلابی برای پیروزی بر دشمن گفت: هیچ راهی جز استقامت ومقاومت در برابر دشمنان نداریم.وی افزود: در شرایط امروز که در تحریم و جنگ اقتصادی قرار داریم و دشمن حداکثر فشار خود را اعمال می‌کند و سعی در نابودی انقلاب دارد، هیچ درمانی جز مقاومت و استقامت وجود ندارد و باید بدانیم که با همین مقاومت پیروز خواهیم شد.عضو جامعه مدرسین هدف از فشارهای دشمن را خسته کردن مردم دانست و اظهار داشت: دشمن می‌خواهد مردم را خسته کند تا دست از شعارهای انقلابی بردارند، اگر راه و شعار انقلابی را کنار بگذاریم دشمن به خواسته های خود خواهد رسید.
قانونگذاری در مورد حقوق عامه با قوه مقننه است
رسا/ آیت‌الله کعبی، در نشست احیای حقوق عامه از منظر قانون اساسی به دیدار اخیر خبرگان با رهبر معظم انقلاب اشاره و گفت: رهبری در این جلسه حقوق عامه را مورد توجه قرار داده و بیان فرمودند بهره‌مندی از حقوق عمومی برای همه آحاد ملت –اعم از موافق و مخالف- است. عضو جامعه مدرسین افزود: فصل سوم قانون اساسی به حقوق عامه پرداخته است. وظیفه قانونگذاری در این رابطه با قوه مقننه و اجرای آن در سطح کلان، وظیفه قوه مجریه است ولی نظارت بر اجرا و احیای حقوق عامه وظیفه منحصر به فرد قوه قضائیه است ولیکن متاسفانه در حال حاضر قوه قضائیه سازوکار و ساختار لازم را برای احیای حقوق عامه ندارد.
حوزه های علمیه مهیای پاسخگویی به حوادث محتمل مربوط به آینده باشد
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین حسینی خراسانی، در مراسم افتتاحیه سال تحصیلی جدید مدرسه علمیه ولایت با بیان این که حوزه های علمیه باید دارای بنیه علمی قوی و کانون فقاهت قدرتمند دینی و قرآنی باشد، گفت: طلاب حوزه های علمیه باید خوب درس بخوانند تا بتوانند ضمن تفقه در دین، به بطن جامعه بازگشته و به نظام اسلامی خدمت کنند. عضو جامعه مدرسین با بیان این که امام راحل(ره) همواره براین تاکید داشتند که حوزه های علمیه همواره باید چندگام جلوتر در پاسخ به اقتضائات روزگار و چند قرن جلوتر آماده پیشگیری از حوادث باشند، خاطر نشان کرد: حوزه های علمیه باید مهیای پاسخگویی به حوادث محتمل مربوط به دو هزار سال آینده باشند چراکه شاید ایده طرح شده امروز، صد سال آینده مورد ابتلا قرار گیرد.
 برجام در آی.سی.یو به سر می‌برد
ایرنا/ معاون وزیر امور خارجه با بیان اینکه متاسفانه باید بگویم که برجام در حال حاضر وضعیت خوبی ندارد و در آی.سی.یو به سر می‌برد، تاکید کرد: باید سخت تلاش کنیم تا آن را نجات دهیم و در مقابل یکجانبه گرایی آمریکا از آن محافظت کنیم. عراقچی در سالروز فروپاشی دیوار برلین بر لزوم تلاش برای فروپاشی دیوار تحریم‌ها و یکجانبه گرایی آمریکا تاکید کرد و افزود: ما و کشورهای اروپایی در کنار چین و روسیه در جریان مذاکرات تلاش کردیم به توافقی متوازن برسیم ولی اکنون با یکجانبه گرایی آمریکا این توازن از بین رفته است.
فرار سعودی به سمت صلح با ایران
فارس/ یک پایگاه خبری عرب‌زبان با اشاره به تغییر لحن عربستان سعودی در قبال ایران گزارش داد که فرار سعودی‌ها به سوی صلح با ایران تنها راه نجات‌ آنها از جنگ ویرانگری است که عرصه اصلی آن منطقه خلیج فارس است. پایگاه خبری «الخلیج اونلاین» از این تغییر رفتار سعودی به «فرار ریاض به سمت صلح با ایران» تعبیر کرد و نوشت که تحلیل‌ها درباره وقوع جنگ عربستان تحت حمایت آمریکا با ایرانی که به یک «محور مهم» در منطقه تبدیل شده است، روز به روز بیشتر می‌شود، اما مقامات سعودی و ایرانی برای دور شدن از وقوع هرگونه جنگ و درگیری در صدد تحقق صلح هستند.
موشک چینی که در ۳۰ دقیقه به آمریکا می‌رسد
باشگاه خبرنگاران/ پایگاه اطلاع‌ رسانی ارتش چین برای دقایقی ویدئویی از موشک جدید و پر سر و صدای هایپرسونیک این کشور را منتشر و دوباره آن را حذف کرد. این موشک ۱۵۰۰۰ کیلومتر برد دارد و در مدت سی دقیقه از چین به خاک ایالات متحده آمریکا می‌رسد. ادعا شده سپرهای دفاع موشکی آمریکا توان ردگیری آن را ندارند. چین چندی قبل هم از یک موشک با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای رونمایی کرد که می‌تواند خاک آمریکا را هدف قرار دهد.
آمریکا در یونان پایگاه نظامی احداث می‌کند
مهر/ آمریکا در راستای فشار و کنترل بیشتر علیه ترکیه در تلاش برای ساخت یک پایگاه نظامی چند منظوره در یونان است. گفته شده ساخت این پایگاه نظامی به دنبال نگرانی‌های آتن در مورد فعالیت‌های ناوگان دریایی ترکیه در نزدیکی جزیره قبرس صورت می‌گیرد و این طرح از سوی یونان دنبال می‌شود
 بن سلمان می‌خواهد پدرش را عزل کند
ایسنا/ روزنامه لوفیگارو فرانسه در گزارشی به ترور عبدالعزیز الفغم، محافظ شخصی پادشاه سعودی در جده پرداخت و نوشت، پس از تغییر رئیس دیوان پادشاهی در فصل تابستان و جایگزینی وی با فهد العیسی که یک فرد نزدیک به محمد بن سلمان، است، ترور عبدالعزیز بن الفغم به شایعه‌ها و تردیدها بیشتر دامن می‌زند. این روزنامه افزود: برخی معتقدند که جنایت ترور این محافظ شخصی یک نشانه دیگری از تمایل بن سلمان برای کنار گذاشتن پدرش است؛ پدری که بیمار بوده و ۸۳ سال سن دارد و سرنوشت فرزند محبوبش در دست اوست. بن سلمان می‌خواهد قبل از شکست احتمالی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری در سال آتی، بر منصب پادشاهی تکیه بزند.
عربستان درباره یمن با ایران گفت‌وگو نخواهد کرد
باشگاه خبرنگاران/ وزیر مشاور در امور خارجه عربستان مدعی شد سخنان سخنگوی دولت ایران درباره پیام عربستان سعودی به ایران غیردقیق بوده است. او افزود آنچه اتفاق افتاد این بوده که برخی کشور‌های برادر خواستار تنش‌زدایی با ایران شده‌اند و عربستان سعودی به آن‌ها اطلاع داده که موضع ریاض، همیشه تلاش برای حصول امنیت و ثبات بوده است. عادل الجبیر با تکرار ادعاهای ضد ایرانی خود، ایران را به حمایت از تروریسم و دخالت در امور داخلی کشور‌های دیگر متهم کرده و گفت پادشاهی سعودی درباره یمن با ایران صحبت نکرده و نخواهد کرد.

طلیعه

تصویر مطلب** انقلاب اسلامی ایران انقلابی دینی و کاملا مردمی بوده و هست. این دو ویژگی که از ابتدا، از مهمترین پایه‌های قدرت این انقلاب بوده است، اکنون در چله دوم انقلاب اسلامی همچنان قدرت بخش و اثر گذار است. انقلاب اسلامی در زمانه ای به وقوع پیوست که هر دو ابرقدرت حاضر در جهان تلاش داشتند اندیشه و گفتمان خود را در جوامع مختلف بسط دهند و با یارگیری و جذب ملت‌ها و دولتها به سمت خود پایه‌های سلطه جهانی خود را گسترش دهند . انقلاب اسلامی به هردوی این اندیشه‌ها " نه" گفت و با تکیه به قدرت خدا وارد میدان شد....
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom