Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه چندی قبل آقای اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی‌جنبش مقاومت‌اسلامی‌فلسطین (حماس)، با تأکید بر حمایت از مردم فلسطین، خاطرنشان کردند که جمهوری‌اسلامی از هیچ کوششی برای استیفای حقوق ملت فلسطین و دفع شر رژیم جعلی صهیونیستی دریغ نخواهد کرد. متن پاسخ رهبر معظم انقلاب به شرخ زیر است: بسم الله الرّحمن الرّحیم برادرمجاهد و عزیز جناب‌آقای اسماعیل‌هنیه دامت توفیقاته رئیس‌محترم دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس سلام علیکم
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1106
دیروز1862
در هفته4851
در ماه8466
مجموع439642

بازدید کنندگان برخط

1
Online

 سخنان اخیر مقام معظم رهبری درخصوص مذاکرات هسته‌‌ای، بسیاری از ابهاماتی را که اخیراً از سوی رسانه‌های مختلف و شخصیت‌های داخلی و خارجی مطرح شده بود، روشن ساخت. ایشان درخصوص بررسی برجام در مجلس شورای اسلامی، اصل این بررسی را مورد تایید قرار دادند و سپس با اشاره به اظهارات متفاوت مقامات آمریکایی درخصوص حفظ چارچوب تحریم‌ها، خواستار موضع‌گیری صریح و روشن مقامات کشورمان در مقابل این اظهارات شدند.

رهبر معظم انقلاب با هشدار به مقامات آمریکایی تاکید کردند که انجام مذاکرات از ابتدا به منظور رفع تحریم‌های ظالمانه بوده است و اگر قرار باشد بعد از مذاکرات نیز این تحریم‌ها حفظ شود، این مساله مغایر با علت وجودی مذاکرات می‌باشد و به هیچ وجه از سوی مردم و مسئولان کشورمان پذیرفتنی نیست. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مهم‌ترین علت مذاکرات را لزوم لغو و توقف تحریم‌های ظالمانه اقتصادی دانستند و بار دیگر خواستار رفع فوری تحریم‌ها – با در نظر گرفتن شرایط و راهکارهای قانونی و حقوقی- شدند.


مقام معظم رهبری همچنین بار دیگر به توطئه‌های پشت پرده آمریکا برای فشار بر جمهوری اسلامی به منظور ایجاد تغییر در سیاست‌های ضداستکباری کشورمان اشاره و تاکید کردند که جمهوری اسلامی ایران هرگز تغییرات مد نظر آمریکا را که همان قبول سیاست‌های منطقه‌ای و بین‌المللی آمریکاست، نمی‌پذیرد و دست از حمایت از مظلومان و نیروهای مقاومت برنخواهد داشت.

این چندمین باری است که رهبر معظم انقلاب در خصوص تلاش آمریکا برای تغییر جهت گیری‌های جمهوری اسلامی هشدار می‌دهند و بر ضرورت سد کردن راه‌های نفوذ آمریکا در جامعه هشدار می‌دهند. تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری در چند سخنرانی اخیر درخصوص لزوم توجه و ایستادگی در مقابل طرح‌ها و توطئه‌های آمریکا برای نفوذ در ایران، این مساله را به ما گوشزد می‌کند که اهداف آمریکا از مذاکرات، مسائلی فراتر از موضوعات هسته‌ای و نظامی بوده است و آنها در پس این مذاکرات، به دنبال راه‌هایی برای نفوذ فرهنگی، سیاسی و اقتصادی و همچنین تحت تاثیر قرار دادن سیاست داخلی و خارجی کشورمان هستند. از این رو مقام معظم رهبری تاکید کرده‌اند که مذاکرات با آمریکا تنها درخصوص مسائل هسته‌ای بوده و جمهوری اسلامی به هیچ وجه در موضوعات اختلافی مخصوصا در قبال دوستان و دشمنان خود، با آمریکا مذاکره‌ای نخواهد داشت. چراکه در بسیاری از مسائل، جهت‌گیری آمریکا درست نقطه‌ی مقابل جهت‌گیری جمهوری اسلامی است.

امید است که مردم و مسئولان کشورمان، با بصیرت هوشیاری خود و توجه به هشدارهای حکیمانه مقام معظم رهبری، همچون گذشته در برابر توطئه‌های جدید آمریکا بایستند و راه‌های نفوذ آنها را در جامعه و کشور خود سد کنند. (خ-1266)

طلیعه

تصویر مطلب با توجه به پایان تحریم تسلیحاتی ایران در ماه اکتبر (27 مهرماه)بر اساس قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل - که در تایید برجام صادر شد _ واشنگتن در ماههای اخیر تمام تلاش خود را جهت تمدید این محدودیت ها به کار گرفت و در همین راستا در هفته های اخیر پیش‌نویس قطعنامه‌ای ضدایرانی به شورای امنیت ارائه کرد تا موضوع نشست این شورا قرار گیرد؛ نشستی که به طور مجازی سه‌شنبه هفته‌گذشته به وقت نیویورک برگزار شد ولی در نهایت به ناکامی دستگاه دیپلماسی ترامپ انجامید. در این باره نکاتی قابل ذکر است :
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom