Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبمن به این سه کشور اروپایی هم اعتماد ندارم!  آمریکا با ما دشمن است؛ این دشمنی هم با شخص این حقیر یا با شخص سردمداران نظام نیست، با مجموعه‌ی نظام اسلامی است که امروز ملّت ایران، این نظام را پذیرفته و در راه او دارد حرکت می‌کند؛ این دشمنی یک چنین دشمنی‌ای است. دولت آمریکا و نظام آمریکایی، از آغاز پیدایش جمهوری اسلامی با او دشمن بود و بد بود و ‌درصدد براندازی بود. حتّی دولت قبل -دولت اوباما- که هم در نامه به بنده، هم در اظهارات می‌گفتند که ما در صدد براندازی نیستیم، دروغ می‌گفتند؛ آنها هم در صدد براندازی بودند؛ براندازی...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز66
دیروز1415
در هفته66
در ماه7666
مجموع390519

بازدید کنندگان برخط

5
Online

  • حضرت آیت‌الله یزدی: نامزدهای اصلح و انسان‌هایی با تجربه و متدین را انتخاب کنیم
  • آیت‌الله العظمی نوری همدانی: حفظ نظام اسلامی و استقامت در برابر دشمنان ضروری است
  • رئیس قوه قضائیه: برای اجرای عدالت به قوه‌قضائیه قوی میاندیشیم نه دستگاه قضایی بزرگ
  • آیت‌الله کعبی: هدف قرار گرفتن هواپیمای افسران سیا در افغانستان گام مهمی برای خروج آمریکایی‌ها است
  • آیت‌الله رجبی: مردم با حضور پرشور در انتخابات توهم جدایی جامعه از انقلاب را از بین می‌برند
  • فرمانده کل سپاه پاسداران: حمله به عین‌الاسد پایان پاسخ راهبردی ایران نبود

* جام جم 98/11/29

** حمله به عین‌الاسد، پایان پاسخ راهبردی ایران نبود

فرمانده کل سپاه در گفت‌وگو با شبکه المیادین تاکید کرد: پاسخ ایران به جنایت ترور سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، نظامی و در یک نقطه مشخص جغرافیایی بود، اما تاثیر آن جهانی بود و این حمله پایان پاسخ راهبردی ایران نبود، بلکه سرآغاز آن بود. سرلشکر حسین سلامی افزود: با ادامه پاسخ راهبردی ایران، آمریکا از جنایت خود در به شهادت رساندن سردار سپهبد قاسم سلیمانی، پشیمان خواهد شد. وی همچنین خطاب به رژیم صهیونیستی گفت: همه مواضع شما در تیررس ما قرار دارد و امکانات ما برای نابودی شما زیاد است و سربازان شما که از مرگ می‌ترسند، شما را نجات نخواهند داد. فرمانده کل سپاه به اسرائیلی‌ها هشدار داد همه مناطقی که در فلسطین اشغال کرده‌اند، در تیررس ایران قرار دارد. وی از اسرائیلی ها خواست به آمریکا تکیه نکنند و از تجربه بقیه که به آمریکا تکیه کردند و هیچ نتیجه ای به دست نیاوردند، درس عبرت بگیرند.

* همشهری 98/11/29

** پاسخ پزشکی قانونی به رئیس جمهور

رئیس پزشکی قانونی کشور درباره سخنان رئیس جمهور مبنی بر اینکه آمار کشته شدگان اعتراضات آبان ماه در اختیار پزشکی قانونی کشور است و اگر برای آنها روشن است که باید روشن شده باشد، باید اعلام کنند، گفت: دولت باید این آمار را اعلام کند. عباس مسجدی آرانی ادامه داد: بر اساس مصوبه شورای امنیت کشور وظیفه دولت است که این آمار را اعلام کند.

** بازگشت دومین زندانی در 2 ماه اخیر

سخنگوی وزارت خارجه اعلام کرد: ‌در پی سلسله رایزنی‌های فشرده دیپلماتیک و با همکاری موثر قوه قضائیه و سازمان اطلاعات سپاه، احمد خلیلی شهروند ایرانی که به بهانه نقض تحریم‌های غیر قانونی و ظالمانه آمریکا و به درخواست دادستانی این رژیم در آلمان بازداشت شده و در معرض استرداد به آمریکا قرار داشت، شب گذشته آزاد شد و به همراه وزیر امور خارجه به میهن بازگشت. 2 ماه قبل هم در جریان سفر وزیر امور خارجه به زوریخ، مسعود سلیمانی پژوهشگر ایرانی بازداشت شده در آمریکا بر اساس یک توافق با میانجیگری دولت سوئیس آزاد شد و به همراه ظریف به کشور بازگشت.

* کیهان 98/11/29

** برای اجرای عدالت به قوه قضائیه قوی میاندیشیم نه دستگاه قضایی بزرگ

آیت‌الله رئیسی رئیس قوه قضائیه در دیدار با نهادهای مردمی:

- ما به دنبال ایجاد دستگاه قضایی بزرگ نیستیم بلکه به قوه قضائیه قوی می‎اندیشیم که عدالت را اجرا می‎کند، حق را پیاده می‎کند و در فرایند دادرسی و پیگیری مسائل اجتماعی نگاه مردم را با خود همراه می‎کند.

- در گام دوم انقلاب، نقش مردم و مشارکت آنها در پیشبرد همه امور کشور از جمله مسائل مربوط به قوه قضائیه، در چارچوب دستورالعمل تعامل نهادهای مردمی با دستگاه قضا جدی‌تر و سازمان‌یافته‎تر خواهد شد.

- دیروز در اقدامی بی‌سابقه در قوه قضائیه، نمایندگان تشکل‌های مردمی در شورای عالی قضایی حاضر شدند و دستورالعمل نحوه مشارکت نهادهای مردمی با قوه قضائیه که خودشان تدوین کرده‌اند رونمایی و به تصویب رئیس قوه قضائیه رسید.

** ابراز نگرانی دبیرکل سازمان ملل از افزایش اسلام‌هراسی در غرب

«آنتونیو گوترش» با ابراز نگرانی از افزایش اسلام‌هراسی، آن را «غیر قابل تحمل» خواند و همچنین نسبت به وضع بد حقوق بشر در کشمیر هند نیز هشدار داد.

** سالانه 50 هزار نوزاد زیر 28 روز در یمن می‌میرند

«طه المتوکل» وزیر بهداشت دولت نجات ملی یمن می‌گوید، بخش بهداشتی یمن نیاز مبرم به دست‌کم هزار اتاق شیشه‌ای« ان. آی. سی. یو » ویژه نگهداری از نوزادان دارد. بر اساس گزارش شبکه «المسیره»، المتوکل تصریح کرده، هر سال ۵۰ هزار نوزاد زیر ۲۸ روز به دلیل نبود خدمات و کمبود اتاق‌های شیشه‌ای جان خود را از دست می‎دهند. وی درخصوص اختلالات روانی ناشی از ادامه جنگ علیه این کشور هم گفت:«حمایت روانی دیگر نیازی به گفتن ندارد، ما نیازمند مراکز بهداشتی و دارو برای درمان بیماری‌های روانی در نتیجه بمباران وحشتناک زنان و کودکان به دست ائتلاف هستیم.»

* شرق 98/11/29

** ادعای رسانه آمریکایی درباره دیدار محرمانه ظریف و مورفی

یک پایگاه اینترنتی آمریکایی مدعی دیدار محرمانه وزیر خارجه ایران و کریس مورفی سناتور آمریکایی در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ شد. یک منبع آگاه مدعی شده است که وزیر خارجه ایران با کریس مورفی سناتور آمریکایی در آلمان به صورت محرمانه دیدار کرده است. دفتر مورفی از هر گونه اظهارنظر در این زمینه و پاسخ به مطبوعات تاکنون خودداری کرده است. این منبع آگاه مدعی شده که سناتور مورفی چنین اقداماتی را در جهت تضعیف دولت ترامپ انجام می‌دهد. یکی از مقام‌های وزارت خارجه آمریکا در این خصوص گفت: وزارت خارجه آمریکا هیچ نوع اطلاعی درباره اینکه مورفی دیداری با مقام‌های ایرانی داشته، ندارد.

** سفر لاریجانی به سوریه به نوعی پیام به اردوغان بود

بشیر شربجی، رئیس کمیته دوستی ایران و سوریه در پارلمان سوریه در گفت و گو با پایگاه خبری العهد در رابطه با سفر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی کشورمان به دمشق گفت: ایران و سوریه دو کشور مجزا هستند اما دو شریک مهم در محور مقاومت محسوب می‌شوند. شربجی در ادامه تاکید کرد: سفر لاریجانی در راستای مقابله با چالش‌ها و اقدامات مستقیم نیروهای اردوغان در سوریه و تجاوزگری او به خاک سوریه انجام شد و نشان دهنده همبستگی ایران با دولت و ملت سوریه است. این مقام سوری همچنین خاطرنشان کرد: سفر لاریجانی همچنین این پیام را به دنبال دارد که اردوغان باید فراموش نکند که برادران ما در ایران به همراه دوستان روس اعضای ضامن در روند آستانه هستند.

* ایران 98/11/29

** راه‌حل مسأله فلسطین مقاومت و مراجعه به آرای فلسطینیان است

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در گفت‌و‌گویی با دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای - پایگاه «KHAMENEI.IR» - راه‌حل مسأله فلسطین را مقاومت و مراجعه به آرای فلسطینیان دانست و تأکید کرد: در مورد فلسطین، به‌جای پذیرفتن ذلت و فشارهای روزافزون و پایان‌ناپذیر امریکا و رژیم‌صهیونیستی، دو راه‌حل همزمان و نه مجزا برای فلسطین وجود دارد؛ یکی مقاومت و دیگری دموکراسی و رأی مردم.

** انتقاد فیلسوف امریکایی از ترور سردار سلیمانی

جوزف نای، فیلسوف و استاد سرشناس دانشگاه هاروارد در گفت‌وگویی با فرید زکریا، تحلیلگر ارشد امریکایی که از شبکه تلویزیونی «سی.ان.ان» پخش شد، اقدام ترامپ مبنی بر ترور سردار سلیمانی را محکوم کرد. نای، درباره سیاست دونالد ترامپ درباره ترور سردار سپهبد سلیمانی گفت: ترامپ سعی داشت بازدارندگی در قبال ایران را احیا کند، اگر او این کار را با غرق کردن یک کشتی در خلیج فارس انجام می‌داد قابل قبول‌تر و اخلاقی‌تر می‌شد، اما با ترور یک مقام بلندپایه در یک کشور ثالث که با آن در جنگ نیست، فرمان اجرایی جرالد فورد - که پس از جنگ ویتنام امضا شد- را نقض کرد که براساس آن نباید دست به ترور کسی در خاک کشور ثالث می‌زدیم. این دانشمند امریکایی اضافه کرد: اگر ما این مدل را نادیده بگیریم، اگر فرضاً وزیر خارجه پمپئو به بغداد سفر کند و کسی به او شلیک کند، ما حق اعتراض نداریم چراکه خودمان سلیمانی را ترور کرده‌ایم.

* جمهوری اسلامی 98/11/29

** دنبال پل باشیم نه دیوارسازی

رئیس جمهور در مراسم تقدیر از برگزیدگان جشنواره بین‌المللی خوارزمی:

- می‌گویند با دنیا تعامل نکنیم و دیوار دور خودمان بکشیم؛ پمپئو دائما مشغول دیوار کشی است دیگر نیاز به شما نیست.

- افتخارات کشور را دو قطبی نکنیم.

- دانشگاه‌ها باید فضای علم باشد و آنها را هم دو قطبی نکنند؛ علم و دانش را نباید بین جناح‌ها تقسیم کنیم.

- سردار سلیمانی افتخار ماست، جناح راست و چپ نمی‌شناسد.

** محمد توفیق علاوی، نخست وزیر مامور به تشکیل کابینه عراق با ارسال نامه‌ای به آیت‌الله العظمی سیستانی اسامی اعضاء کابینه پیشنهادی خود را برای ایشان فرستاد تا نظرشان را بدهند. دفتر آیت‌الله العظمی سیستانی، پاکت نامه را بدون آنکه باز کند برگرداند و طبق نظر ایشان اعلام کرد مرجعیت عالی عراق در روند انتخاب کابینه هیچ دخالتی نخواهد داشت.

** واکنش موسوی به تناقض گویی «طیفی معلوم الحال از مقامات آمریکا» درباره انتخابات کشورمان

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص بی‌ربط گویی برخی مقام‌های آمریکایی پیرامون انتخابات در ایران تصریح کرد: اهتمام جمهوری اسلامی ایران به موضوع انتخابات در تراز بالایی در سطح جهانی و خصوصا در منطقه قرار داشته و مردم عزتمند ایران نسبت به تناقض گویی‌های طیفی معلوم الحال از مقام‌های آمریکایی در خصوص کشورمان عادت کرده‌اند. سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: مقام‌های آمریکایی بهتر است به جای زیر سوال بردن انتخابات در ایران به سوالات و ابهام‌های طیف وسیعی از مردم و نخبگان آمریکا و جهان درباره ساز و کارهای غیر شفاف و پیچیده انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا که رای اکثریت مردم در آن نادیده انگاشته می‌شود و نیز روابط گسترده رژیم آمریکا با کشورهایی که حتی با ساده‌ترین اشکال انتخابات هم بیگانه هستند، پاسخ دهند.

* وطن امروز 98/11/29

** در مذاکرات اروپا و انگلیس یکدیگر را می‌دریم

ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه پیش‌بینی کرد انگلیس و اتحادیه اروپایی در مذاکرات تجاری پس از برگزیت مذاکرات بسیار دشواری خواهند داشت و یکدیگر را خواهند درید. وی گفت: فکر می‌کنم درباره مذاکره بر سر مسائل تجاری و مکانیسم‌های مربوط به روابط آینده بین اروپا و لندن که بزودی شروع خواهد شد، یکدیگر را خواهیم درید. اما این هم بخشی از مذاکرات است و هرکسی از منافع خودش دفاع خواهد کرد.

** 11 میلیون کودک آمریکایی گرسنگی می‌کشند

«ایلهان عمر» عضو دموکرات مجلس نمایندگان ‎آمریکا دیروز گفت: 11 میلیون کودک در ایالات‌متحده با نوعی از گرسنگی روبه‌رو هستند که من در یک اردوگاه پناهندگی در کنیا تجربه کردم. وی در ادامه آورده است: غیرقابل قبول است که کودکان گرسنه باشند و چنان مقروض که پول غذا نداشته باشند. این نخستین‌بار است که به صراحت درباره گرسنگی 11 میلیون کودک در خاک آمریکا صحبت می‌شود.

* جوان 98/11/29

** تداوم بازداشت مخالفان آل خلیفه در بحرین

منابع بحرینی از استمرار بازداشت‌های غیرقانونی در این کشور و بازداشت شش نفر در ارتباط با برگزاری مراسم نهمین سالروز انقلاب بحرین خبر دادند. منابع بحرینی گزارش کردند که نیرو‌های امنیتی این کشور روز جمعه ۱۴ فوریه (۲۵ بهمن) یک جوان به نام علی جعفر از شهرک الرمخ و سه جوان دیگر به نام‌های محمود محمد درویش، حسین فرید و سید عبدالله سید شرف را روز شنبه (۲۶ بهمن) بازداشت کردند و پیش از آن نیز شش جوان را به دلیل برگزاری مراسم نهمین سالروز انقلاب بحرین بازداشت کرده بودند.

** تقویت اردو‌های راهیان نور از اولویت‌های بسیج است

سردار سلیمانی با بیان اینکه تقویت بیش از پیش اردو‌های راهیان نور جزو اولویت‌های بسیج محسوب می‌شود، اظهار داشت: بسیج در جنگ نرم، باید کنشی عمل کند نه واکنشی و به همین دلیل، یکی از اصلی‌ترین اولویت‌های بسیج در سال ۹۹ تقویت پایگاه‌های بسیج سراسر کشور است و همین موضوع می‌تواند به تقویت سبک زندگی ایرانی - اسلامی در محله‌ها کمک کند. وی با اشاره به اینکه زائران راهیان نور، دانشجویان دانشگاه دفاع مقدس هستند، ابراز داشت: تقویت پایگاه‌های بسیج سراسر کشور می‌تواند به توسعه گردشگری اسلامی در کشور کمک کند.

* آفتاب یزد 98/11/29

** به دنبال حل اختلافات ایران و آمریکا از طریق گفت‌وگو هستیم

وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که کشورش خواهان حل و فصل اختلافات بین ایران و آمریکا از راه گفت‌وگو است. «سرگئی لاوروف» در گفت‌وگوی مشروح با روزنامه ایتالیایی «لا استامپا»، این مطلب را بیان کرد. لاورف گفت: روسیه خواهان حل اختلافات موجود بین ایران و آمریکا صرفا از طریق گفت‌وگو و در پشت میز مذاکره است و طرح امنیت جمعی در منطقه خلیج فارس پیشنهاد شده از روسیه که در تابستان سال گذشته رونمایی شد، در این راستا ارائه شده است.

* خراسان 98/11/29

** جزئیات طرح 4 مرحله ای ایران برای حل مسئله فلسطین

جزئیات طرح چهار مرحله ای ایران برای برگزاری همه پرسی در فلسطین توسط یک نهاد بین‌المللی و با مشارکت سازمان ملل متحد که اواخر آذر در سازمان ملل ثبت شده است، منتشر شد. این طرح را که مبنای آن اخذ رای همه فلسطینیان اعم از یهودی، مسلمان و  مسیحی درباره آینده این کشور است، رهبر انقلاب طی دو دهه اخیر مطرح کرده اند و به تازگی نیز علاج اصلی مسئله‌ فلسطین را راه‌حل «اصولی، اعلام‌شده و ثبت‌شده» جمهوری اسلامی ایران در مراکز جهانی یعنی «نظرخواهی از مردم فلسطینی‌الاصل» دانستند. جزئیات طرح ایران را که 29 آذر توسط مجید تخت روانچی، سفیر و نماینده دایم ایران در سازمان ملل  به این نهاد ارائه و ثبت شده است پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌ا... خامنه ای (KHAMENEI.IR) روز گذشته منتشر کرد. این طرح چهار مرحله اصلی را برای برگزاری این همه پرسی ارائه کرده است که این چهار مرحله شامل موارد زیر است:1- اعمال حق بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمین تاریخی خود. 2- برگزاری یک همه پرسی ملی در میان مردمان فلسطین که قبل از بیانیه بالفور در فلسطین ساکن بوده اند، شامل پیروان همه ادیان برای تعیین سرنوشت و تعیین نوع نظام سیاسی. 3- تشکیل نظام سیاسی مد نظر اکثریت مردم فلسطین. 4- تصمیم گیری در خصوص وضعیت ساکنان غیربومی فلسطین توسط نظام سیاسی منتخب اکثریت.

* رسالت 98/11/29

** خواسته ملت فلسطین قطع کامل روابط با آمریکاست

«فوزی برهوم» سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین تأکید کرد: رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و برخی نیروهای اطلاعاتی این کشور، هم‌چنان بر روی آمریکا حساب باز کرده‌اند، حال آن‌که خواسته ملت فلسطین، قطع رابطه با این کشور است.

** عربستان تشنه سلاح‌های آلمانی

وزیر خارجه عربستان سعودی که کشورش در حال تمام کردن پنجمین سال جنگ پرهزینه خود علیه یمن است، از آلمان خواست که ممنوعیت صدور سلاحش برای ریاض را پایان دهد. بن فرحان گفت: «از برلین می‌خواهیم که تحریم صدور سلاح برای ما را بردارد. ما با توجه به حملات به شرکت نفتی آرامکو، نیازمند ابزارهای دفاعی هستیم.» خبرگزاری آلمان به نقل از بن فرحان نوشت، «امیدواریم که آلمان درک کند که ما برای دفاع از خودمان نیازمند ابزار هستیم» و افزود که اشاره وزیر سعودی به حملاتی است که سال گذشته به تأسیسات نفتی آرامکو شد و عربستان ایران را مسئول آن دانست.

* مردم سالاری 98/11/29

** تکذیب اعزام نیروی روسی به لیبی

سخنگوی کرملین دیروز دوشنبه اعلام کرد، رئیس جمهوری روسیه هیچگونه نیرویی به لیبی اعزام نکرده است و هیچ دستوری در این رابطه وجود ندارد.

* آرمان 98/11/29

** برخورد با تمامی تخلفات انتخاباتی

حسن بیگی در بیست و پنجمین نشست ستاد انتخابات استان تهران مشترک با حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر و پردیس که در محل فرمانداری شهرستان ری برگزار شد، طی سخنانی بیان کرد: راهبرد ستاد انتخابات استان تهران قانونمداری، بیطرفی کامل در روند اجرای انتخابات برمدار اخلاقمداری است. وی یادآور شد: ستاد انتخابات استان به‌عنوان هماهنگ کننده و پشتیبان فرمانداران در حوزه‌های انتخابیه است. حسن بیگی ادامه داد: فرمانداران با جدیت با تمامی تخلفات انتخاباتی برخورد کنند ، راهبرد ستاد انتخابات استان تهران قانونمداری، بیطرفی کامل در روند اجرای انتخابات برمدار اخلاقمداری است.

* آفرینش 98/11/29

** وعده مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا به چين و روسيه درباره حفظ برجام

اتحاديه اروپا در مورد ديدارهاي بوررل در حاشيه کنفرانس مونيخ بيانيه‌اي صادر کرد. اتحاديه اروپا با صدور بيانيه‌اي اعلام کرد که جوزپ بوررل مسئول سياست خارجه اتحاديه اروپا در حاشيه کنفرانس مونيخ با وزراي امور خارجه روسيه و چين ديدار و درباره آينده توافق هسته‌اي ايران گفت‌وگو کرده است. در اين بيانيه آمده است که جوزپ بوررل با وزراي خارجه چين و روسيه درباره آينده برجام گفت‌وگو کرده و همچنين به روسيه و چين اطمينان داده که به صحبت‌هاي تمام طرف‌هاي برجام توجه مي‌کند و به همکاري با همه اعضاي برجام براي زنده نگه داشتن برجام ادامه خواهد داد.

* قدس 98/11/29

** مقصد ما «مأرب» نیست قدس است

حمید رزق، مدیر شبکه «المسیره» یمن در توییتی درباره پیشروی‌های اخیر نیروهای مشترک یمنی نوشت: سیر پیشروی انصارالله جز در قدس متوقف نخواهد شد. به کسانی که گمان می‌کنند آن‌ها در مارب نشسته‌اند، می‌گوییم به فکر تبعید گاهی خارج از سعودی برای خود باشید، هتل‌های ریاض و ابوظبی دوامی برای شما نخواهند داشت، چه بسا اگر از شبه جزیره فرار کردید. پناهگاه امنی پیدا نکنید مگر هتل‌های استانبول. وی ادامه داد: چرا صحبت درباره آزادسازی قدس شما را ناراحت می‌کند، آیا فرض بر این نبود که امیدوار به تحقق این هدف (آزادی قدس) به جای حمله به آن باشید؟ جز اینکه می‌بینید در موضعی هستید که از خود اشغالگران به اشغال حریص‌تر هستید. زمان فاش شدن حقایق و کنار رفتن نقاب‌ها فرا رسیده است.

** بازگشت 22 میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات

عبدالناصر همتی، رئیس بانک مرکزی در پیامی ویدئویی گفت: خوشحالم خدمت مردم عرض کنم با وجود فشار حداکثری دولت آمریکا و اقداماتی که برای ایجاد محدودیت در نقل و انتقالات پولی و تجاری کشور انجام شده، ما در 11 ماه امسال موفق شدیم 5/35 میلیارد دلار تامین ارز برای واردات کالاهای اساسی و ضروری و مواد اولیه انجام دهیم. همتی افزود:‌از این 5/35 میلیارد دلار، 14 میلیارد دلار تامین ارز برای واردات کالاهای اساسی، دارو، تجهیزات پزشکی و نهادهای دامی بوده و از این نظر فراوانی خوبی در کشور وجود دارد. وی گفت:‌ خوشحالم عرض کنم در 11 ماه امسال حدود 30 درصد آن به صورت واردات در برابر صادرات بوده که با راهبری بانک مرکزی و توسط فعالان اقتصادی محقق شده است.

* اعتماد 98/11/29

** همكاري ما با دمشق تاكتيكي نيست

رييس مجلس شوراي اسلامي خطاب به رييس مجلس سوريه گفت: «با شناخت كامل از سوريه و منطقه از شما حمايت كرديم و همچنان حمايت خواهيم كرد و همكاري با شما را يك امر تاكتيكي نمي‌دانيم.» علي لاريجاني در ديدار با حموده صباغ، رييس مجلس سوريه گفت: «ايران و سوريه دو كشور برادر و دوست هستند.» او اعلام كرد: «تروريست‌ها توسط امريكا در اين منطقه به وجود آمدند و متاسفانه برخي از كشورهاي منطقه نيز از آنها حمايت كردند، اما شما در اين استقامت پيروز شديد.» لاريجاني خطاب به رييس مجلس سوريه با اشاره به اينكه شرايط نسبت به 8 سال گذشته تغيير كرده است، گفت: «در آن زمان يكي از رهبران كشورهاي منطقه به ايران آمد و گفت كه چرا شما از سوريه حمايت مي‌كنيد، كار سوريه تمام است. دو هفته ديگر با هم در مسجد اموي نماز مي‌خوانيم. من به ايشان اعلام كردم كه شما اشتباه مي‌كنيد و ملت سوريه را نمي‌شناسيد.»

* شهروند 98/11/29

** اتریش هشدار برای سفر به ایران را لغو کرد

سفیر اتریش در ایران از کاهش ریسک سفر به ایران برای اتباع کشورش خبر داد. اشتفان شولتز سفیر اتریش در ایران در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «اتریش پس از ارزیابی مجدد و اساسی شرایط امنیتی، تذکرهای سفر به ایران را کاهش داده و هشدارهای عمومی برای اجتناب از سفرهای کم اهمیت به ایران را لغو کرده است.» او ادامه داد: «ما اعتماد داریم ریسک برای اتباع اتریشی به استثنای برخی مناطق مرزی خاص تغییر کرده است.»

** انصارالله مذاکرات مستقیم با ریاض را تایید کرد

همزمان با اذعان عربستان به وجود مذاکرات محرمانه با انصارالله درباره دستیابی به صلح میان دو طرف، انصارالله نیز بر وجود این مذاکرات تاکید کرد. محمد البخیتی، عضو دفتر سیاسی انصارالله یمن در گفت و گو با شبکه خبری الجزیره گفت: «مذاکرات غیر علنی میان این جنبش و عربستان به صورت مستقیم در حال انجام است اما هنوز بازتاب مثبتی نداشته است.»

* اخبار خبرگزاری‌ها و سایت‌های اینترنتی

** حفظ نظام اسلامی و استقامت در برابر دشمنان ضروری است

مهر/ آیت‌الله العظمی نوری همدانی در دیدار رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و دست اندرکاران همایش ملی «مقاومت اسلامی از منظر قرآن کریم» گفت: علما در سه جبهه مقاومت کردند که یکی در عرصه تحصیل علم بود زیرا در صورت عدم مقاومت نمی‌توانستند در صدر قرار گیرند.وی با بیان اینکه مقابله با دشمنان از ویژگی‌های علما بوده است که همیشه آن را مورد توجه قرار داده‌اند، اظهار داشت: جبهه دیگری که علما در آن مقاومت کردند، استقامت در برابر دشمن بوده است و برخی در این راه به شهادت رسیدند. وی تصریح کرد: حفظ نظام جمهوری اسلامی و استقامت در مقابل دشمنان امری ضروری است که باید مورد توجه قرار گیرد.

** نامزدهای اصلح و انسان هایی با تجربه و متدین را انتخاب کنیم

اختصاصی/ حضرت آیت‌الله یزدی دردیدار با اعضای هیات رییسه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم با اشاره به تهدیدات مختلف دشمنان در طول سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشتند: شاید هیچ کس فکر نمی کرد که روزی کشور به جایی برسد که کسی جرأت نکند این انقلاب را تهدید کند. اگر توانایی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی نبود، دشمن حتما این کشور را نابود می‌کرد.رییس شورای عالی جامعه مدرسین دربخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اهمیت حفظ وحدت بین نیروهای انقلاب اظهار داشتند: نیروهای انقلابی باید اتحاد خود را حفظ کنند. چون اختلاف بین آنها باعث می‌شود که عناصر مومن، انقلابی و شایسته رأی نیاورند.حضرت آیت‌الله یزدی در ادامه در خصوص لزوم رای دادن به نامزدهای اصلح تاکید کردند: وظیفه جامعه مدرسین است که مردم را روشن کند که به چه شخصی رأی بدهند. بنده از مردم می‌خواهم که با شناخت درست و کامل رأی بدهند تا مجلسی انقلابی تشکیل شود نه مجلسی که به دنبال پول و قدرت باشد. ما وظیفه داریم نامزدهای اصلح و انسان هایی با تجربه و متدین را انتخاب کنیم تا در آینده شاهد مجلس و دولتی کارآمدتر باشیم.

** هدف قرار گرفتن هواپیمای افسران سیا در افغانستان گام مهمی برای خروج آمریکایی‌ها است

حوزه/ آیت‌الله کعبی در دیدار جمعی از مجمع ذاکرین مشهدی مقیم افغانستان با بیان این که کشور افغانستان و شهر هرات در تاریخ اسلام نقش اثرگذار داشته گفت: نگاه به افغانستان نباید محلی و منطقه‌ای باشد، بلکه این کشور می‌تواند تاثیر جهانی و در حوزه آسیای میانه و چین در نشر اسلام ناب نقش ایفاء کند.عضو جامعه مدرسین در ادامه تصریح کرد: هدف قرار دادن هواپیمای افسران سیا در افغانستان کار بسیار خوبی بود که انجام شد، اتفاق این مسئله می‌تواند گام مهمی در خروج امریکایی‌ها از منطقه باشد.

وی تاکید کرد: باید توجه داشت که دشمن اصلی اسلام ناب، سربازان تروریستی امریکا و اسرائیل و همپیمانان آنها مانند عربستان و کشورهای بازی خورده منطقه که به مثابه گاو شیرده جبهه استکبار هستند می‌باشند.

** مردم با حضور پرشور در انتخابات توهم جدایی جامعه از انقلاب را از بین می‌برند

رسا/ آیت‌الله رجبی با تأکید بر حضور پرشور مردم در انتخابات پیش رو گفت: حضور حداکثری به ویژه در انتخابات ابعاد بسیار مهمی در روابط بین المللی دارد و دشمنان که دچار توهم فاصله گرفتن مردم از انقلاب هستند به خوبی لمس می‌کنند که این ملت هنوز با تمام وجود پای نظام ایستاده است.عضو جامعه مدرسین افزود: وقتی دشمن این موضوع را درک کند در موضع گیری هایشان نسبت به نظام و انقلاب بدون شک تأثیر می‌گذارد و این تجربه را مکرر در طول تاریخ انقلاب داشته ایم که دشمنان موضع خاصی داشتند اما وقتی حضور مردم در صحنه را دیدند عقب نشینی کردند. وی افزود: با حضور مردم دوستان انقلاب تقویت شده و دشمنان ناامید می‌شوند و طمع آن‌ها نسبت به نظام کمتر می‌شود.

** دیدار سید حسن نصرالله با لاریجانی در بیروت

تسنیم/ دبیرکل جنبش حزب الله لبنان در بیروت از علی لاریجانی رئیس مجلس استقبال کرد.در دیدار لاریجانی و نصرالله، آخرین تحولات منطقه و راههای مقابله با چالشهای سیاسی، امنیتی و اقتصادی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. همچنین زیاد النخاله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین با لاریجانی در بیروت دیدار کرد که طی آن رئیس مجلس شورای اسلامی ایران بر ادامه حمایت جمهوری اسلامی ایران از ملت و مقاومت فلسطین تاکید کرد.در دیدار لاریجانی و النخاله، خطراتی که طرح شوم آمریکایی صهیونیستی موسوم به معامله قرن، مسئله فلسطین را تهدید می‌کند، بررسی شد، طرحی که با هدف حذف مسئله فلسطین ارائه شده است.

** توزیع ۵۸۰ سری جهیزیه هدیه رهبر معظم انقلاب به زوج‌های جوان سیستان و بلوچستان

ایرنا/ معاون محرومیت زدایی قرارگاه منطقه‌ای قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق کشور گفت:۵۸۰ سری جهیزیه اهدایی رهبر معظم انقلاب بین زوج‌های جوان سیستان و بلوچستان توزیع شد. اسکندری اظهار داشت: همچنین هزار سری اقلام منزل بین کپرنشینان و سیلزدگان جنوب سیستان و بلوچستان توزیع شد. وی بیان کرد: تاکنون مجموعه قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق و سپاه سلمان سیستان و بلوچستان چهار هزار و ۸۹۱ سری جهیزیه در سطح این استان توزیع کرده است.

** حماس با هرگونه تجاوز اسرائیل مقابله می‌کند

تسنیم/ عضو دفتر سیاسی جنبش حماس از تلاش این جنبش و گروه‌های فلسطینی در نوار غزه برای تشکیل هیئت ملی عالی به منظور مقابله با معامله قرن ترامپ خبر داد. البردویل درباره تهدیدات نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر حمله شدید به غزه گفت: مقاومت به این تهدیدات توجه نمی‌کند مقاومت قادر است که در صورت هرگونه تجاوز به غزه بینی اشغالگران را به خاک بمالد.

** سوریه به زودی به اتحادیه عرب باز می‌گردد

باشگاه خبرنگاران/ دبیرکل سابق اتحادیه عرب و وزیر خارجه مصر در دوران حسنی مبارک، گفت خیلی زود سوریه به اتحادیه عرب باز می‌گردد.عمرو موسی گفت: سوریه در جایگاه یک کشور عربی در آینده خیلی نزدیک به اتحادیه عرب باز می‌گردد. او در ادامه به اهمیت کار این اتحادیه پرداخت و گفت «این اتحادیه هنوز نقش بسیار مهمی در منطقه ایفا می‌کند.

** آمریکا به منافع قانونی ایران احترام بگذارد

باشگاه خبرنگاران/ سخنگوی وزارت خارجه چین در پاسخ به سوالی در رابطه با تحریم شرکت‌های چینی از سوی مقامات آمریکایی به بهانه منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای در ایران، تاکید کرد: «چین به طور کامل با تحریم‌های یکجانبه و بین‌المللی توسط آمریکا آن هم بواسطه قوانین داخلی، مخالفت خود را ابراز کرده است».وی تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا علیه سایر کشورها را تضعیف کننده منافع سایر کشور‌ها خواند و این دست از اقدامات واشنگتن را برخلاف تلاش‌های بین‌المللی برای محدود کردن گسترش سلاح‌های هسته‌ای خواند. گنگ شوانگ همچنین از آمریکا خواست تا در رابطه با مسئله هسته‌ای ایران، به حقوق و منافع قانونی کشورمان احترام بگذارد.

** آمریکا ۲۰ هزار نیرو به خاورمیانه انتقال داده است

فارس/ یک وبسایت آمریکایی نوشت که دولت آمریکا دشمنی با ایران را بهانه‌ای برای افزایش حضور نظامی خود در منطقه قرار داده است. وبگاه «پاپیولار ریزیستنس» نوشت که دولت آمریکا از بهار گذشته (۲۰۱۹) تا کنون ۲۰ هزار نیرو به منطقه غرب آسیا گسیل کرده است. این پایگاه تحلیلی آمریکایی نوشت که واشنگتن از جنگ‌ها به عنوان توجیهی برای درگیری نظامی در سرتاسر جهان استفاده می‌کند و آمریکا ۸۰۰ پایگاه نظامی در سراسر جهان دارد.

** جنبش مقاومت توان سایبری خود را نشان داد

تسنیم/ یک افسر بلندپایه سازمان اطلاعات رژیم صهیونیستی از علت هک شدن تلفن همراه صدها نظامی صهیونیست در برهه اخیر از سوی دستگاه‌های امنیتی وابسته به جنبش مقاومت حماس پرده برداشت. بر اساس گزارش کانال سیزدهم تلویزیون رژیم صهیونیستی، رئیس بخش امنیت اطلاعات سازمان اطلاعات نظامی رژیم با نام مستعار «ر» گفته است هدف حماس از این اقدام، دستیابی به اطلاعات امنیتی از ارتش اسرائیل از طریق هک کردن تلفن نظامیان است.

طلیعه

تصویر مطلبشورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی، روز جمعه 30 خرداد پیش نویس قطعنامه سه کشور اروپایی در مورد دسترسی بازرسان به دو تاسیسات اتمی در ایران را با اکثریت آرا پذیرفت. در این رای گیری، 25 کشور رای موافق به قطعنامه دادند، 2 کشور (روسیه و چین) رای مخالف و 7 عضو نیز رای ممتنع دادند. در این باره نکاتی قابل ذکر است :
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom