Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه چندی قبل آقای اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی‌جنبش مقاومت‌اسلامی‌فلسطین (حماس)، با تأکید بر حمایت از مردم فلسطین، خاطرنشان کردند که جمهوری‌اسلامی از هیچ کوششی برای استیفای حقوق ملت فلسطین و دفع شر رژیم جعلی صهیونیستی دریغ نخواهد کرد. متن پاسخ رهبر معظم انقلاب به شرخ زیر است: بسم الله الرّحمن الرّحیم برادرمجاهد و عزیز جناب‌آقای اسماعیل‌هنیه دامت توفیقاته رئیس‌محترم دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس سلام علیکم
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1387
دیروز1749
در هفته3136
در ماه19244
مجموع450420

بازدید کنندگان برخط

5
Online

طرح بررسی برنامه جامع اقدام مشترك كه در ١٤ جولاي (٢٣ تير) پس از ٢٢ ماه مذاکرات فشرده و نفس‌گیر ميان جمهوري اسلامي ايران و گروه ١+٥ به دست آمد،پس از فراز و نشیب‌های فراوان بالاخره در مجلس شورای اسلامی مورد تصویب قرار گرفت .با توجه به آغاز زمان اجرای برجام نکاتی چند قابل ذکر است.

1– نبايد از ياد برد که برجام حد مقدور براي جمهوري اسلامي ايران و به تعبیر دیگر کف خواسته‌های ایران در دوران مذاکرات بود و نه آرمان یا به تعبیری فتح الفتوح،اما با همه چالش‌هاي موجود، اجراي آن بخشي از سياست نظام در برهه کنونی است.


2 – در تاریخ 26 مهرماه همزمان با آغاز مرحله عملیاتی برجام شاهد دستور همزمان آمریکا و اتحادیه اروپا برای لغو تحریم‌های ظالمانه صورت گرفته علیه ایران بودیم . فرمانی که بنابر گفته کارشناسان حدود دو ماه زمان برای عملی شدن آن نیاز است . بنا به گفته کارشناسان بخش اعظم تحريم‌ها تا دو ماه ديگر البته پس از گزارش راستي‌آزمايي آژانس در قبال انجام و پذيرش تکاليف نظارتي ايران لغو خواهد شد.خودداری از نگاه جناحی و سیاسی صرف به این معاهده از سوی هر دو جناح سیاسی کشور – خصوصا اکنون که در آستانه دو انتخابات مهم کشور قرار داریم -  و نیاز به اتحاد و همدلی جهت احقاق حقوقی که غربی ها به آن متعهد شده‌اند شاید یکی از مهم ترین نیازهای کنونی کشور باشد.

3 – توجه به اصل استکبارستیزی و نیاز به دقت در بستن راه‌های نفوذ دشمنان به کشور که در ماه‌های اخیر بارها رهبر معظم انقلاب برآن به عنوان یکی از خطوط اصلی انقلاب تاکید ورزیده‌اند یکی دیگر از ملزومات ماه‌های آینده و دوران پسابرجام است. تاکید اخیر رهبر معظم انقلاب بر این نکته که «مذاکره با آمریکا ممنوع است زیرا این مذاکره نه تنها هیچ نفعی ندارد بلکه ضررهای بی‌شماری نیز دارد» نیز شاهدی روشن بر لزوم توجه به این نکته در برهه کنونی است.

4 – باید توجه داشت که راه حل مشکلات اقتصادی کشور توجه به اصل اقتصاد مقاومتی در سياستگذاري اقتصادي کلان کشور و نگاه به داخل است نه نگاه به بیرون. به عبارت دیگر موانع اقتصادي موجود تنها علت بيروني ندارد بلکه موانع دروني اقتصاد بايد شناخته شده و رفع شود و دولت ترميم ساختارهاي اقتصادي را سرلوحه کار خود قرار دهد.

در پایان ذکر این نکته لازم و ضروری به نظر می رسد که در شرایط فعلی همه مسئولان و آحاد ملت وظیفه دارند که با حفظ وحدت و همدلی و پرهیز از اختلافات و دودستگی، برای حل مشکلات و معضلات کشور مخصوصا مشکلات اقتصادی تلاش کنند و از سویی مراقب هرگونه نفوذ احتمالی دشمنان به ارکان نظام و جامعه باشند. (خ-1270)

طلیعه

تصویر مطلب با توجه به پایان تحریم تسلیحاتی ایران در ماه اکتبر (27 مهرماه)بر اساس قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل - که در تایید برجام صادر شد _ واشنگتن در ماههای اخیر تمام تلاش خود را جهت تمدید این محدودیت ها به کار گرفت و در همین راستا در هفته های اخیر پیش‌نویس قطعنامه‌ای ضدایرانی به شورای امنیت ارائه کرد تا موضوع نشست این شورا قرار گیرد؛ نشستی که به طور مجازی سه‌شنبه هفته‌گذشته به وقت نیویورک برگزار شد ولی در نهایت به ناکامی دستگاه دیپلماسی ترامپ انجامید. در این باره نکاتی قابل ذکر است :
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom