Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در نماز جمعه‌ی پر شکوه و به‌یادماندنی تهران، حضور معجزه‌گون ملت فهیم در تشییع پیکر مطهر حاج قاسم سلیمانی و یارانش و نیز پاسخ کوبنده‌ی سپاه در حمله به پایگاه آمریکایی‌ها در عین‌الاسد را دو یوم‌الله درس‌آموز و تعیین‌کننده خواندند و افزودند: ملت، باطن خود یعنی استقامت در مقابل شیاطین را در این حضور نشان داد و تنها راه ادامه‌ی این مسیر عزت‌آفرین، قوی‌تر شدن ایران در همه‌ی زمینه‌ها است. رهبر معظم انقلاب اسلامی دستور خداوند به حضرت موسی (علیه‌السلام) مبنی بر...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1623
دیروز1125
در هفته1623
در ماه41368
مجموع136668

بازدید کنندگان برخط

16
Online

حجه الاسلام والمسلمین احمد فرخ فالسوم اسفندماه سال 1367 روزی بود که امام خمینی(ره) بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی ایران پیامی خطاب روحانيون، مراجع تقلید و مدرسين و نیز طلاب حوزه‌هاى علميه و ائمه‌ جمعه و جماعات سراسر کشور صادر فرمودند که به منشور روحانیت مشهور شد.

امام راحل در این پیام حوزه‌های علمیه و روحانیون را حاملان امانت وحی نامیده و فرمودند: «سلام بر حماسه سازان هميشه‌ جاويد روحانيت كه رساله علميه و عمليه خود را به دم شهادت و مركب خون نوشته‌اند و بر منبر هدايت و وعظ و خطابه ناس از شمع حياتشان گوهر شب‌چراغ ساخته‌اند. »


در بخش دیگری از این پیام بر ضرورت استفاده جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از اندیشه فضلای جوان در ابعاد مختلف رشد و ارتقا حوزه‌های علمیه تاکید کرده بودند به همین دلیل اعضای این نهاد مقدس و انقلابی نیز که در سال‌های پیش و پس از انقلاب همواره یار و مددکار ولی امر دوران و رهبری نظام اسلامی بودند این فرمان را به گوش جان شنیدند و بلافاصله در راستای انجام اقدامات عملی دست به برنامه‌ریزی زدند.

تشکیل مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم اقدامی بود که در این زمینه صورت گرفت و امام راحل نیز در هفتم اردیبهشت 68 مرقومه‌ای خطاب به جامعه مدرسین ابلاغ فرمودند و از تشکیل چنین نهادی ابراز خرسندی کردند.

این مجمع تاکنون شش دوره فعالیت خود را سپری کرده و دوره چهار ساله ششم نیز رو به اتمام است به همین دلیل بر اساس روال دوره‌های گذشته، شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم پس از تشکیل جلسه در تاریخ 29/06/1392 جناب حجه الاسلام والمسلمین احمد فرخ فال را به عنوان مسئول ستاد انتخابات هفتمین دوره مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم برگزید. و پس از جلسه مورخ 30/06/1392 هیات رئیسه محترم جامعه، حضرت آیت الله یزدی ریاست محترم شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم طی حکمی حجه الاسلام والمسلمین فرخ فال را به این سمت منصوب نمود.

متن حکم بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

‏حجةالاسلام والمسلمين جناب آقاي حاج شيخ احمد فرخ فال «زيد عزه الشريف»

سلام عليکم
با نظر به مصوبه جلسه مورخ ‎29‏/‎6‏/‎92 ‏شوراي عالي جامعه مدرسين و جلسه مورخ ‎30‏/‎6‏/‎92 ‏هيات رئيسه جامعه مدرسين مبني بر برگزاري انتخابات مجمع نمايندگان طلاب و فضلاي حوزه علميه  قم و باتوجه به مراتب فضل، تعهد، مهارت و تجربه مفيد جنابعالي در امور هماهنگي و ارتباطات با طلاب و فضلاء، جنابعالي را به عنوان مسئول ستاد هفتمين دوره انتخابات مجمع نمايندگان طلاب و فضلاي حوزه علميه قم منصوب مي‌نمايم‎.‏

اميد است با هماهنگي با معاونت جامعه و روحانيت جامعه مدرسين كه متولي اين امور مي‌باشد و ساير مراكز و بخش‌هاي مربوطه در چارچوب آئين‌نامه‌انتخاباتي مجمع نمايندگان، وظايف محوله را به نحو شايسته به انجام رسانده و در حسن برگزاري انتخابات مجمع موفق و مؤيد باشيد‎.

محمد یزدی
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

طلیعه

تصویر مطلبدر روزهای اخیر و پس از حمله موشکی مقتدرانه سپاه پاسداران به پایگاه عین الاسد عراق -  که رهبر معظم انقلاب آن را یکی از ایام الله نامیدند - شاهد موجی از اخبار و تحلیلهای گوناگون در این باره بودیم که نکاتی چند در این رابطه قابل ذکر است :1 – پس از این حملات شاهد اخبار ضد و نقیض درباره‌ی میزان خسارت و تعداد کشته شدگان نیروهای آمریکایی بودیم به گونه ای که برخی منابع نزدیک به سپاه از آمار حدود 80 کشته و بیش از 200 زخمی خبر دادند . این در حالی بود که ترامپ در روزهای اولیه منکر کشته و حتی زخمی شدن یک...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom