Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه چندی قبل آقای اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی‌جنبش مقاومت‌اسلامی‌فلسطین (حماس)، با تأکید بر حمایت از مردم فلسطین، خاطرنشان کردند که جمهوری‌اسلامی از هیچ کوششی برای استیفای حقوق ملت فلسطین و دفع شر رژیم جعلی صهیونیستی دریغ نخواهد کرد. متن پاسخ رهبر معظم انقلاب به شرخ زیر است: بسم الله الرّحمن الرّحیم برادرمجاهد و عزیز جناب‌آقای اسماعیل‌هنیه دامت توفیقاته رئیس‌محترم دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس سلام علیکم
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1065
دیروز1862
در هفته4810
در ماه8425
مجموع439601

بازدید کنندگان برخط

8
Online

هفتم تیرماه یادآور اتفاقی تلخ در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است. انفجار ساختمان حزب جمهوری اسلامی و شهادت آیت الله بهشتی و 72 تن از مسئولین کشوری در هفتم تیرماه سال 60، شوک بزرگی به مسئولین و جامعه ایران وارد کرد که البته با مدیریت حضرت امام(ره) این ضایعه بزرگ به محوری برای همبستگی بیشتر و اتحاد مردم تبدیل شد.

امام خمینی رحمه الله علیه در بخشی از پیام خود درباره حادثه هفتم تیر، درمورد شهادت شهید بهشتی و همچنین خیانت‌های منافقین فرمودند: «می خواهید با شهادت رساندن عزیزان ما، این ملت فداکار را از صحنه بیرون کنید. شما تا توانستید به فرزندان اسلام، چون شهید بهشتی و شهدای عزیز مجلس و کابینه با حربه ناسزا و تهمت‌های ناجوانمردانه حمله کردید که آن‌ها را از ملت جدا کنید و اکنون که آن حربه از کار افتاده و کوس رسوایی همه تان بر سرِ بازارها زده شد، در سوراخ‌ها خزیده و دست به جنایاتی ابلهانه زده اید که به خیال خام خود، ملت شهید پرور و فداکار را با این اعمال وحشیانه بترسانید و نمی‌دانید که در واژه شهادت، واژه وحشت نیست».


ترور و حذف فیزیکی شخصیت‌های انقلابی و مسئولان کشوری، از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، یکی از مهم‌ترین ابزارهای استکبار و مزدوران داخلی آنها بوده که در دهه شصت به اوج خود رسید. ترور شهیدان بهشتی، مطهری، مفتح، رجایی، باهنر و ... همه نشان از عزم جدی دشمنان برای از میان بر داشتن مهره‌های تاثیرگذار انقلاب اسلامی به منظور تاثیرگذاری بر حرکت انقلابی ملت بوده است. البته دشمنان انقلاب تنها به ترور شخصیت‌های بلندپایه نظام اکتفا نکردند بلکه در مسیر اهداف شوم خود، بسیاری از هموطنان بی گناه ما را هم به شهادت رساندند. براین اساس بیش از 17 هزار تن از مردم شریف و انقلابی ایران از ابتدای انقلاب تا به امروز، بدلیل حمایت از نظام اسلامی مورد خشم و کینه منافقان و کوردلان قرار گرفتند. همین مساله باعث شده است که ایران اسلامی به عنوان یکی از بزرگ ترین قربانیان ترور در جهان شناخته شود.

قطعا این حجم از ترور بدون حمایت مالی و سیاسی دشمنان قسم خورده ایران اسلامی میسر نمی‌شود. یعنی همان قدرت‌های مستکبری که از یک سو ادعای دفاع از حقوق بشر آنان لحظه ای متوقف نمی‌شود، و از سوی دیگر در رفتاری تماما متناقض دست به انواع و اقسام جنایات می‌زنند و فرمان ترور مخالفان خود را صادر می‌کنند.

براستی صرف مطالعه تاریخ ترور در ایران می‌تواند ماهیت مزورانه غرب را آشکار سازد و عمق کینه و عناد آنان را مشخص نماید. چنین رفتارهای خصمانه ای، بدبینی تاریخی ملت و نظام اسلامی ایران را نسبت به دشمنان قسم خورده ما در پی داشته است که هرگز از حافظه تاریخی مردم انقلابی ایران پاک نخواهد شد. قطعا مسئولان نظام اسلامی نیز همچون ملت، توطئه‌های دائمی دشمنان اسلام و انقلاب را مدنظر دارند. (خ-1260)

طلیعه

تصویر مطلب با توجه به پایان تحریم تسلیحاتی ایران در ماه اکتبر (27 مهرماه)بر اساس قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل - که در تایید برجام صادر شد _ واشنگتن در ماههای اخیر تمام تلاش خود را جهت تمدید این محدودیت ها به کار گرفت و در همین راستا در هفته های اخیر پیش‌نویس قطعنامه‌ای ضدایرانی به شورای امنیت ارائه کرد تا موضوع نشست این شورا قرار گیرد؛ نشستی که به طور مجازی سه‌شنبه هفته‌گذشته به وقت نیویورک برگزار شد ولی در نهایت به ناکامی دستگاه دیپلماسی ترامپ انجامید. در این باره نکاتی قابل ذکر است :
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom