Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه چندی قبل آقای اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی‌جنبش مقاومت‌اسلامی‌فلسطین (حماس)، با تأکید بر حمایت از مردم فلسطین، خاطرنشان کردند که جمهوری‌اسلامی از هیچ کوششی برای استیفای حقوق ملت فلسطین و دفع شر رژیم جعلی صهیونیستی دریغ نخواهد کرد. متن پاسخ رهبر معظم انقلاب به شرخ زیر است: بسم الله الرّحمن الرّحیم برادرمجاهد و عزیز جناب‌آقای اسماعیل‌هنیه دامت توفیقاته رئیس‌محترم دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس سلام علیکم
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1050
دیروز1862
در هفته4795
در ماه8410
مجموع439586

بازدید کنندگان برخط

3
Online

 در پی‌ پیروزی‌ انقلاب‌ اسلامی‌ ایران‌ و سقوط‌ حکومت‌ پهلوی‌ در بهمن ماه سال‌ 57 و متعاقب‌ آن‌ وقوع‌ تغییرات‌ اساسی‌ در موقعیت‌ آمریکا در منطقه، مناسبات‌ ایران‌ و عراق‌ نیز دستخوش‌ دگرگونی‌ و تیرگی‌ شد. رژیم بعث عراق در شهریور 1359 با هدف براندازی جمهوری اسلامی ایران، حمله به ایران را آغاز کرد. گرچه صدام حسين پيش از صدور فرمان حمله به ايران، موضوع اختلافات مرزي را دليل وقوع جنگ عنوان كرد، اما حتي خود او نيز به خوبی مي‌دانست که اين جنگ مرحله اجرايي نقشه برنامه‌ريزي شده، هدفمند و فرامنطقه‌ای است و دولت بغداد به دليل اختلافات زميني و دريايي خود با ايران، تنها داوطلب اجراي اين نقشه شده است.

واقعيت اين است كه انقلاب اسلامي تمامي الگوها و هنجارهاي مورد نظر غرب در خاورميانه و خليج فارس را بر هم زده بود. انقلاب اسلامي در برابر نظام‌هاي لائيك مورد نظر غرب در منطقه حتی نظام‌های مرتجع عرب، با صراحت، احياء مذهب را ندا مي‌داد. در آن زمان، «طه ياسين رمضان» در مجله "الثوره" ارگان حزب بعث عراق اعتراف کرد که «هدف از جنگ، مسئله چند صد کيلومتر زمين نيست، بلکه هدف، سرنگوني و انهدام جمهوري اسلامي ايران است». به همين دليل آمريكا و اتحاد جماهير شوروي ـ علي‌رغم اختلافات برخاسته از فضاي جنگ سرد ـ در دشمنی با انقلاب اسلامي ايران موضع يكساني داشتند.


براین اساس روز 31 شهریور 1359 مرکز فرماندهی جنگ در عراق دستور پرواز 192 بمب افکن و جنگنده را برای حمله هوایی به فرودگاه‌های ایران صادر کرد. در این روز حمله‌ سراسری‌ و رسمی‌ عراق، با به‌ کارگیری‌ حداکثر توان‌ نظامی‌ و با عبور از مرزهای‌ بین‌المللی‌ و تجاوز به‌ خاک‌ ایران، شروع‌ شد. تجاوزی که البته با دفاع مشروع و مقاومت مظلومانه ملت قهرمان و انقلابی ایران همراه بود. از این رو ۳۱ شهریور ماه سالروز شروع جنگ تحمیلی به عنوان آغاز هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است.

دوران هشت ساله دفاع مشروع امت سلحشور ایران در حفظ و اعتلای نظام مقدس اسلامی و حراست از این مرز و بوم، به مثابه یکی از حساس‏ترین و بارزترین برهه‏های حیات راستین این ملت است. دفاع امت اسلامی ایران در برابر تجاوز همه جانبه دشمنان اسلام، در تاریخ افتخارآفرینی مبارزات حق‏طلبانه این ملت، فروزان خواهد بود. پایداری ایران اسلامی که برخاسته از روح وحدت و ایمان بود، در سایه هدایت‏های رهبر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی(ره) شکل گرفت و باعث احیای یک مکتب سازنده و نهضت‏های آرمانگرا و ایدئولوژی جهانگیر شد. دفاع مقدس ما در زمینه‏های مختلف سیاسی، نظامی، اجتماعی، فرهنگی و… توانست معادلات جهانی معمول را بر هم زَنَد و تحلیل‏های مادی دنیاپرستان را نقش بر آب سازد.

در حقیقت جایگاه و اقتدار امروز ایران در جهان همچنان از برکات و فیوضات هشت سال دفاع مقدس و مرهون جانفشانی‌مردان و زنان بزرگی است که با پیروی از ولی‌فقیه زمان خود برای حفظ ارزش‌های انقلاب و آزادی ملت از هیچ کاری دریغ نکردند و اجازه ندادند ذره‌ای از خاک ایران در چنگال کفر بماند.

دشمنان انقلاب اسلامی امروز در حالی سخن از گزینه‌های روی میز به میان می‌آورند که در دوران دفاع مقدس آن را امتحان کرده و با پاسخ قاطع ملت ایران مواجه شده‌اند. دشمنان ملت ایران مخصوصا مقامات آمریکا و رژیم صهیونیستی به طور مرتب سخنان تهدیدآمیزی را بر زبان می‌آورند که قادر به انجام آن نبوده و نیستند. امروزه ایران اسلامی در بالاترین سطح آمادگی برای مقابله با دشمنان قرار دارد و آماده است کوچک‌ترین اقدام دشمن را با قدرت تمام پاسخ دهد. چنان که رهبر معظم انقلاب نیز فرموده‌اند «اگر غلطی از رژیم صهیونیستی سر بزند، جمهوری اسلامی تل‌آویو و حیفا را با خاک یکسان خواهد کرد». (خ-1267)

طلیعه

تصویر مطلب با توجه به پایان تحریم تسلیحاتی ایران در ماه اکتبر (27 مهرماه)بر اساس قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل - که در تایید برجام صادر شد _ واشنگتن در ماههای اخیر تمام تلاش خود را جهت تمدید این محدودیت ها به کار گرفت و در همین راستا در هفته های اخیر پیش‌نویس قطعنامه‌ای ضدایرانی به شورای امنیت ارائه کرد تا موضوع نشست این شورا قرار گیرد؛ نشستی که به طور مجازی سه‌شنبه هفته‌گذشته به وقت نیویورک برگزار شد ولی در نهایت به ناکامی دستگاه دیپلماسی ترامپ انجامید. در این باره نکاتی قابل ذکر است :
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom