Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبمن به این سه کشور اروپایی هم اعتماد ندارم!  آمریکا با ما دشمن است؛ این دشمنی هم با شخص این حقیر یا با شخص سردمداران نظام نیست، با مجموعه‌ی نظام اسلامی است که امروز ملّت ایران، این نظام را پذیرفته و در راه او دارد حرکت می‌کند؛ این دشمنی یک چنین دشمنی‌ای است. دولت آمریکا و نظام آمریکایی، از آغاز پیدایش جمهوری اسلامی با او دشمن بود و بد بود و ‌درصدد براندازی بود. حتّی دولت قبل -دولت اوباما- که هم در نامه به بنده، هم در اظهارات می‌گفتند که ما در صدد براندازی نیستیم، دروغ می‌گفتند؛ آنها هم در صدد براندازی بودند؛ براندازی...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز27
دیروز1415
در هفته27
در ماه7627
مجموع390480

بازدید کنندگان برخط

8
Online

  • رئیس جمهور : هیچ وقت انتخابات را زیر سوال نبرده و نخواهم برد
  • حضرت آیت الله یزدی: مردم با حضور پرشور در انتخابات دشمن را ناامید و نظام را تقویت کنند
  • دبیرکل حزب الله لبنان: هیچ دولتی روی زمین وحشی‌تر از آمریکا نیست
  • رئیس قوه قضاییه: به برکت خون حاج قاسم منطقه را پاک سازی خواهیم کرد
  • آیت الله غروی: دفاع از ولایت و انقلاب رسالت خطیر طلاب است
  • آیت الله اعرافی: رشته فضای مجازی در حوزه علمیه راه‌اندازی می‌شود

* جام جم 98/11/28

** انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در شهر تل‌ابیض سوریه

شبکه خبری الجزیره از انفجار یک بمب در شهر تل‌ابیض در شمال استان رقه سوریه و در نزدیکی مرز ترکیه خبر داد. منابع محلی از کشته شدن دست کم 3 نفر و مجروح شدن  چند نفر دیگر در این انفجار خبر می‌دهد. رسانه‌های وابسته به ترکیه اعلام کرده‌اند که گروه‌های مسلح کُرد عامل این انفجار بوده‌اند.

** اتهام افساد فی الارض را قبول ندارم

روح‌ا... زم در دومین جلسه دادگاه:

بعد از مکرون سنگین ترین حفاظت در فرانسه برای من بود. در سال ۹۳ با سحام نیوز همكاری كردم؛ سال ۹۵ بود كه با یك جمعی متشكل از مجید نیك‌نام ساكن آمریكا، بابك اجلالی ساكن آمریكا، شمس ساكن تركیه و سام محمودی سرابی تصمیم گرفتیم یك سایت خبری راه بیندازیم. البته صحبت راه اندازی این سایت از سال‌های ۹۲ و ۹۳ مطرح بود، اما پول می‌خواست؛ در نهایت سال ۹۵ از سحام بیرون آمدم و آمدنیوز را شروع كردیم.

بسیاری از اطلاعات رسیده به ما دریافتی بود. ظرف سه سال برخی افراد هم به آمدنیوز وصل شدند.

* همشهری 98/11/28

** هشدار ایران به ال‌جی و سامسونگ

معاون سیاسی وزیر خارجه با اشاره به سیاست فشار حداکثری آمریکا علیه ایران و خروج دو شرکت ال‌جی و سامسونگ از کشور گفت: کسانی که با این سیاست آمریکا همراهی می‌کنند ملت ایران رفتار آنها را فراموش نمی‌کند. سید عباس عراقچی تاکید کرد: بازاری را از دست داده‌اند که به راحتی نخواهند توانست دوباره آن را به دست آورند.

** سخنگوی دولت درباره بنزین سفر اطلاع رسانی می‌کند

مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درباره اختصاص سهمیه بنزین سفر برای نوروز 99 گفت: این پیشنهاد به دولت داده شده و سخنگوی دولت درباره آن اطلاع رسانی می‌کند. او درباره میزان سهمیه پیشنهادی برای بنزین سفر اظهار نظر نکرد اما گفت:‌ تعیین تکلیف در این خصوص بر عهده دولت و اطلاع رسانی آن نیز به سخنگوی دولت مربوط است.

* کیهان 98/11/28

** هیچ دولتی روی زمین وحشی‌تر از آمریکا نیست

سید حسن نصرالله در مراسم چهلم شهیدان حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس:

- آمریکا مصداق بارز شیطان و مفسد فی‌الارض است.

- ترامپ طی چند هفته اخیر، علاوه ‌بر جنایات زیاد دیگرش، دو جنایت بزرگ نیز مرتکب شد؛ اول ترور شهید حاج قاسم و ابومهدی در نزدیکی فرودگاه بغداد بود، که کاملا آشکار انجام شد و رئیس‌جمهور آمریکا آن را رسما بر عهده گرفت. هر بار که ترامپ در روزهای اخیر سخنرانی کرده، به این جنایت نیز‌اشاره کرده است. جنایت دوم، اعلام طرحی است که «معامله قرن» خوانده می‌شود.

- هنگامی که وصیت حاج قاسم را می‌خوانیم، می‌بینیم مقابل مجاهدی هستیم که غم مردم و امتش را داشت.

- آنها اولیاء خدا بودند که همه عمر خود را در راه خدای تبارک و تعالی هزینه کردند و خدا نیز آنها را عزت داد.

- وقتی که آمریکا فرماندهان ما را با این وحشی‌گری می‌کشد و قدس را به صهیونیست‌ها می‌دهد ... (در واقع) اعلام جنگ کرده و از خطوط قرمز عبور کرده است.

- آنچه معامله قرن نامیده شده، در ظاهرش هم که نگاه کنیم، معامله نیست. بلکه «دیکته» است.

-  ما باید (به جنایات آمریکا) واکنش نشان بدهیم و نباید واکنش دیرهنگام یا ضعیف باشد.

- امروز در غزه، محاصره، کشتار روزانه، آواره‌شدن میلیون‌ها فلسطینی، که اسرائیل مسبب آن است، آمریکا مسئول است.

** هیچ وقت انتخابات را زیر سوال نبرده و نخواهم برد

رئیس جمهور در نشست خبری:

- من هیچ موقع انتخابات را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ زیر سؤال نبرده و نخواهد برد، انتخابات مسئله بسیار مهمی در کشور است،  ما انتخابات داریم و حتما انتصابات نیست؛ آن انتخاباتی که انتصابات بود مربوط به قبل از انقلاب و دوران رژیم گذشته بوده است.

- شهادت سردار سلیمانی برای همه مردم ما واقعه‌ای تلخ و تحمل آن بسیار سخت بود و در عین حال حضور پرشکوه مردم در تشییع این شهید بزرگوار نشان داد که مردم مسیر و راهی را که انتخاب کرده‌اند، به درستی ادامه خواهند داد.

- همه شاخص‌های ما از لحاظ اجتماعی و اقتصادی به ما نشان می‌دهد که فشار حداکثری آمریکا را پشت سر گذاشته‌ایم و بی‌تردید آمریکایی‌ها امروز به این نتیجه رسیده‌اند که مسیر و استراتژی‌ای که انتخاب کرده بودند، با محاسبه غلط بوده است و نسبت به ملت ایران تأثیرگذار نخواهد بود.

- برای ما فرقی نمی‌کند که چه کسی در آمریکا حاکم باشد، آن چیزی که برای ما مهم است منافع ملی کشورمان است. ما در این ۲۰ ماه تحت فشار حداکثری زندگی را با کمی سختی و مشکلات گذراندیم، اما عبور کردیم.

- سه بار خدمت رهبری رسیدم و گفتم حاضرم کناربروم اما ایشان تاکید کردند که تا آخرین ساعت باید بمانید و کار کنید.

- استعفا را تکذیب می کنم؛ پای وعده و قول مان تا ساعت آخر خواهیم ماند.

- نرخ بنزین تصمیم همه حاکمیت بود.

- افتخار می کنم که با رأی مردم انتخاب شدم.

- آمار کشته شدگان آبان در اختیار پزشکی قانونی است.

* شرق 98/11/28

** عبور هواپیمای اسرائیلی از حریم سودان برای اولین بار

شبکه خبری المیادین فاش کرد که هواپیمای اداری اسرائیل که دوشنبه گذشته در فرودگاه کینشاسا پایتخت جمهوری دموکرات کنگو فرود آمده بود، برای اولین بار با عبور از حریم هوایی سودان به فرودگاه بن‌گوریون تل‌آویو بازگشت.

** ورود کاروان نظامی آمریکا از عراق به سوریه

منابع امنیتی عراقی از انتقال یک کاروان نظامی آمریکایی از این کشور به سوریه خبر دادند. یک منبع امنیتی عراقی اعلام کرد یک کاروان نظامی آمریکایی شامل بیش از 50 کامیون از خاک عراق به سوریه منتقل شد.

* ایران 98/11/28

** اعزام هیأت ترکیه‌ای به روسیه

در پی تشدید تنش‌ها درادلب سوریه، یک هیأت ترکیه‌ای برای بررسی اوضاع ادلب به روسیه سفر کرد تا با مقامات روس بحث و تبادل نظر کند. در روزهای گذشته، مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه از برنامه دولت آنکارا برای اعزام یک هیأت ترکیه‌ای به روسیه در آینده نزدیک خبر داده بود و رؤسای جمهوری ترکیه و روسیه نیز هفته گذشته در گفت‌و‌گوی تلفنی با یکدیگر اوضاع ادلب را مورد بحث و بررسی قرار داده بودند. این در حالی است که روزنامه روسی «پراودا» در گزارشی فاش کرد، در صورتی که ترکیه جنگ جدیدی را علیه سوریه آغاز کند، مسکو گردشگری در ترکیه را ممنوع اعلام می‌کند.

* جمهوری اسلامی 98/11/28

** ارتش سوریه پنج پهپاد متجاوز را هک کرد و آنها را به زمین نشاند

خبرگزاری رسمی سوریه «سانا» گزارش کرد که ارتش سوریه دیروز پنج پهپاد متجاوز را که قصد داشتند «پالایشگاه حمص» (غرب شهر حمص مرکز سوریه) را هدف قرار دهند، هک کرد و آنها را به زمین نشاند. برخی گزارش‌های خبری حاکی از آن است که این حملات پهپادی در پاسخ به پیشروی‌های اخیر ارتش در دو استان حلب و ادلب انجام شده است.

** طبق مقررات هوانوردی درباره جعبه سیاه، حق با ایران است

وزیر امور خارجه کانادا با تصریح این مهم که بر اساس کنوانسیون جهانی هوانوردی در خصوص مسائل مربوط به خواندن جعبه سیاه، حق با ایران است، در عین حال گفت که اطلاعات جعبه سیاه باید بدون تاخیر خوانده شود. «فرانسوا فیلیپ شامپانی» در گفتگو با بخش جهانی «بی.بی.سی» که دیروز بخش‌هایی از آن در «بی.بی.سی فارسی» نیز منتشر شد، گفت:‌ در 30 روز گذشته، ایران خواسته تجهیزات لازم برای خواندن این جعبه‌های سیاه رابه دست آورد اما اگر بعد از30 روز این اتفاق نیفتاده است پس باید به راه حل‌های دیگر فکر کرد. وزیر امور خارجه کانادا مسائل فنی را دلیل عدم ارسال تجهیزات به ایران مطرح کرده و درباره تحریم‌هایی که سد راه ورود بسیاری از تجهیزات و امکانات و حتی دارو به ایران شده است، سخنی نگفت.

* وطن امروز 98/11/28

** شاخصه‌های نامزد اصلح از نظر آیت‌الله‌العظمی نوری‌همدانی

مرجع تقلید شیعیان گفت: مردم با بصیرت خودشان و با تحقیق و شناخت خود کسانی را به ‌عنوان وکیل انتخاب می‌کنند که دارای تعهد و تدین انقلابی باشند. آیت‌الله‌العظمی نوری‌همدانی دیروز در جلسه درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم، با تکذیب ‌نامه‌ای منتسب به ایشان درباره انتخابات که در فضای مجازی منتشر شده است، اظهار داشت: همه باید در انتخابات شرکت داشته باشیم، چرا که به سرنوشت ما مربوط و یک وظیفه است. مرجع تقلید شیعیان با بیان شاخصه‌های انتخاب فرد اصلح در انتخابات گفت: مردم با بصیرت خودشان و با تحقیق و شناخت خود کسانی را به‌عنوان وکیل انتخاب می‌کنند که دارای تعهد و تدین انقلابی باشند، انقلابی و خدمتگزار مردم باشند. دشمن‌شناس و دشمن‌ستیز و دارای سوابق درخشانی باشند. وی افزود: نکته دوم اینکه ما هیچ‌ وقت در هیچ دوره‌ای از دوره‌ها شخصی را مشخص نکردیم، ما شاخصه‌ها و کلیات را گفتیم؛ اگر یک‌وقتی نوشته‌ای از بنده منتشر شده که شخصی را معین کرده باشم، من تکذیب می‌کنم.

** بر سرلوحه وصیتنامه حاج قاسم ولایت‌فقیه می‌درخشد

خانواده شهید حاج قاسم سلیمانی در پیام قدردانی از مقام معظم رهبری، ملت ایران و امت اسلامی با اشاره به اینکه حاج قاسم از متن مردم، از جنس مردم و فدایی مردم بود و ولایت فقیه را نسخه شفابخش امت می‌دانست، تاکید کردند: وصیتنامه حاج قاسم راهنمای ما و مجاهدان و حق‌طلبان عالم است.

* جوان 98/11/28

** مشارکت حداکثری در انتخابات سیلی سوم به امریکاست

سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه روز گذشته در مراسم چهلمین روز شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در مصلای امام خمینی (ره) رشت با اشاره به اینکه امریکایی‌ها از دست سردار سلیمانی کلافه شده بودند، اظهار کرد: امریکایی‌ها لحظه‌به‌لحظه سردار سلیمانی را تعقیب می‌کردند. وی با اشاره به ترور میلیون‌ها انسان بی‌گناه در اقصی نقاط جهان توسط امریکایی‌ها افزود: امریکایی‌ها با ترور‌ها عرصه را بر خود تنگ کردند و ترور شهید حاج قاسم سلیمانی نیز بساط امریکایی‌ها را از منطقه جمع خواهد کرد. وی در ادامه افزود: شلیک ۱۳موشک به پایگاه امریکا در عین‌الاسد نخستین سیلی به امریکا و دومین سیلی حضور مردم در راهپیمایی ۲۲بهمن و سومین سیلی نیز حضور مردم در انتخابات است.

* آفتاب یزد 98/11/28

** لیست دادن اصلاح‌طلبان اقدام شرافتمندانه‌تری است

محمد عطریانفر فعال سیاسی اصلاح طلب در میزگردی گفت: توصیه انتخاباتی ما سیاسیون حزبی این است که هم اصولگرایان و هم اصلاح طلبان در قامت لیست ظاهر شوند چون بسیار شرافتمندانه‌تر است، زمانی که تک نفره حضور پیدا کنند اساسا رقابت‌ها به رفتارهای غیر اخلاقی آلوده می‌شود و هرکسی فکر می‌کند که همه دشمن او هستند. از این جهت توصیه این است که در شهرهای بزرگ و مشخصا تهران، با لیست ظاهر شویم.

** باید قادر باشیم عمل کنیم اظهار نظر کافی نیست

«جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در کنفرانس امنیتی مونیخ گفت که دولتهای اتحادیه اروپا باید اراده بیشتری برای مداخله در بحرانهای بین‌المللی داشته باشند یا اینکه با خطر فلج شدن سیاست خارجی‌شان مواجه شوند. براساس گزارش رویترز، اتحادیه اروپا بزرگترین بلوک تجاری جهان است اما در اغلب موارد در ایجاد یک صدای واحد در سیاست خارجی با شکست مواجه شده‌ است چرا که ملزومات تصمیم‌سازی سیاست خارجی آنها نیازمند اجماع همه اعضا است. کشورهای اتحادیه اروپا در مسائل مختلف جهانی از لیبی گرفته تا ونزوئلا دچار شکاف هستند.جوزپ بورل افزود: «اتحادیه اروپا باید تمایل و اشتیاق لازم را برای قدرت گسترش دهد و این فقط به معنای قدرت نظامی نیست.» وی به نمایندگان، دیپلماتها و رهبران اروپایی گفت: «ما باید قادر باشیم اقدام کنیم، نه اینکه هر روز اظهار نظر کنیم و ابراز نگرانی کنیم.»

* خراسان 98/11/28

** به برکت خون حاج قاسم منطقه را پاک سازی خواهیم کرد

رئیس قوه قضاییه در مراسم بزرگداشت اربعین شهادت حاج قاسم سلیمانی در کرمان با بیان این که به برکت خون حاج قاسم، منطقه را پاک سازی خواهیم کرد، افزود: امروز چهلمین روز شهادت این سردار سرافراز اسلام است؛ کسی که حقیقتا شهادتش قیامتی برپا کرد و با اراده پروردگار متعال و ولی اش دل‌ها در سراسر ایران و جهان اسلام متوجه او شد و او خود متوجه به وجه‌ا... شد. آیت ا... رئیسی او را یک استراتژیست به معنای واقعه کلمه برشمرد و افزود: زبان دیپلماسی به معنای کوتاه آمدن نیست بلکه زبان دیپلماسی زبان اقتدار و قدرت بود، قدرتی که بانیروهای مردمی ساخته شده، نظام مقتدر را برپا کرده و پیامش برای عالم آن است که منطقه بدون حضور آمریکایی ها باشد و پاک سازی شود.

** واریز 205 هزار تومان سود علی الحساب سهام عدالت از سوم اسفند

علیرضا صالح رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: از سوم اسفند به ازای هر سهم یک میلیون تومانی عدالت به صورت علی‌الحساب 205 هزار تومان واریز می‌شود.

* رسالت 98/11/28

** هیئتی از کشور اوکراین با شمخانی دیدار کردند

هیئتی از اوکراین به ریاست الکسی دانیلوف دبیر شورای امنیت ملی و دفاعی این کشور ضمن سفر به تهران با دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و درباره روابط دو جانبه و حادثه‌ سقوط هواپیما به بحث و تبادل نظر پرداختند.

** قطع برق مناطقی از تهران و استان‌ها برای تأمین سوخت نیروگاه‌ها

سخنگوی صنعت برق با اشاره به افزایش مصرف گاز در کشور و مشکل در تأمین سوخت نیروگاه‌ها، گفت:امیدواریم با صرفه‌جویی در مصرف برق و جبران کمبود گاز، نیروگاه‌ها فعال شوند. رجبی مشهدی ادامه داد: به دلیل پایداری شبکه برق در کشور تعدادی از نیروگاه‌ها با مشکل تأمین سوخت مواجه شده‌اند که همین باعث شده تا برق مناطقی از تهران به‌صورت پراکنده قطع شود.سخنگوی صنعت برق کشور افزود: این قطعی در نقاطی از استان تهران هم اتفاق افتاده و همچنین در برخی از استان‌های شمالی کشور مثل گیلان، مازندران، خراسان، سمنان و آذربایجان خاموشی داریم که امیدواریم با کاهش مصرف هموطنان در سراسر کشور این کمبود گاز جبران شود و نیروگاه‌ها فعال شوند.وی گفت: اگر مردم فقط ۱۰ درصد از مصرف گاز خانگی خود را کم کنند تا حد زیادی مشکل حل خواهد شد.

* مردم سالاری 98/11/28

** ادعای وزیر خارجه سعودی درباره یمن

وزیر خارجه عربستان مدعی شد که کشورش راهکار سیاسی در یمن از طریق انجام گفتگو تحت نظارت سازمان ملل را پیش می‌برد.

** امتناع آلمان از مشارکت در ائتلاف دریایی آمریکا

آنگرت کرامپ کارن بائر وزیر دفاع آلمان در سخنان خود در کنفرانس مونیخ گفت که آلمان در عملیات دریایی آمریکا در تنگه هرمز شرکت نمی‌کند، چرا که دولت فدرال بر این باور است، کارزار فشار حداکثری (واشنگتن علیه تهران) راهی غلط برای مواجهه با ایران است. وی در ادامه اظهار داشت: اما برای آلمان، حفظ ثبات در این منطقه و اصل آزاد بودن راه‌های دریایی آن بسیار حائز اهمیت است. کارن بائر همچنین پیشنهاد تشکیل یک ماموریت دریایی مشترک تحت رهبری اتحادیه اروپا برای محافظت از تنگه هرمز را مطرح کرد و خواستار تلاش بیشتر کشورهای اروپایی برای امنیت مشترک شد.

* آرمان 98/11/28

** 13 اسفند اجلاس خبرگان رهبري

اجلاس مجلس خبرگان رهبري سيزدهم ماه آينده در ساختمان اين مجلس برگزار مي‌شود. هشتمين اجلاس مجلس خبرگان رهبري در دوره پنجم از 13 اسفندماه به مدت دو روز در ساختمان اين مجلس در تهران برگزار مي‌شود.

** مردم به فضای مجازی اعتماد نکنند

دادستان کل کشور از مردم خواست به فضای مجازی اعتماد نکنند چرا که این فضا به دنبال ایجاد ناامنی و ناسالم جلوه دادن انتخابات است. حجت‌الاسلام منتظری گفت: تلاش ما بر این است که با همکاری همه دست اندرکاران امر انتخابات فضای سالم و امنی برای حضور حداکثری مردم در فضایی با شور و نشاط فراهم شود. قطعا ممکن است تخلفاتی واقع شود که برای پیشگیری از آن اقداماتی انجام داده‌ایم و نامزدها را توجیه کرده‌ایم. منتظری گفت:‌ انتظار ما این است که نامزدها تلاش کنند تا فضای سالم و امن ایجاد شود و از هرگونه اقدام خلاف قانون جلوگیری کنند.

* آفرینش 98/11/28

** پمپئو عراق را با لغو معافيت از تحريم‌هاي ايران تهديد کرد

پمپئو به عراق در مورد عواقب تداوم حمله عليه مواضع آمريکا در عراق هشدار داد. به نقل از الشرق الاوسط، منابع آگاه خبر دادند که مايک پمپئو به عادل عبدالمهدي هشدار داده است که در صورتي که حملات عليه مواضع آمريکا در عراق ادامه يابد، معافيت از تحريم‌هاي ايران براي عراق لغو خواهد شد.

** عمان به تماس با ايران و آمريکا ادامه مي‌دهد

يوسف بن علوي وزير خارجه عمان در حاشيه کنفرانس مونيخ گفت: ايران کشوري بزرگ در منطقه است و اينکه اين کشور را به چالش بکشيم کمکي به حل مشکلات منطقه نخواهد کرد. عمان به ارتباط با واشنگتن و تهران ادامه مي‌دهد چراکه ما فکر مي‌کنيم که امکان گفت‌وگو بين دو طرف وجود دارد و در شرايط فعلي امکان درگيري نظامي بسيار کم است. وي همچنين افزود: ما بايد همواره براي ايجاد صلح در منطقه تلاش کنيم. ما نگران اشتباه‌هاي احتمالي توسط کشتي‌هاي جنگي در تنگه هرمز هستيم، چراکه چنين اشتباه‌هايي ممکن است مشکل بزرگي ايجاد کند.

* قدس 98/11/28

** دعوت پمپئو به شورش در ایران در آستانه انتخابات

وزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگو با یک روزنامه سعودی بر فشار حداکثری بر ایران تاکید کرد و خطاب به مردم کشورمان در پاسخ به این پرسش که «در هفته‌ها و ماه‌های گذشته آمریکا به اعتراض‌های مخالف با دولت ایران بسیار اهتمام داشت آمریکا چگونه می تواند به ملت ایران کمک کند؟» گفت: «آمریکا صدای شما را می‌شنود و در کنار شما ایستاده است.» وی ادامه داد: ما در صفحه اینترنتی وزارت خارجه آمریکا ساعتی داریم که شمارش معکوس برای زمان در دسترس نظام ایران برای عقب نشینی را نشان می‌دهد و ایران (در صورت عقب نشینی) دیگر در معرض محدودیت یا آشوب نیست.

* اعتماد 98/11/28

** رزمايش سراسري ارتش ونزوئلا

ارتش ونزوئلا در اقدامي كه «نمايش قدرت به امريكا» توصيف شده، روز شنبه با مشاركت ارتش و نيروهاي داوطلب، رزمايش سراسري برگزار كرد. به نوشته رويترز، اين رزمايش تنها چند روز بعد از آن برگزار مي‌شود كه «نيكلاس مادورو» رييس‌جمهور ونزوئلا در پاسخ به تهديدات و تحريم‌هاي امريكا، رسما دستور الحاق حدود ۴ ميليون نيروي داوطلب مردمي به نيروهاي نظامي را صادر كرد و اين نيروي متشكل از افراد داوطلب اكنون در كنار ارتش، نيروي هوايي، نيروي زميني و گارد ملي به عنوان شاخه تازه‌اي از نيروهاي نظامي ونزوئلا فعاليت مي‌كند.

** تجمع مخالفان اصلاح قانون اساسي روسيه در مسكو

مخالفان دولت روسيه با برپايي اجتماعي اعتراضي خواستار برگزاري همه پرسي درباره اصلاح قانون اساسي روسيه براي جلوگيري از هرگونه تغييرات در آن شدند. آنها خواستار برگزاري همه‌پرسي عمومي براي اطلاع يافتن از ديدگاه مردم درباره اصلاحات قانون اساسي روسيه مدنظر ولاديمير پوتين شدند. مخالفان خواهان آن شدند كه اصلاحات قانون اساسي از طريق برگزاري همه‌پرسي عمومي با حدنصاب حداقل 50 درصد و رعايت اصول لازم و نه از راه تصويب آن در دوماي روسيه تاييد شود.

* شهروند 98/11/28

** مسیری که در پیش گرفتید، کمکی به حل مشکلات نمی‌کند

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در دیدار با ژان ایو لودریان همتای فرانسوی خود گفت: «راهی که کشورهای اروپایی در پیش گرفته‌اند، هیچ کمکی به حل مشکلات نخواهد کرد.» محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ با اشاره به اینکه اروپا تعهدات خود را در برجام انجام نداده است، گفت: «مسیری که اروپا پیش گرفته، کمکی به حل مشکلات نمی‌کند و تنها راه درست، بازگشت اروپا به انجام تعهدات ذیل برجام است.»

** ترامپ در انتخابات شکست می‌خورد

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، از پاره کردن متن سخنرانی سالانه دونالد ترامپ دفاع کرد. او همچنین گفته که احتمالا جوبایدن در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شود.

* اخبار خبرگزاری‌ها و سایت‌های اینترنتی

** مردم با حضور پرشور در انتخابات دشمنان را ناامید و نظام را تقویت کنند

رسا/حضرت آیت الله یزدی با اشاره به انتخابات پیش رو با دعوت از مردم برای حضور پرشور در انتخابات گفت: مردم با حضور پرشور در انتخابات دشمنان را ناامید و نظام را تقویت کنند. ریس شورای عالی جامعه مدرسین درادامه تصریح کرد: امروز در شرایط خاصی قرار داریم و باید در صحنه حضور جدی داشته باشیم، توصیه بنده این است هرکس در کشور با هر فکر، عقیده و نظری که هست پای صندوق های انتخابات حاضر شود.حضرت آیت الله یزدی با بیان این که مردم با حضور خود پای صندوق های رأی باید دشمنان را ناامید کنند، اظهار داشت: مردم باید پای صندوق ها حضور پیدا کنند و به هرکسی که می خواهند رأی بدهند، البته مردم باید به دنبال افراد صالح تر باشند.ایشان حفظ حاکمیت اسلام را از اهم وظایف جامعه دانست و ابراز داشت: به فرموده امام راحل حفظ اساس حاکمیت نظام اسلامی از اوجب واجبات است، امیدوارم که خداوند به همه توفیق خدمت به نظام اسلامی بدهد و مردم با حضور خود نظام اسلامی را تقویت کنند.

** رشته فضای مجازی در حوزه علمیه راه‌اندازی می‌شود

حوزه/ مدیر حوزه های علمیه  با بیان اینکه توانستیم این باور را در حوزه ایجاد کنیم که نیازمند یک رشته در زمینه فضای مجازی هستیم گفت: بخش اجرایی این کار در حال آماده‌سازی است که سعی بر آن است از تمامی ظرفیت‌ها استفاده شود.آیت الله اعرافی در دیدار دبیر شورای عالی فضای مجازی که در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه برگزار شد، عنوان کرد: در مباحث فضای مجازی سعی شده یک منظومه فکری تولید شود، در حوزه مرکز آموزش های مجازی کارهای خود را شروع کرده است.

** دفاع از ولایت و انقلاب رسالت خطیر طلاب است

حوزه/ آیت الله غروی در مراسم تلبس  طلاب لرستانی با اشاره به اینکه طلاب باید قدر جایگاه و رسالت تبلیغی خود را بدانند، گفت: لباس روحانیت مقدس و ارزشمند است و همواره باید شأن و کرامت این لباس حفظ شود.وی با اشاره به اینکه طلاب باید با اخلاص و تلاش در راستای کسب معارف تهذیبی برای خودسازی نفس و علوم دینی گام بردارند، ادامه داد: رفتار طلاب و مبلغان باید با تقوا و عزت نفس همراه باشد و همواره این دو مهم را طلاب به خاطر داشته باشند.عضو جامعه مدرسین با بیان اینکه رعایت آراستگی ظاهر، خلق نیکو و مردمداری از دیگر ویژگی های طلاب و مبلغان است، گفت: طلاب باید در همه حال ولایتمداری و دفاع از اهداف والای انقلاب را سر لوحه رسالت تبلیغی خود قرار دهند و همواره وفادار به ارزش های اسلام و نظام باشند.

** جنگ سوم با لبنان گریزناپذیر است

مهر/ وزیر جنگ رژیم صهیونیستی مدعی شده که با توجه به اوضاع امنیتی در مرز با لبنان هیچ راه دیگری جز جنگ سوم با لبنان نیست.نفتالی بنت همزمان مدعی شده که در تلاش برای جلوگیری از وقوع جنگ جدید است.پیش از این نیز روزنامه تایمز رژیم صهیونیستی گزارش داده بود که یگان دریایی این رژیم هفته گذشته رزمایشی را برگزار کرد که شامل حملات فرضی به کشتی‌ها و تأسیسات دریایی اسرائیل با استفاده از موشک، قایق‌ها و پهپادهای حامل مواد منفجره بود.این در حالی است که رژیم صهیونیستی به طور مداوم حریم هوایی لبنان و قطعنامه ۱۷۰۱ را نقض می کند.

**  ترامپ به تمامی وعده‌های خود درباره اسراییل وفا کرد

باشگاه خبرنگاران / نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس در نشست موسوم به "کنفرانس روسای جامعه یهودی آمریکا در قدس اشغالی گفت: ما هرگز در کاخ سفید دوستی به خوبی ترامپ نداشته ایم. ترامپ به تمامی وعده‌های خود درباره اسراییل وفا کرد. نتانیاهو گفت: فلسطینی‌ها برای ورود به مذاکرات، باید دو کار انجام دهند: اینکه تروریسم (مقاومت) را متوقف کنند و از همه ادعا‌های خود علیه اسرائیل در دادگاه بین المللی کیفری و لاهه دست بردارند. برای تکمیل مذاکرات نیز فلسطینی‌ها باید اسرائیل را به عنوان کشوری یهودی به رسمیت بشناسند، وی افزود: آن‌ها همچنین باید حماس را خلع سلاح و منحل کنند و غزه را نیز غیرنظامی کنند. البته این‌ها بخشی از شروط و نه همه آن‌ها بودند تا فلسطینی‌ها مذاکرات را تکمیل کنند

** افشای طرح آمریکا برای  بی ثباتی وناامنی عراق

تسنیم/ یک عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق از اقدام آمریکا در وارد کردن بیش از هزار تروریست از خاک سوریه به عراق پرده برداشت.«کریم علیوی» فاش کرد آمریکا در حال حاضر بر طرحها و برنامه های فراوانی برای برهم زدن معادلات و ناآرام کردن اوضاع داخلی عراق از طریق پناه بردن به برگ برنده گروه تروریستی داعش با هدف ضربه زدن به ثبات شهرها به ویژه در غرب کشور تکیه می کنداز سوی دیگر «محمد کریم» از نمایندگان ائتلاف الفتح درپارلمان عراق از نقشه شوم آمریکا برای ایجاد ناآرامی و فتنه طایفه ای در عراق با هدف دور کردن حشد شعبی از مناطق دشت نینوا و مناطق غربی کشور خبر داد، مناطقی که حشد شعبی به طور گسترده در حال پاکسازی آن از لوث بقایای گروه تروریستی داعش است.

FATF** سیاسی و ابزارآمریکا است

مهر/ گزارش اخیر اندیشکده سلطنتی مطالعات امنیتی و دفاعی انگلیس (RUSI) بر سیاسی و ابزار نفوذ آمریکا بودن گروه ویژه اقدام مالی (FATF)اذعان می‌کند.اندیشکده سلطنتی انگلیس ( RUSI) ، در گزارشی، می نویسد: « FATF به منظور وضع استانداردهایی برای مقابله با جرایم مالی ای که یکپارچگی نظام مالی بین‌الملل را تهدید می‌کند، ایجاد شد، اما این مساله در مقام نظریه و تئوری بوده است! چرا که تصمیمات در FATF به شدت بر اساس انگیزه‌های سیاسی گرفته می‌شود و برخی کشورها از آن برای افزایش نفوذ مالی خود سوءاستفاده می‌کنند!»در واقع این بخش از این گزارش اذعان می‌کند که FATF با پوسته فنی به ابزاری سیاسی برای برخی از کشورها تبدیل شده است تا با سوءاستفاده از آن کشورهای دیگر را تحت فشار قرار دهند.

** هکرهای ایرانی به اطلاعات امنیتی اسرائیل دست پیدا کرده‌اند

مهر/ یک روزنامه صهیونیستی اعلام کرد که هکرهای ایرانی با نفوذ به کامپیوترهای صهیونیست‌ها، موفق شدند به اطلاعات امنیتی اسرائیل دست پیدا کنند.روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت خبر داد  که تعدادی از هکرهای ایرانی موفق شدند به تازگی به کامپیوترهای صهیونیست‌ها نفوذ کرده و آنها را هک کنند.این روزنامه صهیونیستی اطلاعات بیشتری در این خصوص منتشر نکرده است.مقامات رژیم صهیونیستی پیش از این نیز از حملات سایبری هکرهای ایرانی خبر داده بودند.

** ترور ژنرال سلیمانی نقض بی‌شرمانه قوانین بین‌الملل بود

فارس/ «وزیر خارجه روسیه ، تأکید کرد که ترور سپهبد سلیمانی نقض بی‌شرمانه قوانین بین المللی بوده است. لاوروف در خصوص تشدید تنش‌ها میان ایران و آمریکا در پی اقدام تروریستی واشنگتن در به شهادت رساندن سپهبد سلیمانی گفت که موضع مسکو کاملاً مشخص است و «ما هرگونه اقدامی را که در تضاد با اصول و قوانین منشور سازمان ملل باشد و به تنش‌های بیشتر در منطقه منجر شود، محکوم می‌کنیم» همچنین پایگاه اینترنتی امریکن کانسروتیو با اشاره به پنهان شدن آمریکا در پشت دروغ قریب‌الوقوع بودن تهدید فرمانده ایرانی در پی به شهادت رساندن او، این ترور را غیرقانونی خواند.

*

بدینوسیله به اطلاع می رساند مراسم گرامیداشتی به مناسبت درگذشت مرحوم مهندس محمود گل پرور ، مدیر فناوری و اطلاعات جامعه  مدرسین روز سه‌‌شنبه مورخ 29/11/98 بعد از نماز ظهر در دفتر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار خواهد شد حضور در این مراسم موجب شادی روح آن مرحوم و تسلی خاطر بازماندگان خواهد شد

 

طلیعه

تصویر مطلبشورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی، روز جمعه 30 خرداد پیش نویس قطعنامه سه کشور اروپایی در مورد دسترسی بازرسان به دو تاسیسات اتمی در ایران را با اکثریت آرا پذیرفت. در این رای گیری، 25 کشور رای موافق به قطعنامه دادند، 2 کشور (روسیه و چین) رای مخالف و 7 عضو نیز رای ممتنع دادند. در این باره نکاتی قابل ذکر است :
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom